[1/6/2012] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς πιστεύετε ότι έχετε γράψει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 80)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 45 56.3%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 15 18.8%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 10 12.5%
  • [Μέτρια] 10-15

    Ψήφοι: 6 7.5%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 3 3.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εγω εκανα το 3ο οπως λεει ο Bill_13, δηλαδη εβαλα εμφωλευμενο αν, για παραδειγμα

Αν προυπ<=299.000 τοτε
Επιδ<-Προυπ*0,6
Αν ποσο>=επιδ τοτε
ποσο<-ποσο-επιδο
εμφανισε ον, επιδ
πλ<-πλ+1
Σ<-Σ+επιδ
Τελος_αν
αλλιως
......
Τελος_αν

δηλαδη θα υπολογιζει για καθε ονομα την επιδοτηση και θα την αφαιρει μονο οταν ειναι μικροτερη απ το υπολοιπομενο ποσο....
Ειναι λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
και εγω το τριτο σκατωσα νομιζα πως το ονομα που διαβαζει ειναι τις κατηγοριας δλδ μικρη μεγαλη
Και γω ενω στην αρχη το ελυσα σωστα,δεν ξερω πως σκαλωσα και το εκανα ακριβως ετσι... Γι αυτο ειμαι μεσα στα νευρα τωρα. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sleeping

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά, παρατηρήσατε ότι στο ερώτημα Δ5 νομίζω υπάρχει λάθος διατύπωση;

Εγώ έκανα αθροίσματα κατά στήλες και min σε αυτά και κράτησα τη θέση του min.

Ένας φίλος μου, που δεν σκέφτηκε τη ΣΥΝΟΛΙΚΗ παραγωγή, έτσι δηλαδή όπως το κάναμε όλοι, έψαξε σε κάθε μήνα για το min, ξεχωριστά.

Εγώ, παρεπιπτόντως στο Γ, στην όσο αντί να βάλω ποσό>=200000*0.6 έβαλα ποσό>=299999*0.6 γιατί σκέφτηκα ότι μπορεί να επιδοτηθεί ΚΑΘΕ μικρό έργο.
Και μέσα στην οσο δεν έλεγξα αν επιδ<=ποσό, έβαλα κατευθείαν ποσό<-ποσό-επίδ.

Καλημέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι λυσεις απο τα φρονστιρια Πουκαμισας

https://host.keystone.gr/kapp/8/them/pouk/0601/pouka_ana.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
τη μόνη δυσκολία που βρήκα στο Δ ήταν στο Δ2.

Ταξινόμηση ήθελε δεν ξέρω που ήταν το δύσκολο.
ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
στο Α3β αν βαλουμε για i apo 1 μεχρι 5 δεν ειναι σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
στον πινακα τιμών που είχε...ξέχασα να βάλω το ( - ) :wall: :wall: :wall: ποσα μόρια χάνω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sleeping

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγώ έβαλα για i από 1 μέχρι 10 και μετά έβαλα Α[11-i], A
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
στον πινακα τιμών που είχε...ξέχασα να βάλω το ( - ) :wall: :wall: :wall: ποσα μόρια χάνω ?
και εγω αυτο εκανα! :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τυχεράκια...δεν σας έβαλαν θεωρία!
Το διαγώνισμα πάντως είχε απ'ολα!
Μετατροπές απο για σε οσο και σε μεχρις οτου , μετατροπη διαγραμματος ροης σε αλγοριθμο , πινακα τιμών , αλγοριθμο , προγραμμα , πινακες , ταξινομηση , διαδικασια ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
εγώ έβαλα για i από 1 μέχρι 10 και μετά έβαλα Α[11-i], A


αν το κάνουμε ετσι δεν θα τα αντιμεταθέσει 2 φορες?
εγω εκανα για i απο 1 μεχρι 5 Α[11-i], A
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
αν το κάνουμε ετσι δεν θα τα αντιμεταθέσει 2 φορες?
εγω εκανα για i απο 1 μεχρι 5 Α[11-i], A


Ναι αυτην την απορια την εχω και γω, γιατι και γω ετσι το εκανα,.,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
και εγω αυτο εκανα! :wall:
και είπα θα το αφήσω για μετά όταν θα το ξανά ελέγξω και το ξέχασα τελείως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
όπως το έκανε ο πανελλήνιος είναι σωστο!!:D

Μονο αναζήτηση δεν είχε το διαγώνισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλημερα παιδια, προσωπικη εκτιμηση για τα θεματα :

1ο θεμα... αρκετα περιεκτικο με μια χαζη ασκηση Α2 αλλα αν ειχες στοιχειωδης γνωσεις χτυπουσες ενα 5 στα 8.
2ο θεμα... κουραστικο στη σκεψη αλλα με λιγη επιμονη και σοβαροτητα εβγαινε σε ικανοποιητικο βαθμο.
3ο θεμα...μικρο, πονηρο, περιεκτικο και ΥΠΟΥΛΟ...
4ο θεμα...τεραστιο, απαιτουσε θαρρος για δημιουργια πολλων πινακων, συγκροτημενη σκεψη και εξοικειωση διοτι στο συνολο τους ηταν πολλα...
Στη Χημεια τους διελυσαν, 14-15 σελιδες ειναι οι λυσεις...(τεραστιο 4ο θεμα)
Στα Λατινικα τους χαιδεψαν ΕΤΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, οποτε θα μας φανε κ τις σχολες... :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
παιδια στο Δ5, δεν επρεπε να βρουμε την συνολικη παραγωγη καθε μηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγω εκανα λαθη στο Α! εκει στο Α3 αντι για Α-1 εβαλα +!! και στο Α2 στο 2ο πλαισιο δεν ειχα καταλαβει τι ηθελε! και βασικα σε πολλα σημεια υπηρχαν ασαφειες.. |

τωρα Γ και Δ δεν ξερω αν θα μου τα παρουν σωστα.. ο καθενας το εχει λυση με διαφορετικο τροπο.. α και στη μετατροπη σε αρχη επαναληψησ αντι γνα εκχωρισω στο i <-- i-1 εβαλα / i.. λογο βιασινης!!!
θα μου το παρουν λαθος ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Στο Δ4 επρεπε να βρουμε το μηνα με την συνολικη μικροτερη παραγωγη ενεργειας ή την μικροτερη απο τις παραγωγες ενεργειας που μας δινονταν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
προστέθηκαν και ενδεικτικές λύσεις στο αρχικό ποστ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ναι αυτην την απορια την εχω και γω, γιατι και γω ετσι το εκανα,.,,
σε μας ειπαν οτι ειναι: για ι απο 2 μεχρι 10 Α[ι-1], Α[ι]

το βήμα ήταν -2 άρα

i<--i-2

σωστά;
ενταξει οποτε θα μου το παρουν λαθος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top