[1/6/2012] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς πιστεύετε ότι έχετε γράψει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 80)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 45 56.3%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 15 18.8%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 10 12.5%
  • [Μέτρια] 10-15

    Ψήφοι: 6 7.5%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 3 3.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το παρόν θέμα έχει δημιουργηθεί προκειμένου να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, τι σας δυσκόλεψε και τι όχι, πώς πιστεύετε ότι γράψατε κλπ.

Παρόμοια θέματα έχουν δημιουργηθεί και θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα Πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί αύριο κατά την διάρκεια της εξέτασής σας και παράλληλα θα ανέβει και δημοσκόπηση.
Τα θέματα και ενδεικτικές λύσεις θα δημοσιευτούν επίσης στο πρώτο ποστ όταν θα γίνουν διαθέσιμα

Παρακαλείστε να γράφετε εδώ αντί για το θέμα "Πανελλήνιες 2012", προκειμένου να μην επιβαρύνεται το θέμα εκείνο με τα αντίστοιχα σχόλιά σας περί επιδόσεων κλπ.

Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία! :flowers:

Δείτε τα θέματα EΔΩ

Ενδεικτικές Λύσεις

Για προηγούμενα μαθήματα, ανατρέξτε εδώ:
[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα
[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[23/5/2012] Φυσική Γενικής Παιδείας
[23/5/2012] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης
[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα
[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[30/5/2012] ΑΟΔΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε και έχει ανέβει και δημοσκόπηση.
Αργότερα θα αναρτηθούν θέματα και προτεινόμενες απαντήσεις. Καλή τύχη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
τα θέματα προστέθηκαν στο αρχικό ποστ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
και σε καλύτερη ανάλυση τα θέματα :) Σχόλιο δεν έχω, δεν έχω ιδέα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σχετικά εύκολα είναι δεν έχουν κάτι το περίεργο απλα πράγματα που έχουν γίνει αρκετές φορές στην προετοιμασία ζητουσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Λύση Θέματος Γ (μπορεί να έχει λάθη) :

A' ΤΡΟΠΟΣ :
Code:
Αλγόριθμος Οργανισμός
 πλ_μικρ <-- 0
 πλ_μεγ <-- 0
 Sμικρ <-- 0
 Sμεγ <-- 0
 Αρχή_επανάληψης
  Διάβασε ΠΟΣΟ
 Μέχρις_ότου ΠΟΣΟ > 5000000
 Διάβασε ΟΝ_ΕΡΓ
  Όσο ΟΝ_ΕΡΓ <> "ΤΕΛΟΣ" και ΠΟΣΟ >= 200000 επανάλαβε
    Διάβασε ΠΡΟΥΠ
    Άν ΠΡΟΥΠ >= 200000 και ΠΡΟΥΠ <= 299999 τότε
     ΕΠΙΔ <- ΠΡΟΥΠ*(60/100)
     πλ_μικρ <-- πλ_μικρ + 1
     Sμικρ <- Sμικρ + ΕΠΙΔ
    αλλιώς 
     ΕΠΙΔ <- ΠΡΟΥΠ*(70/100)
     πλ_μεγ <-- πλ_μεγ + 1
     Sμεγ <- Sμεγ + ΕΠΙΔ
    τέλος_αν
    Άν ΕΠΙΔ <= ΠΟΣΟ τότε
     ΠΟΣΟ <-- ΠΟΣΟ - ΕΠΙΔ
     Εμφάνισε ΟΝ_ΕΡΓ,ΕΠΙΔ
    τέλος_αν
  τέλος_επανάληψης
  Εμφάνισε πλ_μικρ,Sμικρ
  Άν ΠΟΣΟ > 0 τότε
   Εμφάνισε ΠΟΣΟ
  αλλιώς
   πλ_μεγ <-- πλ_μεγ - 1
   Sμεγ <-- Sμεγ - ΕΠΙΔ
  τέλος_αν
 Εμφάνισε πλ_μεγ,Sμεγ
Τέλος Οργανισμός
Β' ΤΡΟΠΟΣ :
Code:
Αλγόριθμος Οργανισμός
 πλ_μικρ <-- 0
 πλ_μεγ <-- 0
 Sμικρ <-- 0
 Sμεγ <-- 0
 Αρχή_επανάληψης
  Διάβασε ΠΟΣΟ
 Μέχρις_ότου ΠΟΣΟ > 5000000
 Διάβασε ΟΝ_ΕΡΓ
  Όσο ΟΝ_ΕΡΓ <> "ΤΕΛΟΣ" και ΠΟΣΟ >= 200000 επανάλαβε
    Διάβασε ΠΡΟΥΠ
    Άν ΠΡΟΥΠ < 300000 τότε
     ΕΠΙΔ <- ΠΡΟΥΠ*(60/100)
    αλλιώς 
     ΕΠΙΔ <- ΠΡΟΥΠ*(70/100)
    τέλος_αν
    Άν ΕΠΙΔ <= ΠΟΣΟ τότε
     ΠΟΣΟ <-- ΠΟΣΟ - ΕΠΙΔ
     Εμφάνισε ΟΝ_ΕΡΓ,ΕΠΙΔ
     Άν ΠΡΟΥΠ <= 299000 τότε
      πλ_μικρ <-- πλ_μικρ + 1
      Sμικρ <- Sμικρ + ΕΠΙΔ
     αλλιώς
      πλ_μεγ <-- πλ_μεγ + 1
      Sμεγ <- Sμεγ + ΕΠΙΔ
     τέλος_αν
   τέλος_αν
  τέλος_επανάληψης
  Εμφάνισε πλ_μικρ,Sμικρ,πλ_μεγ,Sμεγ
  Άν ΠΟΣΟ > 0 τότε
   Εμφάνισε ΠΟΣΟ
  τέλος_αν
Τέλος Οργανισμός
Σχόλια : Θέλει πολύ προσοχή στην εκφώνηση κατα τ'αλλα είναι ένα ΟΚ ΘΕΜΑ Γ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ έβαλα το "Άν ΕΠΙΔ <= ΠΟΣΟ τότε" κλπ μέσα σε κάθε αν (εμφωλευμένα) και μετά το " πλ_μεγ <-- πλ_μεγ + 1"..νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει παγίδα.

