Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,454 εγγεγραμμένα μέλη και 2,396,090 μηνύματα σε 74,345 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 194 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:41, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από shikabalas
Εγω ακουσα και το απιστευτο 35 τμ 470 ευρω!!!Αχαχαχα τι λες ρε μεγαλε
Περιοχή;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 15:44, 01-09-11:

Κεντρο κοντα στη Μελενικου.Δεν το ειδα για να σου πω αποψη,αλλα και υπερπολυτελες να ηταν σε μια τρυπα 35 τμ(μικτα),εγω ουτε 300 δεν εδινα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:47, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από shikabalas
Κεντρο κοντα στη Μελενικου.Δεν το ειδα για να σου πω αποψη,αλλα και υπερπολυτελες να ηταν σε μια τρυπα 35 τμ(μικτα),εγω ουτε 300 δεν εδινα.
Καλά, με το δίκιο σου.
Παιδιά μακριά από το κέντρο!! Εκμεταλλεύονται...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D.Gray-man

Φοιτητής

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε στις 16:14, 01-09-11:

Εντελώς...ό,τι είδα κέντρο είναι πάρα πολύ παλιό και ακόμη και τα πολύ καινούργια είναι μικρά και πανάκριβα. Τριανδρία, Άνω/Κάτω Τούμπα πιο σίγουρες λύσεις, και 40 Εκκλησιές με μεγάλη επιφύλαξη.
Παράθεση

margarita1993

Νεοφερμένος

H margarita1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H margarita1993 έγραψε στις 19:23, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Thetikos
Τελικά βρήκες? Έκλεισες?
ναι ναι έκλεισα στις 40εκκλησιές πολυκατοικία 5ετίας 68τ.μ. δίπλα στα πανεπιστήμια!!! Βέβαια ακριβούλι αλλα με κουζίνα κλιματιστικά και συναγερμό μέσα! Εγω τρελαίνομαι για αυτή την περιοχή!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 01-09-11 στις 19:26. Αιτία: Διόρθωση quote.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna1990

Νεοφερμένος

H ioanna1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H ioanna1990 έγραψε στις 00:49, 02-09-11:

μαρτιου -μποτσαρη απο τις καλυτερες περιοχες
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mr.thewritikos (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O mr.thewritikos έγραψε στις 13:05, 05-09-11:

Σήμερα κατέβηκα ξανά Κρήτη μιάς και ήμουν θεσσαλονίκη και έψαχνα για σπίτι! Η αίσθηση που μου έμεινε είναι ότι η θεσσαλονίκη όσον αφορά τα σπίτια της είναι ΣΚΕΤΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! Οτι είχα δει πραγματικά δεν μου άρεσε....ντάξει δεν εψαξα πολύ εκτός κέντρου γιατί δεν ήθελα όλη την ώρα λεωφορεία....είδα κάτι ΑΙΣΧΡΑ σπίτια στην ναυαρήνου, σβώλου,καμάρα...τα πράγματα ήταν σαφώς καλύτερα σε περιοχές όπως παπάφη, 40 εκκλησιές....Τελικά όμως βρήκα ένα πανέμορφο σπίτι στην ολυμπιάδος (15 λεπτά με τα πόδια για να βγω στο αριστοτέλειο στο φιλοσοφικό), 40 τ.μ., δίχωρο, του 2010 κατασκευής και τιμή 270 ευρώ!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ!!!! πραγματικά τα πάντα είναι διπλααααααα! ααα και λόγω του ότι εκεί έχει πολιτισμική παράδοση τα σπίτια υποχρεωτικά φτιάχνονται σε ένα συγκεκριμένο μοτίβο που είναι πάρα πολύ ωραίο...! πραγματικά όποιος ψάχνει ακόμα για σπίτι να πάει και από εκεί!! πιστεύω θα βρείτε εκεί πολλές ευκαιρίες!!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 13:13, 05-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από mr.thewritikos
Σήμερα κατέβηκα ξανά Κρήτη μιάς και ήμουν θεσσαλονίκη και έψαχνα για σπίτι! Η αίσθηση που μου έμεινε είναι ότι η θεσσαλονίκη όσον αφορά τα σπίτια της είναι ΣΚΕΤΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! Οτι είχα δει πραγματικά δεν μου άρεσε....ντάξει δεν εψαξα πολύ εκτός κέντρου γιατί δεν ήθελα όλη την ώρα λεωφορεία....είδα κάτι ΑΙΣΧΡΑ σπίτια στην ναυαρήνου, σβώλου,καμάρα...τα πράγματα ήταν σαφώς καλύτερα σε περιοχές όπως παπάφη, 40 εκκλησιές....Τελικά όμως βρήκα ένα πανέμορφο σπίτι στην ολυμπιάδος (15 λεπτά με τα πόδια για να βγω στο αριστοτέλειο στο φιλοσοφικό), 40 τ.μ., δίχωρο, του 2010 κατασκευής και τιμή 270 ευρώ!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ!!!! πραγματικά τα πάντα είναι διπλααααααα! ααα και λόγω του ότι εκεί έχει πολιτισμική παράδοση τα σπίτια υποχρεωτικά φτιάχνονται σε ένα συγκεκριμένο μοτίβο που είναι πάρα πολύ ωραίο...! πραγματικά όποιος ψάχνει ακόμα για σπίτι να πάει και από εκεί!! πιστεύω θα βρείτε εκεί πολλές ευκαιρίες!!!
Παιξε κ κανα Λοττο,Τζοκερ!!!!!!!!!!Μπραβο σου Μια φιλη μου βρηκε 35τ.μ. ,καπου στο κεντρο (δεν ξερω καθολου απο Θεσ/κη ,ουτε αυτη βεβαια),σε καινουργια πολυκατοικια,σε 4ο οροφο,με 380 ευρω
Παράθεση

despoina05

Φοιτητής

H despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H despoina05 έγραψε στις 13:14, 05-09-11:

κι εγω καπου εκει 2 στενα πιο πανω
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 18:16, 11-09-11:

μονο εγω δεν εχω βρει ακομη..
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διατροφής και Διαιτολογίας ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 23:25, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Fani93
μονο εγω δεν εχω βρει ακομη..
σε ποια περιοχή ?
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:26, 12-09-11:

Δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρει http://dps.web.auth.gr/index.php/el/...merimna/houses .
Παράθεση

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O LeftNorth έγραψε στις 20:35, 12-09-11:

Σε ποιά περιοχή ΔΕΝ έχει βρεί;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 20:38, 12-09-11:

παντου ψαχνω αλλα κυριως κεντρο για να με βολευει για τα τει..
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διατροφής και Διαιτολογίας ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 20:42, 12-09-11:

όντως βολεύει κέντρο.. δεν το κοίταξα καθόλου.. για σίνδο δεν το σκέφτεσαι ?
Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε στις 22:14, 12-09-11:

καλό θα ήταν να αποφύγεις το κέντρο.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 22:19, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από vickie13
καλό θα ήταν να αποφύγεις το κέντρο.
γιατί να το αποφύγει ?
Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε στις 22:24, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από εντροπία
γιατί να το αποφύγει ?
Τα περισσότερα σπίτια που είδα στο κέντρο ήταν σε πολύ κακή κατάσταση και ακριβότερα από άλλες περιοχές.Καλύτερα να κοιτάξει σε άλλες περιοχές που θα είναι και πιο ήρεμα παρά κέντρο.
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 22:33, 12-09-11:

Τα περισσότερα σπίτια που είδα στο κέντρο ήταν σε πολύ κακή κατάσταση και ακριβότερα από άλλες περιοχές.Καλύτερα να κοιτάξει σε άλλες περιοχές που θα είναι και πιο ήρεμα παρά κέντρο.
μάλιστα.. κατάλαβα. συμφωνώ σ' αυτό, αλλά όπως βολεύεται ο καθένας.. τελικά πού νοίκιασες ?

*κάτι τελείως άσχετο που πρόσεξα.. vi veri veniversum vivus vici..
"by the power of truth, I, while living, have conquered the universe..", από v for vendetta ?
Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H vickie13 έγραψε στις 22:38, 12-09-11:

μάλιστα.. κατάλαβα. συμφωνώ σ' αυτό, αλλά όπως βολεύεται ο καθένας.. τελικά πού νοίκιασες ?

"by the power of truth, I, while living, have conquered the universe..", από v for vendetta ?
Παπάφη νοίκιασα.
Ναι,από το v for vendetta! http://www.youtube.com/watch?v=8_n5EfrmiSg
Παράθεση

Βetty

Φοιτητής

H Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

H Βetty έγραψε στις 23:54, 12-09-11:

Παπάφη νοίκιασα.
Ναι,από το v for vendetta! http://www.youtube.com/watch?v=8_n5EfrmiSg
κ εγώωω!
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 23:56, 12-09-11:

όντως βολεύει κέντρο.. δεν το κοίταξα καθόλου.. για σίνδο δεν το σκέφτεσαι ?
οοοοοχι, με τιποτα..
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 00:07, 13-09-11:

οοοοοχι, με τιποτα..
ούτε κι εγώ το σκέφτηκα είναι η αλήθεια και τώρα που κοίταζα πάλι σπίτια είχα τις αμφιβολίες μου.. ότι και καλά θα ήμουν κοντά στη σχολή κτλ, αλλά προτιμώ τον εύοσμο 100000 φορές περισσότερο από τη Σίνδο! και κέντρο θα μπορώ χαλαρά να πάω και σχετικά κοντά σε κτελ και τρένα είμαι αν θέλω να φύγω και είναι και ωραία περιοχή και σχετικά κοντά.. είχα κοιτάξει και κέντρο, αλλά κι εγώ δε βρήκα τίποτα
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 00:12, 13-09-11:

ούτε κι εγώ το σκέφτηκα είναι η αλήθεια και τώρα που κοίταζα πάλι σπίτια είχα τις αμφιβολίες μου.. ότι και καλά θα ήμουν κοντά στη σχολή κτλ, αλλά προτιμώ τον εύοσμο 100000 φορές περισσότερο από τη Σίνδο! και κέντρο θα μπορώ χαλαρά να πάω και σχετικά κοντά σε κτελ και τρένα είμαι αν θέλω να φύγω και είναι και ωραία περιοχή και σχετικά κοντά.. είχα κοιτάξει και κέντρο, αλλά κι εγώ δε βρήκα τίποτα
εκλεισες Ευοσμο?
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 00:15, 13-09-11:

οο ναι
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 00:18, 13-09-11:

κι εγω αρχικα στον ευοσμο εψαχνα γιατι εχει καινουρια και φθηνα σπιτια ομως πληροφορηθηκα απο φοιτητες του τει πως δεν βολευουν τα λεωφορεια απο ευοσμο για σταθμο.. και ετσι το αφησα..
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 00:24, 13-09-11:

κι εγω αρχικα στον ευοσμο εψαχνα γιατι εχει καινουρια και φθηνα σπιτια ομως πληροφορηθηκα απο φοιτητες του τει πως δεν βολευουν τα λεωφορεια απο ευοσμο για σταθμο.. και ετσι το αφησα..
κοίτα ή παίρνεις το 21, κατεβαίνεις μιχαήλ καλού και πας στο σταθμό για να πάρεις το 52. που θέλεις κοντά μία ώρα για να πας στη σχολή έτσι ή πας με τα πόδια στο αστυνομικό μέγαρο, από την πλατεία του ευόσμου είναι περίπου 20 λεπτά και μετά παίρνεις το 52 για τα τει που είναι περίπου 10 λεπτά και κάνεις δηλαδή κανά μισάωρο πάνω κάτω για να πας.. αλλιώς αν έχεις αυτοκίνητο είναι μόλις 10 λεπτά.
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 00:32, 13-09-11:

κοίτα ή παίρνεις το 21, κατεβαίνεις μιχαήλ καλού και πας στο σταθμό για να πάρεις το 52. που θέλεις κοντά μία ώρα για να πας στη σχολή έτσι ή πας με τα πόδια στο αστυνομικό μέγαρο, από την πλατεία του ευόσμου είναι περίπου 20 λεπτά και μετά παίρνεις το 52 για τα τει που είναι περίπου 10 λεπτά και κάνεις δηλαδή κανά μισάωρο πάνω κάτω για να πας.. αλλιώς αν έχεις αυτοκίνητο είναι μόλις 10 λεπτά.
το θεμα ειναι πως δεν εχω αυτοκινητο... την 1η κιολας μερα ειχα βρει σπιτι στον Ευοσμο αλλα τελικα για τους λογους που προανεφερα δεν το εκλεισα και ετσι ειμαι ακομα στο ψαξιμο.. προτιμω κεντρο παντως γτ οσο να πεις τα εχεις ολα στα ποδια σου.. μπορει τα σπιτια να μην ειναι και οτι καλυτερο, ομως -τι να κανουμε?- δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε αυτη τη ζωη....
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 00:58, 13-09-11:

εγώ που πέρασα ΤΕΙ και μένω τούμπα... θα με πέρνει 1,5 ώρα για να πάω
Παράθεση

Kossal (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Kossal Quality. Not quantity. - Έμμα έγραψε στις 00:59, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr*
Ηρωίδα είσαι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εντροπία (terry)

Φοιτητής

H εντροπία She's my lady case closed ! έγραψε στις 01:08, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr*
ωωωχ πακετάκι..
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 01:09, 13-09-11:

χαλλλαρά δεν πειράζει...

