Πώς αντιδρούν οι καθηγητές σε ερωτευμένους μαθητές;

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Φετος εμαθα για εναν καθηγητη μου τα απιστευτα.
Αυτος οργανωνει ολες τις γιορτες (25η, 28η κλπ), και παντα εβαζε συγκεκριμενες μαθητριες για το χρονικο, μεχρι να τελειωσουν το Λυκειο. Παντα οι ιδιες.
Η μια εξ'αυτων που αποφοιτησε πριν 6-7 χρονια, ειχε κλειδωθει μαζι του στο γραφειο για 3 ωρες, με τους υπολοιπους μαθητες του ΠΔΣ να αναρωτιουνται.
Η τελευταια του "γκομενα", αποφοιτησε φετος, ηταν παντα στο χρονικο, μεσα σ'ολα κλπ. Και καποιοι φιλοι μου βρηκαν μηνυματα σεξουαλικου περιεχομενου απο εκεινον στο κινητο της. Θα μου πεις δεν ηταν σωστο να δουν το κινητο, αλλα.

Η φαση ειναι οτι περυσι με ειχε βαλει να πω το χρονικο... απο τοτε που εμαθα τις ιστοριες αυτες ειχα χεστει πανω μου, αλλα ενταξει τελικα τιποτα. Ιστορια ΓΠ μας κανει ετσι κι αλλιως, και ειναι και καθαρμα γενικα ως ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό όμως δεν σημαίνει πως όσοι κάνουν σχέσεις με μαθήτριές τους είναι... διεστραμμένοι :D
Δεν ξέρω πού θα καταλήξει η δική μου σχέση, πάντως η φίλη σου προφανώς έπεσε σε περιπτωσάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Αυτό όμως δεν σημαίνει πως όσοι κάνουν σχέσεις με μαθήτριές τους είναι... διεστραμμένοι :D
Δεν ξέρω πού θα καταλήξει η δική μου σχέση, πάντως η φίλη σου προφανώς έπεσε σε περιπτωσάρα!

