[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Για μαθηματικό Αθήνας που το βλέπετε; Εντάξει Φυσικη, ΑΕΠΠ ηταν στα ιδια αν οχι πιο δυσκολα με περσυ, ΑΟΔΕ κάθετη επικοινωνία πολλοί την είχαν για αντισος επειδη επεσε το 12, τα εύκολα μαθηματικά κατεύθυνσης μονο θα ανεβασουν τη βαση. Σε συνδυασμό με την αύξηση στους εισακτέτους δεν πιστεύω πάνω απο 500-600 μορια αύξηση. Εσεις τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάντως για την τεχνολογική, δεν βλέπω να ανεβαίνουν και πάρα πολύ οι βάσεις. Με όσους έχω μιλήσει, στον προγραμματισμό και στη φυσική δεν τα πήγαν τόσο καλά και ακόμα και όσοι πήγαιναν για 100 έχουν γράψει [90,95) το πολύ. Μπορεί να ανεβούν λίγο αλλά δεν νομίζω να έχουν αύξηση πάνω από 1000 μόρια για παράδειγμα και το έχω διαβάσει και σε αρκετά σαιτς αυτό (όχι ότι και αυτοί είναι παντογνώστες, αλλά βλέπω ότι είναι διαδεδομένη αυτή η άποψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s0me0e

Νεοφερμένος

Ο s0me0e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πέρυσι, το Φυσικό Ιωαννίνων είχε περίπου βάση 13.300. Φέτος, υπάρχει περίπτωση να αναίβει πάνω από 1.000 μόρια; Υπολογίσα, με τους καθηγητές μου, πως στη χειρότερη περίπτωση βγάζω σχεδόν 15.000 μόρια. Είμαι μέσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Για Μηχανολόγους ή Ναυπηγούς ΕΜΠ έχω τύχη αν βγάλω για παράδειγμα 18000 μόρια; (Νταξ για το πρώτο μάλλον όχι, γι αυτό ήθελα φυσική να γράψω λίγο καλύτερα :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι παμε για αναδο οπως ειναι τα πραγματα, εκτος και αν βαλουν εξαιρετικα δυσκολη φυσικη. Μαθητες που στοχευουν για ψηλες σχολες πολυτεχνειου/ιατρικες δεν εχουν δυσκολευτει αρκετα μεχρι στιγμης. (Το 95 δηλαδη το γραφουν ανετα, εξαιρειται η εκθεση). Αν στη φυσικη τωρα ο μ.ο των βαθμων αυτων των μαθητων πεσει στο 15-16 θα μπορουμε να ελπιζουμε να ισοσταθμιση με περσυ. Οι θεσεις δεν ξερω ποσο ακριβως αυξηθηκαν, αλλα στις υγειας που το κοιταξα παραμενουν οι ιδιες. Φυσικα στα πλαισια της συζητησης λεω την αποψη μου, χωρις να θελω να αγχωσω κανεναν αφου το θεμα αφορα και εμενα. Ολοι μας το ιδιο ζορυ τραβαμε ;) Ευχομαι να μεινουν στα ιδια επιπεδα ομως.
η ιατρικη αλεξανδρουπολης περυσι πηρε 120 ατομα φετος 175 δεν ειναι τεραστια διαφορα αυτη; αν βιολογια ειναι τα ιδια ποσοστα με 13 και χημεια χειροτερα μην περιμενετα ανοδο αλλα πτωση ...αλλα ας περιμενουμε λιγο και τα στατιστικα ....:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Iατρικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilas

Νεοφερμένος

Ο Vilas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Τι λετε για Βιολογία ; Προσωπικα με ενδιαφέρει Κρήτη και Πάτρα. Να σημειωθέι ότι έχουν αύξηση εισακτέων κατα περίπου 30 και 50 θέσεις αντίστοιχα και για το 2013 οι βάσεις ήταν 16.665 kai 16.750 αντίστοιχα. Πιστευετε πως υπάρχει περίπτωση να ανεβουν κατα 700 μόρια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδες εγω με βλεπω να ειμαι γυρω στα 18150...Εχω πιθανοτητες για οδοντιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
η ιατρικη αλεξανδρουπολης περυσι πηρε 120 ατομα φετος 175 δεν ειναι τεραστια διαφορα αυτη; αν βιολογια ειναι τα ιδια ποσοστα με 13 και χημεια χειροτερα μην περιμενετα ανοδο αλλα πτωση ...αλλα ας περιμενουμε λιγο και τα στατιστικα ....:hmm::hmm::hmm:

Οι ιατρικες ειναι τοσο περιζητητες που τα 55 ατομα παραπανω ισοδυναμουν σε μια διαφορα περιπου 50-60 μορια!

Φιλικη συμβουλη: περιμενετε πρωτα τις βαθμολογιες σας κ μετα πειτε ποια σχολη θα ανεβει ή κατεβει ποσο και γιατι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Ποιος καθιστά περιζήτητη την Ιατρική επιστήμη; Υπάρχουν άχρηστες ή καθόλου ζητήσιμες επιστήμες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valyo95

Νεοφερμένος

Ο Valyo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδια. Δινω για 1η φορα πανελληνιες και τελικα δεν τα πηγα τοσο καλα οσο ηθελα, γυρω στα 17χιλ. μορια υπολογιζω πως θα βγαλω. Ενδιαφερομαι για πληροφορικη κυριως και μετα Φυικη, Μαθηματικα κτλ....σαν 1η σχολη θα βαλω το τμημα Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων του ΕΚΠΑ. Περυσι η βαση ηταν στα 16,359 μορια. Λετε φετος να ξεπερασει τα +16,900 ?
Ευχαριστω εκ των προτερων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ποιος καθιστά περιζήτητη την Ιατρική επιστήμη; Υπάρχουν άχρηστες ή καθόλου ζητήσιμες επιστήμες;
δεν είναι η επιστήμη περιζήτητη, είναι η σχολή με το αθάνατο κύρος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εγω δεν εγραψα οσο περιμενα φυσικη (17), οποτε ειμαι λιγο κατω απο 19000 μαλλον. Ιατρικη Πατρας εχω ελπιδες η ζορικα; Γιατι αν πανε οπως του 2010 19200+ κλαφτα Χαραλαμπε... Ελπιζω να κρατηθει κατω απο 18800. Αλλιως παμε Οδοντιατρικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Φιλε μου σου ευχομαι ολοψυχα να περασεις ιατρικη(που αν κρινω απο τι περιμενεις εισαι ηδη μεσα),αλλα ακομα και αν δε τα καταφερεις να ξερεις οτι η οδοντιατρικη ειναι εξαιρετη σχολη,εγω εκει επιθυμω να περασω αλλα εχασα εδαφος απο φυσικη,καπου στα 18100-18300, με βλεπω...Καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Kαμιά άποψη και για την περίπτωσή μου...; :P
Αν έχω βγάλει στην χειρότερη των χειροτέρων περίπτωση 16000 μόρια και βγάλω 3000 τουλάχιστον από το σχέδιο,δηλαδή συνολικά 19.000 δεν θα πιάσω αρχιτεκτονική βόλου...; Πέρσι η βάση ήταν 17.100 περίπου, πόσο μπορεί να ανεβεί; :redface: Αυτή η φυσική με έφαγε,ας είναι καλά τα μαθηματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Περνας μη φοβασαι...Μη σου πω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες και για αρχιτεκτονικη θεσσαλονίκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει η βάση της αξιωματικών αστυνομίας? :( Τι λέτε εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Kαμιά άποψη και για την περίπτωσή μου...; :P
Αν έχω βγάλει στην χειρότερη των χειροτέρων περίπτωση 16000 μόρια και βγάλω 3000 τουλάχιστον από το σχέδιο,δηλαδή συνολικά 19.000 δεν θα πιάσω αρχιτεκτονική βόλου...; Πέρσι η βάση ήταν 17.100 περίπου, πόσο μπορεί να ανεβεί; :redface: Αυτή η φυσική με έφαγε,ας είναι καλά τα μαθηματικά...

Χαχ τι αλλο θα ακουσουμε πια :P Εσυ το θεωρεις λογικο να ανεβει η βαση της αρχιτεκτονικης βολου 19000 ; Στα ιδια με περισυ περιπου θα κυμανθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Φιλε μου σου ευχομαι ολοψυχα να περασεις ιατρικη(που αν κρινω απο τι περιμενεις εισαι ηδη μεσα),αλλα ακομα και αν δε τα καταφερεις να ξερεις οτι η οδοντιατρικη ειναι εξαιρετη σχολη,εγω εκει επιθυμω να περασω αλλα εχασα εδαφος απο φυσικη,καπου στα 18100-18300, με βλεπω...Καλη επιτυχια

Εγω φυσικη εκανα λαθη για ηλιθιους και εχασα τσαμπα βαθμους. Ο καθηγητης μου λεει αυτο το εγραψε και η τελευταια μαθητρια μου. Ελυσα τα δυσκολα βεβαια, αλλα τις αλλες απροσεξιες δεν τις δικαιολογω. Τουλαχιστον εγραψα γυρω στο 17 και δεν επαθα πανολεθρια. Εμενα οδοντιατρικη Αθηνας ηταν ο στοχος μου, απλα μου μπηκε η ιδεα της ιατρικης. Ισως τελικα προτιμησω οδοντιατρικη Αθηνας, η οποια ελπιζω να μην ανεβει πανω απο 18500. Τα μορια μου τα υπολογιζω γυρω στα 18800, αλλα ποτε δεν ξερεις, οποτε πες 18500. Αν δεν περασω ουτε οδοντιατρικη λογω της φυσικης, τοτε μαλλον ξανα...Ευχομαι να την πιασουμε και οι δυο, να παμε συμφοιτητες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ πιθανο αλλα αγχωθηκα σήμερα... Άλλοι παραπονιούνται που έγραψαν 17 αλλα μακάρι να είχα γράψει και εγω τόσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top