Διακοπή από το φροντιστήριο

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Θα κανω ιδιαιτερο.Σιχαινομαι οι ωρες που ξοδευω να μην ειναι 100% αποδοτικες.Και αν τελικα θελησω να πιασω υψηλοβαθμη σχολη τι θα κανω;Αλλα ειδικα το πρωτο με τρελαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serme

Νεοφερμένος

Ο serme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Προς στιγμήν νόμιζα ότι ήμουν σε λάθος topic..:D

Λοιπόν.Μίλησα με την μητέρα μου. Ξεκινάω και πάλι ιδιαίτερα:)
Ελπίζω να νιώσω καλύτερα με τον καιρό. Πάντως είμαι έτοιμος για όλα.

Επι ευκαιρία,η έκθεση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ!!!:nono:

Εγώ είμαι θετική και πηγαίνω προς θετικές επιστήμες (Φυσικό,Τμήμα Γεωλογίας,Τμήμα Γεωγραφιας κλπ) και βαρύτητας απ όσο ξέρω είναι Φυσική (0,7) και μαθηματικά (1,3).

Anyway,χαίρομαι που μίλησα πρώτα εδώ γιατί αλλιώς δεν ξέρω αν θα μίλαγα στην μητέρα μου.:) Οπότε..ευχαριστώ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σε κατι τετοιες περιπτωσεις καταλαβαινει κανεις, ποσο βοηθητικο μπορει να γινει το ischool για τον υποψηφιο!! Με μεγαλη μου εκπληξη εχω γνωρισει πολλα ατομα, που στην πορεια ανακαλυψα πως ηταν μελη εδω και περνανε κουραγιο ο ενας απο τον αλλο... Ε αυτο λοιπον ειναι και το σημαντικοτερο!! Κατα την περιοδο των πανελληνιων, οι περισσοτεροι ψαχνουν να βρουν ενα στηριγμα (κατι που ειναι απολυτα λογικο, αν αναλογιστουμε την ψυχολογικη πιεση) και κατα γενικη ομολογια, οι μονοι που μπορουν να ταυτιστουν με την περιπτωση σου και να σου δωσουν κουραγιο, ειναι ειτε οι συμμαθητες σου, ειτε ατομα που εχουν περασει προσφατα απο αυτη τη διαδικασια και αντιμετωπισαν παρομοια προβληματα... Ολο το παραπανω μπορει να φαινεται λιγο off, αλλα συνεβαλε αποφασιστικα στην αισια καταληξη αυτης της ιστοριας!!

Και τωρα πιο συγκεκριμενα, lost_in_my_mind πιστευω πως πηρες την πιο σωστη αποφαση!! Ο ρολος του φροντιστηριου υποτιθεται πως ειναι βοηθητικος και οχι καταστρεπτικος, και οταν δεν ειναι ικανο να σου προσφερει τα βασικα, τοτε δεν υπαρχει λογος να υποβαλλεις τον εαυτο σου σε αυτη την ταλαιπωρια... Zaraki, καλο κουραγιο και σε σενα και συνεχισε δυνατα με τα ιδιαιτερα πλεον (;)) μαθηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Μήπως φταίει το ότι είχες συνηθίσει στο ότι ήσουν μόνος σου στα ιδιαίτερα, δηλαδή ότι όποια απορία και να είχες ήσουν σίγουρος πως θα την έλυνες και δεν ντρεπόσουν να το πείς; και τώρα που είναι και άλλα παιδιά, συμβαίνει το αντίθετο; μήπως δηλαδή τους ντρέπεσαι; Σκέψου το πάντως... και αν είναι αυτός ο λόγος, απλά συνειδητοποίησε πως κανείς του δεν είναι καλύτερος από εσένα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Thanks!Ναι οντως βοηθαει.Το οτι μπηκα στη διαδικασια να τα πω(γραψω) καπου ηταν αρκετα σημαντικο.Δεν ειχα αυτη την ευκαιρια μεχρι τωρα γιατι οταν λεω οτι εγω δεν την παλευω και οι αλλοι ειναι χαλαροι αγχωνομαι περισσοτερο.Και κατι γενικοτερο.Εγω και ο lost περιμεναμε αρκετο καιρο μεχρι να αλλαξουμε αυτο που μας ενοχλουσε.Καλο ειναι, επειδη τωρα ειμαστε 3η Λυκειου να μην παιζουμε με αυτα τα πραγματα.Αν για οποιοδηποτε λογο, εστω και τελειως χαζο, νιωθετε οτι το φροντηστηριο/ιδιαιτερο σας δεν σας ικανοποιει καθιστε και συζητηστε/σκεφτειτε σοβαρα τι θα κανετε και μην αφηνετε το προβλημα να διογκωνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Παντως νομιζω οτι αυτα συνεβησαν στο παιδι γιατι καταρχην φαινεται δεν ειχε συνηθισει το ομαδικο μαθημα. Γιατι ετσι ειναι το φροντιστηριο. Το προβλημα του ηταν καθαρα ψυχολογικο. Και εγω ενιωθα περυσι αφορητη πιεση απο το φροντ, αν και εγω εκανα μαθημα με αλλο ενα ατομο. Καλα ας μην μιλησω βεβαια για αυτο το ατομο τωρα. Το καλο ηταν οτι βρισκομασταν στο ιδιο επιπεδο περιπου και αυτο ειναι κατι το οποιο ενα φροντ πρεπει να λαμβανει υποψη. Φυσικα παιζουν ρολο και οι καθηγητες.

Χαιρομαι που το παιδι το ειπε στη μαμα του και θα ξαναρχισει τα ιδιαιτερα. Αν και πιστευω οτι πρεπει να κανει σε ολα τα μαθηματα και οχι μονο σε μερικα.

Ομως δεν καταλαβα πως εγιναν ολα αυτα.. γιατι τετοια απεχθεια προς το φροντ?εφταιγαν οι καθηγητες ή οι συμμαθητες του παιδιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Δεν ειναι μονο αυτο... ειναι μερικοι καθηγητες που εναι σαν να το κανουν επιτηδες και αγχωνουν τους μαθητες με τον τροπο που διδασκουν....μου εχει τυχει και μενα και εννοειται εφυγα απο κεινο το τμημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Προς στιγμήν νόμιζα ότι ήμουν σε λάθος topic..:D

Λοιπόν.Μίλησα με την μητέρα μου. Ξεκινάω και πάλι ιδιαίτερα:)
Ελπίζω να νιώσω καλύτερα με τον καιρό. Πάντως είμαι έτοιμος για όλα.

Επι ευκαιρία,η έκθεση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ!!!:nono:

Εγώ είμαι θετική και πηγαίνω προς θετικές επιστήμες (Φυσικό,Τμήμα Γεωλογίας,Τμήμα Γεωγραφιας κλπ) και βαρύτητας απ όσο ξέρω είναι Φυσική (0,7) και μαθηματικά (1,3).

Anyway,χαίρομαι που μίλησα πρώτα εδώ γιατί αλλιώς δεν ξέρω αν θα μίλαγα στην μητέρα μου.:) Οπότε..ευχαριστώ..:)

Δικιο ειχατε ρε παιδια σ'αυτο με την Εκθεση.Για μια ακομη φορα επαληθευτηκε η ηλιθιοτητα μου.:(Χιλια συγνωμη!Εγω αλλα ειχα καταλαβει.Νομιζα οτι ειναι μαθημα βαρυτητας,ενω απλα μου 'χαν πει οτι ειναι δυσκολα τα θεματα και οτι δεν μπορεις να 'σαι και σιγουρος για το αν θα τας καλα και κατι τετοια.Blacksheep,εχεις απολυτο δικιο.Ειμαι και παραειμαι ισχυρογνωμων τελικα,απλα δεν το παραδεχομαι.Συγνωμη και για την πληρη αλλαγη θεματος.:)

Και καλη επιτυχια lost_in_my_mind και Zaraki.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ε για να μην πιστευεις 45 ατομα γ λυκειου που το φωναζαμε εισαι το λιγοτερο ισχυρογνωμων.:)Παλι καλα που συνειδητοποιησες τι συμβαινει με την εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
:)Συγνμωμηηη,δεν θα το ξανακανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Τελικά οι πανελλήνιες είναι ότι χειρότερο έχω περάσει στη ζωή μου σε θέμα διαβάσματος κλπ. Και το λέω αυτό γιατί μόλις μπήκα πανεπιστήμιο κατάλαβα ότι στη γ λυκείου γίνεται πολύ κακό για το τίποτα! Σε αγχώνει, όχι το διάβασμα, ούτε η δυσκολία, ούτε η υπέρμετρη προσπάθεια, αλλά ο κοινωνικός περίγυρος που κάνει τις πανελλαδικές να φαίνονται σαν μια τεράστια δοκιμασία, πανδύσκολη και καθοριστική για τη ζωή! Ε λοιπόν δεν είναι έτσι. Και θα το καταλάβετε αργότερα. Οι πανελλήνιες είναι σαν όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις απλά είναι οι ίδιες για όλους τους μαθητές της γ λυκείου. Και πιστεύω ότι αν σας δίνανε αυτά τα θέματα και τα λύνατε χωρίς άγχος θα γράφατε όλοι πολύ καλύτερα!! Απόδειξη είναι το γεγονός ότι κατα τη διάρκεια της χρονιάς λύνετε στο φροντ. πολύ πιο δύσκολα θέματα!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα! Το ρεζουμέ είναι να μην αγχώνεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris_Toumpa

Νεοφερμένος

Ο !Είδομεν τα πάντα όλα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα κ απο μένα..

Φέτος όπως καταλάβατε,στόχος μου είναι οι Πανελλήνιες..
Απο την αρχή ήμουν έτοιμος για κάθε δυσκολία στο διάβασμα,είχα πεισμώσει και έλεγα ότι θα τα λιώσω τα βιβλία και όντως το έκανα..
Όμως..δεν υπολόγισα την ψυχολογική πίεση..

Το καλοκαίρι έκανα ιδιαίτερα 1 μήνα Φυσική και Μαθηματικά.
Τα πήγαινα πάρα πολύ καλά.
Φυσική εξακολουθώ να τα πηγαίνω περίφημα και ο καθηγητής μου είναι πολύ ικανοποιημένος αν και πάντα λέει το γνωστό "πιο πολύ" (με σκοπό να μην το πάρω πάνω μου και να συνεχίσω έτσι)

Όμως στα υπόλοιπα μαθήματα..
Μαθηματικά,το καλοκαίρι,τελείωσα και τις συναρτήσεις. Τα έχω μάθει αρκετά καλά και είμαι ικανοποιημένος. Όμως απο κει κ πέρα..
Τον Σεπτέμβρη ξεκίνησα φροντιστήριο Μαθηματικά,Χημεία και Βιολογία.
Απο τότε..χάος..Ακούω την λέξη φροντιστήριο και τρέμω.. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή 3 χρόνια έκανα ιδιαίτερα? Ο λόγος που ξεκίνησα το φροντιστήριο και δεν συνέχισα σπίτι αυτά τα 3 μαθήματα,είναι ότι ένιωθα ότι πιέζω οικονομικά την μητέρα μου. Δεν ξέρω αν όντως την πίεζα,πάντως απο τότε την βλέπω λιγότερο ανχωμένη.

Το θέμα όμως είναι ότι δεν τα πάω καλά στο φροντιστήριο.. Έχω φτάσει σε σημείο να χάνω τον ύπνο μου επειδή βλέπω εφιάλτες με το φροντιστήριο,όποτε σκέφτομαι ότι έχω μάθημα πονάω. Και πονάω κυριολεκτικά. Στον θώρακα,καρδιά,στήθος,κεφάλι,τρέμουν τα πόδια μου και νιώθω ότι θα πέσω κάτω και θα εκραγώ..

Όταν κάνω μάθημα στο φροντιστήριο,μπαίνει ο αυτόματος. Ότι γίνεται,αντιδρώ μηχανικά. Και δεν καταλαβαίνω τίποτα.. Προσπαθώ στο σπίτι με τα βιβλία τους αλλά δεν έχω δει χειρότερα βιβλία..

Με προβλημάτισε η κατάσταση γιατί παρόλα αυτά,διαβάζω. Διαβάζω αρκετά. Άμα χρειαστεί ρίχνω και ένα ξενύχτι έτσι για να μ αρέσει.
Όταν όμως πρόκειται να πάω εκεί είτε για μάθημα,είτε για διαγώνισμα,λιώνω.Προτιμώ να με σκοτώσετε παρά να πάω. Μια φορά μάλιστα έφτασα σε σημειο να είμαι ξαπλωμένος λίγο πριν ξεκινήσει το μάθημα και να μην μπορώ να κουνήσω τα πόδια μου και τα χέρια μου.

Το ποτήρι ξεχύλισε όμως τώρα τα Χριστούγεννα.. Κάθε μέρα ήμουν χάλια.Μονίμως σκεφτόμουν το φροντιστήριο!! Παρουσίασα και σωματικά προβλήματα λόγω άνχους (ραγδαία απώλεια βάρους,τριχόπτωση στα μαλλιά,ακμή στην πλάτη και τρέμω μονίμως σαν ψάρι..)

Δεν αντέχω άλλο αυτη την κατάσταση.. Θέλω να το σταματήσω!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!:s:s:s:s

Μαθηματικά μπορώ να παρακολουθήσω στο σχολείο μιας και ο καθηγητής είναι αρκετά καλός. Χημεία όμως..ο τύπος αφήνει μερικές sos ενότητες εκτός γιατί νομίζει ότι είναι εκτός..Κάνει λάθος παράδοση κλπ.. Βιολογία,εντάξει. Βιβλίο βιβλιαράκι μου. Το 'χω:)

Θέλω πάρα πολύ να το σταματήσω.. Πολλοί μπορεί να σκεφτούν ότι αν ναι,θα χαλαρώσω.Όμως όχι. Αν το σταματήσω,θα το αξιοποιήσω σε διάβασμα. Και το ξέρω.Μια βδομάδα που δεν πήγαινα για κάποιους λόγους,ένιωθα πολύ καλά και διάβαζα με όρεξη..

Όμως δεν ξέρω πως να το πω στην μητέρα μου. Θα νευριάσει?Θα στεναχωρεθεί? Δεν ξέρω..

Τι προτείνετε? Για μένα το ερώτημα είναι αυτό. Να καταστραφώ ψυχολογικά με συνέπεια και σωματικά ή να διαβάζω 4 ώρες την μέρα περισσότερο?(4 διαβάζω ούτως ή άλλως,+4 = 8 και παραπάνω αν χρειαστεί.)

Υ.Γ. Αύριο γράφω το πρωί Χημεία. Έχω προετοιμαστεί. Όμως δεν θα πάω. Δεν μπορώ να πάω.

Ξέχασα να αναφέρω,ότι και οι καθηγητές στο φροντιστήριο δεν βοηθάνε στο θέμα μου. Με βλέπουν ότι δεν τα πάω καλά και όταν έγινε η ενημέρωση "Μια χαρά τα πάει,έχει μυαλό,μπορεί,λίγη παραπάνω προσπάθεια μόνο" και όλα καλά. Πιστεύω ότι τους έχουν πει να λένε τέτοια για να μην χάνει το φροντιστήριο άτομα..

Λοιπόν αν και είμαι ακόμα 1η είχα το ίδιο πρόβλημα με το φροντιστίριο..ακριβώς το ίδιο όμως.!!
Το σταμάτησα τελικά και έχουν ανέβει βαθμολογίες στα μαθήματα ραγδέα..Η προσωπική μου άποψη μετά το λάθος που έκανα να αρχίσω φροντιστήριο ( για να βάλω βάσεις κτλπ κτλπ ) είναι ότι ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα κινεί ο μαθητής ανάλογα με το διάβασμα που κάνει καθημερινά.
Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο γιατί όπως είπες κι εσυ με το που σταμάτησες για μια βδομάδα είχες όρεξη για διάβασμα και ανέβικε η διάθεσήσου ( κάτι το που είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικό για ένα παιδι της Γ' λυκείου )..

ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ ΑΦΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ....
ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΣΕ!!!ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ!:jumpy:


Ελπίζω να σε βοήθησα.! :boom: :lol2: :lol: :papas: :xalara:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

minouki

Νεοφερμένος

Η Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
νομίζω ότι ο lost και ο zaraki έκαναν την καλύτερη επιλογή γιατί καταρχάς ξέρουν καλύτερα τον εαυτό τους και επιπλέον το σημαντικότερο είναι να πάνε να γράψουν με αυτοπεποίθηση.
Αμφιβάλλω αν το θέμα ήταν τα ιδιαίτερα σε σχέση με το φροντιστήριο. Αφού και οι δύο διάβαζαν όσο οι ίδιοι έκριναν αρκετό τότε θα μπορούσαν να τα πάνε καλά και με τους δύο τρόπους διδασκαλίας. Νομίζω ότι αυτό που τρομάζει πιο πολύ τα παιδιά που έχουν βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση είναι η αλλαγή συνδυασμένη με το άγχος τους. Δεν είναι καθόλου εύκολο όταν έχεις συνηθίσει σε έναν τρόπο διαβάσματος και βλέπεις ότι είναι αποτελεσματικος, κάτι που σε κάνει να νιώθεις αυτοπεποίθηση, να αφήσεις αυτήν την "ασφάλεια" και να αναθεωρήσεις τον προγραμματισμό σου.
Εγώ βρέθηκα στην τελείως αντίθετη κατάσταση. Δεν είχα ποτέ ξανά κάνει ιδιαίτερα(ούτε για ξένες γλώσσες) και το καλοκαίρι σκέφτηκα πως ίσως θα ήταν καλύτερα να πάω με τους δικούς μου προσωπικούς ρυθμούς.
Άρχισα ιδιαίτερα λοιπόν, αλλά γρήγορα βαρέθηκα τόοοσο πολύ, γιατί μου έλειπε όλη αυτή η διαδραστικότητα με τα άλλα παιδιά στην τάξη, ο "συναγωνισμός", η διάθεση να αστειευτούμε ο ένας με τον άλλο. Εξαιτίας αυτής της βαρεμάρας γινόταν όλο και πιο δύσκολο να συγκεντρωθώ την ώρα της διδασκαλίας. Δεν περνούσα καλά και άρχισα να αγχώνομαι....και τότε ξανάρχισα το φροντιστήριο. :)
Τα εφτά παιδιά σε κάθε τμήμα δεν είναι τόσο πολλά. Βέβαια, από μόνη μου πάντα έχω τη νοοτροπία ότι εγώ πληρώνω και θέλω να γίνεται δουλειά που να με ευχαριστεί και να τη θεωρώ αποτελεσματική με τα δικά μου κριτήρια. Αν ένας καθηγητής θεωρώ ότι δεν είναι καλός θα ζητήσω να τον αλλάξω. Ακόμα και να θεωρείται καλός παίζει ρόλο η χημεία μαθητή-καθηγητή και αν δεν νιώθω την αυτοπεποίθηση ότι μαθαίνω με την διδασκαλία του και πάλι θα ζητήσω να τον αλλάξω(είχα γίνει ο φόβος και ο τρόμος των καθηγητών μου στην αρχή της χρονιάς χαχαχα:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αν και κάπως αργή απάντηση:

Μπορείς να διαβάζεις μόνος σου και να έχεις πχ τρεις ώρες την εβδομάδα μάθημα (ένα για κάθε μάθημα που θεωρείς ότι σε δυσκολεύει εν πάση περιπτώση) ώστε οι καθηγητές να σου λύνουν τις όποιες απορίες.

