Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Για όποιον θυμάται, μιας και εγώ δεν είχα άλλη χρονιά αγωνία για το που περνάω, το σύστημα κολλάει στις 11 όταν βγουν οι βάσεις; θα μας τις βγάλει ή θα τρελάνουμε το refresh?

Nikhon γράψε σε παρακαλώ που το έμαθες αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Για όποιον θυμάται, μιας και εγώ δεν είχα άλλη χρονιά αγωνία για το που περνάω, το σύστημα κολλάει στις 11 όταν βγουν οι βάσεις; θα μας τις βγάλει ή θα τρελάνουμε το refresh?

Nikhon γράψε σε παρακαλώ που το έμαθες αυτό.

Εμένα πέρυσι ενω έβαζα σωστά τα στοιχεία μου, έλεγε οτι δεν υπάρχει τέτοιος υποψήφιος :P Αρχικά θα μας τα κανει τσουρεκια αλλα με υπομονή και επιμονή θα είναι κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Για όποιον θυμάται, μιας και εγώ δεν είχα άλλη χρονιά αγωνία για το που περνάω, το σύστημα κολλάει στις 11 όταν βγουν οι βάσεις; θα μας τις βγάλει ή θα τρελάνουμε το refresh?

Nikhon γράψε σε παρακαλώ που το έμαθες αυτό.

μου εχουν πει πως συνηθως το συστημα ανακοινωνει τα αποτελεσματα περιπου ενα τεταρτο πριν απο αυτο π λεει κανονικα..γι αυτο οταν παει ακριβως καθε χρονο πεφτει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia P

Νεοφερμένος

Η julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αν σου το είπαν μ έσα από το υπουργείο δεν νομίζω να είναι ψέματα. Εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα περάσεις. Πες είναι από επίσημη πηγή γιατί έτσι διαμορφώνουμε άποψη. Σου εύχομαι ότι καλύτερο πάντως!

Αναφέρομαι στον Nikhon!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν θα δείξει στην τηλεόραση την συνέντευξη τύπου που θα γινει στις 10 αύριο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aprosarmosti

Νεοφερμένος

Η aprosarmosti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλή επιτυχία παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν θα δείξει στην τηλεόραση την συνέντευξη τύπου που θα γινει στις 10 αύριο ;
θα τη δειξει καθε χρονο τη προβαλλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά, πρώτοι θα τα δούν όσοι προλάβουν από το σύστημα. (το πολύ 10.30 θα ανοίξει οπότε να είστε προετοιμασμένοι). Μετά μπλοκάρει.
Μέσα στο σύστημα θα υπάρχει zip αρχείο με όλες τις βάσεις (παλαιού και νέου συστήματος 90% 6% 4%)
Μετά από λίγη ώρα (κατά τις 11) θα αρχίσουν να τα ανακοινώνουν στην τηλεόραση και στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
μΠΟΡΕΊ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ


... μήπως θα ήταν πιο σωστό και αναφερόμαι σε ένα σωρό παιδιά που είναι οριακά και αναστατώνονται - κατά την άποψή μου - άδικα, να ξεκαθαρίσεις τι έχει γίνει, γιατί το να πετάς ένα δεν περνάω, μετά μπορεί να μου είπανε βλακείες και μετά να εξαφανίζεσαι είναι κάπως.... παρόλα αυτά είμαι σίγουρος ότι έχεις περάσει και όχι οριακά... :) και άδικα πανικοβάλλεσαι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Είσαι μέσα σίγουρα θα το δείς και όχι οριακά - για ΔΠΘ λέω-
Καλή επιτυχία σε όλους

