Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,436 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,662 μηνύματα σε 74,333 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 158 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Empristis

Φοιτητής

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

O Empristis έγραψε στις 12:44, 27-08-10:

Εμεις ευτυχως ειχαμε σπιτι στην παπαναστασιου οποτε τωρα με το περας της ανακαινισης μονο να παω μονιμα εκει χρειαζεται.
Οι εγρραφες ειναι 13-30.Ποτε λετε να πατε εσεις?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Marquis

Φοιτητής

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O Marquis έγραψε στις 12:57, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από SotosA
Γενικά πάντως τα σπίτια στο κέντρο (προς Αγίου Δημητρίου μεριά) είναι επιεικώς άθλια και παααρα πολύ παλιά.
Ενα καινουργιο η πλήρως ανακατασκευασμένο στο κέντρο κοστίζει γύρω στα 400-420, για 35-40τμ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SotosA

Φοιτητής

Ο SotosA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O SotosA έγραψε στις 13:04, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Empristis
Εμεις ευτυχως ειχαμε σπιτι στην παπαναστασιου οποτε τωρα με το περας της ανακαινισης μονο να παω μονιμα εκει χρειαζεται.
Σκοπεύω να πάω κατά τις 20. Κάπου στη μέση πιστεύω θα είναι καλύτερα γιατί δεν θα πέσεις ούτε πάνω στον χαμό των βιαστικών στις 13, ούτε στον πανικό των τελευταίων στις 30
Παράθεση

Empristis

Φοιτητής

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

O Empristis έγραψε στις 13:06, 27-08-10:

N δουμε και τι δικαιολογητικα πρεπει να παμε.
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε στις 13:18, 27-08-10:

Εγώ είχα κλείσει ούτως η άλλως εισητήρια για 13 από Κρήτη,οπότε 14-15-16-17 θα είμαι Θεσσαλονίκη.
Ρε παιδιά,δεν γράφει πουθενά τι εξετάσεις πρέπει να κάνουμε για τη σχολή? Ή πρέπει όπωσδήποτε να πάρουμε τηλέφωνο στη γραμματεία?

*Στα ΝΕΑ χτες έγραφε τα εξής:
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες-ή νομίμως εξουσιοδοτημενο από αυτούς πρόσωπο- καταθέτουν στη γραμματεία της σχολής ή του τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
- Αίτηση για εγγραφή
-Τίτλο απόλυσης:απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
-Εκτός των ανωτέρω,μόνο όσοι πετυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β' (90%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

Φαντάζομαι ότι τα παραπάνω ισχύουν για κάθε σχολή
Παράθεση

Empristis

Φοιτητής

O Empristis έγραψε στις 13:31, 27-08-10:

Στη σχολη μ θελουν και ακτινογραφια θωρακος.Αλλα καλυτερα παρτε τηλ στη γραμματεια μην πηγαινοερχομαστε..
Παράθεση

SotosA

Φοιτητής

Ο SotosA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O SotosA έγραψε στις 13:33, 27-08-10:

Τα ίδια δίνει και το esos http://www.esos.gr/index.php?option=...-55&Itemid=806
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 13:41, 27-08-10:

Παρε τηλεφωνο και ρωτα αν θελουν ιατρικες εξετασεις (θωρακος, δερματολογικες, παθολογικες), σε πολλα τμηματα ζητουν ακομα.
Παράθεση

Admiral

Φοιτητής

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Admiral έγραψε στις 14:04, 27-08-10:

Παντως οσοι ειστε απο Αθηνα να ξερετε οτι οι αποστασεις στη Θεσσαλονικη ειναι πολυ μικροτερες. Δηλαδη, σε περιοχες που θα κανετε 20 λεπτα με το λεωφορειο για να πατε στο πανεπιστημιο μπορειτε να βρειτε διαμερισματα στη μιση τιμη απο οτι στο κεντρο.
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 14:19, 27-08-10:

Σωστος,γι'αυτο και πολλοι προτιμουν την Τουμπα που ειναι πολυ καλη περιοχη για φοιτητες.
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 14:34, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mar!
εγω μαλλον θα κλεισω ενα στην ανω τουμπα θα παω να το δω αυριο...ειναι καλη περιοχη?και ποιες αλλες περιοχες ειναι καλες και κοντα στο απθ?
Θεωρείται καλή περιοχή, πρέπει να είναι γύρω στα 20' από τα πανεπιστήμια με λεωφορείο.