αγαπάμε τούμπα
Παράθεση

makis07 (makis)

Φοιτητής

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O makis07 έγραψε στις 20:34, 22-09-11:

εγω βρηκα στην περιοχη κατω απο τις 40 εκκλησιες με πολυ καλο ενοικιο(και πολυ κοντα στα πανεπιστημια και στις στασεις λεωφορειεων)
Παράθεση

delinda

Νεοφερμένος

H delinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H delinda true greatness comes from self esteem! έγραψε στις 20:38, 24-09-11:

Όντως το να βρεις σπίτι στη Θεσσαλονίκη θέλει γερά νεύρα,καλά παπούτσια και πολυυυυυυυύ υπομονή!Εγώ μετά από 3 μέρες βρήκα στη Βασ.Όλγας διαμέρισμα 60 τμ σε πολυκατοικία 4ετών με πόρτα ασφαλείας και θυρωρό!
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 22:50, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από delinda
Όντως το να βρεις σπίτι στη Θεσσαλονίκη θέλει γερά νεύρα,καλά παπούτσια και πολυυυυυυυύ υπομονή!Εγώ μετά από 3 μέρες βρήκα στη Βασ.Όλγας διαμέρισμα 60 τμ σε πολυκατοικία 4ετών με πόρτα ασφαλείας και θυρωρό!
ενοίκιο?
Παράθεση

delinda

Νεοφερμένος

H delinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H delinda true greatness comes from self esteem! έγραψε στις 00:10, 25-09-11:

450 αλλά αν σκεφτείς ότι στην ίδια τιμή βρίσκονταν αχούρια και καθόλου ασφαλή σπίτια του 60 κ 70 μια χαρά είναι!
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 00:51, 05-07-12:

παιδια ειδα ενα σπιτι στη συγκεκριμενη περιοχη το οποιο μ'αρεσε παρα πολυ και θελω να το κλεισω...πειτε μου πως ειναι σαν περιοχη η τριανδρια...μενει κανεις εκει?
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

O panos1994 έγραψε στις 01:25, 05-07-12:

Μένει ο αδερφός μου, και βασικά έχω μείνει και εγώ αρκετές μέρες. Ακόμα και τώρα από Τριανδρία σου γράφω. Ήσυχη περιοχή, χωρίς κρούσματα κλοπών, και κοντά στα πανεπιστήμια. Αν θες περιοχή με πολλούς φοιτητές κοίτα προς το κέντρο (π.χ Καμάρα), έχοντας στο νου ότι δε θα βρεις καινούριες οικοδομές... Το εκνευριστικό είναι το νταβατζιλίκι στους ταρίφες όταν γυρνάμε μετά τις 12 και δεν έχει αστικό πέφτουν 5 ευρώ... Ανάλογα και σε ποιο ύψος είναι το σπίτι βέβαια...
Παράθεση

Giannoutas

Φοιτητής

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas . έγραψε στις 01:36, 05-07-12:

Εχω εναν βλακα συμφοιτητη μου που μενει εκει.Να τον προσεχεις

Ριχνει κουβαδες με νερο βραδυατικα απο τον δευτερο οροφο σε οποιον περναει κατω απο την πολυκατοικια,κανει συχνα παρτυ,το λιωνει τα βραδυα στο προ,γκαριζει,γαυγιζει

Ωραια γειτονια σε λεω
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 01:40, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Εχω εναν βλακα συμφοιτητη μου που μενει εκει.Να τον προσεχεις

Ριχνει κουβαδες με νερο βραδυατικα απο τον δευτερο οροφο σε οποιον περναει κατω απο την πολυκατοικια,κανει συχνα παρτυ,το λιωνει τα βραδυα στο προ,γκαριζει,γαυγιζει

Ωραια γειτονια σε λεω
χαχχαχαχαχ. Στη σαλόνικα η κοπέλα που έμενε στο διαμέρισμα πανω από από το δικό άκουγε κλαρίνα 3 η ώρα το βράδυ.
Παράθεση

Ryuzaki (Lost in Infinity)

Πτυχιούχος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O Ryuzaki έγραψε στις 02:00, 05-07-12:

Εκεί μένω κι εγώ. Από τις καλυτερες περιοχές, ήσυχη και δίπλα στα πανεπιστήμια. Το κακό είναι ότι δεν έχει πως να γυρίσεις το βράδυ εκτός από ταξί ή με περπάτημα. Οι τιμές στα ενοίκια ξεκινούν από 240Ε. Είναι μέρος που κατά την γνώμη μου έχει περισσότερα θετικά παρά αρνητικά (δύσκολο να βρείς τέτοια περιοχή στην θεσ/νίκη).
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 02:21, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ryuzaki
Εκεί μένω κι εγώ. Από τις καλυτερες περιοχές, ήσυχη και δίπλα στα πανεπιστήμια. Το κακό είναι ότι δεν έχει πως να γυρίσεις το βράδυ εκτός από ταξί ή με περπάτημα. Οι τιμές στα ενοίκια ξεκινούν από 240Ε. Είναι μέρος που κατά την γνώμη μου έχει περισσότερα θετικά παρά αρνητικά (δύσκολο να βρείς τέτοια περιοχή στην θεσ/νίκη).
Δεν έχει λεωφορείο συχνά προς τριανδρία;;; γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για σπίτι στη θεσ/νικη και ψάχνω περιοχές...
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

O panos1994 έγραψε στις 02:43, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από evi07larissa
Δεν έχει λεωφορείο συχνά προς τριανδρία;;; γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για σπίτι στη θεσ/νικη και ψάχνω περιοχές...
Έχει, απλώς το βράδυ που γενικά δεν κυκλοφορούν αστικά πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα στο περπάτημα και το ταξί.
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 00:28, 07-07-12:

Απο αποψη μαγαζιων τι υπαρχει?ειδα πως εχει πολλα μαγαζια!!!κανα καλο καφε ή κλαμπακι υπαρχει?
Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 6,867 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 02:58, 11-07-12:

Υπάρχει κανείς άλλος που ψάχνει για σπίτι αυτή την περίοδο;

Εγώ είπα στον ιδιοκτήτη να ρίξει το νοίκι αλλιώς θα την κάνω...ήδη είμαι στο ψάξιμο.
Η άλλη λύση είναι να αγοράσουμε ένα σπίτι στο κέντρο (από Ιασωνίδου μέχρι Λεωφόρο Στρατού), να ξεμπερδεύουμε μια και καλή.

hint για τους πρωτοετείς: ψάξτε σε χρυσή ευκαιρία, aggeliopolis, spitogatos κλπ, οργανωθείτε, κάντε λίστες και προτιμήστε σπίτια από ιδιώτες για να μην πληρώνετε εξτρά στον μεσίτη. Καλό ποδαρόδρομο!
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 08:42, 11-07-12:

Εγώ αυτό που έχω να πω στους φοιτητές που έρχονται τώρα Θεσσαλονίκη είναι να αποφύγουν τα σπίτια που είναι σε πολύ κεντρικούς δρόμους (Εγνατία, Ερμού, Τσιμισκή, Μητροπόλεως). Είναι φωτιά. Καλά είναι να κοιτάξουν Αλ. Σβώλου, Αγ. Σοφίας,Γούναρη(Καμάρα) και σε στενάκια εκεί κοντά.

Εύχομαι κι εγω, καλό ποδαρόδρομο!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 11-07-12 στις 08:44. Αιτία: +
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 09:08, 11-07-12:

Κασσανδρου 11 με 150 ευρω ειναι πολυ σκοτωμενο ή ειναι η ιδεα μου;
Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 09:41, 11-07-12:

Και μεις σκεφτομαστε να αγορασουμε σπιτι στη θεσσαλονικη αλλα το θεμα ειναι που...στο κεντρο,που μας ενδιαφερει,ειναι ολο ερειπια !!!!
Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Φοιτητής

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 09:47, 11-07-12:

Kι εγώ με τη σειρά μου θα πρότεινα στα παιδιά που θα έρθουν στη Σαλόνικα να κοιτάξουν για σπίτι σε Αγίου Δημητρίου,Κασσάνδου και Ολυμπιάδος (και στα κάθετα στενά τους εννοείται).Υπάρχουν ακόμα ευκαιρίες.Τις έβλεπα πρόσφατα που έψαχνα σπίτι για να μετακομίσω. Κατέληξα στην Ολυμπιάδος όπου είναι πολύ καλή περιοχή,ήσυχη και δεν απέχει πολύ από τις πιάτσες των νέων.
Παράθεση

thanosnt

Φοιτητής

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O thanosnt έγραψε στις 10:11, 11-07-12:

παντως απο οτι γνωριζω τα ενοικια στην θεσσαλονικη εχουν πεσει πλεον μπορεις να βρεις γκαρσονιερα και με 200 ευρω σε καλη κατασταση...για πανεπιστημιουπολη τι λετε ειναι καλη περιοχη?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους