gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστω για την αποψη σου με βοηθησες αρκετα..εχω διαβασει στο διαδικτυο τα μαθηματα του τμηματος και τις κατευθυνσεις που εχει και δεν ειναι κοντα στα μαθηματα και σε αυτο που θελω να ακολουθησω και μαρεσει να ασχολουμαι, γιαυτο ρωταω κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ευχαριστω για την αποψη σου με βοηθησες αρκετα..εχω διαβασει στο διαδικτυο τα μαθηματα του τμηματος και τις κατευθυνσεις που εχει και δεν ειναι κοντα στα μαθηματα και σε αυτο που θελω να ακολουθησω και μαρεσει να ασχολουμαι, γιαυτο ρωταω κιολας...

Oπότε απο τη στιγμή που δεν σου αρέσουν νομίζω οτι η λύση έχει ξεκαθαρίσει μέσα στο μυαλο σου ! Όπως και να έχει καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ότι αποφασίσεις να κάνεις ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
αμα μπορεις απο αποψη οικονομικων ξαναδωσε και πανε για πολυτεχνειο και οταν λεμε πολυτεχνειο ενοουμε ημμυ μηχανολογοι χημικοι μηχανικοι
Αμάν πια με το πολυτεχνείο. Αφού ήθελε να πάει μαθηματικό εξ' αρχής για ποιο λόγο να στραφεί σε Πολυτεχνική σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
για πολυτεχνειο ειπα γιατι φετος η βαση του μαθηματικου για θεσσαλονικη ή αθηνα ειναι στο 16 περιπου και το ημμυ στην ξανθη ειναι 15.9 που ειναι καλυτερη σχολη απο το μαθηματικο και εκει εχει πολλα μαθηματικα στη σχολη οποτε ειναι παρομοια,ουσιαστικα ειναι πιο αναβαθμισμενη απο το μαθηματικο..αλλα αυτο το λεω σε περιπτωση που αμα δωσω 2ερη φορα και βγαλω πανω απο 16 θα το σκεφτω αμα βγαλω γυρω στο 14 μαθηματικο ιωαννινων,πατρας ή κρητης το κοβω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michanikara

Νεοφερμένος

Ο Michanikara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
για πολυτεχνειο ειπα γιατι φετος η βαση του μαθηματικου για θεσσαλονικη ή αθηνα ειναι στο 16 περιπου και το ημμυ στην ξανθη ειναι 15.9 που ειναι καλυτερη σχολη απο το μαθηματικο και εκει εχει πολλα μαθηματικα στη σχολη οποτε ειναι παρομοια,ουσιαστικα ειναι πιο αναβαθμισμενη απο το μαθηματικο..αλλα αυτο το λεω σε περιπτωση που αμα δωσω 2ερη φορα και βγαλω πανω απο 16 θα το σκεφτω αμα βγαλω γυρω στο 14 μαθηματικο ιωαννινων,πατρας ή κρητης το κοβω..

Για ποιο λόγο ακριβώς λες ότι "είναι πιο αναβαθμισμένη από το μαθηματικό"; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γιατι ειναι πολυτεχνειο και εχει περισσοτερο ζητηση στην αγορα εργασιας απο οτι ακουω..και επειδη η βαση θεσσ και αθηνα ειναι 18 ενω το μαθηματικο ειναι 16 κοντα αμα το δεις απο αυτη την πλευρα φαινεται..για αυτο το ειπα πιο αναβαθμισμενο και εννοειται δεν θελω να υποβαθμισω κανενα τμημα πανεπιστημιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AHMAD

Νεοφερμένος

Ο AHMAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
1) Δώσε όσες φορές χρειαστεί για να σπουδάσεις αυτό που σου αρέσει . 2) Συνυπολόγισε τι θα μάθεις να κάνεις μέσα στην σχολή και θα μπορείς να εφαρμόσεις στην αγορά εργασίας.

Άσχετο αλλά τι ακριβώς μαθαίνεις στην σχολή γεωλογίας που μπορεί να εφαρμοστεί πρακτικά ? Δεν έχω γνωρίσει ποτέ κανένα πτυχιούχο αλλά νομίζω ασχολούνται με το πετρέλαιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!! Έχουμε κανένα στην παρέα που σκέφτεται να δώσει για τρίτη φορά πανελλήνιες;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γειά σας και καλώς σας βρήκα.

Ανήκω και εγω στους λεγομενους "παλιούς" υποψήφιους και εχω κάποιες απορίες σχετικά με τα εξεταζομενα μαθήματα.

Θα εξεταστω στα μαθήματα της Θεωρητικής κατευθυνσης + βιολογία για το 3ο πεδίο.

