Φοιτητικές παρατάξεις

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Πολλοί που μπαίνουν σε παρατάξεις το κάνουν όχι για την ιδεολογία αλλά για την κοινωνικοποίηση.
Τους πασάρει καμία πεταμένη η ΔΑΠ εννοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές σάπιες σαύρες και στο ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές σάπιες σαύρες και στο ΣΥΡΙΖΑ.

Ποιο ΣΥΡΙΖΑ ρε συ, η φοιτητική παράταξή του είναι ανύπαρκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ποιο ΣΥΡΙΖΑ ρε συ, η φοιτητική παράταξή του είναι ανύπαρκτη.

Έχω απορία να δω τι βατράχια λένε ακόμη στις συνελεύσεις. :P Σαν τις ΣΥΡΙΖΑΙΕΣ γκομενες δεν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδαι θελω να μου απαντησεται σε μια ερωτηση που σκεφτομουν σημερα.Τα ατομα σε παραταξεις που ειναι τοσο πιστοι κερδιζουν τιποτα ?Δηλαδη ατομα εννοω τα σημαντικα προσωπα οπως π.χ Γραμματείς εχουν καποιο κερδος απο ολο αυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Παιδαι θελω να μου απαντησεται σε μια ερωτηση που σκεφτομουν σημερα.Τα ατομα σε παραταξεις που ειναι τοσο πιστοι κερδιζουν τιποτα ?Δηλαδη ατομα εννοω τα σημαντικα προσωπα οπως π.χ Γραμματείς εχουν καποιο κερδος απο ολο αυτο ?


Ναι κερδίζουν πολλά πράγματα, ανάλογα βεβαια και την παράταξη της οποίας είναι μέλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ναι κερδίζουν πολλά πράγματα, ανάλογα βεβαια και την παράταξη της οποίας είναι μέλη


Όπως ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.


βαθμούς καλύτερους στις εξεταστικές, κομενάκια που θα εμψυχώνουν τους φοιτητές το βράδυ πριν την εξεταστική, πάρνηθες weekend - υλικό μελέτης για το instagram κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
βαθμούς καλύτερους στις εξεταστικές, κομενάκια που θα εμψυχώνουν τους φοιτητές το βράδυ πριν την εξεταστική, πάρνηθες weekend - υλικό μελέτης για το instagram κλπ!


Για τον που**ο δλδ πράγματα .Χρηματα τίποτα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Οι παρατάξεις προσφέρουν δικτύωση. Μπορείς να βρεις από καλές πρακτικές μέχρι και καλές θέσεις σε μεταπτυχιακά και διδακτορικά στο εσωτερικό και στο εξωτερικό. Επίσης αυτή η δικτύωση μπορει να σου προσφέρει ευκαιρίες καριέρας στον δημόσιο τομέα και όχι μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι παρατάξεις προσφέρουν δικτύωση. Μπορείς να βρεις από καλές πρακτικές μέχρι και καλές θέσεις σε μεταπτυχιακά και διδακτορικά στο εσωτερικό και στο εξωτερικό. Επίσης αυτή η δικτύωση μπορει να σου προσφέρει ευκαιρίες καριέρας στον δημόσιο τομέα και όχι μόνο.


Αγαπητέ Ανδρέα να ξεσκιστούν στο διάβασμα, να συγκεντρώσουν προσόντα, να αριστεύσουν και να διεκδικήσουν αυτές τις θέσεις με το σπαθί τους και όχι ως σφουγγοκωλάριοι της κάθε παράταξης!!!΄Ηθελα να ήξερα με τι μούτρα κυκλοφορούν αυτοί οι άνθρωποι στην κοινωνία αφού είναι γνωστοί και δαχτυλοδειχτούμενοι από όλους! Αλήθεια πόσο χοντρόπετσοι και αναίσθητοι πρέπει να είναι!!! Με το χέρι στην καρδιά σου λέω ότι θα προτιμούσα να σφουγγάριζα σκάλες σε όλη μου τη ζωή για να έχω τα προς το ζην μαζί με την αξιοπρέπειά μου παρά να κατρακυλήσω τόσο χαμηλά! Παιδιά μακριά από αυτούς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αγαπητέ Ανδρέα να ξεσκιστούν στο διάβασμα, να συγκεντρώσουν προσόντα, να αριστεύσουν και να διεκδικήσουν αυτές τις θέσεις με το σπαθί τους και όχι ως σφουγγοκωλάριοι της κάθε παράταξης!!!΄Ηθελα να ήξερα με τι μούτρα κυκλοφορούν αυτοί οι άνθρωποι στην κοινωνία αφού είναι γνωστοί και δαχτυλοδειχτούμενοι από όλους! Αλήθεια πόσο χοντρόπετσοι και αναίσθητοι πρέπει να είναι!!! Με το χέρι στην καρδιά σου λέω ότι θα προτιμούσα να σφουγγάριζα σκάλες σε όλη μου τη ζωή για να έχω τα προς το ζην μαζί με την αξιοπρέπειά μου παρά να κατρακυλήσω τόσο χαμηλά! Παιδιά μακριά από αυτούς!!!


