Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
θα το χω υποψη μου αυτο για το βαψιμο:P
ειδικα αμα ξερεις να βαφεις με μαυρο μολυβι και αντιστοιχη σκια σε γαλαζοπρασσινο ματι. ;)

(πως ειναι το αβαταρ σου ενα πραμα...ε, αυτο. δε το καταφερα ποτές!)

Ανετα! Να φανταστείς κάποτε αγόρασα πράσινους φακούς επαφής ενός μήνα, γιατί ήθελα να πειραματιστώ με το τι σκιές θα μου πήγαιναν αν είχα πράσινα μάτια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε εισαι μουρλο εσυ :P
αλλα σιγουρα και καλη μακιγιερ-πολυ motivated! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α ναι, ξεχασα να το πω, τοτε με το τοστ...

τρωω με συγκεκριμενο πηρουνι
. αν δεν εχω το πηρουνι μου θα παρω καποιο αλλο που να μου αρεσει, ακομα και αν τυχαινει να το χρησιμοποιει αλλος. το ζηταω ευγενικα, το πλενω και τρωω, τοσο απλα. :)

πινω με συγκεκριμενα ποτηρια τα διαφορα οπως νερο, αναψυκτικο,καφε.
τον νες τον θελω ΜΟΝΟ σε κουπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε...:P

1. Το υπέρτατο-ultimate σπάσιμο για μένα είναι οι αργοί άνθρωποι! ΔΕΝ μπορώ να τους αντέξω, με εκνευρίζουν αφάνταστα...Όταν οι άλλη κάνει 10 ώρες μπάνιο και εγώ περιμένω να μπω στη τουαλέτα τρελαίνομαι..θέλω να τη σκοτώσω! Ή όταν πρέπει να πάμε κάπου και περιμένω τον άλλον να ετοιμαστεί και έχουμε αργήσει ενώ είχε αρχίσει να ετοιμάζεται 2 ώρες πριν..ΕΛΕΟΣ :knife:
2. Ακόμη περισσότερο δεν μπορώ να βλέπω τους ανθρώπους να τρώνε υπερβολικά αργά και να κάνουν νιανια το φαγητό τους και τέτοιες αηδίες.
3.Διαβάζοντας πόσο προσέχουν όλοι τα βιβλία, μάλλον είναι παραξενιά το ότι τα έχω πάντα πεταμένα, τα τσακίζω, τα χαλάω, γράφω πάνω τους :clapup: Γενικότερα επειδή αγαπάω πολύ τα βιβλία και τα διαβάζω πολλές φορες το θεωρώ δείγμα αγάπης να είναι χιλιοτσαλακωμένο ένα βιβλίο! Μάλιστα 2-3 αγαπημένα μου είναι τσακισμένα ανα τρεις σελίδες σχεδόν! Επίσης πολλές φορές σημειώνω πάνω τους ή αφήνω ανάμεσα στις σελίδες χαρτάκια και σημειώσεις για τη συγκεκριμένη σελίδα ή κεφάλαιο ή σκηνή κτλ..
4. Οπως είπαν και κάποιοι άλλοι ΚΑΝΕΝΑΣ μα κανένας ούτε η κολλητή φίλη ή ο γκόμενος δεν επιτρέπεται να διαβάζουν τα μηνύματα του κινητού μου! Είναι ιεροσυλία.
5. Παρομοίως δεν πειράζουμε το ξένο pc...
6. Δεν έχω πρόβλημα να πάρει κάποιος κάτι δικό μου και άμα του αρέσει και τοοοοόσο πολύ πια του το χαρίζω κιόλας αλλά απαγορεύεται να φάει κάποιος απόι το φαγητό μου χωρίς να με ρωτήσει(που και τότε με μισή καρδιά του δίνω)...Ειδικά την τελευταία μπουκιά!
7. Δεν γίνεται να κοιμηθώ με ανοιχτή tv. Στον ύπνο πρέπει όλες οι συσκευές (και το pc) αλλά και όλα τα φώτα να είναι κλειστά
8. Έτσι και μου πάρει κάποιος τη θέση στην ουρά γίνομαι γκοντζίλα :angry:
9. το δωμάτιο μου μπορεί να είναι άνω κάτω, να μη βρίσκεις τίποτε αλλά άλλος απαγορεύεται να τον ανωκατιάσει περισσότερο
10. Στο pc θα πρέπει να κυριαρχεί απόλυτη τάξη. Είδικά τα mp3 πρέπει να έχουν πειθαρχία γκεστάπω :P
11. Στο sex αν ο άλλος έχει μακρυά μαλλιά και ειδικά προς το σγουρό θα πρέπει να τα έχει πιασμένα διαφορετικά εμποδίζουν το πρόγραμμά!!!
12. Είμαι πολύ ευαίσθητη στις μυρωδιές, μυρίζω τα πάντα (καταλαβαίνω ότι ένας άντρας έχει στύση μόνο από τη μυρωδιά του(πάντα αναρωτιόμουν αν το κάνουν και άλλες κοπέλες αυτό, εσείς το κάνετε?) γι'αυτό και θέλω οι πάντες γύρω μου να είναι καθαροί και δεν αντέχω τις δημόσιες τουαλέτες αλλά ούτε και τις έντονες κολώνιες.
13. Δεν μπορώ να με ξυπνάει άνθρωπος το πρωί, και ειδικά εξωγενής θόρυβος προτιμάω το ΤΟΥΡΟΥΤΟΥΤΟΥ του ξυπνητηριού
14. Αυτό με το βάψιμο το έχω και γω. Δεν μ'αρέσει να βάφομαι πρωινιάτικα, εδώ βραδιάτικα και με το ζόρι.
15. Το κωλοpaper μπορεί να είναι όπως θέλει, αρκεί να υπάρχει γιατί εκεί να δεις πρόβλημα..:P
16. Όταν τρώω πορτοκάλια μετά κόβω τις φλούδες σε μικρά τετράγωνα κομματάκια.
17. Κουνιέμαι πάντα. Ειδικά όταν έχω νευρικότητα είναι πολύ έντονο. Αφού μια φορά ένας σε πρώτο ραντεβού με ρώτησε "Έτσι κουνιέσαι πάντα;"
18. Όταν ζωγραφίζω τη ώρα που ακούω κάτι/κάποιον προσέχω καλύτερα. Όταν κοιτάω κάποιον στα μάτια είναι σιγουρο ότι θα αφαιρεθώ μετά από κάποια στιγμή.

Ε φτάνουν τόσα για σήμερα :bleh:

ps. μερικά ωφείλονται στο adhd που έχω, ένα νευρολογικό σύδρομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.


τρωω με συγκεκριμενο πηρουνι
.

ΧΑ! κι εγώ στο σπίτι έχω ενα δικό μου πηρούνι πολύ όμορφο βαρύ-βαρυ και τρώω με αυτό... ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
angie ann< ξελιγωθηκα παναθεμα σε!!!

το 7, 12, και το 15 τα χω κι εγω.

οσο για τη μυρωδια και τη στυση... καμια φορα τη στυση την παιρνω χαμπαρι. οχι παντα, δεν ειναι ο γενικος κανονας δλδ (συνηθως την καταλαβαινω αλλιως;))

παντως μου εχει τυχει γκομενος που δε γουσταρω τη μυρωδια του, να την καταλαβαινω πιο συχνα-αφου μυριζει πιο εντονα, ενω σε περιπτωση που λατρευω τη μυρωδια του κορμιου του αλλου, δεν το καταλαβαινω παντα με τη μυτουλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ναι μπράβο μια παραξενιά!
δεν αντέχω τις έντονες μυρωδιές!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χτες το βραδυ συνειδητοποιησα αλλη μια δικια μου.

Οταν ανοιγω τη βρυση να πιω νερο, την αφηνω να τρεξει για 3-4 δευτερολεπτα. Μετα γεμιζω το ποτηρι μεχρι τη μεση και το ξεπλενω. Μετα γεμιζω κανονικα το ποτηρι, και επιτελους μπορω να πιω! Αλλιως μου φαινεται οτι δεν ειναι καθαρο το νερο....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χτες το βραδυ συνειδητοποιησα αλλη μια δικια μου.

Οταν ανοιγω τη βρυση να πιω νερο, την αφηνω να τρεξει για 3-4 δευτερολεπτα. Μετα γεμιζω το ποτηρι μεχρι τη μεση και το ξεπλενω. Μετα γεμιζω κανονικα το ποτηρι, και επιτελους μπορω να πιω! Αλλιως μου φαινεται οτι δεν ειναι καθαρο το νερο....:redface:


Το χω και εγώ αυτό.. Ενίοτε με πιάνει κι έξω κι εκεί να δεις γέλια! :P

(Αλλά εγώ καθαρίζω το ποτήρι από υπολλείμματα απορρυπαντικού.. όχι το νερό! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
6. Δεν έχω πρόβλημα να πάρει κάποιος κάτι δικό μου και άμα του αρέσει και τοοοοόσο πολύ πια του το χαρίζω κιόλας αλλά απαγορεύεται να φάει κάποιος απόι το φαγητό μου χωρίς να με ρωτήσει(που και τότε με μισή καρδιά του δίνω)...Ειδικά την τελευταία μπουκιά!