Βιολογία : μου φαίνεται σχετικά μικρή και εύκολη η υλη οπότε εδω περιμένω μεγάλο βαθμό.

Ιστορία :μια απο τα ίδια με την Βιολογία, αλλά σαφώς πιο δύσκολη - για αποστηθιση- η υλη.

Αρχαία : εδω έχουμε πρόβλημα καθώς δεν πολύσκαμπαζω απο Αρχαία. Ο κύριος στόχος μου εδώ θα είναι το "γνωστό" για το οποίο εχω τηντην εξής απορία.

Καταλαβαίνω πως πρέπει η μετάφραση να είναι ακριβής αλλά επειδή το θεωρώ πιθανό να ξεχάσω κάποιο "και" η μπορεί να προσθέσω μια λέξη εκεί που δεν υπάρχει.
Πόσο θα χάσω αν για παράδειγμα μετάφρασω..."Ήταν κάποτε μια εποχή κατά την οποία υπήρχαν θεοί, δεν υπήρχαν όμως θνητα όντα. Και όταν ήρθε και γι αυτά η ωρα που καθορίζεται απο την μοίρα να γεννηθουν"...

Αντί για την επίσημη μετάφραση η οποία είναι "Ήταν κάποτε μια εποχή κατά την οποία υπήρχαν θεοί, όμως δεν υπήρχαν θνητα όντα. Και όταν και γι αυτά ήρθε ο καθορισμενος απο την μοίρα χρόνος για την γέννηση τους..."

Θα χάσω μονάδες έτσι και αν ναι πόσες;

Νεοελληνικη Γλωσσα :μου φαίνεται τεράστιο το βιβλίο και πολλά τα θέματα που πραγματευεται. Ποιος είναι ο σωστός τρόπος προετοιμασιας;


Κάθε γνώμη δεκτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Γειά σας και καλώς σας βρήκα.

Ανήκω και εγω στους λεγομενους "παλιούς" υποψήφιους και εχω κάποιες απορίες σχετικά με τα εξεταζομενα μαθήματα.

Θα εξεταστω στα μαθήματα της Θεωρητικής κατευθυνσης + βιολογία για το 3ο πεδίο.

Βιολογία : μου φαίνεται σχετικά μικρή και εύκολη η υλη οπότε εδω περιμένω μεγάλο βαθμό.

Ιστορία :μια απο τα ίδια με την Βιολογία, αλλά σαφώς πιο δύσκολη - για αποστηθιση- η υλη.

Αρχαία : εδω έχουμε πρόβλημα καθώς δεν πολύσκαμπαζω απο Αρχαία. Ο κύριος στόχος μου εδώ θα είναι το "γνωστό" για το οποίο εχω τηντην εξής απορία.

Καταλαβαίνω πως πρέπει η μετάφραση να είναι ακριβής αλλά επειδή το θεωρώ πιθανό να ξεχάσω κάποιο "και" η μπορεί να προσθέσω μια λέξη εκεί που δεν υπάρχει.
Πόσο θα χάσω αν για παράδειγμα μετάφρασω..."Ήταν κάποτε μια εποχή κατά την οποία υπήρχαν θεοί, δεν υπήρχαν όμως θνητα όντα. Και όταν ήρθε και γι αυτά η ωρα που καθορίζεται απο την μοίρα να γεννηθουν"...

Αντί για την επίσημη μετάφραση η οποία είναι "Ήταν κάποτε μια εποχή κατά την οποία υπήρχαν θεοί, όμως δεν υπήρχαν θνητα όντα. Και όταν και γι αυτά ήρθε ο καθορισμενος απο την μοίρα χρόνος για την γέννηση τους..."

Θα χάσω μονάδες έτσι και αν ναι πόσες;

Νεοελληνικη Γλωσσα :μου φαίνεται τεράστιο το βιβλίο και πολλά τα θέματα που πραγματευεται. Ποιος είναι ο σωστός τρόπος προετοιμασιας;


Κάθε γνώμη δεκτή...

Ως προς τα αρχαια, καμια μοναδα δε θα χασεις. Το υπουργειο ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ μια μεταφραση, δεν ειναι απαραιτητα αυτη που πρεπει να γραψεις. Αν δεις σημειωσεις-μεταφρασεις απο διαφορα φροντιστηρια, ολες εχουν αλλαγες μεταξυ τους. Ως προς την εκθεση, απλα το βιβλιο του σχολειου ειναι αχρηστο :P Παρε ενα βοηθημα καλυτερα, να παρεις ιδεες για τις θεματικες ενοτητες και για την θεωρια (τροποι αναπτυξης παραγραφου κλπ). Η θεωρια σε 1 εβδομαδα αν την κατανοησεις, βγαινει τελεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλό αυτό γιατί μου φαίνεται εντελώς απίθανο να δώσω την μετάφραση του βιβλίου κατά λέξη.

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο βοηθημα για τη Γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καλό αυτό γιατί μου φαίνεται εντελώς απίθανο να δώσω την μετάφραση του βιβλίου κατά λέξη.

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο βοηθημα για τη Γλώσσα;

Για τη θεωρια, μπορεις να τα βρεις στο ιντερνετ, δεν ειναι πολλα εξαλλου. Αναπτυξη παραγραφου, παραθεση-επεξηγηση κλπ
Δες αυτο το αρχειο: https://lyk-peir-anavr.att.sch.gr/Lessons/02LINGUISTICS/GreekLanguage/General/01_Markantonatos.pdf

Απο εκει και περα, σχεδιαγραμματα για τις θεματικες ενοτητες μπορεις να βρεις παρα πολλα στο ιντερνετ. Το θεμα ειναι να διαβαζεις δοκιμια για να αναπτυξεις τον λογο σου και το λεξιλογιο σου. Ειχα παρει τα βιβλια "Εκ-θεσεις ιδεων" του Καργακου (2 βιβλια ειναι) και εγραψα 17.2 χωρις πολυ διαβασμα. Με βοηθησαν αρκετα παντως, θα παρεις ωραιες ιδεες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτείνω Γιανναρά, που έχει ωραίο λεξιλόγιο. Σίγουρα με λεξικό, αλλιώς δεν βγαίνει. Επίσης η εφημερίδα Καθημερινή έχει καλογραμμένα κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aprosarmosti

Νεοφερμένος

Η aprosarmosti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εμεις δουλευαμε το γλωσσικες ασκησεις του υπουργειου για λεξιλογιο, μαστρωμανωλη για θεματα-ασκησεις, κουτρας για brainstorming.
γενικα ολη την χρονια προσπαθησε να τελειοποιησεις οσο γινεται περιληψη, ασκ, προταση παραγραφο και επικοινωνιακο πλαισιο στην εκθεση. ετσι φτανεις κατευθειαν σε ενα καλο βαθμο μετα αναλογα το ποσο καλες ιδεες εχεις, ποσο εχεις διαβασει πανω στα θεματα που εξεταζονται και αμα εχεις και οιστρο την ωρα που γραφεις πιανεις ανετα εναν πολυ καλο βαθμο στην εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Γειά σας και καλώς σας βρήκα.

Ανήκω και εγω στους λεγομενους "παλιούς" υποψήφιους και εχω κάποιες απορίες σχετικά με τα εξεταζομενα μαθήματα.

Θα εξεταστω στα μαθήματα της Θεωρητικής κατευθυνσης + βιολογία για το 3ο πεδίο.

Βιολογία : μου φαίνεται σχετικά μικρή και εύκολη η υλη οπότε εδω περιμένω μεγάλο βαθμό.

Ιστορία :μια απο τα ίδια με την Βιολογία, αλλά σαφώς πιο δύσκολη - για αποστηθιση- η υλη.

Αρχαία : εδω έχουμε πρόβλημα καθώς δεν πολύσκαμπαζω απο Αρχαία. Ο κύριος στόχος μου εδώ θα είναι το "γνωστό" για το οποίο εχω τηντην εξής απορία.

Καταλαβαίνω πως πρέπει η μετάφραση να είναι ακριβής αλλά επειδή το θεωρώ πιθανό να ξεχάσω κάποιο "και" η μπορεί να προσθέσω μια λέξη εκεί που δεν υπάρχει.
Πόσο θα χάσω αν για παράδειγμα μετάφρασω..."Ήταν κάποτε μια εποχή κατά την οποία υπήρχαν θεοί, δεν υπήρχαν όμως θνητα όντα. Και όταν ήρθε και γι αυτά η ωρα που καθορίζεται απο την μοίρα να γεννηθουν"...

Αντί για την επίσημη μετάφραση η οποία είναι "Ήταν κάποτε μια εποχή κατά την οποία υπήρχαν θεοί, όμως δεν υπήρχαν θνητα όντα. Και όταν και γι αυτά ήρθε ο καθορισμενος απο την μοίρα χρόνος για την γέννηση τους..."

Θα χάσω μονάδες έτσι και αν ναι πόσες;

Νεοελληνικη Γλωσσα :μου φαίνεται τεράστιο το βιβλίο και πολλά τα θέματα που πραγματευεται. Ποιος είναι ο σωστός τρόπος προετοιμασιας;


Κάθε γνώμη δεκτή...



Tίποτα δεν θα χάσεις καλε:P .Σημασια εχει να καταλαβαινεις τι μεταφραζεις απο εκει και περα καθε μεταφραση σωστη βγαινει.
Ασε που θα τα μεταφρασεις τοσες φορες τα κειμενα που δεν υπαρχει περιπτωση εκεινη τη στιγμη να τα μπερδεψεις.
Παντως γενικα μην προκαθοριζεις απο τωρα οτι θα γραψεις μονο στο γνωστο.Να στοχευεις εκει (εννοειται) αλλα δωσε και πολυ βαση στη γραμματικη γιατι ειναι στανταρ μοναδες.Ασε που ας πουμε τη χρονια μου επεσαν πολυ ευκολα στα αρχαια και μπορουσαν να γραψουν ολοι οσοι το προσπαθησαν λιγο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι για τις μεταφράσεις γιατί από όπου και να διαβάσεις είναι σωστά. Εάν έχεις αμφιβολία βέβαια και θες να είσαι σίγουρος διάβασε από το study4exams (https://www.study4exams.gr/anc_greek/index.php). Για την έκθεση διάβαζε πολλά δοκίμια και άντλησε πολλές ιδέες από εκεί. Γενικά μην περιορίζεσαι στα κλισέ των θεματικών υλικών που δίνουν στα φροντιστήρια και στα σχολεία αλλά διάβασε Παπανούτσο, Παναγιωτόπουλο, Γιανναρά (που τον ανέφερε και o dimiou 13) και γενικά διάφορους δοκιμιογράφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goji Berry

Νεοφερμένος

Η Goji Berry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στις μεταφράσεις του γνωστού είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις κάθε λέξη που βλέπεις στο πρωτότυπο κείμενο το πως μεταφράζεται στα νεα, έτσι ώστε να μην κολλήσεις την ώρα που θα γραφεις, πράγμα που θα πάθεις αν τις παπαγαλιζεις. Για σιγουριά είναι προτιμότερο να τις μαθαίνεις από το study for exams μιας και είναι του υπουργείου.
Τώρα για την έκθεση είναι καλό να διαβάζεις δοκίμια και από το βιβλίο και από τους θεματικούς κύκλους.Αυτο θα σε βοηθήσει στο λεξιλόγιο, στα επιχειρήματα,στην έκφραση.Για την θεωρία χρειάζεται διάβασμα αλλά και εξάσκηση μέσω ασκήσεων πάνω σε κειμενα.
Ελπίζω να βοηθησα και εγώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους όσους έσπευσαν να σχολιάσουν, με βοηθησατε αρκετά.
Οσο αφορά την Γλώσσα κοιτούσα χθες τα θέματα προηγούμενων ετών και διαπίστωσα οτι συχνά ζητείται να αναφέρθου

α.τροποι πειθους
β. τρόποι ανάπτυξης παραγράφου
γ. δομή παραγράφου
δ. είδος σύνταξης κάποιων φρασεων
ε. αιτιολογηση των εισαγωγικων κτλ


Όλα αυτά είναι θεωρία απο το βιβλίο αλλά το βιβλίο περιέχει αρκετή υλη.

Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμενα τα πιο βασικά "κομματια" της γιατί στο σχολικό βιβλίο χανομαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φανη@@

Νεοφερμένος

Η Φανη@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας ...είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα λίγη βοήθεια στο να πάρω μια απόφαση ...έδωσα φέτος πανελλαδικές εξετάσεις και πέρασα στο τει διατροφης και διαιτολογιας όμως δεν ήταν αυτό η αρχική μου επιθυμία ...εγώ ήθελα να σπουδάσω φαρμακευτικη αλλά όλοι λένε πως δεν έχει μέλλον και πως το επάγγελμα του διαιτολόγου θα αναπτυχθεί. ...το αντικείμενο δεν μου είναι εντελώς αδιάφορο ...μου αρέσει μεν αλλά δεν με ξετρελαίνει κιόλας. ..δεν ξέρω τι να κάνω ...Έχω ξεκινήσει ήδη μαθήματα για να ξανά δώσω πανελληνιες αλλά δεν είμαι σίγουρη εντελώς. ...σας παρακαλώ απαντήστε μου με την γνώμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι να σου πούμε. Θα σου έλεγα να πας στην σχολή να δεις αν σου αρέσει. Εγγραφή να κάνεις σίγουρα γιατί μπορεί του χρόνου πάλι να μην περάσεις εκεί που θες και να έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις που θα πας τελικά. Τώρα λες ότι δεν σου είναι τελείως αδιάφορο τι να σου πούμε εμείς, δεν ξέρουμε πόσο σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top