προφανως κ ελπιζω να μη συμβει κατι αντιστοιχο σε σενα. Απλα να διασαφηνισω οτι η διαστροφη δεν εγκειται στο οτι την απατησε, αλλωστε αυτο γινεται συχνα, η διαστροφη κατα τη γνωμη μου εγκειται οπως εξηγησα στην εξελιξη μιας σχεσης πνευματικης κ σχεδον πατρικης σε κατι ερωτικο. Κατ εμε παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατάλαβα τι εννοείς. Στη δική μας περίπτωση όμως, ούτε εγώ πρόλαβα να τον δω σαν καθηγητή, ούτε αυτός σα μαθήτρια. Όταν αρχίζει το σχολικό έτος επικρατεί ένα χάος με το πρόγραμμα και δε νομίζω να είχαμε κάνει παραπάνω από τέσσερα μαθήματα, αμφιβάλλω αν θα ήξερε και το όνομά μου αν δεν του είχα μιλήσει. Άρα η δική μας σχέση δεν εξελίχθηκε σε ερωτική, ήταν από την αρχή!:inlove: Δεν υπήρχε τίποτα το πατρικό ανάμεσά μας, ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτό που εγώ πιστεύω είναι οτι δεν πρέπει να κάνουμε γενικεύσεις και να σκεφτόμαστε απόλυτα. Σαν καθηγήτρια, προσπαθώ πάντα να είμαι ακέραιη. Ένας πολύ σοφός κανόνας μας προτρέπει να κρατάμε την προσωπική μας ζωή μακριά από τη δουλειά μας, γιατί πολύ απλά η δουλειά μας δεν θα γινόταν καλά. Οι σχέσεις στον εργασιακό χώρο είναι ένα πολύ συχνό φαινόμενο με θετικές και αρνητικές καταλήξεις. Όταν όμως είναι ο εργασιακός χώρος ενός μόνο από τους δύο, με το ένα από τα δύο συμβαλλόμενα μέρη να είναι εργαζόμενος και το άλλο ο λεγόμενος αποδέκτης της υπηρεσίας, τότε ίσως μπορούμε να μιλήσουμε και για σεξουαλική παρενόχληση. Όμως κατά πόσο μπορεί ένας ανήλικος να θεωρηθεί οτι παρενοχλεί σεξουαλικά έναν ενήλικα;
Στην περίπτωση δε που ο εργαζόμενος κάνει την άσχημη για εμένα επιλογή να υποκύψει τότε πρέπει να αντιμετωπίσει την αποφασή του με υπευθυνότητα και να παραιτηθεί από τα καθήκοντά του. Γιατί όπως και να το κάνουμε, είναι αντιδεολογικό η προσωπική σου ζωή να βρίσκεται μέσα στη σχολική σου τάξη. Τώρα αν αυτό που συμβαίνει είναι αμοιβαίο υπάρχει και μια άλλη επιλογή. Εκείνη της καρτερικότητας. Απλά περιμένεις τον εκάστοτε ανήλικο να ενηλικιωθεί και να φύγει από το εργασιακό σου περιβάλλον και τότε ο δρόμος είναι ανοιχτός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Τι ερώτηση είναι αυτή;;
Φυσικά υποκύπτουν. Αν η σχέση ολοκληρωθεί και με μια ερωτική πράξη τα πράγματα είναι περίφημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ισως ειναι λιγο ασχετο με τα οσα εχουν προαναφερθει,αλλα το γραφω εδω,καθως εχει να κανει με τετοιου ειδους σχεσεις.. ηταν ενας καθηγητης που μας ειχε κατευθυνση και τις δυο χρονιες,ο οποιος κατα την αποψη μου ειναι ενας καραγκιοζης.οχι μονο οτι δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν ανθρωποι με τετοιες αποψεις (λιγο πολυ μας ειπε οτι σε οποιο επαγγελμα επιλεξουμε,πρεπει να πατησουμε επι πτωματων και να "κλεβουμε" λιγο για να τα "κονομησουμε"),αλλα γενικα ειναι και ο τυπος καθηγητη που αν δεν ερθεις μια φορα στο μαθημα του (οχι ωριαια κοπανα,και ολη την μερα να λειπεις δεν θα μπει στον κοπο να ρωτησει) θα μπεις στην μαυρη λιστα.εξαρχης δεν τον πηγαινα,ομως επειδη το μαθημα του ηταν σημαντικο,απεφευγα τις απουσιες και δεν εδινα αφορμη για καυγαδες,οποτε απλα τον αγνοουσα οταν ελεγε τις μπαρουφες του.