Έτσι δε θα σου βγει παραπάνω από αυτά που έδινες στο φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntraik

Νεοφερμένος

Ο ntraik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια κανω φροντιστηριο στα μαθηματα μαθηματικα.κατευ,φυσικη και μαθηματικα γενικης γ λυκειου.Σκεφτομαι να παρατησω
το φροντιστηριο γιατι νιωθω οτι δεν με βοηθαει.Πιστευω οτι τα 4ωρα που κανω στο φροντιστηριο αμα κατσω και διαβασω σπιτι θα εχω μεγαλυτερη αποδοση.Στα υπολοιπα 3 μαθηματα κανω ιδιαιτερα και θα τα συνεχισω κανονικα....Εσεις τη μου προτεινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κατι τετοιο σκεψου το καλα δεν μπορουμε να σου πουμε εμεις κατι γιατι ειναι μεγαλη αποφαση για τον εαυτο σου. Αν εχεις ορεξη και στρωθεις να διαβαζεις σιγουρα δεν χρειαζεσαι το φροντιστιριο. Σκεψου και πραξε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
γεια σας
κανω ιδιαιτερα και σκεφτομαι να διακοψω τα μαθημα μου.εχω βγαλει την υλη σε ολα τα μαθηματα και δε πιστευω πως μου χρειαζεται σε κατι περα απο καποιες λεπτομερειες αναγκαιες για τις εξετασεις.τι λετε να κανω;σιγουρα δεν θα με αφησουν αλλα πλεον το θεωρω χασιμο χρονου και ενεργειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
γεια σας
κανω ιδιαιτερα και σκεφτομαι να διακοψω τα μαθημα μου.εχω βγαλει την υλη σε ολα τα μαθηματα και δε πιστευω πως μου χρειαζεται σε κατι περα απο καποιες λεπτομερειες αναγκαιες για τις εξετασεις.τι λετε να κανω;σιγουρα δεν θα με αφησουν αλλα πλεον το θεωρω χασιμο χρονου και ενεργειας.

Σε καμια περιπωση μην τα διακοψεις!Μετα απο τοση προσπαθεια ολη τη χρονια δεν θα σε κουρασουν μερικες ωρες ακομα μην τρελαθουμε κιολας:P ισα ισα που ειναι μια τελευταια ευκαιρια να δουλεψεις πανω σε κομματια της υλης που σε δυσκολευουν.Αν θελεις μπορεις να τα αραιωσεις λιγο μιας και λες οτι εχεις βγαλει την υλη(π.χ αντι για 3 ωρες την εβδομαδα κανε 1,5 ή 2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
γεια σας
κανω ιδιαιτερα και σκεφτομαι να διακοψω τα μαθημα μου.εχω βγαλει την υλη σε ολα τα μαθηματα και δε πιστευω πως μου χρειαζεται σε κατι περα απο καποιες λεπτομερειες αναγκαιες για τις εξετασεις.τι λετε να κανω;σιγουρα δεν θα με αφησουν αλλα πλεον το θεωρω χασιμο χρονου και ενεργειας.

Καλησπερα μια απτα ιδια και εγω.Εγω λεω τελη μαιου να τα κοψω και ναι ισχυει λιγο οτι ειναι χασιμο χρονου ειδικα αν εισαι σε ικανοποιητικο επιπεδο(αλλιως δεν το συζητω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top