Είναι δύσκολη η ΑΕΠΠ;

vaggio

Νεοφερμένος

Ο vaggio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα , είμαι απόφοιτος έτους 2010 γενικού λυκείου θεωρητικής κατεύθυνσης. Φέτος αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες με σκοπό να περάσω σε σχολή του τέταρτου πεδίου. Θέλω λοιπόν να μου πείτε, εάν αγοράζοντας ένα βοήθημα π.χ. του Τσιωτάκη και διαβάζοντας συστηματικά τους επόμενους μήνες , πιστεύετε πως είναι εφικτό να γράψω έναν καλό βαθμό (16+) στο μάθημα του προγραμματισμού ή το φροντιστήριο είναι μονόδρομος;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Άνετα γράφεις, και παραπάνω.
Αρκεί το "συστηματικό" να περιλαμβάνει και τη λέξη "σοβαρό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggio

Νεοφερμένος

Ο vaggio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω κενά στα μαθηματικά, άρχισα μελετώντας την άλγεβρα της Α΄Λυκείου φαντάσου. Για τον λόγο αυτό στηρίζω τις ελπίδες μου στην ΑΕΠΠ και ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Και εγω φοβαμαι στο αεππ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Vold παραπάνω. Δεν χρείαζεται να σας ανησυχεί. Είναι μάθημα που χρειάζεται τη λογική σας. Μιλώντας εκ πείρας, ναι! με ένα καλό βοήθημα, όρεξη και θέληση μπορείς να βγάλεις το μάθημα και την ύλη χωρίς φροντιστήριο. Τυχόν απορίες εύκολα λύνονται στο σχολείο ή στο ίντερνετ καθώς υπάρχουν πολλά εκπαιδευτικά βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McQeen

Νεοφερμένος

Ο McQeen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
SOS
Θα ξανά δώσω πανελλήνιες (από 2ο σε 4ο πεδίο), τώρα πήρα την απόφαση και από εβδομάδα ξεκινάω τα μαθήματα, ήθελα να ρωτήσω:
1) Μέχρι τον Μάρτιο μπορώ να βγάλω την ύλη ΑΟΘ & ΑΕΠΠ;
2) Θα κατανοήσω το ΑΕΠΠ μέχρι τα Χριστούγεννα; Ομοίως και το ΑΟΘ;
3) Εφόσον ξεκινάω τώρα, Νοέμβριο, θα γράψω καλά πχ κανένα 10;
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΑΕΠΠ προλαβαίνεις μέχρι τον Μάρτιο, ΑΟΘ μάλλον όχι λόγω όγκου θεωρίας.

Το αν κατανοείς φαίνεται ειδικά στο σημείο που κάνεις δομές επανάληψης, πίνακες, αλγορίθμους ταξινόμησης-αναζήτησης που είναι το peak της ύλης.

Σου δίνει περιθώρια μάλλον το γεγονός ότι ήδη ξέρεις τα μαθηματικά και την έκθεση.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Μέχρι τον Μάρτιο μπορώ να βγάλω την ύλη ΑΟΘ & ΑΕΠΠ;
Για το ΑΟΘ δύσκολα γιατί είναι μεγάλη
Για το ΑΕΠΠ μπορείς ναι
Ασκήσεις δεν είναι κάτι τραγικό αν πιάσεις τη λογική,η θεωρία είναι πιο δύσκολη και πρέπει να την κατανοήσεις-δεν μαθαίνεται παπαγαλία!
 

McQeen

Νεοφερμένος

Ο McQeen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Από Δευτέρα ξεκινάω φροντιστήριο - θα κάνω και έξτρα μαθήματα. Άνοιξα να δω το βιβλίο του ΑΕΠΠ και έσφιξα.
Εύκολη είναι η λογική για το ΑΕΠΠ;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά γιατί τον αποθαρρύνετε τον άνθρωπο μιλάμε για μια ύλη (ΑΟΘ) 200 σελίδων.

Σίγουρα επιτεύξιμη ακόμη και η παπαγαλία με μεθοδικό διάβασμα.
 

McQeen

Νεοφερμένος

Ο McQeen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οι ασκήσεις (αοθ) είναι νορμάλ;
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

McQeen

Νεοφερμένος

Ο McQeen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά γιατί τον αποθαρρύνετε τον άνθρωπο μιλάμε για μια ύλη (ΑΟΘ) 200 σελίδων.

Σίγουρα επιτεύξιμη ακόμη και η παπαγαλία με μεθοδικό διάβασμα.

Επειδή κι άλλοι με είπαν ότι πρέπει να διαβάζω αρκετά, και αυτό με έχει τρομάξει πολύ... Το θέμα σε αυτό είναι η θεωρία ή οι ασκήσεις; Ποιο να φοβάμαι; Επίσης, μπορώ σε ένα μάθημα να μάθω να λύνω ασκήσεις του 1ο κεφαλαίου; (Για ΑΟΘ και ΑΕΠΠ).

Και κάτι τελευταίο, επειδή τα παιδιά στην τάξη θα είναι μπροστά, και γω θα κάνω και εξτρα μαθήματα, θα μου είναι εύκολο ή δύσκολο;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Επειδή κι άλλοι με είπαν ότι πρέπει να διαβάζω αρκετά, και αυτό με έχει τρομάξει πολύ... Το θέμα σε αυτό είναι η θεωρία ή οι ασκήσεις; Ποιο να φοβάμαι; Επίσης, μπορώ σε ένα μάθημα να μάθω να λύνω ασκήσεις του 1ο κεφαλαίου; (Για ΑΟΘ και ΑΕΠΠ).

Και κάτι τελευταίο, επειδή τα παιδιά στην τάξη θα είναι μπροστά, και γω θα κάνω και εξτρα μαθήματα, θα μου είναι εύκολο ή δύσκολο;
Γιατί δεν αναφέρεις αυτές τις φοβίες σου στον εκάστοτε καθηγητή στο σχολείο ή στα ιδιαίτερά σου;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top