επειδη ηταν απο τους πιο ηλικιωμενους στον χωρο,υπηρχαν πολλες ιστοριες(σεξουαλικου περιεχομενου),τις οποιες ειχα ακουσει αλλα δεν εδινα βαση.δεν προσπαθουσα καν να τις αγνοησω,ο,τι ειχε να κανει με φημες,το απερριπτα,μου φαινοταν ανοησιες.την δευτερη χρονια ομως,καποια στιγμη,κατα την προφορικη εξεταση,παρατηρησα οτι κοιτουσε πολυ εντονα...στο στηθος μου.(καθομουν και πρωτο θρανιο) αυτο συνεχιστηκε για ενα δυο λεπτα ακομα,και αρχισα διακριτικα να κοιταω μηπως ειχα κατι,η ειχα σκιστει/λερωθει,η μηπως εν παση περιπτωση φορουσα κατι που απο την δικη του οπτικη γωνια,φαινοταν προκλητικο.ομως συνειδητοποιησα οτι τιποτα δεν ισχυε,κι αυτος συνεχιζε να κοιταει στο επιμαχο σημειο με ενα ηλιθιο βλεμμα,ωσπου το παρατηρησε και η διπλανη μου.οταν τελειωσε την εξεταση εδωσε τον λογο σε μια αλλη κοπελα αποκαλωντας την με το ονομα μου,κατι που διορθωσε εσπευσμενα,ομως το επανελαβε με αλλες δυο κοπελες.την επομενη φορα που με ρωτησε κατι συνεχιζε να χαζευει,κι εγω επιτηδες δεν απαντησα,δεν εβγαλα λεξη,μεχρι που εκεινος κοιταξε..πιο ψηλα για να δει γιατι δεν απαντουσα.και οταν ειδε λοιπον οτι τον κοιτουσα καπως αγριεμενα,κομπιασε και πηρε ενα ηλιθιο θυμωμενο υφος και ειπε"αντε,ποιος ξερει την απαντηση?"
μετα απο αυτο,αποφευγω να καθομαι στα μπροστινα θρανια,κι οταν κοβει βολτες,απομακρυνομαι.
μπορω να πω οτι με εκανε να νιωσω πολυ αβολα,και σιγουρα αηδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
ισως ειναι λιγο ασχετο με τα οσα εχουν προαναφερθει,αλλα το γραφω εδω,καθως εχει να κανει με τετοιου ειδους σχεσεις.. ηταν ενας καθηγητης που μας ειχε κατευθυνση και τις δυο χρονιες,ο οποιος κατα την αποψη μου ειναι ενας καραγκιοζης.οχι μονο οτι δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν ανθρωποι με τετοιες αποψεις (λιγο πολυ μας ειπε οτι σε οποιο επαγγελμα επιλεξουμε,πρεπει να πατησουμε επι πτωματων και να "κλεβουμε" λιγο για να τα "κονομησουμε"),αλλα γενικα ειναι και ο τυπος καθηγητη που αν δεν ερθεις μια φορα στο μαθημα του (οχι ωριαια κοπανα,και ολη την μερα να λειπεις δεν θα μπει στον κοπο να ρωτησει) θα μπεις στην μαυρη λιστα.εξαρχης δεν τον πηγαινα,ομως επειδη το μαθημα του ηταν σημαντικο,απεφευγα τις απουσιες και δεν εδινα αφορμη για καυγαδες,οποτε απλα τον αγνοουσα οταν ελεγε τις μπαρουφες του.
επειδη ηταν απο τους πιο ηλικιωμενους στον χωρο,υπηρχαν πολλες ιστοριες(σεξουαλικου περιεχομενου),τις οποιες ειχα ακουσει αλλα δεν εδινα βαση.δεν προσπαθουσα καν να τις αγνοησω,ο,τι ειχε να κανει με φημες,το απερριπτα,μου φαινοταν ανοησιες.την δευτερη χρονια ομως,καποια στιγμη,κατα την προφορικη εξεταση,παρατηρησα οτι κοιτουσε πολυ εντονα...στο στηθος μου.(καθομουν και πρωτο θρανιο) αυτο συνεχιστηκε για ενα δυο λεπτα ακομα,και αρχισα διακριτικα να κοιταω μηπως ειχα κατι,η ειχα σκιστει/λερωθει,η μηπως εν παση περιπτωση φορουσα κατι που απο την δικη του οπτικη γωνια,φαινοταν προκλητικο.ομως συνειδητοποιησα οτι τιποτα δεν ισχυε,κι αυτος συνεχιζε να κοιταει στο επιμαχο σημειο με ενα ηλιθιο βλεμμα,ωσπου το παρατηρησε και η διπλανη μου.οταν τελειωσε την εξεταση εδωσε τον λογο σε μια αλλη κοπελα αποκαλωντας την με το ονομα μου,κατι που διορθωσε εσπευσμενα,ομως το επανελαβε με αλλες δυο κοπελες.την επομενη φορα που με ρωτησε κατι συνεχιζε να χαζευει,κι εγω επιτηδες δεν απαντησα,δεν εβγαλα λεξη,μεχρι που εκεινος κοιταξε..πιο ψηλα για να δει γιατι δεν απαντουσα.και οταν ειδε λοιπον οτι τον κοιτουσα καπως αγριεμενα,κομπιασε και πηρε ενα ηλιθιο θυμωμενο υφος και ειπε"αντε,ποιος ξερει την απαντηση?"
μετα απο αυτο,αποφευγω να καθομαι στα μπροστινα θρανια,κι οταν κοβει βολτες,απομακρυνομαι.
μπορω να πω οτι με εκανε να νιωσω πολυ αβολα,και σιγουρα αηδια.

