Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κατώτερη από ποια άποψη;
Κάθε κατεύθυνση έχει την δυσκολία της. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
Η θεωρητική απαιτεί διάβασμα αλλά ταυτόχρονα και κριτική σκέψη. Δεν είναι παπαγαλία λοιπόν...

Βασικά η θετική θέλει να θυμάσαι στην ιστορία ότι έγινε αυτό (ξέρω εγώ) όπως απαιτεί (απαιτούσε) και σε εμάς το Αοδε.
Τα αρχαία πρέπει να τα ξέρεις αυτά που έκανες από προηγούμενες τάξεις όπως και σε εμάς τα μαθηματικά.
Για εσάς ποιο μάθημα θέλει φαντασία δε ξέρω σε εμάς ήθελε η φυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικά η θετική θέλει να θυμάσαι στην ιστορία ότι έγινε αυτό (ξέρω εγώ) όπως απαιτεί (απαιτούσε) και σε εμάς το Αοδε.
Τα αρχαία πρέπει να τα ξέρεις αυτά που έκανες από προηγούμενες τάξεις όπως και σε εμάς τα μαθηματικά.
Για εσάς ποιο μάθημα θέλει φαντασία δε ξέρω σε εμάς ήθελε η φυσική

Μέχρι πέρυσι θα έλεγα την λογοτεχνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μέχρι πέρυσι θα έλεγα την λογοτεχνία.

Απλά δεν ήξερα και ανώτερη κατώτατη κατεύθυνση εννοείται δεν υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Οχι ρε παιδια εγω το δεν το δεχομαι οτι η δυσκολια της θετικης (που δεν ειμαι) ειναι ιδια με της θεωρητικης. Μην λεμε βλακειες.. Οτι δεν σας αρεσει κατευθειαν " οοο τι λεει και ετσι και αλλιως".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οχι ρε παιδια εγω το δεν το δεχομαι οτι η δυσκολια της θετικης (που δεν ειμαι) ειναι ιδια με της θεωρητικης. Μην λεμε βλακειες.. Οτι δεν σας αρεσει κατευθειαν " οοο τι λεει και ετσι και αλλιως".

Δεν υπάρχει εύκολη και δύσκολή κατεύθυνσης είναι πόσο διαβάζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν υπάρχει εύκολη και δύσκολή κατεύθυνσης είναι πόσο διαβάζεις

Ωραια συμφωνω για το διαβασμα αλλα πες μου ρε φιλε αυτο και αυτο. Εγω πιστευω οτι ο βαθμος δυσκολιας της φυσικης και μαθηματικων δεν αγγιζει καμια ιστορια και λογοτεχνια . Μπορει να χρειαστει πιο πολυ να μαθεις την ιστορια δεν λεω αλλα ας ειμαστε λιγο σοβαροι στα μαθηματικα πρεπει να σου κοβει πιο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το παν είναι η εξάσκηση φίλε. Αν σου κόβει και επειδή σου κόβει δεν λύνεις ασκήσεις δεν πετυχαίνεις στην θετική. Αν έχεις μνήμη αλλά δεν κάνεις επαναλήψεις και δεν διαβάσεις πολύ δεν πετυχαίνεις στην θεωρητική.
Αμαν πια η καραμέλα: ''οι καημένοι οι θετικοί έχουν τόσο δύσκολα μαθήματα''. Και επιτέλους, ο καθένας θεωρεί κάτι άλλο ''δύσκολο''.
Και ναι εγώ θεωρώ δύσκολη την φυσική.
Για κάποιον άλλον η ιστορία φαντάζει βουνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν η θεωρητική ήταν εύκολη τότε όλοι θα έγραφαν 20. Κανείς (φαντάζομαι) δεν θέλει να παπαγαλίζει και να μαθαίνει ολόκληρη Ιστορία απέξω. Αλλά αφού έτσι περνάς στο πανεπιστήμιο, έτσι δουλεύεις.
Τώρα, το αν είναι πιο εύκολη απ'τη θετική ή τη τεχνολογική καθορίζεται απ'τους υποψήφιους και τις πανέλληνιες. Κακοί μαθητές υπάρχουν και στη θεωρητική αλλά και στη θετικοτεχνολογική. Αν βλέπατε και τους βαθμούς στο σχολείο μου θα.. καταλαβαίνατε.
Ο καθένας ανάλογα με το διάβασμα και την υπομονή του καθορίζει τη δυσκολία της κατεύθυνσης του. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Από τύπους και τύπισσες που κλαίνε διαβάζοντας ΑΟΔΕ, δεν μπορώ να δεχτώ ότι θεωρούν εύκολη την θεωρητική.
Ξεκάθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ωραια συμφωνω για το διαβασμα αλλα πες μου ρε φιλε αυτο και αυτο. Εγω πιστευω οτι ο βαθμος δυσκολιας της φυσικης και μαθηματικων δεν αγγιζει καμια ιστορια και λογοτεχνια . Μπορει να χρειαστει πιο πολυ να μαθεις την ιστορια δεν λεω αλλα ας ειμαστε λιγο σοβαροι στα μαθηματικα πρεπει να σου κοβει πιο πολυ.

Πίστεψε με από το σχολείο μου οι περισσότεροι που δε περάσανε ήταν παιδιά θεωρητικής και λέω για παιδιά που έδιναν 1η φορά οχι για αυτούς που ξανάδιναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από τύπους και τύπισσες που κλαίνε διαβάζοντας ΑΟΔΕ, δεν μπορώ να δεχτώ ότι θεωρούν εύκολη την θεωρητική.
Ξεκάθαρα.
Καλά, το ΑΟΔΕ ούτε οι θεωρητικοί μπορούν να το διαβάσουν, το εγγυώμαι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Όλες οι κατευθυνσεις είναι ίσες guys...Απλά κάποιες είναι λίγο ίσες απο τις άλλες:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top