Πρόσβαση στην σχολή μου

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ξέρει κανεις πως πάμε Ασοεε από Νίκαια; :redface:
Έψαξα στο Οασα και μόνο Βέλτιστες Διαδρομές δεν έχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Θα σου ελεγα να πας Πειραια με καποιο τρολλευ/λεωφορειο και μετα ΗΣΑΠ, ακομα κι αν φτανει μεχρι Μοναστηρακι. (αν και δεν ειμαι σιγουρη αν θα φτανει μεχρι εκει ή θα σταματα Πετραλωνα). Απο Μοναστηρακι μεσω Αθηνας φτανεις Ομονοια και συνολικα πρεπει σε κανα 25λεπτο περπατημα να σαι ΑΣΟΕΕ. Επισης υπαρχει λεωφορειο που φευγει απο μοναστηρακι και περναει πισω απο ΑΣΟΕΕ, που παει Κυψελη, αλλα δε θυμαμαι νουμερο. Τωρα αλλος τροπος... Καποιο λεωφορειο Πειραιας-Ομονοια και μετα παλι ποδια; Υπαρχει και η κουλη λυση του πας μεχρι ΣΕΦ, παιρνεις τραμ μεχρι Συνταγμα (1 ωρα πλας) και μετα λεωφορειο για ΑΣΟΕΕ. Υπομονη για ενα εξαμηνο παιδια, να φτιαχτει το τρενο και μετα θα παλευεται η κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Θα σου ελεγα να πας Πειραια με καποιο τρολλευ/λεωφορειο και μετα ΗΣΑΠ, ακομα κι αν φτανει μεχρι Μοναστηρακι. (αν και δεν ειμαι σιγουρη αν θα φτανει μεχρι εκει ή θα σταματα Πετραλωνα). Απο Μοναστηρακι μεσω Αθηνας φτανεις Ομονοια και συνολικα πρεπει σε κανα 25λεπτο περπατημα να σαι ΑΣΟΕΕ. Επισης υπαρχει λεωφορειο που φευγει απο μοναστηρακι και περναει πισω απο ΑΣΟΕΕ, που παει Κυψελη, αλλα δε θυμαμαι νουμερο. Τωρα αλλος τροπος... Καποιο λεωφορειο Πειραιας-Ομονοια και μετα παλι ποδια; Υπαρχει και η κουλη λυση του πας μεχρι ΣΕΦ, παιρνεις τραμ μεχρι Συνταγμα (1 ωρα πλας) και μετα λεωφορειο για ΑΣΟΕΕ. Υπομονη για ενα εξαμηνο παιδια, να φτιαχτει το τρενο και μετα θα παλευεται η κατασταση

Ευχαριστώ!
Με το να πάω Στο Αιγάλεω να πάρω Μετρο γλυτώνω τίποτα; Από το σπίτι μου μέχρι το Αιγάλεω είναι 30' ή και λίγο περισσότερο. Μετά με μετρό Σύνταγμα ή μοναστηράκι και μετά κάποιο λεωφορειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Από σύνταγμα/ομόνοια/πανεπιστήμιο τι λεωφορεία υπάρχουν που πάνε ΑΣΟΕΕ; Από ποιά απ' αυτές τις στάσεις συμφέρει; Εγώ τελικά με κόβω να παίρνω είτε ένα λεωφορείο που πάει Μετρό Δάφνης είτε ένα λεωφορείο που πάει Συγγρού Φίξ είτε αν έχω 9 μάθημα να με πηγαίνει ο αδερφός μου στο καραισκάκη πηγαίνοντας στη δουλειά. Αλλά αν π.χ. αυτός με αφήνει Καραισκάκη 9 παρά τέταρτο παίζει και να φτάνω 9μιση στο μάθημα >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε επίσης να κοιτάξετε στο www.youdrive.gr ! Βάζετε ως αφετηρία το σπίτι σας (ή κάποιο άλλο μέρος) και ως προορισμό 'ΑΣΟΕΕ' (το βρίσκει αμέσως) και σας βρίσκει όλους τους τρόπους μεταφοράς με ΜΜΜ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ρε παιδια και εγω φετος πρωτοετης ασοεε ειμαι και με μενω μαρουσι!Εχετε καμια ιδεα για το πως θα ερθω γιατι με βλεπω να χανομαι :P
Γιατι σκεφτομουν και εγω να παω με τρενο απο μαρουσι αλλα δν χερω που με συμφερει να κατεβω μια και το τρενο παει μεχρι αττικη και μετα πρεπει να
αλλαξω για μετρο!!Και το λεοφωρειο που με παει Α8 πρεπει να κανει κανα 3 ωρο να κατεβει κατω =/
Καμια περιπτωση να παρω μετρο απευθειας απο δουκισσης πλακεντιας και να κατεβω πανεπιστημιο συμφερεΙ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Πας σταθμο Αμαρουσιου. Παιρνεις τρενο μεχρι Α.Πατησια. Κατεβαινεις και παιρνεις τρολλευ 3 ή 5 ή 11 που σε αφηνει απεναντι απο τη σχολη
Αλλιως αν εχεις κοντα σου το Α8 παιρνεις αυτο και ερχεσαι κατευθειαν. Μετρο και να παρεις παλι μεχρι Μοναστηρακι φτανει, δε βολευει κανεις ολοκληρο κυκλο. Οσους ξερω απο εκεινες τις περιοχες πανε μεχρι Α.Πατησια και μετα τρολλευ το οποιο κανει γυρω στα 25-30 λεπτα συνολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
https://www.youdrive.gr/
Βοηθαει για μετακινησεις με συγκοινωνιες στην Αθηνα μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πας σταθμο Αμαρουσιου. Παιρνεις τρενο μεχρι Α.Πατησια. Κατεβαινεις και παιρνεις τρολλευ 3 ή 5 ή 11 που σε αφηνει απεναντι απο τη σχολη
Αλλιως αν εχεις κοντα σου το Α8 παιρνεις αυτο και ερχεσαι κατευθειαν. Μετρο και να παρεις παλι μεχρι Μοναστηρακι φτανει, δε βολευει κανεις ολοκληρο κυκλο. Οσους ξερω απο εκεινες τις περιοχες πανε μεχρι Α.Πατησια και μετα τρολλευ το οποιο κανει γυρω στα 25-30 λεπτα συνολικα