Να σε ρωτήσω κάτι, έτσι για να μπούν τα πράγματα στη θέση τους; Είναι μεγάλο το στήθος σου;Μήπως ξεχωρίζει έντονα δηλαδή;Τι ειδικότητα έχει ο καθηγητής; Μήπως είναι βιολόγος/ανθρωπολόγος;
Πολύ πιθανόν να είναι και αλλοίθωρος ο άνθρωπος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι, έτσι για να μπούν τα πράγματα στη θέση τους; Είναι μεγάλο το στήθος σου;Μήπως ξεχωρίζει έντονα δηλαδή;Τι ειδικότητα έχει ο καθηγητής; Μήπως είναι βιολόγος/ανθρωπολόγος;
Πολύ πιθανόν να είναι και αλλοίθωρος ο άνθρωπος.-


πολλες ταινιες επιστημονικης φαντασιας βλεπεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κοιτα..αντικειμενικα μιλωντας...εε..μικρο δεν το λες.με τιποτα.:what:
μια χαρα βλεπει..απ ο,τι ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Λάθος που κοίταγε επίμονα.
Απόλυτα καταδικαστέο. Αλλά δεν θα τον κρεμάσουμε κιόλας...:no1:
Είμαι σίγουρος οτι κάθε γνήσιος άντρας (νέος ή γέρος) όταν βλέπει μια ωραία κοπέλα συγκινείται.(3η λυκείου πάς κιόλας, ολοκληρωμένη γυναίκα θεωρείσαι. Δεν είσαι και τόσο μικρή) Είναι φυσικά στο χέρι του καθηγητή να διαχειριστεί την παρόρμησή του και να μην δείξει τίποτα. Ο συγκεκριμένος φαίνεται καθηγητής είναι φρενοβλαβής...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

LENIAGEOR

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τα είπε όλα ο Sourotiri. Για μαζευτείτε ρε παιδιά. Τι δουλειά έχετε με τα 35+ άνω. Εσεις θα κλαμπάρετε και αυτοι θα πίνουν Λουμίδη. Το θέμα ειναι αν καταφέρνεις να ρίξεις τον καθηγητη; Τόσο χάι! Ναι ναι τις συνέπειες τις τρώει αυτός. Για μαζευτείτε λίγο. ΕΛΕΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zita38

Νεοφερμένος

Ο zita38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Από την μεριά του καθηγητή θεωρώ ότι είναι μεγάλη βλακεία μην πω τίποτα χειρότερο για τους εξής λόγους: πρώτα από όλα είναι ατιμία γιατί δεν παίζεις επί ισης οροις ,θελω να πω αμα θες και μπορεις ρε μεγάλε παίξε με καμία στα κυβικά σου, εμάς βρήκες ? ,είναι ρε παιδί μου ( συγχωρέστε με και για την έκφραση) σα να κλέβεις εκκλησία .
Επίσης άμα αύριο κάνει κάνα κορίτσι η γυναίκα του ? θα του αρέσει να τα λουστεί, να δει είναι σωστό η όχι? (Η και καθηγήτρια αντίστοιχα εννοείται)
Και δεν είναι δικαιολογία να πει ότι παρασύρθηκε ας έβαζε φρένο αυτός είναι ο ενήλικας, ο άλλος η άλλη είναι παιδιά δεν ξέρουν ,σίγουρα έχουν δει λιγότερα πράγματα και είναι και πιο ριψοκίνδυνα ακόμα,(πατανε λιγότερο φρένο και περισσότερο γκάζι)
Και άσχετος καθηγητής να είσαι τα παιδιά σε βλέπουν σαν γίγαντα , δίνεις παραδείγματα με την συμπεριφορά σου ,άμα βλέπουν τέτοια πράγματα γύρευε τι θα κάνουν αυτά αύριο , ο Αϊνστάιν έλεγε και καλός καθηγητής να είσαι πιο σημαντικό μάθημα είναι να μάθεις στα παιδιά να συμπεριφέρονται.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Αντιγραφω απο το μπλογκ μου:

Μπαινω μεσα, μπαινουν και τα παιδια και καθονται. Ακριβως μπροστα μου καθονται δυο κοπελιες. Καταλαβαινω, πριν ξεκινησω το μαθημα οτι πρεπει να ειναι και πολυ καλες φιλες. Ας τις πουμε Κουλα και Σουλα.

Η Κουλα, με την πρωτη ματια, φαινεται παρτολιτσα. Οχι, δεν ηταν μονο οτι το ντεκολτε εφτανε μεχρι τον αφαλο, με το περιεχομενο αρκετα... πληθωρικο. Η σταση του σωματος της φροντιζε να το υπερτονιζει. Ας μην προχωρησω σε λεπτομερειες, με διαβαζουν και μικρα παιδια :Ρ

Η Σουλα, με την πρωτη ματια, φαινεται συμπαθεστατη. Χωρις να μπορω να το διευκρινισω περαιτερω.

Ξεκιναω το μαθημα. Στην αρχη χαλαρα, να γνωριστουμε. Και μετα σιγα σιγα να μπουμε στην υλη. Γυρω στα 10-15 λεπτα, και ενω εχουμε ξεκινησει να μπαινουμε στα προκαταρκτικα της Στατιστικης, και ενω τα παιδια δινουν τον καλυτερο τους εαυτο σηκωνοντας χερια και συμμετεχοντας στο μαθημα, πιανω ενα περιεργο βλεμμα απο την Σουλα. Πολυ περιεργο. Αρκετα πονηρο. Οχι, ηταν κατι παραπανω απο πονηρο. Ηταν σχεδον προστυχο...!

Μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου μου βγαινει η αντιδραση απλα να το αγνοησω. Λιγα δευτερολεπτα αργοτερα, διαπιστωνω πως το εχω κανει αρκετα καλα, μιας και δεν σταματησα τον ρυθμο της προτασης μου, δεν ταλαντευτηκε η φωνη μου και οι κινησεις που εκανα την στιγμη που επιασα το βλεμμα συνεχιστηκαν σαν να μην εγινε τιποτα. Το εχω σχεδον ξεχασει.

Λιγα λεπτα αργοτερα, και ενω μιλαω στην ταξη, πιανω με την ακρη του ματιου μου το ιδιο ακριβως βλεμμα. Πιο σιγουρος λογω της αντιδρασης μου πριν, συνεχιζω απτοητος. Λιγα λεπτα μετα, αντιλαμβανομαι την Κουλα να μιλαει στο αυτι της Σουλας, ενω ταυτοχρονα με κοιτανε περιπαικτικα, χαμογελωντας. Δεν μπορω να καταλαβω τι σκατα εννοουν. Περναει απο το μυαλο μου και η ιδεα της ειρωνειας, δεδομενου οτι δεν ειμαι και κανενας δον Ζουαν. Οπως και να'χει, κατι τρεχει.

Οι δυο κοπελιες, παρολαυτα, ειναι απο τις πρωτες που σηκωνουν χερι για να συμμετασχουν. Αναποφευκτα, τους δινω τον λογο αρκετα συχνα, μιας και σε πολλες ερωτησεις μου ειναι και οι μονες που σηκωνουν χερι. Και συνεχιζουν το ιδιο βιολι: Η μια να μου δειχνει τα καλλη της, η αλλη να με κοιταει επιμονα σαν την Jenna Haze σε ταινια Point of View, και φυσικα, να σκυβει η μια και να μιλαει στην αλλη, και δωστου χαμογελα και φτου κι απο την αρχη. Και ομως, συνεχιζουν να προσεχουν στο μαθημα...!!!

Η ωρα τελειωνει, και οταν το συγκεκριμενο τμημα σχολαει 2 ωρες μετα, εγω ειμαι ηδη εξω για τσιγαρο. Στις πρωτες τζουρες, αναρωτιεμαι αν ηταν ιδεα μου ολα αυτα. Μηπως ρε παιδι μου μου φανηκαν, ξερωγω. Σκεφτομαι βεβαια πως κατι τετοια "σινιαλα" δεν τα πιανω και ευκολα και πως, για να το εχω πιασει, ε κατι τρεχει. Μεσα στο μυαλο μου γινεται παλη για να καταλαβω το τι εχει προηγηθει τις 2 ωρες του μαθηματος.

Και πανω που παω να καταληξω στο συμπερασμα που με βολευει, οτι παιδια ειναι μωρε [ναι καλα], μαλλον ιδεα μου ειναι ολα αυτα, και καλα θα κανω να επικεντρωθω στο μαθημα, παρατηρω οτι τα παιδια απο το συγκεκριμενο τμημα εχουν σχηματισει ενα μπουγιο και ετοιμαζονται να φυγουν παρεα απο το φροντιστηριο, καμια δεκαρια μετρα αποσταση απο μενα. Ε, η Κουλα και η Σουλα ειναι οι μονες που γυρισαν να με χαιρετησουν, εννοειται ναζιαρικα, εννοειται με το ιδιο βλεμμα, εννοειται με την...επιδειξη.

Ανταποδιδω τον χαιρετισμο και διαπιστωνω πως για φετος, εχω ηδη ενα αρκετο σοβαρο ζητημα στο κεφαλι μου.

Η κοπελα μου λεει πως απλα με δοκιμαζουν, θελουν να δουν αν θα "σπασω" ωστε σε αυτην την περιπτωση να προκληθει ακομη μεγαλυτερος χαβαλες στο μαθημα. Γιατι, αν σπασω μια φορα, δεν υπαρχει γυρισμος.

ναι γεια σας , τον Brian De Palma θα ήθελα
έλα Brian , σου στέλνω με φαξ το σενάριο για το Wild Things 5

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stardust

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπάρχει όμως και η περίπτωση του "παιδαγωγικού" έρωτα.. Όταν ένας μαθητής/μαθήτρια είναι πλατωνικά ερωτευμένος,-η με τον καθηγητή/καθηγήτριά του. Όταν π.χ. μία μαθήτρια τρέφει συναισθήματα για τον καθηγητή της -χωρίς φυσικά να διανοείται να τα αποκαλύψει- και τα συναισθήματα αυτά αποτελούν την κινητήρια δύναμη ώστε η μαθήτρια αυτή να καταβάλλει προσπάθειες για να γίνεται όσο το δυνατόν καλύτερη.. Προετοιμάζεται πάντα για να απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις του, για να της απευθύνει το λόγο και με μία του κουβέντα είναι ευτυχισμένη. Θέλει να κερδίσει τη συμπάθειά του, το θαυμασμό του. Ανυπομονεί να έρθει η ώρα του μαθήματος και αν για κάποιο λόγο το μάθημα δε γίνει, ενώ οι υπόλοιποι μαθητές χαίρονται, εκείνη είναι απογοητευμένη. Νιώθει ιδιαίτερη έλξη για τον άνθρωπο αυτό, την προσελκύει η ωριμότητά του.. Της ασκεί γοητεία. Ποτέ όμως δε θα προχωρούσε σε κάτι περισσότερο. Σε αυτή την περίπτωση η μαθήτρια βλέπει το συγκεκριμένο καθηγητή ως ιδεώδη ύπαρξη, ως την προσωποποίηση της τελειότητας. Είναι ερωτευμένη -ναι- όμως πρόκειται για ένα αγνό συναίσθημα που απέχει αρκετά από τη σεξουαλική επιθυμία. Σε αυτόν τον έρωτα δεν υπάρχει τίποτα διεστραμμένο. Είναι κάτι εντελώς αθώο.. και μάλλον θετικό, γιατί προσδίδει ενδιαφέρον στο μάθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εγώ τη μοναδική μπάνικη καθηγήτρια την είχα στη β' γυμνασίου..ξανθιά μουσικός πειρασμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat+viti

