Γενικό -  Θερινά για όλα τα μαθήματα;

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα τα θερινά μαθήματα και όχι οτι μου φάνηκαν πολλά και δεν θέλω να διαβάσω, απλα αναρωτιόμουν άν σας έχουν βοηθήσει και τα θυμόσασταν τον Σεπτέμβρη.Επίσης, θα με συμβουλεύατε ή οχι να κάνω και βιολογία;
Εν ολίγοις, να κάνω μόνο αρχαία και λατινικά η καλύτερα όλα;:worry:
Εγώ πέρυσι το καλοκαίρι έκανα όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης συν βιολογία συν αγγλικά(ήταν τσάμπα στο φρόντ μου)
Βιολογία δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να ξεκινήσεις και αργότερα άλλωστε οι περισσότεροι αυτό κάνουν...
Όσον αφορά αν θα τα θυμάσαι,ναι,αρκεί να μην τα αφήσεις και εντελώς!κάποιες μέρες πριν ξεκινήσεις ξανά μάθημα κάνε τα όλα μια καλή επανάληψη.
Στην θεωρητική η επανάληψη είναι το παν...Μην αγχώνεσαι :) Όλα βγαίνουν μόνο μην τα αφήσεις γιατί θα σ'αφήσουν και αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εξαρτάται από τη σχέση σου με τα ειδικά μαθήματα. Και εγώ θα επιλέξω αγγλικά, αλλά μιας και είμαι δυνατή σε αυτά, πήρα μόνο ένα βιβλίο για να κάνω επαναλήψεις και να συνηθίσω το format. Αυτό είναι το πιο γνωστό βιβλίο αγγλικών για εξάσκηση.
εχω το Β2 αγγλικα κ γαλλικα παω για C1.νομιζεις πως πρεπει να παρω καποιο αλλο βιβλιο ή αυτο ειναι οκ για το επιπεδο που εχω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εχω το Β2 αγγλικα κ γαλλικα παω για C1.νομιζεις πως πρεπει να παρω καποιο αλλο βιβλιο ή αυτο ειναι οκ για το επιπεδο που εχω???

Δεν έχει να κάνει με το επίπεδό σου. Οι εξετάσεις είναι περίπου στο επίπεδο του advanced, οπότε σημαίνει ότι δεν πρέπει να το παραγκωνίσεις,εφόσον είσαι στο Β2. Το βιβλίο που σου είπα είναι σαν προσομοίωση των εξετάσεων. Δεν έχει γραμματική ή συντακτικό γιατί αυτά εννοείται ότι τα ξέρεις ήδη. Καταρχάς θα κάνεις μόνη σου ή θα έχεις καθηγητή ;

Εγώ το πήρα γιατί έχω proficiency cpe στα αγγλικά και έχω συνεχώς επαφή , αλλά χρειαζόμουν να εξοικειωθώ με το format των ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
σκεφτομαι να κανω και μαθηματα αλλα οχι ακομα.πιστευεις πως θα δυσκολευτω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
σκεφτομαι να κανω και μαθηματα αλλα οχι ακομα.πιστευεις πως θα δυσκολευτω??

Εξαρτάται από τη σχέση σου με τα αγγλικά. Υπάρχουν παιδιά με lower που μεν το πήραν αλλά έτυχε και το πήραν :P
Υπάρχουν άλλα που έχουν καλή σχέση με τα αγγλικά και έχουν και lower. Απλά προτείνω, να δεις τα θέματα τα φετινά των πανελληνίων και να προσπαθήσεις να τα λύσεις. Αν τα πας καλά τότε αρκεί να διατηρήσεις το επίπεδό σου (να μην τα αφήσεις δηλαδή) ή αν δεν τα πας καλά, πρέπει να προσπαθήσεις το καλοκαίρι, όταν έχεις διακοπές από τα φροντιστήρια να βελτιωθείς. Από φθινόπωρο δε λέει να χάνεις χρόνο στα αγγλικά όταν θα χεις να διαβάσεις τα άλλα της κατεύθυνσης.

Δηλώνεις και τα δύο ειδικά για το μεταφραστικό της Κέρκυρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εξαρτάται από τη σχέση σου με τα αγγλικά. Υπάρχουν παιδιά με lower που μεν το πήραν αλλά έτυχε και το πήραν :P
Υπάρχουν άλλα που έχουν καλή σχέση με τα αγγλικά και έχουν και lower. Απλά προτείνω, να δεις τα θέματα τα φετινά των πανελληνίων και να προσπαθήσεις να τα λύσεις. Αν τα πας καλά τότε αρκεί να διατηρήσεις το επίπεδό σου (να μην τα αφήσεις δηλαδή) ή αν δεν τα πας καλά, πρέπει να προσπαθήσεις το καλοκαίρι, όταν έχεις διακοπές από τα φροντιστήρια να βελτιωθείς. Από φθινόπωρο δε λέει να χάνεις χρόνο στα αγγλικά όταν θα χεις να διαβάσεις τα άλλα της κατεύθυνσης.

Δηλώνεις και τα δύο ειδικά για το μεταφραστικό της Κέρκυρας;
οκ ευχαριστώ.ναι πρέπει να δώσεις 2 ειδικά μαθήματα για το διερμηνέων μεταφραστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top