Game of Thrones

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η καλύτερη σειρά όλων των εποχών επιστρέφει σε λιγότερο από μήνα! Πάρτε το τρέιλερ σε περίπτωση που το χάσατε:



Το Light of the Seven πόσο γαμάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream...

Νεοφερμένος

Η Dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.


Σε δύο μέρες ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εδώ δεν θέλω βλακείες δεν είναι survivor ούτε walking dead.
Spoiler λέμε χρησιμοποώντας το αντίστοιχα tag και μόνο.
Δεν δενόμασταστε συναισθηματικά με κανέναν χαρακτήρα γιατί δεν τους σώζει ο κόσμος.
Κάθε επεισόδιο τελειώνει στη λήξη του.
Μην περιμένετε το 9ο επεισόδιο να δείτε καλό επεισόδιο. Θα μείνετε στο περίμενε.
Προσοχή στα δρακουλινια έχουν μεγαλώσει.
Κατεβάστε τα χειμωνιάτικα από το πατάρι. Ο χειμώνας έφτασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος γνωρίζω κάποια πράγματα που θα συμβούν στη σειρά. Συγκεκριμένα πέρυσι είχα πετύχει σωστά πράγματα που εγιναν στο τελευταίο επεισόδιο (αλλα και σε προηγούμενα) ενώ ήμασταν ακόμα στην αρχή. Όποιος θέλει ας με ρωτήσει σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος γνωρίζω κάποια πράγματα που θα συμβούν στη σειρά. Συγκεκριμένα πέρυσι είχα πετύχει σωστά πράγματα που εγιναν στο τελευταίο επεισόδιο (αλλα και σε προηγούμενα) ενώ ήμασταν ακόμα στην αρχή. Όποιος θέλει ας με ρωτήσει σε πμ.
Μπορείς να γράψεις τα spoiler σου που αφορούν μεγάλα spoiler όλης της season σε διπλά spoiler ή σε μονά με τη κατάλληλη προειδοποίηση στην περιγραφή. Σε μονά spoiler βάζουμε τα spoiler του τελευταίου επεισοδίου.

Ενοείται προσωπικές γνώμες αν δεν έχουμε διαβάσει spoiler μπορούμε να γράφουμε ελεύθερα.
___

Προσωπικά θεωρώ ότι το αναμενόμενο στο game of thrones είναι η καλίσι να πάρει με το νάνο το King Landing μετά από μια επική μάχη. Ο John snow θα παντρευτεί την καλίση και μετά η φωτιά (καλισι) θα παλέψει με τα κρύα ζομπι (ice).

Βέβαια το αναμενόμενο με το game of thrones δεν πάνε μαζί γι αυτό Johny15 σε συμβουλεύω να βγάλεις τη τύπισσα από το avatar σου. Θα συνδεθείς συναισθηματικά μαζί της και θα πάθεις ότι έπαθα εγώ όταν έβλεπα τους αγαπημένους μου χαρακτήρες να πεθαίνουν ο ένας μετά τον άλλον (Jofrey, Ramsay snow, Stannis) και ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας (κατά τη γνώμη μου) να αναστένεται (John snow). Έμαθα το μάθημα μου και θα έιμαι ένας ψυχρός τηλεθεατής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορείς να γράψεις τα spoiler σου που αφορούν μεγάλα spoiler όλης της season σε διπλά spoiler ή σε μονά με τη κατάλληλη προειδοποίηση στην περιγραφή. Σε μονά spoiler βάζουμε τα spoiler του τελευταίου επεισοδίου.

.

Βέβαια το αναμενόμενο με το game of thrones δεν πάνε μαζί γι αυτό Johny15 σε συμβουλεύω να βγάλεις τη τύπισσα από το avatar σου. Θα συνδεθείς συναισθηματικά μαζί της και θα πάθεις ότι έπαθα εγώ όταν έβλεπα τους αγαπημένους μου χαρακτήρες να πεθαίνουν ο ένας μετά τον άλλον (Jofrey, Ramsay snow, Stannis) και ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας (κατά τη γνώμη μου) να αναστένεται (John snow). Έμαθα το μάθημα μου και θα έιμαι ένας ψυχρός τηλεθεατής.

Akiko δε δέχομαι συναισθηματικά με την Danny, απλά μου αρέσουν τα fan art της, είμαι κατά 99% σίγουρος ότι θα πεθάνει καθώς θεωρώ ότι ο ένας και μοναδικός βασιλιάς στο τέλος (αν νικήσουν οι καλοί) θα είναι ο Jon Snow. Πιστεύω ότι θα πεθάνει η Danny δίνοντας τη ζωή της για να φτιαχτεί το Lightbringer και να μπορέσει ο Azor Ahai να σκοτώσει τον Night King.

Τώρα, ότι αφορά τα επεισόδια. Δεν έχω δει ακόμη το πρώτο, θα το δω σε λίγο. Αν δω ότι επιβεβαιώνονται αυτά που ξέρω θα σας γράψω και τι συμβαίνει στη συνέχεια περιληπτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crowsnest

Νεοφερμένος

Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Akiko δε δέχομαι συναισθηματικά με την Danny, απλά μου αρέσουν τα fan art της, είμαι κατά 99% σίγουρος ότι θα πεθάνει καθώς θεωρώ ότι ο ένας και μοναδικός βασιλιάς στο τέλος (αν νικήσουν οι καλοί) θα είναι ο Jon Snow. Πιστεύω ότι θα πεθάνει η Danny δίνοντας τη ζωή της για να φτιαχτεί το Lightbringer και να μπορέσει ο Azor Ahai να σκοτώσει τον Night King.

Τώρα, ότι αφορά τα επεισόδια. Δεν έχω δει ακόμη το πρώτο, θα το δω σε λίγο. Αν δω ότι επιβεβαιώνονται αυτά που ξέρω θα σας γράψω και τι συμβαίνει στη συνέχεια περιληπτικά.

Ο Tyrion είναι ο αγαπημένος χαρακτήρας του Martin οπότε μάλλον στο τέλος αυτός θα γίνει βασιλιάς του Kings Landing. Η Ντανέρις πιστεύω πως πεθάνει μαζί με τον Jon Snow.

Βέβαια το αναμενόμενο με το game of thrones δεν πάνε μαζί γι αυτό Johny15 σε συμβουλεύω να βγάλεις τη τύπισσα από το avatar σου. Θα συνδεθείς συναισθηματικά μαζί της και θα πάθεις ότι έπαθα εγώ όταν έβλεπα τους αγαπημένους μου χαρακτήρες να πεθαίνουν ο ένας μετά τον άλλον (Jofrey, Ramsay snow, Stannis) και ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας (κατά τη γνώμη μου) να αναστένεται (John snow). Έμαθα το μάθημα μου και θα έιμαι ένας ψυχρός τηλεθεατής.

Γιατί αντιπαθητικός ο Jon Snow?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ARYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crowsnest

Νεοφερμένος

Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η arya μάλλον θα είναι και αυτή από τους επιζήσαντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Spoiler για τα επεισόδια 2 και 3 για τους οπαδούς της Αρυα:

Ξαναλέω, spoiler ειναι για τα επόμενα επεισόδια, όσοι δε θέλετε να μάθετε τι γίνεται (κατά 90% πέφτουν μέσα οι πηγές μου) μην το ανοίξετε:
Στο 2ο (ή στο 3ο) επεισόδιο η Αρυα θα περιτριγυριστει από λύκους και μέσα σε αυτούς θα συναντήσει την Nymeria η οποία θα είναι τεράστια. Η Αρυα θα της πει να έρθει μαζί της αλλά η Nymeria θα φύγει και η Αρυα θα πει κάτι του στυλ "δεν είσαι πλέον η ίδια". Αυτό θα γίνει ή στο 2ο ή στο 3ο επεισόδιο. Η Αρυα θα φτάσει στη Winterfell στο 4ο επεισόδιο. Επίσης, θα παίξει σημαντικό ρόλο για κάτι στη συνέχεια (για το 7ο επεισόδιο) αλλά δε θα αποκαλύψω σε τι ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Btw βρήκα αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Γιατί αντιπαθητικός ο Jon Snow?
Γιατί είναι ο ορισμός της Αμερικανιάς


Τα πιόνια στήθηκαν. O Σαμ καθαρίζει περνάει δύσκολα και προσπαθεί να βρει χρήσιμες πληροφορίες. Η Άρυα έχει ξεφύγει. Δεν νομίζω η Σέρσει να πεθάνει τόσο εύκολα. Στο Winterfell ευτυχώς υπάρχει η Sansa γιατί αν αφήνανε το Χιονιά μόνο του η season θα είχε 1 επισόδειο και όχι 7. Η σκηνή με τους δράκουν να πετάνε στο Γουεστερος ήταν η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crowsnest

Νεοφερμένος

Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δε μ'άρεσε και τόσο το πρώτο επεισόδιο. Δεν έδειξε και τίποτα ουσιαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μέτριο επεισόδιο πάλι. Το έσωσε η εγχείρηση του Σαμ για να θεραπεύσει την Οστρακιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Μέτριο επεισόδιο πάλι. Το έσωσε η εγχείρηση του Σαμ για να θεραπεύσει την Οστρακιά.

Εγώ σιχάθηκα περισσότερο με εκείνη την σκηνή παρά με το live πτώμα στην ανατομία του 2ου έτους πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η μάχη στο τέλος ίσως ήταν η χειρότερη μάχη όλων των season. Ελπίζω να την γλυτώσει ο Theon.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
H φάση του επεισοδίου έμοιαζε λίγο με "Χμ...ξεχάσαμε να σκοτώσουμε κάποιον στο πρώτο επεισόδιο. Ας δούμε ποιον προλαβαίνουμε να βγάλουμε από τη μέση."
Η μάχη στο τέλος μου φάνηκε σαν να ήρθε από το πουθενά και όλα να συνέβησαν εντελώς βεβιασμένα. Συν ότι πλέον η φάση με τους θανάτους, ενώ αρχικά ήταν κάτι μη αναμενόμενο, πλέον έχει καταντήσει ολίγον τι μπανάλ στη σειρά.

Εν γένει όμως έμεινα ευχαριστημένη με το επεισόδιο, πολύ περισσότερο πάντως απ'ότι με το προηγούμενο.
Ερώτηση: η Nymeria η λύκαινα (αν όντως αυτό που είδαμε ήταν η Nymeria γιατί στο τέλος η Arya θεωρεί πως δεν είναι αυτή), πώς είχε χαθεί; Νόμιζα ότι όλοι είχαν πεθάνει και ότι αυτή θα ήταν εκείνη που σφάξαν στα πρώτα επεισόδια μετά από αυτό που έγινε με τον ginger.

Επίσης, μήπως να ανησυχούμε που η Sansa θα διοικεί το Βορρά; Ακόμη και μια βδομάδα να την αφήσεις είναι ικανή να κάνει την πατάτα της. Τη βλέπω να παντρεύεται με τη μουσίτσα όσο ο Jon είναι μακριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top