Παντως στην κλιμακα 18500-1900 ειναι 960 ατομα. Πανω απο 18700 θα εχουν γυρω στα 500-550 ατομα χοντρικα αν δουμε την κατανομη, που με τα 462 ατομα των 19000+ προσεγγιζουμε τα 950-1000 ατομα. Οι ιατρικες ποσες θεσεις εχουν συνολικα? Καπου τοσες νομιζω. Απορροη θα εχουμε απειροελαχιστη καθως παλαιοτερα ειχαμε προς πολυτεχνειο, τωρα μονο προς οδοντιατρικες, φαρμακευτικες κλπ. Ποσα να ειναι αυτα τα ατομα? Πιστευω οτι ειναι λιγοτερα απο 200 για να ριξουν τη βαση στο 18600. Αν οι θεσεις των ιατρικων συνολικα (χωρις τα 10% και τα 4% του παλαιου κλπ) ειναι γυρω στις 950 με 1000 που ηταν καποτε τουλαχιστον, δεν βρισκω απιθανο η βαση να ειναι πανω απο 18650, με πολυ μικρη πιθανοτητα να ξεπερασε τα 18679, δηλαδη η απορροη να ηταν μονο γυρω στα 50 ατομα. Εικασιες ειναι αυτες ομως, θα τα δουμε αυριο στην πραξη. Παντως το 18520-18620 του Χρηστου μου φαινεται λιγο αισιοδοξο. 18620-18670 μου φαινεται πιθανοτερο σεναριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παντως στην κλιμακα 18500-1900 ειναι 960 ατομα. Πανω απο 18700 θα εχουν γυρω στα 500-550 ατομα χοντρικα αν δουμε την κατανομη, που με τα 462 ατομα των 19000+ προσεγγιζουμε τα 950-1000 ατομα. Οι ιατρικες ποσες θεσεις εχουν συνολικα? Καπου τοσες νομιζω. Απορροη θα εχουμε απειροελαχιστη καθως παλαιοτερα ειχαμε προς πολυτεχνειο, τωρα μονο προς οδοντιατρικες, φαρμακευτικες κλπ. Ποσα να ειναι αυτα τα ατομα? Πιστευω οτι ειναι λιγοτερα απο 200 για να ριξουν τη βαση στο 18600. Αν οι θεσεις των ιατρικων συνολικα (χωρις τα 10% και τα 4% του παλαιου κλπ) ειναι γυρω στις 950 με 1000 που ηταν καποτε τουλαχιστον, δεν βρισκω απιθανο η βαση να ειναι πανω απο 18650, με πολυ μικρη πιθανοτητα να ξεπερασε τα 18679, δηλαδη η απορροη να ηταν μονο γυρω στα 50 ατομα. Εικασιες ειναι αυτες ομως, θα τα δουμε αυριο στην πραξη. Παντως το 18520-18620 του Χρηστου μου φαινεται λιγο αισιοδοξο. 18620-18670 μου φαινεται πιθανοτερο σεναριο.

Φυσικά, η διαρροή θα είναι μικρότερη αλλά δεν γίνεται από το 30-35% πέρσυ να πάμε στο <10% φέτος.
Μην ξεχνάς ότι αυτός που ήταν στο μεταίχμιο (θετικές η επιστήμες υγείας) πήρε και τα 2 μαθήματα (1 στους 3 υποψηφίους), απλά σίγουρα δεν θα διαρρέουν με την ίδια ευκολία. Worst case scenario θεωρώ το 18650.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Φυσικά, η διαρροή θα είναι μικρότερη αλλά δεν γίνεται από το 30-35% πέρσυ να πάμε στο <10% φέτος.
Μην ξεχνάς ότι αυτός που ήταν στο μεταίχμιο (θετικές η επιστήμες υγείας) πήρε και τα 2 μαθήματα (1 στους 3 υποψηφίους), απλά σίγουρα δεν θα διαρρέουν με την ίδια ευκολία. Worst case scenario θεωρώ το 18650.

πονας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Απο τοτε που γυρισα απο διακοπες καθομαι σε αναμμενα καρβουνα! Και απο τη στιγμη που διαβασα (τωρα πριν λιγο) πως η ημερομηνια αλλαξε και οι βασεις αναμενονται να βγουν αυριο το πρωι καθομαι σε περισσοτερα αναμμενα καρβουνα! Ξερει κανεις εαν προκειται για φημες;; Το διαβασα στο in.gr πρωτη σελιδα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια! Τα εχω παιξει πραγματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θέλω δημόσια να ευχαριστήσω τον Chris για τη στήριξη του αλλά και για το γεγονός ότι ήταν ο μόνος που μου έλεγε ότι η κόρη μου μπαίνει ιατρική Πάτρας. Τελικά μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι ΜΠΉΚΕ. Τα μόρια της είναι ( ξέρω ότι θα βοηθήσει πολύ κάποιους) 18928. Θα παρακαλούσα να μη με ρωτήσετε κάτι άλλο γιατί δεν είμαι Αθήνα και αυτός που με πήρε έφυγε από το γραφείο του. Το έμαθε σήμερα κι όχι νωρίτερα γιατί δεν έχει κάποια θέση που θα μπορούσε να τα δει νωρίς. Αύριο 9 το πρωί θα σταλούν email από τις Δ/νσεις στα σχολεία με τις λίστες. Εύχομαι καλή ακαδημαϊκή καριέρα σε όλα τα παιδιά και να είστε όλοι γεροί με υγεία.
ΧΡΗΣΤΟ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ. Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1300000000

Νεοφερμένος

Ο tasos1300000000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
χρηστο χιλια συγχαρητηρια για ολη σου τη προσπαθεια!!!! να σαι καλα για τη βοηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpap

Νεοφερμένος

Ο cpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Από το ##### πριν από λίγο:

περασα......πληροφορια απο μεσα
.... Me 17734 μόρια πέρασα στη Νομικη Θεσσαλονίκης.Είναι πληροφορία μέσα απο το Υπουργείο.καλή επιτυχία και στυς υπόλοιπους..


