Πιθανότητες επιτυχίας με καθυστερημένο διάβασμα;

Maverick21

Νεοφερμένος

Ο Maverick21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οι πανελλαδικές,όπως και κάθε αλλη εξέταση,είναι μια διαδικασία της οποίας το αποτέλεσμα κρίνεται απο πολλές παραμέτρους.(Χρονος,θεληση,συνεπεια,αντοχη)
Σαφώς υπάρχουν παράγοντες οι οποίοι επηρεάζουν την διαδικασία όπως η συνέπεια ενός μαθητή στην ύλη των προηγουμένων ετών,η ευφυΐα(οι πανελλήνιες δεν ειναι εξέταση iq,αλλά βέβαια υπάρχει το φαινόμενο ορισμένοι να έχουν ενα φυσικό ταλέντο σε κάποια μαθήματα) ,αλλά πολύ περισσότερο η ψυχολογική του κατάσταση.
Αρκεί να έχεις το "νεύρο" να αντιμετωπίσεις τις προκλήσεις των εξετάσεων και να δεσμευθείς οτι θα κάνεις το καλύτερο που μπορεις.
Εφόσον υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις τιποτα απολύτως δεν ειναι αδύνατον!!
"Τιποτα δεν είναι αδύνατο για εκείνον που θα προσπαθήσει".Μ.Αλέξανδρος

Ολα αυτά κατα την δικιά μου ταπεινή άποψη.Είτε με φροντιστήριο είτε χωρίς,την μονη διάφορα την κάνει το διάβασμα και αυτο ειναι το κυριότερο.Συμβουλευτείτε τους καθηγητές σας στο σχολειο,βρείτε το κατάλληλο βοήθημα για εσάς και σχεδιάστε ενα πρόγραμμα μελέτης ανταποκρινόμενο στο επίπεδο και τις προσδοκίες σας.

Υ.Γ Έχοντας διαβάσει τις προηγούμενες αναρτήσεις(δεν ισχυρίζομαι ότι είμαι ειδικός)απλώς παραθέτω και την δικη μου προσωπική άποψη.
Ελπίζω να βοήθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisK_26

Νεοφερμένος

Ο GiannisK_26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
απο προσωπικη εμπειρια:Dφετος δινω και γω τεσπα... και γω τεχνολογικη ειμαι... εκανα την @#$%^&*^%#@@#%^^&%$##@$^%#$%^#%^ γιατι ηταν μεγαλη :D να ριξω βαρος στα αθληματα τη γυμναστικη και περνουσα πολυ χρονο στο internet μαθαινοντας νεα για τον πολυ αγαπημενο μου στρατο:redface:... ξερω την εκανα την βλακεια... και αφησα και εγω λιγους μηνες χιχι 5 βδομαδες για την ακριβεια για ολη την υλη...

εγω πως τα παω τωρα .. σε μια βδομαδα οσο πριεργο και να μου φανηκε εβγαλα ταλαντωσεις και μιγαδικους... πολυ καλα ομως! αν και δε το περιμενα:eek:... την 2η βδομαδα τωρα δλδ εβγαλα κυματα και ορια:hmm:... και 1ο κεφαλαιο αοδε... θα συνεχισω ετσι μεχρι και το πασχα και μετα 2 εβδομαδες επαναληψεις:D και του καθηγητη μου του φανηκε περιεργο..γιατι ενω του εγραφα 3-4 στο διαγωνισμα που ηταν 3ωρο και ηταν τα θεματα του 2010 στα μαθηματικα εγραψα 76% :confused: και εμεινα... εγω στοχευω ευελπιδων.. και εχω ειδικη κατηγορια (τριτεκνοι) παλι καλα που δε μας εβγαλαν.. επειτα απο την ευελπιδων τη σμυ.. :/ τωρα θα δειξει.. θελω για ευελπιδων ενα 16 και για σμυ ενα 14 θα δουμε... ελπιζω να γραψω τιποτα (παρενθεση: αεππ γραφω μονιμα 17-18 ηταν το μονο που διαβαζα και εκθεση παντα κολλημενη στο 15-16 ...) αυτα:D σας κουρασα:D

Τελικα περασες ? Γιατι και εγω ειμαι σε παρομοια φαση και δινω σε 2 μηνες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τελικα περασες ? Γιατι και εγω ειμαι σε παρομοια φαση και δινω σε 2 μηνες :(
Δεν πειράζει.

Προσπάθησε ότι μπορείς να διαβάσεις με ότι έχεις και χωρίς άγχος!

Βρες μια σωστή σχολή με χαμηλή βάση και επαγγελματική αποκατάσταση!

Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορείς να πετύχεις και μην υποτιμάς ποτέ τις ικανότητές σου. <3 :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top