Αρχική Δημοσίευση από SotosA
Γενικά πάντως τα σπίτια στο κέντρο (προς Αγίου Δημητρίου μεριά) είναι επιεικώς άθλια και παααρα πολύ παλιά.
Όντως έτσι είναι.

Αρχική Δημοσίευση από Empristis
Στην Παπαναστασίου έψαχνα σπίτι πριν από λίγο καιρό για να είμαι πιο κοντά στο Ιπποκράτειο αλλά τελικά αποφάσισα να κάτσω στην Καμάρα, με βολεύει περισσότερο.
Θα έλεγα να πας γύρω στη μέση, δηλαδή κατά τις 20.

Αρχική Δημοσίευση από Marquis
Ενα καινουργιο η πλήρως ανακατασκευασμένο στο κέντρο κοστίζει γύρω στα 400-420, για 35-40τμ.
Και λίγα λες!

Και όσο για τις ιατρικές εξετάσεις που χρειάζονται, από όσο ξέρω όλες οι σχολές απαιτούν ακτινογραφία θώρακος. Πάρτε τηλέφωνο την γραμματεία για να είστε σίγουροι!
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε στις 13:56, 31-08-10:

Γεια σας και από εμένα παιδιά! Μιας και βρήκα σχετικό τόπικ (και επειδή ως δευτεροετής γνωρίζω την ταλαιπωρία της αναζήτησης σπιτιού), θα ήθελα να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρεται πως στην πολυκατοικία μου (χτισμένη προ τριετίας) νοικιάζονται 2 διαμερίσματα σε φοιτητές. Η πολυκατοικία βρίσκεται στην οδό Ολυμπιάδος, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, στην αρχή της Άνω Πόλης...
Παράθεση

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O dim92 έγραψε στις 16:22, 31-08-10:

Στην Ολυμπιαδος σε ποιό υψος?
Γιατι η αρχή της βολευει οσους ειναι στα ΤΕΙ, αλλά το τέλος της οσους ειναι στο Πανεπιστήμιο :-)
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε στις 16:31, 31-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από dim92
Στην Ολυμπιαδος σε ποιό υψος?
Γιατι η αρχή της βολευει οσους ειναι στα ΤΕΙ, αλλά το τέλος της οσους ειναι στο Πανεπιστήμιο :-)
Περίπου στη μέση, προς τη μεριά των Πανεπιστημίων! Η απόσταση μέχρι τα πανεπιστήμια καλύπτεται σε 15 λεπτά με τα πόδια...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 07:23, 01-09-10:

Στην δική μου οικοδομή πρέπει να ενοικιάζονται 3 διαμερίσματα. Είναι στην αρχή της Ιουλιανού, 5 λεπτά με τα πόδια από τα Πανεπιστήμια. Θα το κοιτάξω και θα σας πω λεπτομέρειες.

Edit: Είναι διαθέσιμα 4 διαμερίσματα, 2 των 80 τ.μ. και 2 των 50 τ.μ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 01-09-10 στις 10:31.
Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 212 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε στις 10:51, 01-09-10:

νοικιαζεται και στη οικοδομη της γιαγιας μου ενα διαμερισμα 45 τ.μ με φυσικο αεριο, οικοδομη 5 ετων στον 5ο οροφο.....περιοχη νεαπολη , και για να πας πανεπηστημιο θες κανα 20 λεπτο.....τιμη 300 ευρω.
Παράθεση

azwtoo

Φοιτητής

H azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H azwtoo έγραψε στις 16:58, 01-09-10:

Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?
Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 212 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε στις 17:59, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από azwtoo
Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?
κακος απεριψες τις συκιες.....σε 15 λεπτα εισαι πανεπηστημιο οση κινηση και να εχει
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 18:34, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mar!
εγω μαλλον θα κλεισω ενα στην ανω τουμπα θα παω να το δω αυριο...ειναι καλη περιοχη?και ποιες αλλες περιοχες ειναι καλες και κοντα στο απθ?

Η Τουμπα ειναι καλη περιοχη αλλα ακομη πιο κοντα στο απθ ειναι η τριανδρια και 40 εκκλησιες απλα το ενοικιο ειναι πιο υψηλο!
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 18:36, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από azwtoo

Η Τριανδρια ειναι ησυχη περιοχη κοντα στο κεντρο και στο πανεπιστημιο!
Παράθεση

azwtoo

Φοιτητής

H azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H azwtoo έγραψε στις 23:43, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από milanezos92
κακος απεριψες τις συκιες.....σε 15 λεπτα εισαι πανεπηστημιο οση κινηση και να εχει
λεσ??ρε εισαι ο πρωτος που μου το λεει αυτο...καλα δεν πειραζειι....θα κατσω τριανδρια και του χρονου βλεπουμε!!!
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 21:07, 06-09-10:

να ρωτησω κι εγω κατι ψιλοακυρο?
σου επιτρεπουν οι ιδιοκτητες να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους η οχι?
Παράθεση

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O dim92 έγραψε στις 21:51, 06-09-10:

E εντάξει μη το παρατραβηξεις και εσυ.Συνηθως ολοι αφηνουν.Πρέπει να ειναι πολυ παράξενος κάποιος για να μη το κάνει.Αλλωστε μετά απο κάθε ξενοικιαση, το βάφουν το σπιτι :-)
Παράθεση

Admiral

Φοιτητής

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Admiral έγραψε στις 23:17, 06-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από dim92
Αλλωστε μετά απο κάθε ξενοικιαση, το βάφουν το σπιτι :-)
Come again?
Παράθεση

BatForLashes<3 (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H BatForLashes<3 έγραψε στις 12:03, 07-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Fani93
να ρωτησω κι εγω κατι ψιλοακυρο?
σου επιτρεπουν οι ιδιοκτητες να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους η οχι?
Tι να σου πω...εγώ πάντως δεν ρώτησα καν!Αλλά ακόμη κ αν θεωρεί κάποιος τα καδράκια π.χ. πολυτέλεια,τα ράφια πώς θα μπουν?Υποθέτω ότι δεν έχουν πρόβλημα... Γενικά αν είσαι συνεπής και τους γεμίσεις το μάτι από την αρχή (ασχέτως αν είναι δίκαιο αυτό ή όχι) σ' αφήνουν να του αλλάξεις τα φώτα
Παράθεση

annoula (Άννα)

Φοιτητής

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H annoula έγραψε στις 12:53, 07-09-10:

παιδια εγω βρηκα στη Βούλγαρη..σας φαινεται μακρια ; τα 'χα παιξει πια δεν εβρισκα τιποτα ! στις περιοχες γυρω απ το πανεπιστημιο ηταν πανακριβα ακομα και τα πολυ μικρα και παλια..σαν περιοχη μ'αρεσει παντως.λεωφορειο για το πανεπιστημιο εχει καθε 7' σχεδον.θα δω αν με βολευει η συγκοινωνια κι αν οχι...αστα να πανε ! αντε παλι να ψαχνω...
Παράθεση

Kelly:)

Φοιτητής

H Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Kelly:) έγραψε στις 17:38, 07-09-10:

Εγώ έψαχνα 4 μέρες σπίτι και είδα οτι αχουρι υπήρχε.Δεν ήθελα να είναι και πολύ μικρό αλλά ουτε τεράστιο.
Κατέληξα σε ένα στη Κατω Τουμπα,50τμ 380 ευρω και καινουρια πολυκατοικια
γενικα ειμαι ευχαριστημενη γιατί ειμαι 50μ απο τη στάση του αστικού οποτε δεν θα έχω προβλημα
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 17:55, 07-09-10:

Παλι καλα που υπαρχετε και εσεις γιατι νομιζα μονο εγω εχω προβλημα και δεν βρισκω σπιτι που να με ικανοποιει.
Παράθεση

Ροδάνθη

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ροδάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Ροδάνθη έγραψε στις 00:11, 19-09-10:

Δεν ήξερα οτι είναι τόσο ακριβή η πόλη μου...Αν θέλει κανείς παρέα για κανένα καφέ ας με ενημερώση...Δεν βρήκα δοθλειά και δεν έχω τι να κάνω...βαριέμαι...Ροδάνθη 18
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε στις 15:42, 20-09-10:

Κάτι λίγο άσχετο με το θέμα μας...
Αυτό το μετρό πότε λέτε να είναι έτοιμο?
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:47, 20-09-10:

To 2016 το λιγότερο
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

O shikabalas έγραψε στις 16:01, 20-09-10:

Το αποκλειω να ειναι ετοιμο ακομα και οταν κανουμε τη διπλωματικη μας.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H pepper ann έγραψε στις 09:00, 22-09-10:

χαχα,ντάξει.
Καλά το υποψιαζόμουν
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA έγραψε στις 09:31, 22-09-10:

Αν περιμενεις το μετρο για τις μετακινησεις σου καηκες! Τη μια σταματανε τα εργα και την αλλη σταματανε!
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 18:48, 16-12-10:

Με το καλό αν περάσω Θεσσαλονίκη του χρόνου...ποιες περιοχες είναι κοντά στο κεντρο και τα ενοίκια είναι σε καλό επίπεδο τιμών ;
Παράθεση

lowbaper92

Πτυχιούχος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 18:57, 16-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Με το καλό αν περάσω Θεσσαλονίκη του χρόνου...ποιες περιοχες είναι κοντά στο κεντρο και τα ενοίκια είναι σε καλό επίπεδο τιμών ;
Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν πρέπει να σε απασχολεί αυτό.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 19:00, 16-12-10:

Δεν με απασχολεί την παρούσα στιγμή..αλλά γενικά με ενδιαφερει να μάθω.Δεν νομίζω ότι είναι κακό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 19:33, 16-12-10:

Τούμπα
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 19:42, 16-12-10:

Άνω η Κάτω χαχα..για πόση απόσταση μιλάμe απο το κeντρο το ΑΠΘ και το ΠΑΜΑΚ ?
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 19:50, 16-12-10:

Αν μένεις Άνω για κέντρο θες 20 λεπτά ενώ για Παμακ 5-7 λεπτά.
Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H miro2 έγραψε στις 02:02, 17-12-10:

ποια τουμπα ρε παιδια...χαλαρωστε...ειναι ΜΑΚΡΙΑ...εδω εχω μια συμφοιτητρια στον αγ παυλο(ανω πολη), οπου εχει ενα αστικο κα8ε 20 λεπτα μεχρι τις 11 περιπου το βραδυ...στερειται ε3οδους για να μην δωσει σε τα3ι...το ιδιο και καποιοι απο μας απο την παρεα της...μην τρελα8ουμε...εντα3ει, οχι καμαρα, παλιες οικοδομες, ψηλα ενοικια και τα σχετικα, αλλα οχι κ ετσι...οποιος ψαχτει σοβαρα βρισκει αυτο που μπορει και κυριως αυτο που 8ελει...

αααα...ασε που γιατι τουμπα?χαριλαου, να ναι κ κοντα στο ναο...
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 14:42, 17-12-10:

Καλή μου κοπέλα.Τα λεωφορεία για Άνω Τούμπα είναι κάθε 5 λεπτά Kαι σε πληροφορώ ότι αν πάρεις από τη στάση Πανεπιστήμιο Μακεδονίας το 10(χαριλάου-σταθμός) θα κάνεις πιο πολύ ώρα από ότι το 14(άνω τούμπα-σταθμός).Αυτά αν υποθέσουμε ότι μένεις στο κέντρο ή της άνω τούμπας ή της χαριλάου.

Ευχαριστώ

Ο άγιος Παύλος είναι εξισου ψηλά με τα μετέωρα
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA έγραψε στις 14:51, 17-12-10:

Οσο πιο κοντα στο κεντρο και στα πανεπιστημια τοσο πιο υψηλες ειναι οι τιμες!
Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H miro2 έγραψε στις 17:40, 19-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Καλή μου κοπέλα.Τα λεωφορεία για Άνω Τούμπα είναι κάθε 5 λεπτά Kαι σε πληροφορώ ότι αν πάρεις από τη στάση Πανεπιστήμιο Μακεδονίας το 10(χαριλάου-σταθμός) θα κάνεις πιο πολύ ώρα από ότι το 14(άνω τούμπα-σταθμός).Αυτά αν υποθέσουμε ότι μένεις στο κέντρο ή της άνω τούμπας ή της χαριλάου.

Ευχαριστώ

Ο άγιος Παύλος είναι εξισου ψηλά με τα μετέωρα
μια απεργια να κανουν τα αστικα κ την εκατσες...ετυχε σε μια φιλη που μενει μετα3υ τουμπας κ χαριλαου...αυτο σημαινει οτι οσο πιο μακρια εισαι απο το κεντρο της 8εσσαλονικης, τοσο πιο πολυ ε3αρτασαι απο τα αστικα και γενικα τις συγκοινωνιες...γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου?

