Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,022 εγγεγραμμένα μέλη και 2,415,980 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 196 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 17:03, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από lovejenmorrison
Και θα υπαρξουν τελικες εκτιμήσεις για το παλαιό;
Πέρα από αυτά είναι απολύτως επισφαλές το οτιδήποτε παραπάνω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alexkwn1011

Νεοφερμένος

Ο Alexkwn1011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Alexkwn1011 έγραψε: στις 17:06, 13-07-16:

Γεια σ Χρηστο και συγχαρητήρια!!! Εγραψα 15.101 υπαρχει περιπτωση να μην περασω φυσικοθεραπεια στο αιγιο?? Το λεω γτ γραφεις οτι μπορει να υπαρξει αυξηση 1500 μοριων σε τει εμπεριεχεται και αυτο μεσα? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Auditor 8

Φοιτητής

Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Πειραιάς) . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Auditor 8 έγραψε: στις 17:06, 13-07-16:

Πολυ καλη δουλεια κρις.Χαιρομαι που συνφωνουμε σε ανοδο των πληροφορικων σχολων λογικα...Οσο για τα οικονομικα ακομα προσμονω μικροτερη πτωση το πολυ 200-300 μορια σε ασσοε και παπει.
Επισης εχω δυο τμηματα αν θες να μου πεις για 5ο πεδειο...Μαρκετινγκ και επικοινωνιας και στατιστικης και ασφαλιστικης

Nikos1908

Νεοφερμένος

Ο Nikos1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Nikos1908 έγραψε: στις 17:06, 13-07-16:

καλησπέρα χρήστο και συγχαρητήρια για την δουλεία σου...πιστεύεις με 11744 μόρια θα πιάσω τει λογιστικής και χρηματοοικονομικής στην Λάρισα ?

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 3 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε: στις 17:08, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Σε κουτσό άλογο πόνταρες.
Γιατι εσεις το έχετε σίγουρο τωρα δλδ χαχα, οι εκτιμήσεις ειναι πιθανότητες , υποτίθεται για παράδειγμα οτι οι ιατρικές θα γεμίσουν με αριστούχους του 3ου πεδίου (οπως γινεται κ κάθε χρονο ) αλλα για φαντάσου να γίνει κατι λεμε τωρα και να δηλώσουν όλοι αυτοί νοσηλευτική εκπα ή πολυτεχνεία ,και ούτε ένας ιατρική . Ακραίο παράδειγμα το ξερω ,δείχνει όμως ακριβώς αυτο που θέλω να πω , σίγουρα οι εκτιμήσεις του χρσητου φαίνονται πιο σωστές ωστόσο εγω θα ελπίζω οτι οι κακές εκτιμήσεις του στρατηγακη θα ειναι κ οι πραγματικές βάσεις

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 17:10, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Alexkwn1011
Γεια σ Χρηστο και συγχαρητήρια!!! Εγραψα 15.101 υπαρχει περιπτωση να μην περασω φυσικοθεραπεια στο αιγιο?? Το λεω γτ γραφεις οτι μπορει να υπαρξει αυξηση 1500 μοριων σε τει εμπεριεχεται και αυτο μεσα? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επίφοβη η πρόβλεψή αυτή. Είναι ανάλογα τι θα προτιμήσουν οι υποψήφιοι: Παραϊατρικά ΤΕΙ η Γεωπονικες. Από αυτό θα εξαρτηθεί. Δεν σου κρύβω ότι είναι δύσκολο αλλά μπορείς να έχεις ελπίδες φυσικά!
Αρχική Δημοσίευση από Nikos1908
καλησπέρα χρήστο και συγχαρητήρια για την δουλεία σου...πιστεύεις με 11744 μόρια θα πιάσω τει λογιστικής και χρηματοοικονομικής στην Λάρισα ?
Δεν χρειάζεται να το συζητάμε
Σε ευχαριστώ και καλή ακαδημαϊκή σταδιοδρομία.

jim1997

Νεοφερμένος

Ο jim1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O jim1997 έγραψε: στις 17:12, 13-07-16:

Χρησταρα ευχομαι να δικαιωθεις.!!!! (18605-παλαιο-θετικη-ιατρικη)! αλλα και αν δεν δικαιωθεις να ξερεις οτι μου φερθηκες τοσο ενταξει που με ξεαγχωσες και με στηριξες που ειναι σαν να περασα!!! Σου ευχομαι ολοψυχα καλες διακοπες και θα τα ξαναπουμε με την εκδοση των βασεων!!!! Καλη συνεχεια!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε: στις 17:13, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ;;

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O lazos95 έγραψε: στις 17:20, 13-07-16:

Βάσεις νοσηλευτικής 2015:
ΤΕΙ Θεσσαλονίκης 13.174
ΤΕΙ Αθήνας 13.335

Έχω ελπίδες με 14.000 μόρια?
Να ανέβουν τόσο πολύ?

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Ο Απορίας έγραψε: στις 17:53, 13-07-16:

Να είσαι χρήσιμος στον κόσμο είναι ο μόνος τρόπος να είσαι ευτυχισμένος.

Χρήστο καλό καλοκαιρι.

Ο συνονόματος
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ctavrouliniii

Φοιτητής

H Ctavrouliniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

H Ctavrouliniii έγραψε: στις 18:01, 13-07-16:

Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
Κάνεις αξιοσημείωτη δουλειά που πρέπει να εκτιμηθεί όπως της πρέπει-και θα εκτιμηθεί ! Να είσαι καλά, σε ευχαριστούμε. Σου εύχομαι και απο εδω να πραγματοποιήσεις και το δικό σου όνειρο, αν μη τι άλλο σου αξίζει οσο τίποτα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε: στις 18:02, 13-07-16:

Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ;;

gvenos79

Νεοφερμένος

Ο gvenos79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O gvenos79 Μ έγραψε: στις 18:15, 13-07-16:

Καμία εκτιμηση για τα ΤΕΙ γενικότερα, αλλα ειδικότερα του 3ου πεδίου, Χρήστο;

ΑndrewChatz

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΑndrewChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O ΑndrewChatz έγραψε: στις 18:16, 13-07-16:

17.615 και φύγαμε για Νομική Κομοτηνής :Ρ

johnnybe

Νεοφερμένος

Ο johnnybe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O johnnybe έγραψε: στις 18:17, 13-07-16:

Πολυ καλη δουλεια,μπραβο σου!!!! σε ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!!

soppap

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H soppap έγραψε: στις 18:21, 13-07-16:

Μπράβο Chris!!!!!! Συγχαρητήρια για όλη την αξιόλογη προσπάθεια κι από 'μένα !!!

TDESILLA

Νεοφερμένος

H TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H TDESILLA έγραψε: στις 18:46, 13-07-16:

Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TDESILLA : 13-07-16 στις 18:46. Αιτία: AutoMerge

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O ovelix έγραψε: στις 18:55, 13-07-16:

Οτι και να πω ειναι λιγο. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος. Ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα. Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε ...κανεις δεν ξερει. Καλο καλοκαιρι να εχεις

Mabl

Νεοφερμένος

H Mabl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Mabl έγραψε: στις 19:06, 13-07-16:

Συγχαρητήρια!

μιχαηλ1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O μιχαηλ1 έγραψε: στις 19:11, 13-07-16:

Καλα,το εκανες ολο αυτο για εμας;.Μπραβο για την καλη δουλεια και τις ωραιες αναλυσεις σου!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giannis Greek , Ο Απορίας , ΣπύροςΔ