Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Chocoholic και "παχαινω ενω καταπινω αερα" δεν κολλανε μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γκενάου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Chocoholic και "παχαινω ενω καταπινω αερα" δεν κολλανε μαζι!

Παρεξηγήθηκα η αφρατούλα.......:P
Μου αρέσει η σοκολάτα, αλλά δεν κάνω και υπερβολές!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Οκ 28/02 ειπα οτι ξεκιναω, δεν εχω ξεκινησει ακομα...

:redface:

Να πουμε απο Δευτερα; Βεβαια Δευτερα περιμενω περιοδο αλλα τεσπα... Την αλλη εβδομαδα θα βγαλω τους φρονιμιτες μου παντως οποτε 4-5 μερουλες θα κανω υποχρεωτικα νηστεια!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Xexe, το καλο με αυτήν την επέμβαση, είναι ότι θα φας παγωτά και γλυκα (αναγκαστικά, για να ναι μαλακα) και αδυνατίζεις!!! :D
Εγώ έφαγα αυτήν την εβδομάδα ο,τι θα έτρωγα την επομενη με την περίοδο, για να δούμε, θα κάνω πράξη αυτήν την "ανταλλαγή"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Προβλεπω να την βγαζω με σουπες! Ακομα καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Προβλεπω να την βγαζω με σουπες! Ακομα καλυτερα!

Κρύες σούπες??? Μην ξεχνάς ότι τα ζεστά απαγορεύονται!! Και, μη σε απογοητεύσω, αλλα ο,τι χάσεις, θα το ξαναπάρεις standard...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ναι μωρε τα ξερω...

Τα χω ξαναπερασει, εχω ηδη βγαλει δυο και τωρα παω να βγαλω τους αλλους δυο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ουφ, πρεπει να κοψω τα γλυκα, εχω παρει λιγο....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ. Και καλά όλα αυτά, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί όλο πεινάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ούφ και πάλι ουφ, πώς μπορώ να μην τώω τυράκι??? Μου αρέσει τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το έχεις πει στη/στο διαιτολόγο σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Απορια: Βλεπω στο Τι φαγατε για μεσημεριανο? πολλες κοπελες να λενε 2 φρουτα π.χ. η κατι τετοιο. Αυτο σας το εχει πει διαιτολογος να το κανετε? Γιατι μου φαινεται υπερβολικο!

α εγω το λεω αυτο.. :) απλα επειδη γραφω απ'τη δουλεια εχω συνηθως κανενα φρουτο μαζι μου για να φαω γιατι το μεσημεριανο μου εμενα ουσιαστικα γινεται αργοαπογευματινο.. οχι οτι τη βγαζω ολη μερα με 2 φρουτα δλδ.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
α εγω το λεω αυτο.. :) απλα επειδη γραφω απ'τη δουλεια εχω συνηθως κανενα φρουτο μαζι μου για να φαω γιατι το μεσημεριανο μου εμενα ουσιαστικα γινεται αργοαπογευματινο.. οχι οτι τη βγαζω ολη μερα με 2 φρουτα δλδ.. :)

Ναι, κι εγώ εσένα θυμάμαι να το λες... Αλλα, όταν λες φρουτάκι, μου φαίνεται και λίγο, και περίεργο, γιατί άλλες μέρες έχεις όντως μακαρόνια κλπ! Τι trws δηλαδή, τις μέρες που το μεσημέρι είχες ένα φρούτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ναι, κι εγώ εσένα θυμάμαι να το λες... Αλλα, όταν λες φρουτάκι, μου φαίνεται και λίγο, και περίεργο, γιατί άλλες μέρες έχεις όντως μακαρόνια κλπ! Τι trws δηλαδή, τις μέρες που το μεσημέρι είχες ένα φρούτο?

απλα τις μερες που ειχα πχ μακαρονια ή αλλο φαγητο το ειχα μαγειρεψει απ'το προηγουμενο βραδυ και το επαιρνα μαζι μου το πρωι στη δουλεια.. τοτε ετρωγα για βραδυνο κανενα φρουτο.. τωρα επειδη τον τελευταιο καιρο βαριεμαι παρα πολυ να μαγειρευω βραδιατικα παιρνω το φρουτο μαζι και το τρωω γυρω στις 12 με 1 ας πουμε.. και μετα γυρω στις 5 με 6 (αναλογα ποτε ειναι ετοιμο) τρωω και το μεσημεριανο κανονικα και ειμαι χορτατη μεχρι το βραδυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
απλα τις μερες που ειχα πχ μακαρονια ή αλλο φαγητο το ειχα μαγειρεψει απ'το προηγουμενο βραδυ και το επαιρνα μαζι μου το πρωι στη δουλεια.. τοτε ετρωγα για βραδυνο κανενα φρουτο.. τωρα επειδη τον τελευταιο καιρο βαριεμαι παρα πολυ να μαγειρευω βραδιατικα παιρνω το φρουτο μαζι και το τρωω γυρω στις 12 με 1 ας πουμε.. και μετα γυρω στις 5 με 6 (αναλογα ποτε ειναι ετοιμο) τρωω και το μεσημεριανο κανονικα και ειμαι χορτατη μεχρι το βραδυ..


Ok, makes sense... Απλά, μετά το βραδυ ξανατρώς, αν έχεις φάει τα μακαρόνια στις 5? Γιατί κι εγώ, αν φάω κάτι πιο... φαγητό, το βραδυ τρώω πολύ ελαφριά. Αν το μεσημέρι φάω σαλάτα, μου προσφέρω το βραδυ κάτι πιο χορταστικό. Αλλα μονο ένα φρούτο δεν είναι γεύμα, είναι ενδιάμεσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ok, makes sense... Απλά, μετά το βραδυ ξανατρώς, αν έχεις φάει τα μακαρόνια στις 5? Γιατί κι εγώ, αν φάω κάτι πιο... φαγητό, το βραδυ τρώω πολύ ελαφριά. Αν το μεσημέρι φάω σαλάτα, μου προσφέρω το βραδυ κάτι πιο χορταστικό. Αλλα μονο ένα φρούτο δεν είναι γεύμα, είναι ενδιάμεσο!

ξερεις τι γινεται; συνηθως κοιμαμαι τοσο νωρις (9-10 :redface: ) που δεν προλαβαινω να ξαναπεινασω.. αλλα ααααααααν ξαναπεινασω ε, κανενα φρουτο, κανενα γιαουρτι, καμια σαλατουλα, κατι ψιλο θα το τσιμπησω παλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Η δίαιτα πάει κι έρχεται για μένα :P Μια κάνω, μια δεν κάνω!
Σκέφτομαι να σταματήσω τώρα... Έφτασα κάπου 56 κιλά, καλά δεν είναι? :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να πω εγώ κάτι? Λοιπόν... τρώω το πρωί το μισό μου πρωινό, και στις 9.30, που κάνουμε όλοι μαζί διάλειμμα και όλοι χλαπακιάζουν γλυκα (αλλα και για να αντέξω μέχρι τις 12.30), το άλλο μισό. Εννοώ: τρώω το πρωί giaoutri με κάνα φρούτο, και στην παύση ένα Special K bar...
Το μεσημέρι κανονικά... αλλα μετά στις 5 πεινας κανονικά!!! Και όσο κι αν ένα φρούτο σβήνει την πεινα, δε μου δίνει ενέργεια... Ενώ αν φάω ψωμί, ίσως με γιαούρτι η τυρί, ανανεώνομαι!!!

Μετά τι βραδινό θα τρώγατε?

Η δίαιτα πάει κι έρχεται για μένα :P Μια κάνω, μια δεν κάνω!
Σκέφτομαι να σταματήσω τώρα... Έφτασα κάπου 56 κιλά, καλά δεν είναι? :worry::/:

Σα νούμερο μια χαρά ακούγεται! Αλλα τι ύψος έχεις? Και πέραν τούτου, είσαι 16, μικρούλι!! :) Όσο μπορείς απόφευγε δίαιτες, μάθε όμως να trws υγιεινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
ύψος 1.70..
Προσπαθώ κάπως να τρώω υγειινά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top