[18/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 9 15.5%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 26 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 15 25.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 6.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.7%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά ΕΛΕΟΣ, οι τρόποι ανάπτυξης ήταν 3 (διαίρεση, αίτιο-αποτέλεσμα, παραδείγματα). Η άσκηση από τις μονάδες που έπαιρνε (συγκεκριμένα, 4 μονάδες) ζητούσε 2 τρόπους ανάπτυξης, δηλαδή 2 μονάδες για τον ένα τρόπο ανάπτυξης και 2 μονάδες για τον άλλο τρόπο. Οποιοσδήποτε συνδυασμός των τρόπων ανάπτυξης είναι σωστός. Έπειτα, στις απαντήσεις του υπουργείου που όλοι λέτε ότι δεν είχε παραδείγματα γράφει πάνω πάνω ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ ΑΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, οπότε αν αιτιολογήσατε τα παραδείγματα σωστά, δεν νομίζω να σας κόψουν 2 μονάδες, εκτός αν πέσετε σε κάποιον ηλίθιο που διορθώνει αποκλειστικά με αυτά τα χαρτιά. Τέλος, έκθεση είναι ούτε που θα το καταλάβετε από που θα σας κόψει μονάδες...

Απόλυτο δίκιο! Είναι εντελώς ανόητο τότε να βάζουν εντολή "ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ". Όσοι είπαν παραδείγματα - που λένε όλοι ότι ήταν λάθος - αν έδωσαν άρτια τεκμηρίωση είναι σωστό εξίσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Στην έκθεση ζητούσε ομιλία βάλατε α' ενικό και πληθ. πρόσωπο στο κυρίως θέμα, για λόγους δραματοποίησης;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Στην έκθεση ζητούσε ομιλία βάλατε α' ενικό και πληθ. πρόσωπο στο κυρίως θέμα, για λόγους δραματοποίησης;;

Ναι,εγώ έβαλα και α' πληθυντικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ναι,εγώ έβαλα και α' πληθυντικό

Και εγώ έβαλα στο κυρίως θέμα, αν και ο Πουκαμισάς λέει ότι στον πρόλογο και τον επίλογο μόνο ήταν αναγκαίο... Από την άλλη όμως το Keystone δεν αναφέρει συγκεκριμένα που αλλά αόριστα λέει α΄ και β΄ Δεν ξέρω καν αν είναι σωστό ή όχι τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και εγώ έβαλα στο κυρίως θέμα, αν και ο Πουκαμισάς λέει ότι στον πρόλογο και τον επίλογο μόνο ήταν αναγκαίο... Από την άλλη όμως το Keystone δεν αναφέρει συγκεκριμένα που αλλά αόριστα λέει α΄ και β΄ Δεν ξέρω καν αν είναι σωστό ή όχι τι λέτε;

Μην κοιτάς καν απαντήσεις...Η έκθεση (μαζί με τη λογοτεχνία κατεύθυνσης) είναι το πιο υποκειμενικό μάθημα,οπότε δε ξέρεις τι μπορεί να σου πάρουν ως σωστό και τι ως λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top