[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Το 17 ειναι καλος βαθμος, το θεμα ειναι πως βρεθηκα στο 17...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Καλά εδω περα δεν πρεπει να εχετε συναισθηση τι γινεται στον εξω κοσμο ο αλλος λεει τελυταια ιατρικη 18800 ξυπνατε ρε;;;;; για να φτασουν τοσο ψηλα τελυταια ιτρικη 18800-900 πρεπει η βαθμολογιας να ειναι σαν του 2010 ξυπνατε θα δειτε ιατρικη δπθ 18300 δεν θα το πιστευετε !!!!! για να πανε τοσο ψηλα πρεπει βιολογια χημεια να καλυτερεψει το ποσοστο πανω του 18 κατα 10% περιπου αν το δειτε να με .......

πολυ αισιοδοξια εδω μεσα λετε κατι βαθμαρες στο τελος θα παρετε @@@ και θα τρεχετε ετσι και περυσι δεν υπηρχε ατομο στο ischool που να ελεγε οτι η ιατρικη δπθ θα πεσει κατω απο 18400 και μετα τρεχανε τους ελεγες ιατρικη εκπα κατω απο 19000 και κραζανε και μετα 29 αυγουστου γινανε καπνος !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Δπθ 18300 αρα Πατρα 18700 περιπου... Οριακα δηλαδη οπως τα λες. Κατσε να βγουνε οι βαθμοι γιατι οπως λες μπορει να βρεθουμε με πολυ λιγοτερα (μακαρι περισσοτερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
πολυ αισιοδοξια εδω μεσα λετε κατι βαθμαρες στο τελος θα παρετε @@@ και θα τρεχετε ετσι και περυσι δεν υπηρχε ατομο στο ischool που να ελεγε οτι η ιατρικη δπθ θα πεσει κατω απο 18400 και μετα τρεχανε τους ελεγες ιατρικη εκπα κατω απο 19000 και κραζανε και μετα 29 αυγουστου γινανε καπνος !!!

Δπθ 18300 αρα Πατρα 18700 περιπου... Οριακα δηλαδη οπως τα λες.

οχι φιλε γιατι τα εχω περασει περυσι μου ελεγαν εδω μεσα δεν μπαινεις ιατρικη με τιποτα και μπηκα απο τους πρωτους στην πολη που περασα ....ετσι ειναι εδω μεσα ....οτι θες ακους εγω εχω ασχοληθει αρκετα με το θεμα ......γιατι περυσι εμεις πηραμε !!!!@@@@ κανονικοτατα.....ακουμε οπως εχω ακουσει απο πολλα ατομα ....πιστευω οτι για να ανεβουν οι βασεις πρεπει να ειναι καλυτερο το ποσοστο βιολογια η χημεια απο περυσι κατα πολυ .....χημεια δεν θα ειναι με τιποτα να ξερεις οτι ανοδο θα εχουμε αν δεις μονο βιολογια κατ 5% + διαφορα σε σχεση με περυσι !!! αν δεν το δεις ξεχνατο περυσι εκραζαν οτι και τα 5 ατομα που αυξησαν σε καθε ιατρικη ηταν πολλα για ιατρικη φετος που η ΔΠΘ πηρε +55 τι ειναι; + πιστευω οτι τα ποσοστα φυσικη μαθηματικων δεν θα ειναι καλυτερα ανω του 18 σε σχεση με περυσι αλλα στο 10-15

Για μένα πάντως ας περιμένετε να δείτε τα στατιστικά και τις εκτιμήσειs edu ειδικα για ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akilez14

Νεοφερμένος

Ο akilez14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εφαρμοσμένη πληροφορική στο ΠΑ.ΜΑΚ με βάση 14.148 το 2013 λέτε να ανέβει πάνω απο 14.500 .Πώς το βλέπετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Παιδια εγω υπολογιζω να βγαλω γύρω στα 12.500 με 13.000 στο 5το πεδιο πιάνω οικονομικες επιστιμες ;δεν ξερω καθολου τις βάσεις.αν ναι σε ποια πολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Το Πολιτικών Μηχανικών λέτε να έχει άνοδο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ποιος καθιστά περιζήτητη την Ιατρική επιστήμη; Υπάρχουν άχρηστες ή καθόλου ζητήσιμες επιστήμες;

