Τρίτεκνοι-Ειδική κατηγορία

petit_94

Νεοφερμένος

Ο petit_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
+φωνω αλλα πως μερικοι-μερικοι συζητανε για ισοτητα______**??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Τι να σου πω.Η ισοτητα ειναι πολυ σχετικο πραγμα.Απ'τη μια αποψη ολοι εχουμε ισα δικαιωματα και καποιες συγκεκριμενες υποχρεωσεις.Αλλα,αν το δεις αλλιως ας πουμε δεν ειμαστε ολοι ισοι απο αποψη καλλιτεχνιας(δηλαδη αν ζωγραφιζουμε καλα κ.α) και παει λεγοντας.Οσον αφορρα το ισοτητα εγκεφαλικη εγω πιστευω πως ολοι ειμαστε ισοι σ'αυτον τον τομεα,απλα καποιοι αξιοποιουν τισ δυνατοτητες και γενικα τον εγκεφαλο τους ας πουμε καλυτερα απο αλλουσ για ποικιλουσ λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εχω μια απορια σχετικα με τους τριτεκνους..Οι βαθμοι προσβασης στις σχολες αει-τει κλπ
εχουν χαμηλοτερο βαθμο προσβασης για τριτεκνους ή ειναι κοινώς για όλους??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
κοινος ειναι για ολους.. μονο σε ορισμενες σχολες, νομιζω καποιες στρατιωτικες, υπαρχει διαφορετικη βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A9ina

Νεοφερμένος

Η A9ina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια εχω κ εγω μια απορια...γιατι με ολα αυτα που εχω ακουσει εχω μπερδευτει!Λοιπον,εμεις ειμαστε τριτεκνοι,αλλα αν και μενουμε στην Αθήνα στα χαρτια ειμαστε δημότες Αλεξανδρούπολης!Εγω αν περασω καπου εκτος Αθηνών μπορώ να παρω μεταγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimno

Νεοφερμένος

Ο Jimno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν εμείς είμαστε 3τεκνοι και πολύτεκνοι με το νόμο που ίσχυε, ο αδερφός(1) μου δεν πέρασε σε καποια σχολή και γράφτηκε σε δημόσιο ιεκ παράλληλα με ιδιωτική σχολή. Εγώ δικαιούμαι μεταγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με μεταγραφη..αν δικαιουμε..
λοιπον εχω 2 αδελφια 28 και 30 χρονων αντιστοιχα..
ο πατερας μου εχει μηνιαιο εισοδημα περιπου 1300 ευρω..
με ενδιαφερει το τμημα τουριστικων επιχειρησεων (ΤΕΙ)
σε περιπτωση που περασω καπου στην περιφερεια θα δικαιουμαι να ερθω στη θεσσ/νικη; η εστω σε καπιο κοντινοτερο τει; πχ Λαρισα
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με μεταγραφη..αν δικαιουμε..
λοιπον εχω 2 αδελφια 28 και 30 χρονων αντιστοιχα..
ο πατερας μου εχει μηνιαιο εισοδημα περιπου 1300 ευρω..
με ενδιαφερει το τμημα τουριστικων επιχειρησεων (ΤΕΙ)
σε περιπτωση που περασω καπου στην περιφερεια θα δικαιουμαι να ερθω στη θεσσ/νικη; η εστω σε καπιο κοντινοτερο τει; πχ Λαρισα
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Δυστυχως δεν δικαιουσαι μεταγραφη γιατι τα αδερφια σου ειναι πανω απο 26 ετων, οπως λεει ο νομος για τους τριτεκνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
ουτε σε αλλο περιεφερειακο τει; εκει εχω ακουσει ειναι ελευθερες οι μεταγραφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μονο αν εχεις αδερφο η αδερφη σε τμημα της ιδιας πολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές των τριτέκνων γίνονται ελεύθερα (χωρίς κανένα περιορισμό), εφόσον το μεγαλύτερο παιδί της οικογένειας δεν είναι πάνω από 26 ετών.
Αυτό ισχύει και ίσχυε, δεν ξέρω όμως αν θα συνεχίζει να ισχύει και για τα επόμενα έτη...

Για αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με τις μετεγγραφές, ανέτρεξε εδώ ή και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Υπάρχει όριο ηλικίας για τα αδέρφια.
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot]Πολύτεκνοι γονείς και τέκνα πολυτέκνων (παρ.1 εδ.α άρθρου 1 ν. 3282/2004).[/FONT]
[FONT=&quot]Ως πολύτεκνοι θεωρούνται όσοι πληρούν μια εκ των προϋποθέσεων του άρθρου πρώτου του ν. 1910/44 (Ά 229), όπως αυτό αντικαταστάθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 6 του ν.3454/06 (Ά 75).[/FONT]
[FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]Γονείς και τέκνα πολυμελών οικογενειών με τρία ζώντα τέκνα από νόμιμο γάμο ή νομιμοποιηθέντα ή νομίμως αναγνωρισθέντα ή υιοθετηθέντα, εφόσον κανένα από αυτά δεν υπερβαίνει το εικοστό έκτο έτος της ηλικίας του, συμπεριλαμβανομένων των περιπτώσεων αγάμων μητέρων με τρία μη αναγνωρισθέντα ζώντα τέκνα που δεν υπερβαίνουν το ανωτέρω όριο ηλικίας (παρ.1 εδ.α άρθρου 1 ν. 3282/2004).[/FONT]
Εγκύκλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να ανήκω στην ειδική κατηγορία των τρίτεκνων
και αν προλαβαίνω να τα φτιάξω...

Σας ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να ανήκω στην ειδική κατηγορία των τρίτεκνων
και αν προλαβαίνω να τα φτιάξω...

Σας ευχαριστώ...
στη θεση σου θα πηγαινα να ρωτησω στο σχολειο για να ειμαι σιγουρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
καλυτερα ρωτα στο σχολειο περνα και μια βολτα απο τα κεπ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Λογικά θα προλάβω να τα φτιάξω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess18

Νεοφερμένος

Η princess18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αχ, κι εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό.

Δηλαδή σε καμία περίπτωση δεν ισχύουν οι απλές μεταγραφές των τρίτεκνων, παρά μόνο υπό ειδικές περιπτώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
ερωτηση σχετικα με τους τριτεκνους.. :

Αν καποιοσ περασει κρητη πχ για να παρει μετεγγραφη αθηνα πρεπει ναχει δηλωσει ως καλυτερη προτιμηση το τμημα της αθηνας? ή πως γινετε τελος παντων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
δεν υπαρχουν πλεον οι μεταγγραφες....δηλαδη αν περασεις κρητη,θα μεινεις κρητη...απλα μπορεις με χαμηλοτερες βασεις να εισαχθεις σε στο τμημα της αθηνας που σε ενδιαφερει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top