Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,454 εγγεγραμμένα μέλη και 2,396,090 μηνύματα σε 74,345 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Catalyst

Φοιτητής

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 6,867 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 22:46, 29-08-11:

Είναι επί της Μοναστηρίου; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η περιοχή δεν φημίζεται για την ασφάλειά της.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aloth (δώρ@)

Φοιτητής

H δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H aloth αράζω, άρα ζω έγραψε στις 23:00, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από vaios13
Είναι επί της Μοναστηρίου; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η περιοχή δεν φημίζεται για την ασφάλειά της.
επειδή κι εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη , γενικότερα ποιες είναι οι πιο "ασφαλείς" (ας πούμε) περιοχές για να μείνει κανείς;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 6,867 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 23:13, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από aloth
επειδή κι εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη , γενικότερα ποιες είναι οι πιο "ασφαλείς" (ας πούμε) περιοχές για να μείνει κανείς;
Εκεί που κυκλοφορεί πολύς κόσμος, ακόμα και αργά τη νύχτα.
Τριανδρία, 40 εκκλησιές, Χαριλάου, Τούμπα και γενικά οι περιοχές από κέντρο προς ανατολικά είναι κατάλληλες για φοιτητές. Αν μείνεις κέντρο, θα σε βολέψει πολύ ως προς την πρόσβαση στη σχολή σου. Μόνο που υπάρχει ένα θεματάκι: είναι πολύ δύσκολο να βρεις φθηνό σπίτι στο κέντρο που να μην είναι ετοιμόρροπο.

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από νωρίς το ψάξιμο στο κέντρο, μήπως βρεις καμιά καλή ευκαιρία. Αν δεν βρεις, να πας στις άλλες περιοχές που σου είπα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 00:38, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από vaios13
Πφφφ...τοσο χαλια? ειμαι σε απογνωση...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 00:55, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Fani93
Γιατί δεν το έψαξες πριν το νοικιάσεις? Και Καλαμαριά είναι καλά. Αλλά ακριβά.
Τούμπα βρίσκεις πιο εύκολα σπίτι όπως είπε και ο από πάνω.
Είναι καλή περιοχή για φοιτητη.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 01:04, 30-08-11:

Μα αν η κοπέλα νοικιάσει καλαμαριά θα κάνει ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα για τη Σίνδο.
Δεν έχω κάτι με τα ανατολικά αλλά και μεις της δύσης(νεάπολη,σταυρούπολη,συκιές πολίχνη) δεν είμαστε τόσο επικίνδυνοι ούτε τόσο μακριά από το κέντρο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

O Catalyst έγραψε στις 01:05, 30-08-11:

Ντάξει, δεν είναι και κόλαση...
Απλά πέρσι, τέτοιες μέρες, κάνοντας μια βόλτα στη Μοναστηρίου, μου κέντρισαν την προσοχή οι πολλοί αλλοδαποί και οι εργασίες για την κατασκευή του μετρό που ένας θεός ξέρει πόσο θα κρατήσουν. Αυτά τα 2 λειτούργησαν αποτρεπτικά στο να κλείσω ένα σπίτι εκεί που είχα στα υπόψιν μου.

@Iliaki: Καμάρα μένω.
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 01:06, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Μα αν η κοπέλα νοικιάσει καλαμαριά θα κάνει ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα για τη Σίνδο.
Δεν έχω κάτι με τα ανατολικά αλλά και μεις της δύσης(νεάπολη,σταυρούπολη,συκιές πολίχνη) δεν είμαστε τόσο επικίνδυνοι ούτε τόσο μακριά από το κέντρο.
Α εχεις δίκιο δεν πρόσεξα ότι θα πηγαίνει Σίνδο. Τότε η καλύτερη λύση είναι κέντρο..

Βάιε εσύ που μένεις?
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 01:07, 30-08-11:

κοίτα, σταυρούπολη είναι λίγο επικίνδυνα λόγω του ψυχιατρείου, αλλά γενικά εγκληματικότητα υπάρχει σχεδόν παντού
Παράθεση

Giannoutas

Φοιτητής

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas . έγραψε στις 01:08, 30-08-11:

Εχω σπιτι αλλα ειναι στην Πολιχνη

Ποσο fail παιζει να ειναι αυτο στην φοιτιτηκη μου ζωη?

