Βιβλία για το ECPE Michigan

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω... αλλά είναι ένα βιβλίο που κάνουν κάτι φίλοι μου και λέγεται On Course for the Michigan ECPE και μοιάζει να είναι πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω... αλλά είναι ένα βιβλίο που κάνουν κάτι φίλοι μου και λέγεται On Course for the Michigan ECPE και μοιάζει να είναι πολύ καλό!
Εμείς στο φροντιστήριο αυτό κάνουμε.. Απλως είναι τεράστιο και το Companion δεν είναι στυλ που θέλω εγώ (aka σημασία στα αγγλικά,πρόταση,μετάφραση στα ελληνικά) είναι απλώς η λέξη και πώς είναι στα ελληνικά.:P
Αν μπορείς να το κάνεις έτσι,τότε ναι.
Διαφορετικά ψάξε για άλλη σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έκανα το On the Move γιατί έδινα και τα 2, καθαρά για Michigan είχα 8 practice tests με companion και το (απαραίτητο κατ´ εμέ) Words You Need της αγαπημένης Sylvia Kar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
_fairygirl_ το ξέρω.. και το βιβλίο που κάνω για το lower το On Course for the Michigan ECCE τέτοιο companion έχει.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
_fairygirl_ το ξέρω.. και το βιβλίο που κάνω για το lower το On Course for the Michigan ECCE τέτοιο companion έχει.. :(
Εγώ στο Lower επειδή θα αποφασίζαμε στην πορεία ποιο πτυχίο θα δίναμε κάναμε ένα βιβλίο που κάλυπτε και τα δύο.:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το On course δεν είναι 5 βιβλία που φτάνουν μέχρι intermediate (χωρίς να λένε για ποιο πτυχίο είναι)? :P

Ή άλλα on course έκανα εγώ. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Alma Libre μάλλον μπερδεύτηκες. On Course υπάρχουν 5. Που είναι για Senior A, Senior B, Senior C, Senior D, και Senior E. Μετά, για το Lower υπάρχουν άλλα On Course, όμως των ίδιων εκδόσεων (Grivas Publications). Το On Course for the Michigan ECCE, το On Course for the Cambridge FCE, το On Course PLUS, for the Michigan ECCE & for the Cambridge FCE (που είναι και για τα δύο αυτά Lower... ), υπάρχει για το Proficiency, το On Course for the Michigan ECPE και το On Course for the Cambridge CPE. Τέλος, υπάρχει ένα ειδικό On Course for younger learners... που είναι για παιδιά που δίνουν Lower πολύ μικρά... περίπου στην ηλικία των 13 με 15. Τώρα... δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα... ελπίζω να βοήθησα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάτι ψιλοξεκαθάρισε.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Alma Libre πλάκα κάνεις???? Τόση ανάλυση και μου λες πως κάτι ψιλοξεκαθάρισε? :P :P :P :P :P Ξέρεις πόση ώρα μου πήρε να θυμηθώ όλα τα βιβλία??? :P :P :D αχαχαχαχαχααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχεις κάνει όλη τη σειρά να φανταστώ; :P

Γιατί εγώ 3 χρονιές έκανα τα On Course, τα πρώτα που ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Alma Libre, όχι! Δεν έχω κάνει καθόλου On Course... τώρα κάνω μόνο για το Lower το On Course for the Michigan ECCE... Απλά είχα κοιτάξει για αυτά στο internet! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Komhtasi7

Νεοφερμένος

Ο Komhtasi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά γίνεται να μου προτείνετε ένα βιβλίο με practice tests για το ecpe που να περιέχει όμως και το answer key μέσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis95

Νεοφερμένος

Ο mixalis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω και εγώ τώρα για το ecpe και έχω τη γραμματική του Γρίβα. Υπάρχουν πουθενα οι λύσεις; Γιατι teacher's book δεν μπορουμε να αγορασουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω και εγώ τώρα για το ecpe και έχω τη γραμματική του Γρίβα. Υπάρχουν πουθενα οι λύσεις; Γιατι teacher's book δεν μπορουμε να αγορασουμε
Πολύ καλό βιβλίο αυτό του Γρίβα!
Online λύσεις δεν υπάρχουν.. μπορείς μόνο να αγοράσεις το teacher's.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis95

Νεοφερμένος

Ο mixalis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά για αγορά. Και στο σάιτ τους λέει να επικοινωνήσεις αν είσαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου η καθηγητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Καλησπέρα μηπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει τι βιβλία να αγοράσω για να ξεκινήσω μόνη μου τη προετοιμασία για το ecpe?
εχω πάρει το ecce το 2013 και εκ τότε δε έχω πάει φροντηστήριο .. τα εξασκούσα ελάχιστα στο σχολειο και με το να παρακολουθώ ταινίες με αγγλικούς υπότιτλους......
τουλάχιστον να με βοηθήσετε για τι είδους βιβλία να πάρω....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα μηπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει τι βιβλία να αγοράσω για να ξεκινήσω μόνη μου τη προετοιμασία για το ecpe?
εχω πάρει το ecce το 2013 και εκ τότε δε έχω πάει φροντηστήριο .. τα εξασκούσα ελάχιστα στο σχολειο και με το να παρακολουθώ ταινίες με αγγλικούς υπότιτλους......
τουλάχιστον να με βοηθήσετε για τι είδους βιβλία να πάρω....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..........


Τα καλύτερα βιβλία για ECPE πιστεύω ότι είναι εκείνα της HAU γιατί είναι αρκετά κοντά στο επίπεδο της εξέτασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Αυτά τα βιβλία έχουν εγχειρίδια με τις λύσεις? ρωτάω γιατί θέλω να ξέρω αν θα τα απαντω σωστα....μήπως είναι καλύτερα να πάρω teachers αντί για students?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Αυτά τα βιβλία έχουν εγχειρίδια με τις λύσεις? ρωτάω γιατί θέλω να ξέρω αν θα τα απαντω σωστα....μήπως είναι καλύτερα να πάρω teachers αντί για students?
Όχι, δεν έχουν απο όσο θυμάμαι. Τα teachers νομίζω έχουν σημειωμένες πάνω τις απαντήσεις και όχι στο τέλος του βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλησπέρα μηπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει τι βιβλία να αγοράσω για να ξεκινήσω μόνη μου τη προετοιμασία για το ecpe?
εχω πάρει το ecce το 2013 και εκ τότε δε έχω πάει φροντηστήριο .. τα εξασκούσα ελάχιστα στο σχολειο και με το να παρακολουθώ ταινίες με αγγλικούς υπότιτλους......
τουλάχιστον να με βοηθήσετε για τι είδους βιβλία να πάρω....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..........

Εντελώς αντικειμενικά δεν μπορείς να μάθεις αγγλικά μόνη σου. Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι μελετάς τη γραμματική και το λεξιλόγιο μόνη, και κάνεις και Listening μόνη, οι μισοί βαθμοί της εξέτασης είναι από την έκθεση και τα προφορικά, τα οποία είναι πρακτικά αδύνατον να τα αυτοδιδαχθείς. Επίσης, αν πας σε μια συνέντευξη για δουλειά το πρώτο πράγμα που θα σου ζητήσουν είναι να μιλήσεις και να γράψεις αγγλικά, όχι να λύσεις ασκήσεις πολλαπλών επιλογών...

Βρες ένα φροντιστήριο και κάνε μια καλή προετοιμασία για να μάθεις τη γλώσσα και να πάρεις μια καλή πιστοποίηση. Με τις ταινίες δεν θα μάθεις αγγλικά για να τα χρησιμοποιήσεις επαγγελματικά ή σε σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top