Φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη

Aria.G

Νεοφερμένος

Η Aria.G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας!

Φετος τελειωνω την δευτερα λυκειου και νομιζω πως θελω να αλλαξω φροντιστηριο! Μενω στο πανοραμα και μπορω να πω πως εκει που πηγαινω (δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραφω τα ονοματα των φροντιστηριων :hmm:!) δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη!σκεφτομαι να παω σε καποιο στο κεντρο.. Εχω κανα δυο στο μυαλο μου! Απλως το μονο προβλημα ειναι οτι θα χανω αρκετο χρονο μεσα στο λεωφορειο! Γι αυτο ηθελα να σας ρωτησω αν αξιζει τον κοπο!Επισης αν περιοριστω στο πανοραμα, υπαρχει κανεις που να μπορει να με συμβουλεψει ή να μου προτεινει κατι?! :/: Παρεμπιπτοντως ειμαι θετικη κατευθυνση!
Ξερω πως και στο καλυτερο φροντιστηριο να πας αμα δεν διαβασεις δεν προκειται να καταφερεις τιποτα, απλως θελω να νιωθω μια σιγουρια!! ^_^

Σας ευχαριστω πολυ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι που δεν σε ικανοποίησε? Το πρόβλημα σου περιορίζεται σε ένα συγκεκριμένο μάθημα (πχ έκθεση ή μαθηματικά) ή αφορά τον τρόπο λειτουργείας του φροντιστηρίου, γενικότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asimina_

Νεοφερμένος

Η asimina_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μια καλη ιδεα για να μην πηγαινεις φροντιστηριο στο κεντρο κ χανεις χρονο ειναι κ τα ιδιαιτερα.το εχεις σκεφτει :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria.G

Νεοφερμένος

Η Aria.G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εχω προβλημα με καποιους καθηγητες οπως στν εκθεση κ τν φυσικη κ επιπλεον δν ειμαι σιγουρη για τν μαθηματικο..
Εχω σκεφτει να κανω φυσικη κ χημεια με 2 καθηγητες π εχουν καλη φημη,κ εκθεση σε ενα αλλο φροντιστηριο..απλως τ θεμα ειναι τ εξης:δν ξερω π να κανω μαθηματικα κ βιολογια!οποτε απτο να σκορπιστω εδω κ απο κει καλυτερα να παω καπου οπου να τ κανω ολα! ουφ αγχωθηκα! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Έχω φίλο, Σαλονικιό, που πηγαίνει φέτος σε 3 διαφορετικά φροντιστήρια.
Στο Α πηγαίνει για τα Μαθηματικά. Στο Β για τη Φυσική. Και στο Γ για την Έκθεση.
Ανακατεύει εκεί μέσα ΑΕΠΠ, ΑΟΔΕ και Βιολογία Γεν. και βγάζει πρόγραμμα από τρία φροντιστήρια...

Μιλήσαμε πριν το Πάσχα και ήταν εξουθενομένος. Χάνει περίπου 2 ώρες κάθε μέρο στο αστικό. Για το λόγο αυτό και μόνο θα σου πρότεινα να συγκεντρώσεις τα μαθήματα σε ένα φροντιστήριο ή, έστω, σε μία περιοχή. Να θυμάσαι, δεν χρειάζεσαι μόνο έναν καλό καθηγητή. Απαιτείται και προσωπικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria.G

Νεοφερμένος

Η Aria.G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μαλιστα... στ πανοραμα μ φαινεται δυσκολο να τ κανω ολα σενα φροντιστηριο..γιαυτο σκεφτομουν τ κεντρο.. Ξερει κανενας τπτ για τν ηλιασκο; Γτ εχει ενα παραρτημα στν πυλαια.. παντως συμφωνω με τ παραπανω οτιτδλδ οι καθηγητεςτδν ειναι φωστηρες π θ σ βαλουν τν γνωση στ κεφαλι! Αλλα καλο ειναι εισαι μ ανθρωπους π εμπιστευεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asimina_

Νεοφερμένος

Η asimina_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω παντως θα σου πω ξανα για ιδιαιτερα γιατι οι καθηγητες προσαρμοζονται στις δικες σου αναγκες.επισης εγω περισυ που πηγαινα σε διαφορετικα φροντιστηρια εβαζαν τους καλους καθηγητες σε τμηματα που τα παιδια εκαναν ολα τα μαθηματα εκει ενω σε παιδια οπως εγω που δεν τα εκανα ολα στο ιδιο μας εβαζαν σε κατι τμηματα με οτι να ναι μαθητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Νομιζω οτι μενεις πολυ μακρια απο το κεντρο για να μετακινησε με αστικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria.G

Νεοφερμένος

Η Aria.G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αληθεια..?! :O ισως να εχεις δικιο! :D Αν ειναι θα ψαξω να βρω καθηγητες! Αλλα.. Εχω ακουσει για τα ιδιαιτερα οτι απο την μια πλευρα ο καθηγητης σε προσεχει περισσοτερο αλλα απο την αλλη η επιδοση σ ειναι παραπλανητικη με την εννοια οτι δν μπορεις να ξες αν (σε σχεση με τον μεσο ορο) τα πηγαινεις οντως καλα η ασχημα.. Δλδ αν μενεις στον δικο σ ουτοπικο κοσμο!? :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κοιταξε...παλιοτερα την εχω πατησει με τα ιδιαιτερα στα αγγλικα. Η καθηγητρια μου τοτε δε μου εβγαλε ολη την υλη εγω δε το ηξερα οι γονεις μου δε ξερουν αγγλικα οποτε ποιος θα την ελεγχε? Οταν πηγα και εδωσα μετα καταλαβα τι ειχε γινει...Στο φροντιστηριο ειναι καλυτερα γιατι απο αυτη την αποψη υπαρχει ελεγχος τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολλές φορές πάντως ότι τα φροντιστήρια που κάνουν όλα τα μαθήματα, από μαθηματικα εώς αρχαία, δεν κάνουν πάντα καλή δουλειά. Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι καλοί καθηγητές σε ένα μάθημα αλλά στο άλλο να μην είναι τόσο καλοί. Επίσης, επειδή πολλά από αυτά τα φροντιστήρια είναι "ανώνυμα", μπορεί να μην ξέρεις καν ποιος είναι ο υπεύθυνος, μπορεί να μην ενδιαφέρεται προσωπικά για την καλή πορεία των παιδιών κτλ. Παράδειγμα: σε παρόμοιο φροντιστήριο της περιοχής μου, στο μάθημα της φυσικής μόνο μάθημα δεν γινόταν, μερικά παιδιά έκαναν κοπάνες και οι γονείς δεν ενημερωνονταν ποτέ. Επίσης, σε ένα άλλο φροντιστήριο, οι μαθητές δεν μπορούν να διαπραγματευτούν για τις ώρες των μαθημάτων και να κάνουν κάποια αλλαγή, μπαίνει κάποιος μέσα στην αίθουσα, γράφει το προγραμμα στον πίνακα και φεύγει. Φυσικά και δεν ισχύει πάντα αυτό και δεν ξέρω την περιοχή σου, απλά θέλει ψάξιμο.. Το ίδιο προσεκτική πρέπει να είσαι αν κανείς ιδιαίτερα, πρέπει να είσαι σίγουρη ότι ο καθηγητής είναι καλός. Εγώ κάνω μαθηματικα κατ και γεν και αεππ με τον ίδιο καθηγητή, φυσική αλλού και έκθεση αλλού, αλλά είναι όλα στο κέντρο και κοντά το ένα με το άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria.G

Νεοφερμένος

Η Aria.G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως κατι παρομοιο γινεται εδω.. Προσωπικα δν μπορω να βρω ενα φροντιστηριο που να εχει το πακετο! :/
το κεντρο ειναι μακρια και θα χανω πολυτιμο χρονο..
Επομενως καλυτερα θα ηταν να παρακολουθω τα μαθηματα εστω και σε διαφορετικα φροντιστηρια στο πανοραμα! Τωρα αρκει να ψαξω! ^_^

Παντως σας ευχαριστω ολους για τον χρονο που αφιερωσατε γιατι στα αληθεια πιεζομουν με αυτο το θεμα και δν μπορουσα να βρω μια καλη κ βολικη λυση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asimina_

Νεοφερμένος

Η asimina_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω παντως αν θες εχωκαποιους καθηγητες που ειναι πααααραααα πολυυυυ καλοι θα σε βοηθησουν κ πιστεψε με δεν θα σε αφηνουν να ζεις σε μια πλανη.εσυ αποφασιζεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μαλιστα... στ πανοραμα μ φαινεται δυσκολο να τ κανω ολα σενα φροντιστηριο..γιαυτο σκεφτομουν τ κεντρο.. Ξερει κανενας τπτ για τν ηλιασκο; Γτ εχει ενα παραρτημα στν πυλαια.. παντως συμφωνω με τ παραπανω οτιτδλδ οι καθηγητεςτδν ειναι φωστηρες π θ σ βαλουν τν γνωση στ κεφαλι! Αλλα καλο ειναι εισαι μ ανθρωπους π εμπιστευεσαι!

Εγώ πήγαινα στον Ηλιάσκο (αν και όχι σ αυτό το παράρτημα), ήμουν πολύ ευχαριστημένη.
Έχει 6 παραρτήματα, και οι καλοί καθηγητές πάνε σε όλα, δεν περιορίζονται π.χ. μόνο στο κέντρο που είναι και το μεγαλύτερο κα τραβάει κόσμο. Κάνει και θερινά από Β' σε Γ' Λυκείου αν θες να το δοκιμάσεις έτσι. Μην ξεπατώνεσαι στις αποστάσεις μόνο, γιατί θα χάνεις χρόνο από προσωπικό διάβασμα και αυτό μπορεί να είναι χειρότερο ακόμα και να πηγαίνεις στο σούπερ ντούπερ φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Łęśóźąć

Νεοφερμένος

Η Łęśóźąć αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπαχαρακης <3 το καλύτερο για θεωρητικούς......έχω μείνει υπερβολικά ευχαριστημένη :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
παιδιά ιδιαιτερα με χίλια...........όσο για τα χρήματα, το ίδιο βγαίνουν αν σκεφτείς ποσα ακυρώνονται μέσα στη χρονια από χριστούγεννα μέχρι επειδή κατ έτυχε στον καθηγητή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Η.Μ.

Νεοφερμένος

Η Η.Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ενδιαφέρομαι να μαθω πιο φροντιστήριο ειναι καλυτερο για την τεχνολογικη κατεύθυνση στην περιοχη που μένω (Καλαμαριά). Θέλω να περασω σε σχολη που ειναι πανω των 17.500 μορίων και σκέφτομαι να πάω ή Μπαχαράκη ή Ανατολικό.

Ξέρω οτι ο Μπαχαρακης εχει καλη φημη για την θεωρητική κατεύθυνση αλλα μήπως κάνεις ξέρει αν ειναί τοσο καλος και στην τεχνολογικη? Επεσε πολυ διαφημιση φετος και ειχε αρκετες επιτυχιες αλλα ψαχνω για προσωπικες αποψεις. Με ενδιαφέρει το παραρτημα του στην Καλαμαρια γιατι δεν θελω να χασω χρονο με μεταφορες στο Κεντρο.

Εχω ακουσει και καλα λογια για το Ανατολικό αλλα δεν ξέρω κατα ποσο αληθευει γιατι δεν εχω καποιον γνωστο εκει.
Αν καποιος απο εσας εχει παει, μπορει να μου πει τη γνώμη του? (για οποιοδηποτε απο τα δυο)

Φετος (Α λυκειου) πηγα σε ενα φροντηστηριο και μας πίεσαν πάρα πολύ, εφτασα σε σημειο να μην μπορω να ανοιξω βιβλιο στις εξετασεις, ξέρω οτι αν δεν ζοριστεις δεν πετυχαίνεις αλλα νομιζω οτι το παραεκαναν. :/:
Θελω να μπορω να εχω διαθεση να διαβασω και μονη μου στο σπιτι για να τα κατανοησω καλυτερα και φετος μετα χιλια ζορια διαβαζα για το σχολειο που δεν μας εβαζαν και πολλα! (ειμαι μαθητρια του 19 ξέρω απο πίεση και νομιζω οτι δεν υπερβαλλω οταν λεω οτι μας
πιεσαν πολυ όσο αναφορα την Α').

Με λιγα λογια θελω να βρω ενα φροντιστηριο που να δουλευει και ευκολα και δυσκολα θεματα, να ειναι οι καθηγητες κατανοητοι και να μην ξεπερναει για την Β' τις 12-3 ωρες την εβδομαδα στα μαθηματα κατευθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Η.Μ.

Νεοφερμένος

Η Η.Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ξέρετε ποιο φροντιστήριο είναι καλύτερο στην Καλαμαριά για Β' και Γ' Λυκείου; Δεν έχω επιλέξει ακόμα κατεύθυνση οπότε αν γίνεται πείτε μου και την κατεύθυνση μαζί με το όνομα. Προσωπικά είμαι ανάμεσα σε Ανατολικό και Μπαχαράκη.
Ό,τι απόψεις έχετε με ενδιαφέρουν! Σκοπός μου είναι να γράψω πάνω απο 17.500 μόρια.

Είδα και άλλα ανάλογα θέματα αλλά οι περισσότεροι μιλούσαν για φροντιστήρια στο κέντρο. Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για φροντιστήρια εκτός Καλαμαριάς γιατί δεν θέλω να χάνω χρόνο στις μετακινήσεις. Επίσης θα ήθελα να ξέρω και πόσο "εξαντλητικο΄" ειναι το πρόγραμμα του καθενός γτ δεν θελω να παω καπου που να ξεπερναω τις 10-11 ώρες την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis68

Νεοφερμένος

Ο thanasis68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
για την κορυφή έχετε ακούσει καλά λόγια τελευταία? Ποιο είναι κατα την γνώμη σας το καλύτερο φροντιστήριο τεχνολογικής κατεύθυνσης ανατολικής θεσσαλονικής? Υπάρχει και ένα καινούργιο ''υποκατάστημα'' ειρμός ανατολικά που άνοιξε πριν κανα χρόνο .Έχει πάει κανείς και αν ναι τα επίπεδα των τμημάτων είναι υψηλά( μαθητές του 19 και) ή δεν έχει γίνει γνωστό ακόμα? Ανάμεσα σε Μπαχαρακης και Βακαλης πάντα ανατολικής θεσσαλονικης ποιο έχει τα υψηλότερα τμήματα σε βαθμολογία?Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα. Παρακαλώ να μου απαντήσετε όσο πιο άμεσα γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
για την κορυφή έχετε ακούσει καλά λόγια τελευταία? Ποιο είναι κατα την γνώμη σας το καλύτερο φροντιστήριο τεχνολογικής κατεύθυνσης ανατολικής θεσσαλονικής? Υπάρχει και ένα καινούργιο ''υποκατάστημα'' ειρμός ανατολικά που άνοιξε πριν κανα χρόνο .Έχει πάει κανείς και αν ναι τα επίπεδα των τμημάτων είναι υψηλά( μαθητές του 19 και) ή δεν έχει γίνει γνωστό ακόμα? Ανάμεσα σε Μπαχαρακης και Βακαλης πάντα ανατολικής θεσσαλονικης ποιο έχει τα υψηλότερα τμήματα σε βαθμολογία?Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα. Παρακαλώ να μου απαντήσετε όσο πιο άμεσα γινεται

ο Μπαχαράκης είναι για θεωρητική κατεύθυνση. Ο Βακάλης έχει πέσει πολύ τα τελευταία χρόνια αν και πριν καμιά δεκαετία ήταν το τοπ για Ιατρικές. Για τον Ειρμό ανατολικά δεν ξέρω, αλλά το κεντρικό του έχει κάθε χρόνο μεγάλες επιτυχίες, υποθέτω κάποιοι καθηγητές θα πηγαίνουν και στο ανατολικό. Και για την Κορυφή ξέρω ότι γίνεται καλή δουλειά. Εγώ πήγαινα στον Ηλιάσκο, το ίδιο και ο αδερφός μου και η ξαδέρφη μου και ήμασταν όλοι πολύ ευχαριστημένοι. Ανατολικά έχει παραρτήματα περιοχή Μαρτίου και στην Καλαμαριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top