Παράθεση

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 01:09, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas

η πολίχνη είναι απ' τις καλύτερες δυτικές περιοχές ρε και δεν είναι πολύ μακριά από κέντρο
Παράθεση

Giannoutas

Φοιτητής

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas . έγραψε στις 01:15, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από living_doll
η πολίχνη είναι απ' τις καλύτερες δυτικές περιοχές ρε και δεν είναι πολύ μακριά από κέντρο
Ε καλα 1 ωρα για να πας στα πανεπιστημια δεν το λες και λιγο
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 01:17, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Γιατί δεν το έψαξες πριν το νοικιάσεις? Και Καλαμαριά είναι καλά. Αλλά ακριβά.
Τούμπα βρίσκεις πιο εύκολα σπίτι όπως είπε και ο από πάνω.
Είναι καλή περιοχή για φοιτητη.
δεν το νοικιασα ακομα.. η γυναικα που το εχει μας διαβεβαιωσε πως στο συγκεκριμενο σημειο δεν εχει "περιεργα" η γειτονια γιατι ειναι η αστυνομια ακριβως απεναντι.. κεντρο βολευει σιγουρα αλλα θα περνω 2 λεωφορεια γ σινδο, και το να βρεις 3άρι στο κεντρο σε προσιτη τιμη και να βλεπεται, το κοβω λιγο (εως πολυ) δυσκολο.. ειμαι ΤΟΣΟ μπερδεμενη
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Iliaki έγραψε στις 01:17, 30-08-11:

Mε λεωφορείο όμως ε?
Παράθεση

Giannoutas

Φοιτητής

O Giannoutas . έγραψε στις 01:18, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Mε λεωφορείο όμως ε?
Ε ναι
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 01:18, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από living_doll
κοίτα, σταυρούπολη είναι λίγο επικίνδυνα λόγω του ψυχιατρείου, αλλά γενικά εγκληματικότητα υπάρχει σχεδόν παντού
Συμφωνώ απόλυτα.

Σιγά το fail ρε.Δηλαδή όσοι είμαστε από εκεί να θεωρούμαστε λουζερς;

Tι 1 ώρα ρε Γιαννούτα που νομίζεις ότι μένεις;
Παράθεση

Φοιτητής

H grotesque_mask έγραψε στις 01:19, 30-08-11:

δεν κάνει μια ώρα, στάνταρ έχω κάνει την διαδρομή, ξέρω xD (πολίχνη-κέντρο)
Παράθεση

Trolletarian

Φοιτητής

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 01:22, 30-08-11:

για τσέκαρε τον ΟΑΣΘ ,
Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

O Catalyst έγραψε στις 01:22, 30-08-11:

δεν το νοικιασα ακομα.. η γυναικα που το εχει μας διαβεβαιωσε πως στο συγκεκριμενο σημειο δεν εχει "περιεργα" η γειτονια γιατι ειναι η αστυνομια ακριβως απεναντι.. κεντρο βολευει σιγουρα αλλα θα περνω 2 λεωφορεια γ σινδο, και το να βρεις 3άρι στο κεντρο σε προσιτη τιμη και να βλεπεται, το κοβω λιγο (εως πολυ) δυσκολο.. ειμαι ΤΟΣΟ μπερδεμενη
Φύγε από κει και ψάξε στο κέντρο όσο είναι νωρίς.
Ας να κάνεις κι ένα δρομολόγιο παραπάνω, αρκεί να αισθάνεσαι ασφαλής.
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Iliaki έγραψε στις 01:30, 30-08-11:

Είναι δύσκολο. Μην αγχώνεσαι, ψάξε, ρώτα, έχει πολλές περιοχές η Θεσσαλονίκη, καλές κακές ακριβές, κάτι θα βρεις, έχεις χρόνο.

Καμάρα, πιο κέντρο δεν βρήκες εσύ?:Ρ
Παράθεση

mr.thewritikos (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O mr.thewritikos έγραψε στις 02:01, 30-08-11:

Παιδιά αύριο το βράδυ εγώ φεύγω για θεσσαλονίκη και θα απευθυνθώ σε μεσιτικό! καλά κάνω ή θα μου βρουν καμία βλακεία και θα μου λένε ότι δεν γίνεται να βρω καλύτερο???
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 02:14, 30-08-11:

Εσύ που έρχεσαι από πολύ μακριά δεν έχεις και άλλη επιλογή εκτός από μεσίτη.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 02:15, 30-08-11:

Ζητησε του να σου βρει σπιτι προς ανατολικα...γιατι καποια θα ειναι σε καλυτερη κατασταση
Παράθεση

Κόκα κώλα

Φοιτητής

Ο Κόκα κώλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Κόκα κώλα έγραψε στις 03:40, 30-08-11:

βρηκα ενα σπιτι σε πολυ καλη τιμη και γενικα πολυ βολικο το οποιο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ διπλα απο το Ν.Σ.Σταθμο. ειναι διπλα σε εκκλησια, εχει ακριβως απεναντι ενα ξενοδοχειο (ονομα δεν θυμαμαι) και απεναντι ειναι η δημοτικη αστυνομια. το θεμα ειναι πως πιστευω οτι η περιοχη ειναι "καπως" ναι μεν βολευει πολυ για τα ΤΕΙ, αλλα το βραδυ τι γινεται?
Αν θες την άποψη μου,μακρυά από Βαρδάρη.
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 17:47, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Κόκα κώλα
Αν θες την άποψη μου,μακρυά από Βαρδάρη.
δεν ειναι στο Βαρδαρη, ειναι στο τελος της Εγαντιας (ας πουμε). τεσπα, μπορω να μεινω καποια βραδια εκει για να δω τι παιζει το βραδυ στη γειτονια (αυτη που το νοικιαζει ειναι γνωστη μας) και θα κρινω αναλογα. ευχαριστω!
Παράθεση

Loukritia

Φοιτητής

H Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H Loukritia έγραψε στις 18:12, 30-08-11:

Εγώ να πω τις εντυπώσεις μου από τις περιοχές (δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, αλλά πήγα για να βρω σπίτι):

Πολύ ωραίες γειτονιές και σχετικά κοντά στα πανεπιστήμια μού φάνηκαν οι 40 εκκλησίες (χαμηλά όμως, γιατί οι ανηφόρες εκεί πέρα δεν παλεύονται ), η Τριανδρία και η Τούμπα. Η Καλαμαριά είναι επίσης ωραία, αλλά πιο μακριά. Ωραία είναι και η περιοχή κάτω από το Καυταντζόγλειο (πώς λέγεται, κοντά στα ΣΣΑΣ, μου φάνηκε πολύ ήσυχη γειτονιά εκεί πέρα.

Στη Ροτόντα και στη Μελενίκου δεν θα ήθελα να μένω με την καμία, πέραν του ότι όλα σχεδόν τα σπίτια είναι παμπάλαια, έχω κυκλοφορήσει νύχτα και τρόμαξα.
Η Αγίου Δημητρίου (τέρμα) είναι επίσης κοντά στα πανεπιστήμια και το κέντρο, αλλά τα σπίτια είναι παμπάλαια.
Εψαξα επίσης στην Αγία Τριάδα, και κοντά στην Ευζώνων, αλλά η γειτονιά μού φάνηκε άθλια και είδα 1-2 σπίτια που είχαν τα μαύρα τους τα χάλια, και δεν τα έσωζε ανακαίνιση, παρά μόνο γκρέμισμα
Παράθεση

Βetty

Φοιτητής

H Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

H Βetty έγραψε στις 18:17, 30-08-11:

Εμείς κλείσαμε κέντρο,Παπάφη
Ωραία είναι! κ 20 λεπτάκια (το πολύ) απο τα πανεπιστήμια
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 00:12, 31-08-11:

Τελικα που εκλεισες δεν μας ειπες βρε Λουκρητια.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,214 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 00:18, 31-08-11:

εκτος απο Καλαμαρια και Αρετσου ειναι ωραια περιοχη αλλα ακομα μακρυτερα (εντελως πληροφοριακα).

Ρε συ Λουκρητια εβαλες γυαλια στη Θεσσαλονικια υποφαινομενη, τετοιο εξονυχιστικο ψαξιμο περιοχων δεν εχω κανει με καμια Παναγια
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 13:08, 31-08-11:

Υπηρεσία Εύρεσης Κατοικίας για τους Πρωτοετείς Φοιτητές/τριες του Α.Π.Θ.

Οι Πρυτανικές Αρχές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης φρόντισαν να λειτουργήσει και φέτος ανοικτή γραμμή εξυπηρέτησης, προκειμένου οι πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες του Ιδρύματος να βοηθηθούν στην αναζήτηση και εύρεση στέγης, η οποία θα λειτουργήσει από 25 Αυγούστου 2011 έως και 31 Οκτωβρίου 2011.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Φοιτητής

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 13:14, 31-08-11:

Εσύ που έρχεσαι από πολύ μακριά δεν έχεις και άλλη επιλογή εκτός από μεσίτη.
Διαφωνώ αγαπητέ Ηλία. Μέσα από δύο τρία καλά sites μπορείς να βρεις πληθώρα σπιτιών και να κανονίσεις να κατεβείς να δεις αυτά που σου φάνηκαν πιο ενδιαφέροντα. Γιατί να πας κατ' ευθείαν στο μεσίτη?
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 13:17, 31-08-11:

Γιατί το παιδί έρχεται από Κρήτη αν δε κάνω λάθος.Και λογικά δε θα έχει μεγάλη ευχέρεια μετακινήσεων.Για αυτό.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Φοιτητής

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 13:29, 31-08-11:

Γιατί το παιδί έρχεται από Κρήτη αν δε κάνω λάθος.Και λογικά δε θα έχει μεγάλη ευχέρεια μετακινήσεων.Για αυτό.
Δεν είπα ότι έχει. Αλλά μπορεί να κάνει αυτό που πρότεινα παρακάτω και να κατεβεί για δύο μέρες. Ξέρεις πόσα σπίτια μπορείς να δεις μέσα σε δύο μέρες? Θα επιλέξει αυτά που του αρέσουν και ας δει όσα περισσότερα από αυτά προλαβαίνει. Προτιμάς δηλαδή να πας σε ένα μεσίτη έτσι κατ' ευθείαν?
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 13:43, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Δεν είπα ότι έχει. Αλλά μπορεί να κάνει αυτό που πρότεινα παρακάτω και να κατεβεί για δύο μέρες. Ξέρεις πόσα σπίτια μπορείς να δεις μέσα σε δύο μέρες? Θα επιλέξει αυτά που του αρέσουν και ας δει όσα περισσότερα από αυτά προλαβαίνει. Προτιμάς δηλαδή να πας σε ένα μεσίτη έτσι κατ' ευθείαν?
Eγώ πιστεύω ότι σε μια πόλη που θεωρητικά δε τη ξες ο μεσίτης μπορεί να κινηθεί αλλιώς.Πιο εύκολα σε "κοροιδεύει" ο ιδιοκτήτης παρά ο μεσίτης.Όλα αυτά στηρίζονται σε προσωπική πείρα έτσι.
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 16:47, 31-08-11:

Και επισης στα περισσοτερα σαιτ που λες,το 90% των αγγελιων ειναι απο μεσιτικα,δυστυχως.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thetikos (Θετικός)

Πτυχιούχος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Thetikos έχασε ένα ηλεκτρόνιο & έγραψε στις 16:54, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από shikabalas
Και επισης στα περισσοτερα σαιτ που λες,το 90% των αγγελιων ειναι απο μεσιτικα,δυστυχως.
Το παρατήρησα αυτό!!! Δεν μας συμφέρει αυτό ε?
Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

O Catalyst έγραψε στις 16:59, 31-08-11:

Ορίστε. (οι μισές αγγελίες είναι από ιδιώτες)
Έχει και χάρτη για να βρίσκετε σπίτια ανάλογα με την περιοχή.

Τον μεσίτη θα πρέπει να τον πληρώσετε και δεν είναι σίγουρο ότι θα σας βρει σπίτι της προκοπής, γι' αυτό ψάξτε σπίτια από ιδιώτες.
Λίγο περπάτημα δεν κάνει κακό, θα μάθετε και τους δρόμους.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

O shikabalas έγραψε στις 23:33, 31-08-11:

Χαχα και εγω ακριβως το aggeliopolis σκεφτομουν,γιαυτο ειπα 90 και οχι 100%.
Παράθεση

margarita1993

Νεοφερμένος

H margarita1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H margarita1993 έγραψε στις 14:14, 01-09-11:

εγώ χθες γύρισα απο Θεσσαλονίκη μετά από δύο μέρες ψάξιμο!!! αυτο που κατάλαβα είναι οτι για να βρεις ωραίο σπίτι πρέπει ν τα σκάσεις! Βράκα μία γκαρσονίερα στις 40εκκλησίες τέλεια..Τέλεια περιοχή! Βεβαια τα καλα σπίτια είχαν φύγει ο μεσίτες μας είπαν ότι το 70% των σπιτίων είχαν φύγει μεχρι το σαββατο. Πάντως κέντρο δεν είναι για να μένεις πολύ ακριβα και μάλιστα σε μέτρια σπίτια.
Παράθεση

Thetikos (Θετικός)

Πτυχιούχος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Thetikos έχασε ένα ηλεκτρόνιο & έγραψε στις 14:27, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από margarita1993
εγώ χθες γύρισα απο Θεσσαλονίκη μετά από δύο μέρες ψάξιμο!!! αυτο που κατάλαβα είναι οτι για να βρεις ωραίο σπίτι πρέπει ν τα σκάσεις! Βράκα μία γκαρσονίερα στις 40εκκλησίες τέλεια..Τέλεια περιοχή! Βεβαια τα καλα σπίτια είχαν φύγει ο μεσίτες μας είπαν ότι το 70% των σπιτίων είχαν φύγει μεχρι το σαββατο. Πάντως κέντρο δεν είναι για να μένεις πολύ ακριβα και μάλιστα σε μέτρια σπίτια.
Τελικά βρήκες? Έκλεισες?
Παράθεση