Επίσης αφού δεν χρειάζεται έλεγχος εγκυρότητας, πιστεύω ότι στο πρώτο αν, αρκεί το "Άν ΠΡΟΥΠ<300000 τότε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Θυμάται κανείς στο περίπου τις τιμές που έβγαλε στο Β1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ έβαλα το "Άν ΕΠΙΔ <= ΠΟΣΟ τότε" κλπ μέσα σε κάθε αν (εμφωλευμένα) και μετά το " πλ_μεγ <-- πλ_μεγ + 1"..νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει παγίδα.

Επίσης αφού δεν χρειάζεται έλεγχος εγκυρότητας, πιστεύω ότι στο πρώτο αν, αρκεί το "Άν ΠΡΟΥΠ<300000 τότε".

Το δεύτερο που λες ισχύει αλλά δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα.
Όσο αφορά το πρώτο, εσύ λες να υπολογίσω την επιδότηση ανάλογα με την κατηγορία και μετά να βαλω το αν επιδ<=ποσο τοτε και μετα παλι με διαχωρισμο καθε κατηγορίας να υπολογίσω το πλήθος εμφωλευμένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στο θεμα Δ οταν λεει "που βρισκονται ο καθενας σε διαφορετικη πολη'' θεωρουμε οτι εχουμε 10 πολης διαφορετικες μεταξυ τους η παιζουν με την γραμματικη και θα χασουμε τζαπα μορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
και εγώ με 5 επαναλήψεις.
Α σοβαρά;;;Κι ήμουν σίγουρη πως έχω κάνει λάθος επειδή βιαζόμουν.Αχ ωραιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σκατα γυρω στο 16 επειδη τα σκατωσα στο 3ο θεμα που ηταν πανευκολο γαμωτο :wall: :wall: :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Α στα διάλα, με κοψοχόλιασαν!:P
Ωραίααααα, παίζει να 'χω γράψει 100στάρι.:clapup:

Σκατα γυρω στο 16 επειδη τα σκατωσα στο 3ο θεμα που ηταν πανευκολο γαμωτο :wall: :wall: :wall:
Δεν πειράζει, άνθρωποι είμαστε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
αυτό το τρίτο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisda

Νεοφερμένος

Ο giannisda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γιατί εμένα μ φάνηκε το τέταρτο πιο εύκολο απο το τρίτο???????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γιατί εμένα μ φάνηκε το τέταρτο πιο εύκολο απο το τρίτο???????????????

Θα συμφωνήσω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
και εγω το τριτο σκατωσα νομιζα πως το ονομα που διαβαζει ειναι τις κατηγοριας δλδ μικρη μεγαλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πάντως οι λύσεις του Γ θέματος είναι αναρτημένες στην 1η σελίδα!
Ο Α'τρόπος είναι δικός μου και ο Β'τρόπος είναι του Bill_13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
αυτό το τρίτο θέμα...

Τι προβλημα σας προκαλεσε το τριτο θεμα; Δεν καταλαβενω γιατι οσοι σκαλωσατε καπου σκαλωσατε σε αυτο...

Γιατί εμένα μ φάνηκε το τέταρτο πιο εύκολο απο το τρίτο???????????????
Το τεταρτο το μονο "δυσκολο" που ειχε ητανε η διαδικασια. Αν και με τα πολλα λογια και τις αναλυσεις και ενω "παιζεις" σε αρκετους πινακες ειναι πιθανο να μπερδευτεις, νομιζω εκει μπερδευονται πολλα παιδια.
Εγω θα ελεγα οτι το τεταρτο ητανε πιο δυσκολο εν γενη, ενω το τριτο ειχε συγκεκριμενες δυσκολιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top