Μα δεν νομίζω ότι υπερασπίστηκε αυτή την τακτική ο akikos, απλά διατύπωσε κάτι που ξέρουμε όλοι. Ότι η πλειονότητα αυτών των ανθρώπων χρησιμοποιεί αυτή την δικτύωση για επαγγελματική αποκατάσταση.
Τώρα, το αν ένας νέος άνθρωπος θεωρεί ότι ένα τέτοιο μέλλον αξίζει το ήθος και την αξιοπρέπειά του, καλά να πάθει.

Το προβληματικό της κατάστασης είναι ότι συναντάμε ανθρώπους καθημερινά, που θεωρούν κάτι τέτοιο φυσικό και αναμενόμενο και αναφέρομαι τόσο στην πελατοκρατεία των παρατάξεων, όσο και στο λεγόμενο "μέσο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αυτό που είπε ο Ανδρέας είναι ότι το χρησιμοποιούν κάποιοι για να γίνουν πιο γνωστοί.
Που είναι το κακό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Αγαπητέ Ανδρέα να ξεσκιστούν στο διάβασμα, να συγκεντρώσουν προσόντα, να αριστεύσουν και να διεκδικήσουν αυτές τις θέσεις με το σπαθί τους και όχι ως σφουγγοκωλάριοι της κάθε παράταξης!!!΄Ηθελα να ήξερα με τι μούτρα κυκλοφορούν αυτοί οι άνθρωποι στην κοινωνία αφού είναι γνωστοί και δαχτυλοδειχτούμενοι από όλους! Αλήθεια πόσο χοντρόπετσοι και αναίσθητοι πρέπει να είναι!!! Με το χέρι στην καρδιά σου λέω ότι θα προτιμούσα να σφουγγάριζα σκάλες σε όλη μου τη ζωή για να έχω τα προς το ζην μαζί με την αξιοπρέπειά μου παρά να κατρακυλήσω τόσο χαμηλά! Παιδιά μακριά από αυτούς!!!
:morning1: Όποιος θέλει καριέρα στο δημόσιο η ενασχόληση με μια παράταξη είναι μονόδρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.


Σου προσφέρει καθημερινή επαφή με πολλά άτομα, ασχολείσαι με κάτι και δεν είσαι ο κλασικός φοιτητής του φραπέ-τσιγάρο-σχολή-σπίτι-κλαμπ. Εχεις μια δραστηριότητα. Θα μου πεις, μπορείς να βρεις και αλλες δραστηριότητες στη ζωή σου και ας μην είσαι σε κάποια παράταξη. Δεκτό!
Ασχολείσαι όμως με πράγματα της σχολής. Ατομα απο παρατάξεις έχουν καταφέρει πολλά στα πανεπιστήμια με την καθημερινή τους δράση. Εμβόλιμες εξεταστικές, παιδαγωγική επάρκεια για πολλά τμήματα, δημιουργία νέων ειδικεύσεων (είχε γίνει αυτό στην προηγούμενη σχολή μου) και έλυσαν πολλά προβλήματα του τμήματος. Θα σου δώσω ενα παράδειγμα δικό μου.
Λόγω μετεγγραφής, απο το ΔΠΘ στο ΑΠΘ, φορτώθηκα κάποια μαθήματα λόγω διαφορετικού προγράμματος σπουδών των 2 τμημάτων. Ξεσκίστηκα στο διάβασμα και τελείωσα στα 4μιση. Στο 9ο εξάμηνο, είχα 5 για πτυχίο. 2 μαθήματα χειμερινού εξαμήνου και 3 εαρινού. Η γραμματεία του τμήματος μου βγάζει ανακοίνωση οτι μπορεί να εξεταστεί κάποιος σε 2 εαρινά μαθήματα (εμβόλιμη εξεταστική). Εγω είχα 3 μαθήματα για πτυχίο. Συνεπώς θα έπρεπε το 1 μάθημα να το δώσω τον Ιούνιο, να περιμένω δηλαδή ενα ολόκληρο εξάμηνο για να δώσω ενα μάθημα (!) Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι η ανακοίνωση αυτή βγήκε 1 βδομάδα πριν ξεκινήσει η εξεταστική και όλοι μας είχαμε προετοιμαστεί για τα εμβόλιμα μαθήματα ώστε να πάρουμε πτυχίο. Για να μη τα πολυλογώ, έγινε συνέλευση φοιτητών και είπαμε οτι αυτό δε θα περάσει. Πήγαμε όλοι στον πρόεδρο του τμήματος, έγινε της πουτ@ν@ς και τελικά πήρε πίσω την απόφαση και... πήρα πτυχίο :superman:. Αν δεν ήταν τα άτομα από τις παρατάξεις, θα πήγαινα πίσω ενα εξάμηνο! Άλλα προβλήματα που είδα στο πανεπιστήμιο και λύθηκαν από παραταξιακούς; Πλαφόν στα μαθήματα! Οποιος πατήσει το κλικ πρώτος στο σύστημα, παίρνει το μάθημα, οι υπόλοιποι να ψάξουν να βρουν κάποιο άλλο, που ενδεχομένως να μη τους ενδιαφέρει. Και αυτό λύθηκε προφανώς!
Όλα αυτά όμως όταν οι συνθήκες μεταξύ των παραταξιακών είναι φυσιολογικές. Σε κάθε περίπτωση το να σπάνε πράγματα και να καταστρέφουν το πανεπιστήμιο είναι κατακριτέο. Όταν όλες οι παρατάξεις, για το καλό της σχολής, δρουν ενωμένες στο σύλλογο φοιτητών μπορεί να γίνει καλή δουλειά! Όταν όμως μπλέκεται η πολιτική στη μέση και γίνονται "κομματόσκυλα", εκεί το χάνουν το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αγαπητέ Ανδρέα να ξεσκιστούν στο διάβασμα, να συγκεντρώσουν προσόντα, να αριστεύσουν και να διεκδικήσουν αυτές τις θέσεις με το σπαθί τους και όχι ως σφουγγοκωλάριοι της κάθε παράταξης!!!΄Ηθελα να ήξερα με τι μούτρα κυκλοφορούν αυτοί οι άνθρωποι στην κοινωνία αφού είναι γνωστοί και δαχτυλοδειχτούμενοι από όλους! Αλήθεια πόσο χοντρόπετσοι και αναίσθητοι πρέπει να είναι!!! Με το χέρι στην καρδιά σου λέω ότι θα προτιμούσα να σφουγγάριζα σκάλες σε όλη μου τη ζωή για να έχω τα προς το ζην μαζί με την αξιοπρέπειά μου παρά να κατρακυλήσω τόσο χαμηλά! Παιδιά μακριά από αυτούς!!!


Και οι Πατουλάριοι τι δουλειές θα κάνουν στη ζωή τους, αφού δεν έμαθα να δουλεύουν; Η μισή τοπική και βάλε διοίκηση της χώρας προέρχεται από τον σωλήνα. Η πλειονότητα των φοιτητών ως χάπατα που τρώνε το δούλεμα, συνεχίζουν ως πολίτες να τρώνε το δούλεμα των αυτόκλητων σωτήρων της χώρας! Ή με όρους τοπολογίας Ντόρας Μπακογιάννης: που θα πάει αυτός ο τόπος. Μια ζωή και ακόμη δεν βρήκαμε που θα πάει.



Ετούτο κατεβαίνει υποψήφιος Δήμαρχος με τον Σύριζα στον δήμο Αθηνών. Να η επαγγελματική αποκατάσταση των φοιτητικών εκπροσώπων κούλ τύπων με το τζινάκι. Σε πιο σοβαρή εμφάνιση είναι ετούτος:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Και οι Πατουλάριοι τι δουλειές θα κάνουν στη ζωή τους, αφού δεν έμαθα να δουλεύουν; Η μισή τοπική και βάλε διοίκηση της χώρας προέρχεται από τον σωλήνα. Η πλειονότητα των φοιτητών ως χάπατα που τρώνε το δούλεμα, συνεχίζουν ως πολίτες να τρώνε το δούλεμα των αυτόκλητων σωτήρων της χώρας! Ή με όρους τοπολογίας Ντόρας Μπακογιάννης: που θα πάει αυτός ο τόπος. Μια ζωή και ακόμη δεν βρήκαμε που θα πάει.



Ετούτο κατεβαίνει υποψήφιος Δήμαρχος με τον Σύριζα στον δήμο Αθηνών. Να η επαγγελματική αποκατάσταση των φοιτητικών εκπροσώπων κούλ τύπων με το τζινάκι. Σε πιο σοβαρή εμφάνιση είναι ετούτος:




Η πιο σοβαρή είναι αυτή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Mε προ-βληματίζει ο τίτλος "Αθήνα από την αρχή". Πριν δηλαδή από αυτή την "εθνοσωτήρια" υποψηφιότητα, δεν υπήρχε κρατική οντότητα Αθήνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Mε προ-βληματίζει ο τίτλος "Αθήνα από την αρχή". Πριν δηλαδή από αυτή την "εθνοσωτήρια" υποψηφιότητα, δεν υπήρχε κρατική οντότητα Αθήνας;


Αυτό είναι το μόνο που σε προβληματίζει;
Δε σε προβληματίζει ότι ο "άχαστος" βγαίνει 5ος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top