D.Gray-man

Φοιτητής

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε στις 14:28, 01-09-11:

Έχω νοικιάσει στη Θεσσαλονίκη από αρχές Αυγούστου. Αφού είδαμε κι αποείδαμε με τους μεσίτες, βρήκαμε τελικά ένα σπίτι που δεν υπήρχε ούτε στο Internet. Είναι στην Τριανδρία, με 300 ευρώ, γύρω στα 40 τ.μ. με αρκετή άπλα και πολύ λειτουργικό γεωγραφικά (στάση, σούπερ μάρκετ κτλ.) Στην Τριανδρία και την Τούμπα τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα όσον αφορά τις τιμές, ενώ κέντρο είναι πολύ τσιμπημένα. (γνώμη μου)
Γνώμη μου είναι ότι όσο πιο πολύ φεύγουμε από το κέντρο τόσο πιο πολύ πέφτουν οι τιμές (παρόμοια σπίτια με το δικό μου στο κέντρο τα άφηναν 400 ευρώ)
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,214 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:40, 01-09-11:

Και 300Ε για 40 τ.μ. πολλα ειναι...
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 14:43, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
για τη Θεσσαλονικη ειναι μια χαρα.. αλλοι νοιακιαζουν studio 30 τμ 400 ευρω επειδη ειναι κοντα στα πανεπιστημια..
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:49, 01-09-11:

Ναι αλλα αυτο ειναι Τριανδρια...
Παράθεση

Thetikos (Θετικός)

Πτυχιούχος

O Thetikos έχασε ένα ηλεκτρόνιο & έγραψε στις 14:50, 01-09-11:

Το μόνο που ελπίζω την Δευτέρα που θα πάω να βρω τίποτα...
Παράθεση

olgajour1993 (Όλγα)

Φοιτητής

H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H olgajour1993 έγραψε στις 15:05, 01-09-11:

πληροφοριακα πολυ καλες περιοχεσ ειναι η χαριλαου,η τουμπα,μαρτιου με βασ.ολγας...ειναι ολες κοντα στο κεντρο και υπαρχει πολυ καλη συγκοινωνια...μενω στην θεσσαλονικη και πιστευω πως αυτες οι περιοχεσ εκτος απο κοντα στο κεντρο ειναι και πολυ ομορφες!
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:15, 01-09-11:

Πάντως προτείνω να μην τρελαίνεστε με τα σπίτια που είναι κολλητά στα Πανεπιστήμια. Οκ μπορεί να είναι κοντά περιοχές όπως η Καμάρα, Αγγελάκη, Σβώλου κτλ αλλά απ'όσο ξέρω βαράνε στο κεφάλι.
Κοιτάξτε και λίγο πιο δυτικά/ανατολικά. Θα βρείτε σπιταρόνες σε εξαιρετικές τιμές. Και το κέντρο με τη συγκοινωνία είναι ακόμη και 10-15'.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 έγραψε στις 15:17, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από olgajour1993
πληροφοριακα πολυ καλες περιοχεσ ειναι η χαριλαου,η τουμπα,μαρτιου με βασ.ολγας...ειναι ολες κοντα στο κεντρο και υπαρχει πολυ καλη συγκοινωνια...μενω στην θεσσαλονικη και πιστευω πως αυτες οι περιοχεσ εκτος απο κοντα στο κεντρο ειναι και πολυ ομορφες!
καλα φετος ποσες περασατε στο πολιτικων επιστημων? μεχρι στιγμης 1 συμμαθητρια μου, 4 γνωστες μου, +1 εσυ
Παράθεση

D.Gray-man

Φοιτητής

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε στις 15:34, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
Πίστεψέ με, μετά από όσα είδα αυτό ήταν το καλύτερο. Τρώγλες του 1964 με 400Ε ;;; Η Θεσσαλονίκη είναι πολύ ακριβή. Κάτω από 300Ε κάνουν τα studio και οι γκαρσονιέρες. Αυτά όμως δε βολεύουν. (Εμένα προσωπικά)
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

O shikabalas έγραψε στις 15:39, 01-09-11:

Εγω ακουσα και το απιστευτο 35 τμ 470 ευρω!!!Αχαχαχα τι λες ρε μεγαλε
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους