Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν είναι όπως στην Ξάνθη τότε σχετικά ναι. Βρέχει συχνά. Φέτος βέβαια έκανε πολύ μαλακό χειμώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Μπορει καποιος να με ενημερωσει για τον καιρο στην Κομοτηνη;
Ειμαι απο νησι και επηρεαζει την ψυχολογια μου παρα πολυ ο καιρος.
Βρεχει τοσο συχνα οσο λενε; Και εχει συννεφια;
Το κρυο δεν με πειραζει τοσο οσο η βροχη και η συννεφια.

αμα δεις τι γκομενες κυκλοφορουν εκει μεγαλε θα τον ξεχασεις το καιρο και τα παντα!!!!!:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
αμα δεις τι γκομενες κυκλοφορουν εκει μεγαλε θα τον ξεχασεις το καιρο και τα παντα!!!!!:shifty:
Γυναίκα είναι :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αμα δεις τι γκομενες κυκλοφορουν εκει μεγαλε θα τον ξεχασεις το καιρο και τα παντα!!!!!:shifty:

Εσύ τι ξερεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Κι εγώ μια φορά που είχα πάει Κομοτηνή είδα πολύ ωραία κορίτσια στην τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
στην κομοτινη ειναι πολυ ωραια . το αρνητικο ειναι οτι ειναι μακρια απο αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drina

Νεοφερμένος

Η Drina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κανα γκομενακι για μενα την κοπελιτσα εχει η μονο ανταγωνισμο θα συναντησω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Επειση μενω σε περιοχη κοντα στην κομοτηνη και λογικα θα περασω εκει φετος..η πολη ειναι σχετικα ασχημη αλλα εξαιρετικη για φοιτητες..πραγματικα βρισκεις πολυ ευκολα γκομενα/ο και ξεχνας την παλια σου σχεση..χαχα..εχει περιπου 10.000 φοιτητες(οχι και ασχημα) και παρα πολλες επιλογες για διασκεδαση...και οπως λεει ο σοφος λαος//2 φορες κλαις στην κομοτηνη..μια οταν πας και 1 οταν φευγεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drina

Νεοφερμένος

Η Drina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
για τον καιρο θα μου πεις σε παρακαλω ;
γιατι αυτο με καιει ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Κανα γκομενακι για μενα την κοπελιτσα εχει η μονο ανταγωνισμο θα συναντησω;
εχει εχει why not? θεληση να υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κανα γκομενακι για μενα την κοπελιτσα εχει η μονο ανταγωνισμο θα συναντησω;

Ξάνθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
κανει πολυ κρυο τον χειμωνα αν και φετος δεν εκανε..και εχει αρκετους αερηδες...κατα τα αλλα μια χαρα ;D
καλου κακου μαθε και το κορανι..50-50 η αναλογια ελληνες-μουσουλμανοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Μια χαρά είναι στη Κομοτηνή, έχει και πολλούς φοιτητές! Το κλίμα καλό είναι... Αν είσαι από νησί, μη φοβάσαι το κρύο, τα 40ρια του Ιουνίου να σκέφτεσαι (που στη Θράκη τα ψιλογλιτώνεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιά , όσοι είστε φοιτητές στη Νομική Κομοτηνής , μπορείτε να μου πείτε πως είναι η σχολη ; Είναι όντως πολυ καλη όπως λέγεται και επίσης οι καθηγητες είναι πιο προσιτοί απο τα " ονόματα " του εκπα και του απθ ; Και κάτι ακόμα ... Πως ειναι η ζωή στην Κομοτηνή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Δαπιτοφωλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Κοιταω μηνύματα σε αυτό το topic για να μάθω πως είναι η φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή ώστε να αποφασίσω αν θα επιλέξω Κομοτηνή ή Ρέθυμνο (για μπατσαρια)

Τα πιο πολλά μηνύματα είναι πριν το 2013 οπότε πολλά ίσως να έχουν αλλάξει.

