[22/5/2015] Νεοελληνική Λογοτεχνία

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 12 42.9%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 7 25.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 10.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 7.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 3 10.7%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Κρητικός πάλι;;;Είχε πέσει και σε μας που δίναμε το '13. Ξέρετε τι είναι να έχεις σε όλα τα μαθήματα 19 και λογοτεχνία 14,5;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
παιδιά ξεκολλάτε. ό,τι έγινε έγινε. να λέτε πάλι καλά που δεν είναι μάθημα βαρύτητας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Κρητικός πάλι ε??? Ντάξει...αν δεν καταργηθεί το μάθημα, προετοιμάστε όσα αδέρφια και φίλους δίνουν το 2017, το 2019 και εξής...
Μου είπε η αδερφή μου που είναι θετική ότι με το που πήρε θέματα το τμήμα της θεωρητικής στη διπλανή τάξη, άρχισαν να ακούγονται γέλια, φωνές, πανζουρλισμός!! Και όταν βγήκαν τα παιδιά έλεγαν ''ό,τι θυμόμασταν από το Σεπτέμβρη γράψαμε""!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καταρχάς δεν περίμενα να πέσει Κρητικός.Ήταν το τελευταίο που ανέμενα.Είχα σχεδόν πειστεί πως θα πέσει Δαρείος.
Τα θέματα ήταν βατά για όποιον δεν είχε να διαβάσει τον Κρητικό από το Σεπτέμβρη.Το παράλληλο μόνο για κάποιο λόγο δε μου φάνηκε τόσο εύκολο.
Ελπίζω για κανένα 17,5-18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Στη πρώτη ερώτηση σχετικά με τις επιρροές από τα δημοτικά τραγούδια, μπορεί να θεωρηθεί σωστό 1) η δύναμη της φύσης και του τοπίου και 2) η χρήση λεκτικών ιδιωματισμών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ας απαντήσει κάποιος,παρακαλώ, αν είναι δυνατόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Προτείνω σε όλους αυτούς που λένε ότι έγραψαν 18+ να μην είναι και τόσο σίγουροι! έτσι έλεγε ένας φίλος μου το 2011 και αντί για 19 του ήρθε ένα 14! Καλύτερα να είμαστε λίγο συγκρατημενοι στο συγκεκριμένο μάθημα ειδικά! το μόνο που μπορείς να πεις είναι ότι έγραψες ααυτά που ζητούσε η άσκηση πάνω κάτω αλλά παίζει ρόλκαι η έκφραση, η διατύπωση,η διάρθρωση και φυσικά η γνώμη του βαθμολογητη! Γιαυτό μέχρι να κρεμαστούν οι βαθμοί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι! Περισυ στην πόλη μου υπήρχαν μόνο 4 γραπτά πάνω από 18!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ας απαντήσει κάποιος,παρακαλώ, αν είναι δυνατόν!
Για τους ιδιωματισμούς μάλλον σωστό όμως για τη φύση νομίζω ότι ταιριάζει πιο πολύ στα χαρακτηριστικά της Επτανησιακής Σχολής και όχι στο δημοτικό τραγούδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Για τους ιδιωματισμούς μάλλον σωστό όμως για τη φύση νομίζω ότι ταιριάζει πιο πολύ στα χαρακτηριστικά της Επτανησιακής Σχολής και όχι στο δημοτικό τραγούδι

Σε ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top