Προβλήματα νεολαίας προς επίλυση

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Θέλω να μου πείτε γιατί έχω μία εργασία που αφορά τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι νέοι και τι διαφορετικό θα ήθελαν να υπήρχε.
Για παράδειγμα ελλιπής πληροφόρησης για τις σπουδές.
Όχι γενικά πιο ειδικά στην καθημερινότητα σας που λέτε γιατί να μην υπήρχε αυτό να σας διευκολύνει, ουσιαστικό πρόβλημα όχι βλακείες.
Τι έχετε δει που δεν σας άρεσε και θα θέλατε να το αλλάξετε και γιατί όχι να βρείτε μια λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Νομιζω πως στην σημερινη εποχη η μεγαλυτερη δυσκολια που αντιμετωπιζουν οι νεοι ειναι η ευρεση εργασιας ετσι ωστε να μπορεσουν να υποστηριξουν τις σπουδες τους ή να βελτιωσουν το βιοτικο τους επιπεδο κατα την διαρκεια των σπουδων τους. Επισης, πολλα παιδια επισης μενουν εκτος πανεπιστημιου επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τα χρηματα για να τους στειλουν στην πολη που εχουν περασει. Αυτα τα 2 προβληματα θεωρω οτι ειναι τα πιο βασικα και δυσκολα στην επιλυση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top