ευχαριστω κ γω
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 19:44, 19-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από miro2
μια απεργια να κανουν τα αστικα κ την εκατσες...ετυχε σε μια φιλη που μενει μετα3υ τουμπας κ χαριλαου...αυτο σημαινει οτι οσο πιο μακρια εισαι απο το κεντρο της 8εσσαλονικης, τοσο πιο πολυ ε3αρτασαι απο τα αστικα και γενικα τις συγκοινωνιες...γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου?

ευχαριστω κ γω
O μόνος τρόπος να μην εξαρτάσαι από αστικά είναι να μένεις Κασσάνδρου ή κάπου εκεί.
Με τις νέες τιμές του ΟΑΣΘ με τα ποδηλατα μας βλέπω
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA έγραψε στις 21:21, 19-12-10:

O μόνος τρόπος να μην εξαρτάσαι από αστικά είναι να μένεις Κασσάνδρου ή κάπου εκεί.

Σωστο κι αυτο! Εχουμε γινει φανατικοι πελατες του ΟΑΣΘ!
Παράθεση

tiffanykal

Φοιτητής

H tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H tiffanykal έγραψε στις 21:44, 19-12-10:

Δεν απεργούν και τόσο συχνά τα αστικά..Και όταν απεργούν , συνήθως είναι μετά τις 21:00 και μέχρι λήξη βάρδιας. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα στη μεταφορά προς και από το πανεπιστήμιο. Τώρα η μεταφορά προς και από την καφετέρια και να μη γίνει μια μέρα δε χάθηκε κι ο κόσμος. Θέλω να πω πώς δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα.
Τα σπίτια στο κέντρο είναι πολύ παλιά και τα περισσότερα βρίσκονται πάνω από καφετέριες, φούρνους κλπ, οπότε δεν είναι και τόσο ασφαλές να μένεις εκεί..
Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 έγραψε στις 12:33, 20-12-10:

νεες τιμες?οχ..δεν ακουσα τιποτα...8α μας ''στειλουν'' οικονομικα
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 12:37, 20-12-10:

νεες τιμες?οχ..δεν ακουσα τιποτα...8α μας ''στειλουν'' οικονομικα
Από το νέο έτος το κανονικό εισιτήριο θα κοστίζει 0,80 και θα ισχύει για απλή διαδρομή, χωρίς μετεπιβίβαση. Αν θες να κάνεις και μετεπιβίβαση θα πρέπει να δώσεις 0,90. Αυτό διάβασα τουλάχιστον, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 έγραψε στις 12:42, 20-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από tiffanykal
Δεν απεργούν και τόσο συχνά τα αστικά..Και όταν απεργούν , συνήθως είναι μετά τις 21:00 και μέχρι λήξη βάρδιας. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα στη μεταφορά προς και από το πανεπιστήμιο. Τώρα η μεταφορά προς και από την καφετέρια και να μη γίνει μια μέρα δε χάθηκε κι ο κόσμος. Θέλω να πω πώς δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα.
Τα σπίτια στο κέντρο είναι πολύ παλιά και τα περισσότερα βρίσκονται πάνω από καφετέριες, φούρνους κλπ, οπότε δεν είναι και τόσο ασφαλές να μένεις εκεί..
και περα απο την απεργια μη 3εχνας τις πορειες που τον τελευταιο καιρο εγιναν πολυ συχνα...και οπως παμε 8α γινονται...δεν κυκλοφορουσε ψυχη απο αστικα...8υμαμαι σε μια ειδικα, απο τα κτελ πηγαιναν μεχρι δικαστηρια..απο κει εγω π.χ που μενω κοντα στο κεντρο μπορουσα να παω ανετα στο σπιτι μου με το peugeot το 2(με τα ποδαρακια μου κοινως), ενω καποιος χαριλαου, τουμπα κλπ 8α επρεπε να παρει τα3ι αν δε 8ελει φυσικα να φτασει το πρωι
εχουν ανακαινιστει τα περισσοτερα, οπου κ να δεις αγγελια 8α δεις ''ανακαινισμενο''...ακομα κ στην οικοδομη μου που ειναι αρχαια, σχεδον ολα ειναι σαν καινουρια, με 8ερμανση κλπ....
οσο για την ασφαλεια, σε διαβεβαιω οτι δεν κινδυνευεις...παντα υπαρχει αυτη η περιπτωση βεβαια, αλλα τι να σου κλεψουν?το 8εωρω βλακεια να ρισκαρει καποιος να μπει σε φοιτητικο σπιτι για να παρει λογου χαρη ενα λαπτοπ...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους