Γενικό -  Πέρασμα όλης της ύλης το καλοκαίρι: Υπερβολή;

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω παντως το καλοκαιρι εκανα μονο μερικα ιδιαιτερα φυσικη γιατι ειχα τρομερα κενα,αλλα δεν μπορεις να πεις οτι εβγαλα ουτε το 1/10 της υλης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ακομα εχω πολλες αμφιβολιες για το κατα ποσο μαημα γινεται στα καλοκαιρινα....γιατι αμα πας για χαβαλε...ασ'το πληρωνεις τσαμπα λεφτα....τωρα αμα εχεις σκοπο και ορεξη να διαβαζεις ΚΑΙ το καλοκαιρι και πιστευεις οτι το καλοκαιρινο ειναι απαραιτητο....οκ
αλλα δν πιστευω και πολυ οτι μεσα σε ενα καλοκαιρι θα βγαλεις του κοσμου την υλη!
Ακουω πολλους λενε να προλαβουμε να προλαβουμε! ε ενταξει...αμα υπαρχει τετοια θεμα κανε 2 ωρες παραπανω το χειμωνα...σιγα....
νομιζω το καλοκαιρι ειναι για ξεκουραση....εξαλλου ανθρωποι ειμαστε θελουμε και ενα διαλλειμα αμα διαβαζουμε συνεχειαααα θα παθουμε και τιποτα.....
ενω αμα κατσεις το καλοκαιρακι...να ησυχασει το μυαλο σου...να ξεχασεις οτι εχει να κανει με βιβλια κλτ τοτε το χειμωνα πας με περισσοτερη ορεξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αν πήξεις έτσι απο τώρα,κάπου στον Δεκέμβριο,θα τα έχεις δει όλα,και θα τα παρατήσεις..αθυτό είναι χειρότερο όμως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
ΥΠΕΡΒΟΛΗ σιγουρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εγω πιστευω πως πρεπει να το κανεις αν οντως το χρειαζεσαι.. εξαρταται βεβαια και απο το φροντηστηριο. Σε αυτο που παω εγω για παραδειγμα ξεκινησαμε 23 ιουνιου και θα κανουμε μεχρι τον τελη ιουλιου και θα εχουμε κενο ολο τον αυγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApUtIf

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ακομα εχω πολλες αμφιβολιες για το κατα ποσο μαημα γινεται στα καλοκαιρινα....γιατι αμα πας για χαβαλε...ασ'το πληρωνεις τσαμπα λεφτα....τωρα αμα εχεις σκοπο και ορεξη να διαβαζεις ΚΑΙ το καλοκαιρι και πιστευεις οτι το καλοκαιρινο ειναι απαραιτητο....οκ
αλλα δν πιστευω και πολυ οτι μεσα σε ενα καλοκαιρι θα βγαλεις του κοσμου την υλη!
Ακουω πολλους λενε να προλαβουμε να προλαβουμε! ε ενταξει...αμα υπαρχει τετοια θεμα κανε 2 ωρες παραπανω το χειμωνα...σιγα....
νομιζω το καλοκαιρι ειναι για ξεκουραση....εξαλλου ανθρωποι ειμαστε θελουμε και ενα διαλλειμα αμα διαβαζουμε συνεχειαααα θα παθουμε και τιποτα.....
ενω αμα κατσεις το καλοκαιρακι...να ησυχασει το μυαλο σου...να ξεχασεις οτι εχει να κανει με βιβλια κλτ τοτε το χειμωνα πας με περισσοτερη ορεξη!


κοίτα γενικά συμφωνώ μαζί σου.έχω αρχίσει από τη Δευτέρα θερινά.
δεν το βλέπω σαν χαβαλέ, ίσα ίσα, αλλά δεν πεθαίνω και στο διάβασμα!3-4 ωρίτσες την ημέρα διάβασμα και 4 μάθημα.από εκεί και πέρα, τις υπόλοιπες 16 ώρες κοιμάμαι, βλέπω tv, κάθομαι στο pc..οπότε μια χαρά είμαι πιστεύω.τα σαββατοκύριακα δεν διαβάζουμε τίποτα και έχουμε και ελεύθρο όλο τον άυγουστο.
εντάξει, δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά πιέζεσαι για ένα καλοκαίρι ώστε να σου έρθει πιο στρωτά το πράγμα.
όσο για την ύλη, βγάζουμε ένα κεφάλαιο σε κάθε μάθημα ή και λίγο παραπάνω, ώστε φεβρουάριο να έχουμε τελειώσει την ύλη και να έχουμε ξεκινήσει επαναλήψεις.
θετική κατεύθυνση είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Eχει χαθει το μετρο με αυτες τις πανελληνιες...Φιλε αραξε,γεμισε τις μπαταριες σου να εισαι ετοιμος να δωσεις τον αγωνα..Τωρα για καλοκαιρι το πολυ πολυ αν θες κανε τιποτα μιγαδικους αντε και ταλαντωσεις-κρουσεις(ή διαλεξε εκεινο το μαθημα που νιωθεις λιγοτερο "ασφαλης") αλλα ολη την υλη σε καμια περιπτωση δε νομιζω να σου μεινουν πολλα πραγματα...Αλλα anyway οπως κι αν αποφασισεις να διαβασεις καλη επιτυχια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εγώ το καλοκαίρι φυσική ούτε τις ηλεκτρικές ταλαντώσεις δεν είχα τελειώσει αλλά παρ'ολα αυτά 20 έγραψα στο τέλος! Για αυτό ηρεμήστε, μην ακούτε ιστορίες για αχρείους περί ολόκληρης της ύλης κτλ.Έτσι μου έλεγαν και εμένα ότι όλο το καλοκαίρι διάβαζαν τάχα μου αδιάλειπτα για αυτό έσκισαν(!!!) (τώρα τι ακριβώς είναι άλλο ζήτημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
μην ακούω αηδίες μην πώ τιποτα άλλο !!!!εγώ δεν έκανα καθόλου θερινά !!!!!δίαβαζα μόνος(με δικούς μου ρυθμούς) μου μερικά πράγματάκια στα μαθήματα κατευθυνσης κ όχι σε όλα (φυσική κατ μέχρι αρχές σεπτέβρη δεν ήξερα το βιβλίο)αλλά συστηματικά!( δύο ωρίτσες την ημέρα περίπου )ρώτησα κ κάποια παιδιά στο φροντιστήριο τι περίπου θα βγάλουν ώστε να είμαι κοντά !κ τελικά το σεπτέβρη βρεθηκά να ξέρω περισσότερα από αυτούς!!!!!!!α και βέβαια στο τέλος έγραψα αρκετά καλύτερα από πολλούς!α και τα 19000 μόρια πέρα από το πολύ καλό διάβασμα είναι θέμα ψυχολογίας ψυχραιμίας κτλ !!!! δεν σημαίνει ότι επειδή θα βγάλεις νωρίς την ύλη θα γράψεις καλύτερα άσε που θα κινδυνευείς να καταρρευσεις από κούραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
α και τα 19000 μόρια πέρα από το πολύ καλό διάβασμα είναι θέμα ψυχολογίας ψυχραιμίας κτλ !!!! δεν σημαίνει ότι επειδή θα βγάλεις νωρίς την ύλη θα γράψεις καλύτερα άσε που θα κινδυνευείς να καταρρευσεις από κούραση!
+1 Συμφωνώ απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Τελειώνω φέτος την Β' λυκείου. Στο σχολείο μου,οι καθηγητές δεν είναι και ιδιαίτερα καλοί (βασικά δεν είναι καθόλου μεταδοτικοί - όχι όλοι, μην τους πάρει όλους η μπάλα :P). Στο φροντιστήριο μου, έκανα παράλληλα προετοιμασία της Γ' Λυκείου (χημεία πρώτο κεφάλαιο, μαθηματικά πρώτο και φυσική 5ο χωρίς doppler, καθώς και κάτι λίγα απο πρώτο).

Τώρα που έρχεται το καλοκαιράκι, σκέφτομαι να βγάλω αν όχι ολόκληρη, τουλάχιστον τα 2-3/4 της ύλης, γιατί ξέρω πως θα μου φανεί πολύ δύσκολη.

Είναι υπερβολή?
υπερβολικοτατο και καθολου αποδοτικο το μονο αποτελεσμα που θα εχεις ειναι μια τρομερη κουραση και καμια ορεξη για την χρονια που σε περιμενει.
Ακομα το να τα κανεις ολα τωρα δεν θα σε βοηθησει στο να λες οτι τα εμαθες η ακομα στο να λες οτι τα διαβασες αλλα στο να λες οτι εριξες μια ματια γιατι οσο προσοχη και να δειξεις το αποτελεσμα θα ειναι να θυμασαι τις 10 πρωτες το πολυ σελιδες και αντε και καμια ευκολη και δεν το λεω ως υποτιμηση των δυνατοτητων σου δεν σε ξερω αλλωστε απλα ειναι λογικο και αυτονοητο τωρα εχει να κανει και με το πως λειτουργεις!!
Η καλυτερη λυση για το αγχος που εχεις και που σε οδηγει στο να θες να τα διαβασεις ολα απο τωρα η τουλαχιστον οσα μπορεις να βγαλεις δεν ειναι το υπερβολικο διαβασμα.Το να αποβαλλεις αντιθετα οσο το δυνατον περισσοτερο μπορεις το αγχος σου η να το μετατρεψεις σε δημιουργικο αγχος ειναι πιο καλη και αποδοτικη λυση.Ξερω ειναι πολυ δυσκολο ειδικα αν γενικα εισαι αγχωδης τυπος αλλα πρεπει να το προσπαθησεις τουλαχιστον
Απολαυσε τις διακοπες σου φροντισε και ξεκουρασε τον εαυτο σου διασκεδασε οσο μπορεις για να σου λειψει οσο λιγοτερο γινεται αυτος ο τροπος ζωης το χειμωνα που σε περιμενει!!
Και θυμησου(οσο δυσκολο και αν ειναι σε τετοιου ειδους ψυχοφθορες εξετασεις)η σωστη μορφωση δεν ειναι αποτελεσμα εξαναγκαστικου διαβασματος αλλα εσωτερικης θελησης και πραγματικου ενδιαφεροντος για το εκαστοτε μαθημα αυτος ειναι αλλωστε και ενας απο τους λογους που διαλεγουμε κατευθυνση εκτος απο το οτι καθε κατευθυνση ανοιγει και αλλο πεδιο αρα και αντιστοιχες σχολες
προσαπθησε σε ενα διαβασμα με μεγαλυτερο ενδιαφερον-προσοχη-συγκεντρωση και θα δεις οτι θα ναι πιο αποτελεσματικο και λιγοτερο(οσο μπορει βεβαια)ψυχοφθορο και κουραστικο
καλη επιτυχια σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
η σωστη μορφωση δεν ειναι αποτελεσμα εξαναγκαστικου διαβασματος αλλα εσωτερικης θελησης και πραγματικου ενδιαφεροντος για το εκαστοτε μαθημα

Εκτός αν το μάθημα το λένε ΑΟΔΕ (ούτε που θυμάμαι το πλήρες όνομα :P). Τα δυο κατοστάρια που πήρα απ' τους διορθωτές τα γιόρτασα με ένα τελετουργικό κάψιμο του βιβλίου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εκτός αν το μάθημα το λένε ΑΟΔΕ (ούτε που θυμάμαι το πλήρες όνομα :P). Τα δυο κατοστάρια που πήρα απ' τους διορθωτές τα γιόρτασα με ένα τελετουργικό κάψιμο του βιβλίου. :P
ΑΟΔ!!και ναι εδω συμφωνω γιατι πολυ απλα οι πανελληνιες δεν δειχνουν ποσο διαβαστερος-ενδιαφερομενος για το μαθημα εισαι αλλα ποσο δεν αγχωνεσαι και ποσο τα γραφεις ολα εκει που πρεπει και ποσο παπαγαλος μπορεις να γινεις εκτος αν προκειται για μαθηματα αλγεβροφυσικοχημειας που απαιτουν και ενδιαφερον-μυαλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Για να είμαστε εντελώς τυπικοί και να μας καταλαβαίνει ο κόσμος το μάθημα ονομάζεται αρχές οργάνωσης και διοίκησης επιχειρήσεων και υπηρεσιών! Κοινώς ΑΟΔΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top