Μιλησε κανεις για αχρηστες κ χρησιμες σχολες?:worry:
Περιζητητη ειναι ,γιατι τη δηλωνει πλειαδα υποψηφιων καθε χρονο -καλως ή κακως -ειτε απο πετρια των δικων ειτε επειδη οντως το γουσταρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
πολυ αισιοδοξια εδω μεσα λετε κατι βαθμαρες στο τελος θα παρετε @@@ και θα τρεχετε ετσι και περυσι δεν υπηρχε ατομο στο ischool που να ελεγε οτι η ιατρικη δπθ θα πεσει κατω απο 18400 και μετα τρεχανε τους ελεγες ιατρικη εκπα κατω απο 19000 και κραζανε και μετα 29 αυγουστου γινανε καπνος !!!



οχι φιλε γιατι τα εχω περασει περυσι μου ελεγαν εδω μεσα δεν μπαινεις ιατρικη με τιποτα και μπηκα απο τους πρωτους στην πολη που περασα ....ετσι ειναι εδω μεσα ....οτι θες ακους εγω εχω ασχοληθει αρκετα με το θεμα ......γιατι περυσι εμεις πηραμε !!!!@@@@ κανονικοτατα.....ακουμε οπως εχω ακουσει απο πολλα ατομα ....πιστευω οτι για να ανεβουν οι βασεις πρεπει να ειναι καλυτερο το ποσοστο βιολογια η χημεια απο περυσι κατα πολυ .....χημεια δεν θα ειναι με τιποτα να ξερεις οτι ανοδο θα εχουμε αν δεις μονο βιολογια κατ 5% + διαφορα σε σχεση με περυσι !!! αν δεν το δεις ξεχνατο περυσι εκραζαν οτι και τα 5 ατομα που αυξησαν σε καθε ιατρικη ηταν πολλα για ιατρικη φετος που η ΔΠΘ πηρε +55 τι ειναι; + πιστευω οτι τα ποσοστα φυσικη μαθηματικων δεν θα ειναι καλυτερα ανω του 18 σε σχεση με περυσι αλλα στο 10-15

Για μένα πάντως ας περιμένετε να δείτε τα στατιστικά και τις εκτιμήσειs edu ειδικα για ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ !!!!!

Προσκυνώ αγορίνα!! Κάθονται και κλαίγονται να πούμε γιατί περιμένουν αύξηση 500-600 μορίων στις Ιατρικές.Αυτό το συνάγουν από τις δημοσκοπήσεις του ischool για κάθε μάθημα και είναι 100% εσφαλμένο.Καθίστε μάγκες να δούμε βαθμούς,να έχουμε μια συνολική εικόνα για τα ποσοστά των μαθητών που έγραψαν άριστα σε κάθε μάθημα (γιατί δεν νομίζω να είναι και πολλοί αυτοί όπως και κάθε χρόνο) και μετά να κάνουμε μια προσέγγιση με μια τυπική απόκλιση που και πάλι μπορεί να πέσουμε έξω.Να σου πω συγκεκριμένα και γω περιμένω να περάσω στην Ιατρικη δπθ αλλά υπολογίζω πως θα βγάλω γύρω στο 18.500 .Τι να κάνω να αρχίσω να κλαίω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Για τη Θεωρητική πώς τα βλέπετε;;

Eγώ πιστεύω ότι θα κυμανθούν στα ίδια επίπεδα με πέρυσι με μια μικρή αύξηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εμένα δεν θα με βοηθήσετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μια ανοδική τάση φαίνεται στα περισσότερα πεδία, ωστόσο θα υπάρξουν και μειώσεις σε πολλές σχολές υψηλής ζήτησης.
Άλλες σχολές που ... κλασικά είναι ψηλά στην προτίμηση των υποψηφίων θα παραμείνουν σε υψηλά επίπεδα με ελάχιστες αυξομειώσεις όπως δείχνουν τα πρώτα στοιχεία.
Έτσι, σύμφωνα πάντα με τις προβλέψεις από τη βαθμολόγηση των γραπτών, όλα δείχνουν μια τάση αύξησης των βάσεων στο πρώτο πεδίο και ειδικά σε ό,τι έχει να κάνει με τα τμήματα των νομικών και φιλολογικών τμημάτων.
Οι σχολές του 2ου και του 4ου επιστημονικού πεδίου αναμένεται να μείνουν στα περυσινά επίπεδα στην πλειοψηφία τους και ειδικά τα τμήματα μαθηματικών, φυσικής και χημείας, καθώς και η βαθμολόγηση των μαθητών δείχνει ότι κινήθηκαν στον περυσινό μέσο όρο.
Αντίθετα, και εδώ φαίνεται ότι έχει παίξει ρόλο η έκθεση, φαίνεται να υπάρχει μια ελαφρά αποκλιμάκωση των βάσεων στο 3ο επιστημονικό πεδίο και ειδικά σε ό,τι αφορά στις ιατρικές, φαρμακευτικές και κτηνιατρικές σχολές.
Σαφή μείωση των βάσεων προβλέπουν οι βαθμολογητές έχοντας την πρώτη εικόνα από τα γραπτά στο 5ο επιστημονικό πεδίο όπου φαίνεται μια σαφής, προς το παρόν, μείωση των βάσεων στα τμήματα οικονομικών επιστημών.
Αρθρο απο newsit.gr

εμένα δεν θα με βοηθήσετε ?
Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλίας Βόλος 12978
Οικονομικών Επιστημών Πάτρα 12730
Οικονομικών Επιστημών Ιωάννινα 12667
Οικονομικών Επιστημών Θράκης Κομοτηνή 12014
Οικονομικών Επιστημών Κρήτης Ρέθυμνο 11782
Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου Τρίπολη 11567
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το Πολιτικών Μηχανικών λέτε να έχει άνοδο?:hmm:

Ελπίζω όχι πολύ μεγάλη (άνω των 800 μορίων πχ ) γιατί τότε δε με βλέπω να το πιάνω :(

Γενικά αν οι βάσεις κυμανθούν στα ίδια επίπεδα με πέρυσι, δεν έχουμε να φοβόμαστε κάτι νομίζω :hmm: Κι εγώ πιστεύω ότι άντε να ανέβουν λίγο στις σχολές 2ου-4ου που με ενδιαφέρουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Το newsit.gr πώς λέει οτι θα πέσουν οι βάσεις στο 5ο? Αφού ΑΟΘ δεν έχουν γράψει ακόμα τα παιδιά.
Γράφουμε για να γράφουμε,μου φαίνεται! Κάθε χρόνο τα ίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το newsit.gr πώς λέει οτι θα πέσουν οι βάσεις στο 5ο? Αφού ΑΟΘ δεν έχουν γράψει ακόμα τα παιδιά.
Γράφουμε για να γράφουμε,μου φαίνεται! Κάθε χρόνο τα ίδια!
Πράγματι δεν εχουμε γραψει ακομα ΑΟΘ αλλα ακουγεται πως εχουν δηλωσει πολυ λιγοτεροι αοθ και μαθ.γεν,βεβαια μπορει να ειναι απλα φημες...θα μαθουμε σε λιγο καιρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
οι βασεις θα ανεβουνε σε ολα τα πεδία ... ο
λόγος ειναι οτι καταργουνται οι μετεγγραφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
οι βασεις θα ανεβουνε σε ολα τα πεδία ... ο
λόγος ειναι οτι καταργουνται οι μετεγγραφες

...τι έγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
...τι έγινε?

Ναι......καταργούνται.....Γι'αυτό ονομάστηκαν ''Ελεύθερες Μεταγραφές'' και πλέον μπορείς αν είσαι σε ειδική κατηγορία να πας πιο κοντά στο σπίτι σου.Καταργήθηκαν όμως! :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Και πώς επηρεάζουν οι μετεγγραφές τις βάσεις?
Παλιά που υπήρχαν, δήλωνες πρώτα το τμήμα στη Θεσσαλονική και μετά αυτό στην Καβάλα. Αν δεν έπιανες Θεσ/νικη, αλλά έπιανες Καβάλα, έπερνες μετεγγραφή. Αμφιβάλλω αν κάποιος σκεφτόταν "δεν πιάνω με τίποτα Θεσ/νικη, θα δηλώσω μόνο Καβάλα και θα πάρω μετεγγραφή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δηλαδη λετε οτι ακυρωθηκε νομος που ψηφιστικε πριν λιγους μηνες?....ενω η βουλη ειναι κλειστη?...και δεν υπαρχει κανενα αρθρο σχετικα με αυτο?...1 μερα πριν το τελευταιο μαθημα των πανελλαδικων?... οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top