Γι αυτο αν κάποιος μπορεί ας μου απαντήσει στα εξής ερωτήματα μου:

1)Τι παίζει από Κρύο; Τους χειμώνες πόση περίπου είναι η θερμοκρασία; Επίσης κάτι διάβασα για πολυ αέρα. Πόσο αέρα δλδ;

2)Συνεχίζει να είναι μια πάρα πολύ άσχημη πόλη; Εγώ είμαι από Μεσολόγγι που στην ουσία είναι ένα χωριό (10.000κατοικοι Max)...Οταν λέτε ότι η Κομοτηνή είναι μικρή πόλη εννοείτε ότι ο ένας είναι πάνω στον άλλον; (γιατί 50.000 κάτοικοι είναι πολλοί).

3)Τι απόσταση έχει από Θεσσαλονίκη;

4)Συνεχιζεται το χάος με τους Τούρκους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Κοιταω μηνύματα σε αυτό το topic για να μάθω πως είναι η φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή ώστε να αποφασίσω αν θα επιλέξω Κομοτηνή ή Ρέθυμνο (για μπατσαρια)

Τα πιο πολλά μηνύματα είναι πριν το 2013 οπότε πολλά ίσως να έχουν αλλάξει.

Γι αυτο αν κάποιος μπορεί ας μου απαντήσει στα εξής ερωτήματα μου:

1)Τι παίζει από Κρύο; Τους χειμώνες πόση περίπου είναι η θερμοκρασία; Επίσης κάτι διάβασα για πολυ αέρα. Πόσο αέρα δλδ;

2)Συνεχίζει να είναι μια πάρα πολύ άσχημη πόλη; Εγώ είμαι από Μεσολόγγι που στην ουσία είναι ένα χωριό (10.000κατοικοι Max)...Οταν λέτε ότι η Κομοτηνή είναι μικρή πόλη εννοείτε ότι ο ένας είναι πάνω στον άλλον; (γιατί 50.000 κάτοικοι είναι πολλοί).

3)Τι απόσταση έχει από Θεσσαλονίκη;

4)Συνεχιζεται το χάος με τους Τούρκους;


1) Τον χειμώνα να περιμένεις θερμοκρασίες γύρω στο μηδέν. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα όμως, η υγρασία είναι που κάνει τα πράγματα δύσκολα. Αέρα σε νορμάλ επίπεδα.

2) Σε σχέση με το Μεσολόγγι, θεωρώ ότι η Κομοτηνή είναι πιο όμορφη, αν και όντως είναι η πιο άσχημη από τις γύρω πόλεις (Αλεξανδρούπολη, Ξάνθη, Καβάλα).

3) 250 χιλιόμετρα, ή 2-2μιση ώρες με το αυτοκίνητο, ή 2μιση-3 ώρες με το ΚΤΕΛ.

4) Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Κάποιος στο ίδιο τοπικ είπε ότι η αναλογία Ελλήνων-Τούρκων είναι 50-50 και ότι (χιουμοριστικα) καλό είναι να μάθουμε το κοράνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ahmetch

Νεοφερμένος

Ο ahmetch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μιας που ειμαι απο κομοτηνη να σε ενημερωσω οσο μπορω:
1.Στην κομοτηνη το καλοκαιρι εχει αρκετη ζεστη, το κρυο αρχιζει τελη οκτωβριου και μετα μεχρι αρχες μαρτιου θα ελεγε κανεις. Σε γενικες γραμμες ο καιρος δεν θα σου προκαλεσει ιδιαιτερο προβλημα.
2. Η κομοτηνη σε καμια περιπτωση δεν μπορει να χαρακτηριστει ασχημη. Ειναι μια μικρη πολη με αρκετους φοιτητες αλλα εχει αρκετα πραγματα. Μονο να σου πω οτι θα κανεις τις καλυτερες παρεες. Οι γυρω πολεις ειναι αρκετα ωραιες και θα εχεις ευκαιριες να επισκευτεις.
3. Η θεσσαλονικη κανει γυρω στις 2.5 ωρες με αυτοκινητο και με λεωφορειο περιπου 3 ωρες.
4. Σε καμια περιπτωση η μουοσουλμανικη μειονοτητα της κομοτηνης και γενικοτερα της θρακης δεν μπορει να χαρακτηριστει ως «τουρκικη». Πιστεψε με δεν θα εχεις κανενα προβλημα με κανεναν. Εκτος αν συνεχισεις με αυτο το χιουμορ σχετικα με τις θρησκειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top