Νεοφερμένος

Η cat+viti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπάρχει όμως και η περίπτωση του "παιδαγωγικού" έρωτα.. Όταν ένας μαθητής/μαθήτρια είναι πλατωνικά ερωτευμένος,-η με τον καθηγητή/καθηγήτριά του. Όταν π.χ. μία μαθήτρια τρέφει συναισθήματα για τον καθηγητή της -χωρίς φυσικά να διανοείται να τα αποκαλύψει- και τα συναισθήματα αυτά αποτελούν την κινητήρια δύναμη ώστε η μαθήτρια αυτή να καταβάλλει προσπάθειες για να γίνεται όσο το δυνατόν καλύτερη.. Προετοιμάζεται πάντα για να απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις του, για να της απευθύνει το λόγο και με μία του κουβέντα είναι ευτυχισμένη. Θέλει να κερδίσει τη συμπάθειά του, το θαυμασμό του. Ανυπομονεί να έρθει η ώρα του μαθήματος και αν για κάποιο λόγο το μάθημα δε γίνει, ενώ οι υπόλοιποι μαθητές χαίρονται, εκείνη είναι απογοητευμένη. Νιώθει ιδιαίτερη έλξη για τον άνθρωπο αυτό, την προσελκύει η ωριμότητά του.. Της ασκεί γοητεία. Ποτέ όμως δε θα προχωρούσε σε κάτι περισσότερο. Σε αυτή την περίπτωση η μαθήτρια βλέπει το συγκεκριμένο καθηγητή ως ιδεώδη ύπαρξη, ως την προσωποποίηση της τελειότητας. Είναι ερωτευμένη -ναι- όμως πρόκειται για ένα αγνό συναίσθημα που απέχει αρκετά από τη σεξουαλική επιθυμία. Σε αυτόν τον έρωτα δεν υπάρχει τίποτα διεστραμμένο. Είναι κάτι εντελώς αθώο.. και μάλλον θετικό, γιατί προσδίδει ενδιαφέρον στο μάθημα..

συμφωνω απολυτα με τον χρηστη Stardust.....

αυτη τη στιγμη παιρναω και αισθανομαι ακριβως αυτα που περιεγραψε παραπανω!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Οι αντιδράσεις ποικίλλουν..Μπορεί ο καθηγητής απλά να αδιαφορήσει, να αποστασιοποιηθεί, να εκνευριστεί και πολλά άλλα..Αν βέβαια το ενδιαφέρον είναι αμφίπλευρο τότε οκ μπορεί να γίνει κάτι αλλά συνήθως είναι κάτι εφήμερο και περαστικό..Δύσκολο να υπάρξει ουσιαστική σχέση..Πέρα απ την περίπτωση του "παιδαγωγικού" έρωτα που ανέφερε κάποιος παραπάνω, το βρίσκω άσκοπο και ανούσιο ίσως και ατελέσφορο αυτό να πας να ερωτευτείς καθηγητή σου..Χάθηκαν τόσοι συνομήλικοί σου??Δεν καταλαβαίνω..:worry:Αποψη μου πάντα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Ήμουν και εγώ "ερωτευμένη" με έναν καθηγητή μου πέρσι :Ρ
Κάποτε ήμουν από τις αγαπημένες του μαθήτριες, σε μια φάση όμως η συμπεριφορά του άλλαξε -.-
Σαν να με μίσησε βρε παιδί μου.
Και έγινα και ρεζίλι, γιατί μαθεύτηκε πολύ γρήγορα :$ (το οτι μου αρεσε ο καθηγητης)
Για καλή μου τύχη φέτος έφυγε :)
Αλλιώς δεν θα άντεχα να κάνω μάθημα μαζί του για έναν ολόκληρο χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top