Mια απ'τα ιδια, μπορω να δωσω το μισο μου φαγητο(ακομα χειροτερα γλυκο) ΑΡΚΕΙ να το ξερω απ'την αρχη και να επιβραδυνω το υπολοιπο γευμα..οχι τελευταια ωρα να πεσει μπουκαρα!
JOEY DOESNT SHARE FOOOOOOOODDDDDDD!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εχω μια μεγάλη παραξενιά που μόλις θυμήθηκα

Συχένομαι να μου λένε τι θα κάνω, συχένομαι να μου λένε το έκανες έτσι ένω έπρεπε αλιώς ή αυτό που λές ειναι λέθος αυτό που λέω εγώ ειναι σωστό χωρίς να μου λένε γιατί, θα ακούσω την άποψη όλων άλλα έχω την απέτηση όταν μου λένε γιατί αυτό που λέω ειναι λάθος τότε εντάξει άλλα όχι να μου πούν κάτι και μετά να μην λένε γιατί:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RaVeN

Νεοφερμένος

Ο RaVeN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
μμμ για να δούμε

1) Αν βλέπω τηλεόραση πριν κοιμηθώ, σχεδόν πάντα (χωρίς λόγο) θα βάλω το Star πριν κλείσω την τηλεόραση ώστε την επόμενη μέρα να ανοίξει με την μία εκεί. Θεωριτικά αυτό είναι καλό το σου/κου (φιλαράκια κλπ) αλλά δεν ξέρω από πού μου κόλλησε

2) Πριν κοιμηθώ θα βάλω το κινητό και το tv control σε συγκεκριμένες πάντα θέσεις

3) Δεν μπορώ κανένα τύπο ήχου ή φωτισμού στο δωμάτιο

(μμμ 3 πράγματα που έχουν σχέση με τον ύπνο, μμμμ :P)

Θα επανέλθω με υπόλοιπα μόλις ξυπνήσω :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μόλις τώρα συνηδειτοποίησα μια παραξενιά που έχω.
Δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση, ούτε καν έχω στο σπίτι μου τη θεωρώ απολύτως περιτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μόλις τώρα συνηδειτοποίησα μια παραξενιά που έχω.
Δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση, ούτε καν έχω στο σπίτι μου τη θεωρώ απολύτως περιτή.
Δεν νομίζω οτι αυτό είναι παραξενιά, μάλλον είναι γενικότερη συνέπεια της εκτατεμένης χρήσης διαδικτύου. Όταν έχεις γνωρίσει το "γιαούρτι 10%" είναι πολύ δύσκολο να συμβιβαστείς μετά με το "γιαούρτι 0%" (σόρρυ δεν βρήκα καλύτερο παράδειγμα) :P. Ούτε εγώ βλέπω τηλεόραση και νομίζω πολλοί απο εδώ μέσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μόλις τώρα συνηδειτοποίησα μια παραξενιά που έχω.
Δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση, ούτε καν έχω στο σπίτι μου τη θεωρώ απολύτως περιτή.

Aυτό το έχω κι εγώ.. βέβαια έχω στο σπίτι μου, αλλά βλέπω πάραααααααααα πολύ σπάνια και μπορώ να σκοτώσω όσους βλέπουν με τις ώρες! :D
Από την άλλη θέλω σχεδόν πάντα μουσική όσο είμαι ξύπνια.. και στο πισί μπορώ να κάτσω ατελείωτες ώρες! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως προτιμώ να βλέπω dvd στην τηλεόραση, παρά στο pc, οπότε δεν νομίζω οτι αν μετακομίσω σε νέο σπίτι δεν θα την πάρω μαζί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι προτιμώ να βλέπω στο pc τα πάντα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άσχετο με τα τελευταία ποστς, μόλις συνειδητοποίησα (με τις απαντήσεις της io-io περι τοστ και καφέδων) οτι δεν θα μπορούσαμε ποτεεεε να πάμε για φαί μαζί εμείς οι δύο :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Άσχετο με τα τελευταία ποστς, μόλις συνειδητοποίησα (με τις απαντήσεις της io-io περι τοστ και καφέδων) οτι δεν θα μπορούσαμε ποτεεεε να πάμε για φαί μαζί εμείς οι δύο :P :P

Αν ειναι να παμε για φαγητο θα σε παω σε κινεζικο να μη μου παραπονιεσαι! Να ειμαστε ευχαριστημενες και οι δυο! Ακους εκει τοστ και καφε, στον καφενε της γειτονιας θα πηγαιναμε?????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Άσχετο με τα τελευταία ποστς, μόλις συνειδητοποίησα (με τις απαντήσεις της io-io περι τοστ και καφέδων) οτι δεν θα μπορούσαμε ποτεεεε να πάμε για φαί μαζί εμείς οι δύο :P :P

Γιατί βρε,το ίδιο τόστ θα τρώγατε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top