Ααα δεν το ξερα αυτο να σε καλα θα το δοκιμασω να δω ποσο χρονο θα κανω!!!!
Οταν με το καλο φτιαξουν τα τρενα αν κατεβαινω Βικτωρια ειναι κοντα???

https://www.youdrive.gr/
Βοηθαει για μετακινησεις με συγκοινωνιες στην Αθηνα μονο.

Ναι το το ειδα αυτο και σε προηγουμενο ποστ δεν με πολυβοηθεισε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
γνωριζει κανεις πώς να φτασω στην ασοεε με λεωφορειο ή και τρόλλευ απο νεα σμυρνη? ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ μένω Νέα Σμύρνη και πάω με τραμ και μετρό σε 40-45 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
θελω μονο λεωφορεια και τρολλευ γατι εχω βγαλει την απεριοριστη 10ευρη καρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Βρες ένα λεωφορείο από Ν. Σμύρνη που να σε πηγαίνει πανεπιστήμιο και από εκεί πάρε τρόλευ που πάει προς Ομόνοια και περνάει από τον ΟΤΕ ...απέναντι είναι η ΑΣΟΕΕ..Τον αριθμό του τρόλευ δεν τον θυμάμαι αλλά σίγουρα πάνε τρολευ εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Statboy

Νεοφερμένος

Ο Statboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Πέρασα φέτος στο ΠΑ.ΠΕΙ. στο τμήμα στατιστικής και ασφαλιστικής επιστήμης. Όμως επειδή είμαι από επαρχία θέλω να μου πείτε που να νοικιάσω σπίτι προς Αθήνα για να με βολεύουν τα μέσα και για Πα.Πει. και για Αθήνα (π.χ. Καλλιθέα, Αιγάλεω,...). Θέλω, επίσης, να μου πείτε και ποία μέσα είναι αυτά. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DestinyGR

Νεοφερμένος

Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας! Πέρασα φέτος στο ΠΑ.ΠΕΙ. στο τμήμα στατιστικής και ασφαλιστικής επιστήμης. Όμως επειδή είμαι από επαρχία θέλω να μου πείτε που να νοικιάσω σπίτι προς Αθήνα για να με βολεύουν τα μέσα και για Πα.Πει. και για Αθήνα (π.χ. Καλλιθέα, Αιγάλεω,...). Θέλω, επίσης, να μου πείτε και ποία μέσα είναι αυτά. Ευχαριστώ!

Καλλιθέα είναι πολύ καλά. Μπορείς να παίρνεις το 040 και μετα να συνεχίσεις για λίγο με τα πόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, για να φτάσω στη σχολή μου(ιστορικό-αρχαιολογικο) θέλω κάθε μέρα 1:30 να πάω και 1:30 να γυρίσω πιστεύετε αξίζει να παρακολουθώ τα μαθήματα ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosss123

Νεοφερμένος

Ο nikosss123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, για να φτάσω στη σχολή μου(ιστορικό-αρχαιολογικο) θέλω κάθε μέρα 1:30 να πάω και 1:30 να γυρίσω πιστεύετε αξίζει να παρακολουθώ τα μαθήματα ή οχι;
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, για να φτάσω στη σχολή μου(ιστορικό-αρχαιολογικο) θέλω κάθε μέρα 1:30 να πάω και 1:30 να γυρίσω πιστεύετε αξίζει να παρακολουθώ τα μαθήματα ή οχι;

Άμα σε ενδιαφέρει το αντικείμενο, προφανώς αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον θα αστειεύεσαι! Ασφαλώς και αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top