Δημοσιεύτηκε στις 17 Ιουλ 2016
ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΕΣ ΒΑΣΕΙΣ 2016, ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
ΟΜΑΔΑ ##### (Κουτρουμπέλης): ...ΝΟΜΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 17868...


Αρχίζει το ξεβράκωμα σιγα-σιγά.
Θέλω να δώ αυτό το ΙΑΤΡ. ΑΘΗΝΑΣ 19240 του Κουτρουμπέλη που δημοσιεύει σήμερα η ΗΜΕΡΗΣΙA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ypomoni

Νεοφερμένος

Ο Ypomoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οριστικά : Βάση Ιατρικής Αλεξανδρούπολης ..18646-18647....
Καλή σταδιοδρομία στους επιτυχόντες !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Φυσικά, η διαρροή θα είναι μικρότερη αλλά δεν γίνεται από το 30-35% πέρσυ να πάμε στο <10% φέτος.
Μην ξεχνάς ότι αυτός που ήταν στο μεταίχμιο (θετικές η επιστήμες υγείας) πήρε και τα 2 μαθήματα (1 στους 3 υποψηφίους), απλά σίγουρα δεν θα διαρρέουν με την ίδια ευκολία. Worst case scenario θεωρώ το 18650.

Και εγω συμφωνω οτι μια απορροη της ταξης του 10-20% ειναι η αναμενομενη. Στην πρωτη περιπτωση η βαση παει γυρω στα 18650, στη δευτερη γυρω στα 18600. Ωστοσο κατ εμε οι περισσοτεροι που διαλεξαν τις επιστημες υγειας, πηραν τα μαθηματικα ως καβαντζα για να εχουν πολλες επιλογες μετα τις ιατρικες-οδοντιατρικες. Δηλαδη σχεδον ολοι θα εχουν βαλει ως πρωτη επιλογη ιατρικη σχολη. Οποτε μια απορροη μικροτερη ακομα και του 10% μου φαινεται πιθανοτατη, γεγονος που μαλλον ανεβαζει τη βαση λιγο πανω και απο τα 18650. Δηλαδη ειναι υπαρκτο το ενδεχομενο να δουμε βαση 18670. Δεν ειναι το επικρατεστερο σεναριο αλλα ειναι υπαρκτο. Το πιθανοτερο ειναι απορροη 10% και πονταρω βαση 18650. Θυμισε μου ομως οι καθαρες θεσεις(χωρις 10% και χωρις το παλαιο) συνολικα ποσες ειναι φετος. Στο μυαλο μου εχω βαλει γυρω στις 1000 απο τη δικη μου τη χρονια. Το λεω επειδη η συσσωρευση ειναι τρελη και πολλα παιδια ειναι οριακα, οσοι εχουν κατω απο 18700 και γυρω στα 18650, να μην πανηγυριζουν ακομα αλλα να περιμενουν με υπομονη μεχρι αυριο.

(Επισης μπορει να εχουμε και απορροη απο τις θετικες επιστημες στο πεδιο της υγειας, πραγμα που ελαχιστοποιει την απορροη)

Θέλω δημόσια να ευχαριστήσω τον Chris για τη στήριξη του αλλά και για το γεγονός ότι ήταν ο μόνος που μου έλεγε ότι η κόρη μου μπαίνει ιατρική Πάτρας. Τελικά μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι ΜΠΉΚΕ. Τα μόρια της είναι ( ξέρω ότι θα βοηθήσει πολύ κάποιους) 18928. Θα παρακαλούσα να μη με ρωτήσετε κάτι άλλο γιατί δεν είμαι Αθήνα και αυτός που με πήρε έφυγε από το γραφείο του. Το έμαθε σήμερα κι όχι νωρίτερα γιατί δεν έχει κάποια θέση που θα μπορούσε να τα δει νωρίς. Αύριο 9 το πρωί θα σταλούν email από τις Δ/νσεις στα σχολεία με τις λίστες. Εύχομαι καλή ακαδημαϊκή καριέρα σε όλα τα παιδιά και να είστε όλοι γεροί με υγεία.
ΧΡΗΣΤΟ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ. Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ

Μαθατε θεση μηπως? Συγχαρητηρια για την επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

takis mer

Νεοφερμένος

Ο takis mer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με 15100 πιστεύετε μπαίνω στο Οργάνωσης και Διοίκησης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας; Με βάση τις προβλέψεις αυτό βλέπω απλά σήμερα ο Κάτσικας έβγαλε ένα άρθρο και λέει να κρατάμε μικρό καλάθι και ότι οι εκτιμήσεις θα έχουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις πραγματικές βάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Καταλαβα οριστικο ειναι σε λιγοτερο απο 24 ωρες θα ξερω τη σχολη που μπηκα... Χρηστο τα εχω παιξει να ξερεις :P Το επαιζα χαλαρη αλλα τωρα που ηρθε η ωρα της κρισης τρεμω ολοκληρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top