[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 9 19.1%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 36.2%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 11 23.4%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 14.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 1 2.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμένα η κολλητή μου που είχε ξεσκιστεί στο διάβασμα (όχι μόνο αυτά τα 2χρόνια αλλά γενικότερα) , έχει γονείς φιλολόγους κτλπ,μου είπε ότι :
Αυτό που έπεσε στο Γνωστό ήταν ΑΝΤΙΣΟΣ.Όσο για το ΑΓΝΩΣΤΟ, στη μεάφραση σε μια πρόταση δεν έδινε καθόλου βοηθητικές λέξεις και έτσι έβγαινε δύσκολα η μετάφραση σε αυτό το κομμάτι.Κάποιοι επίσης τύποι ήταν δύσκολοι.Και στο πλάγιο λόγο ξέχασε να γράψει κάτι (δεν ξέρω και πως τα λένε).
Γενικά,θεωρεί τα θέματα σε σχέση με τα περσινά μη αναμενόμενα και πιο δύσκολα συνολικά!Η ίδια έγραψε γύρω στο 18 απ'ότι μου λέει και είναι ΠΟΛΥ απογοητευμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Η ίδια έγραψε γύρω στο 18 απ'ότι μου λέει και είναι ΠΟΛΥ απογοητευμένη!

μάλιστα ναι , και γω όταν περνώ κάτω από 19 κλαίω πολύ ώρα,,,έχω σκεφτεί και την αυτοκτονία τώρα δεν ξέρω...
πάντως αν πάρω 17 ιστορία θα πηδήξω από τον πέμπτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Τι άγνωστο ήταν αυτό;; Τζάμπα κοπανιόμουν όλη τη χρονιά με το Δημοσθένη! Χαλάλι όμως, σε δέκα λεπτά η μετάφραση βγήκε εύκολα!
Το τελευταίο ερώτημα όμως με δυσκόλεψε.... παρόλο που διάβασα πλάγιο λόγο μόλις χθες το βράδυ. Τέλος πάντων, ας είναι αυτή η μόνη απώλεια, δεν μας πειράζει...

Για το γνωστό τώρα, οκ... νορμάλ θέμα, ούτε γελοίο, ούτε και δύσκολο. Νομίζω αυτό που έπρεπε, αν και συμφωνώ με αυτό που ειπώθηκε πιό πάνω, ότι συνδυαζόταν ωραιότατα με Πλάτωνα λόγω παιδείας.... γενικά τα ερωτήματα που τέθηκαν δεν μου άρεσαν, ήταν λίγο βαρετά και δεν σου δημιουργούσαν την επιθυμία να γράψεις, αλλά να απαντήσεις διαδικαστικά. Τέλος πάντων...

τζάμπα διάβαζα Πολιτικά μέχρι τις τρεις... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το γνωστό φυσικά και δεν ήταν sos ! Το άγνωστο ήταν βατό με μερικά δύσκολα σημεία. Θεωρώ έχω γράψει καλά! Το τω ρε παιδιά τι ήτανε ;

tiramisu το σημείο εκεί με το επιδειν πως το μετέφρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
καλά αυτό το σημείο εγώ το "μαμησα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
tiramisu το σημείο εκεί με το επιδειν πως το μετέφρασες;

Εάν επικρατήσουμε στη ναυμαχία, αυτό θα σημαίνει ότι θα ξαναδούμε την πόλη όπου βρίσκονται τα σπίτια μας (btw εκείνο το "που" που υπήρχε σφήνα με μπέρδεψε). Εσύ τι έγραψες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Το γνωστό φυσικά και δεν ήταν sos ! Το άγνωστο ήταν βατό με μερικά δύσκολα σημεία. Θεωρώ έχω γράψει καλά! Το τω ρε παιδιά τι ήτανε ;

tiramisu το σημείο εκεί με το επιδειν πως το μετέφρασες;

καλά αυτό το σημείο εγώ το "μαμησα"...

Νομίζω: Θα είναι δυνατό καθένας να δει την πατρίδα του.

Αγνωστο, μου φαινεται οτι εχεις το ονομα, εχεις και τη χαρη:P

:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το τω ρε παιδιά τι ήτανε ;

Δοτική προσωπική στο απρόσωπο ἔστι, από την οποία προκύπτει το υποκείμενο του απαρεμφάτου ἐπιδεῖν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
και εγώ αυτή την αίσθηση έχω! Γιατί έλεγε εστί τω την υπάρχουσαν πόλιν επιδείν
το επιδείν είναι επί και ορώ αλλά πες επιβλέπω... επιβλέπω την πόλη; Άρα μήπως επιβλέπω με την έννοια είμαι ηγεμών και επιβλέπω ; Πρέπει να έγραψα ότι είναι δυνατό να κατακτήσουμε την υπάρχουσα πόλη κάτι τέτοιο...

γαμώτο το είχα γράψει να δούμε την πόλη μας... :( δεν πειράζει...
το τω το έβαλα δοτική χαριστική, ήμουν μεταξύ αυτής και της απλής λόγω απρόσωπου
αχχ γιατί τα αλλάζω τελευταία στιγμή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Νομίζω: Θα είναι δυνατό καθένας να δει την πατρίδα του.

Ακόμα κι έτσι συμφωνούμε ότι το επιδείν σημαίνει ξαναβλέπω, κι όχι κάτι άλλο, έτσι; Τουλάχιστον να είμαστε εντός θέματος!

Πάντως, αφού ξεπεράσαμε και αυτόν τον "σκόπελο", πιστεύω ότι ιστορία και λατινικά δεν μπορούν να μας "χτυπήσουν"... εκεί η ύλη είναι γνωστή, οπότε πάμε χωρίς φόβο, με αυτοπεποίθηση! Το χειρότερο που μπορούμε να πάθουμε είναι να γράφουμε μέχρι την τελευταία στιγμή!


το τω το έβαλα δοτική χαριστική, ήμουν μεταξύ αυτής και της απλής λόγω απρόσωπου
αχχ γιατί τα αλλάζω τελευταία στιγμή....

Υπάρχουν και χειρότερα... εγώ έβαλα δοτική αντικειμενική, αλλά εννοούσα δοτική προσωπική.... ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ, είμαι για πολλές σφαλιάρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εισαγωγή παιδιά ποιο κομμάτι ήθελε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν τα περίμενε κανείς όμως. Είχαν πάθει σοκ όλοι.

Εγώ την είχα πατήσει την 1ή φορά που έδινα με τα Ηθικά το 2010 που έπεφταν για 3η φορά,
ευτυχώς τώρα μου έκαναν τη χάρη. :P

Πάντως νορμαλ θέματα,το άγνωστο προς το τέλος με δυσκόλεψε. Αλλά Ηθικά 4η φορά δεν περίμενε κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εισαγωγή παιδιά ποιο κομμάτι ήθελε;;;

Σελ 141 βιβλίου:

Είκοσι χρόνια.........αν είναι να σωθεί η αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Σελ 141 βιβλίου:

Είκοσι χρόνια.........αν είναι να σωθεί η αλήθεια;
ευτυχώς αυτό έγραψα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
μάλιστα από ότι βλέπω τα "ψιλομαμησα" λιγουλάκι,
δεv πειράζει 14 μια χαρά ακόμα πάνω από 17 είμαι!
πρέπει να σώσει την παρτίδα η ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και θα μπει ο nafasskata που έλεγε και ξανάλεγε θα πέσουν ηθικά... πάντως ήταν βατά. Ήρθε και σε σας διευκρίνιση για την κουκίδα που είχε σε μια ερώτηση ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δεν τα περίμενε κανείς όμως. Είχαν πάθει σοκ όλοι.

Εγώ την είχα πατήσει την 1ή φορά που έδινα με τα Ηθικά το 2010 που έπεφταν για 3η φορά,
ευτυχώς τώρα μου έκαναν τη χάρη. :P

Πάντως νορμαλ θέματα,το άγνωστο προς το τέλος με δυσκόλεψε. Αλλά Ηθικά 4η φορά δεν περίμενε κανείς.

Γι' αυτό ο σωστός μαθητής, που έχει βλέψεις δεν πάει με Σος, αλλά τα βγάζει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά γενικά μου φάνηκαν πολλά και στο τσακ πρόλαβα να τελειώσω. Ελπίζω να έγραψα καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Το γνωστό ήταν εύκολο-έγραψα καλά-αλλα με δυσκόλεψε αρκετά το αδίδακτο κείμενο..Μάλλον αποτελώ εξαίρεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top