Διαγωνισμός Ρεπορτάζ για Νέους

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Λοιπόν, διοργανώνεται φέτος ένας διαγωνισμός από την Athens Plus (περιοδικό) για νέους ρεπόρτερ. Έχουμε να περιγράψουμε ένα σημαντικό γεγονός του 2008 σαν να ήμαστε κι εμείς εκεί, και τα καλύτερα άρθρα θα δημοσιευτούν ανάλογα. Ο διαγωνισμός αυτός είναι στα αγγλικά.

Το σχολείο μας, μιας και συνεργάζεται στενά με την αγγλική - αμερικάνικη γλώσσα παρότρυνε την τάξη μου, αν θέλει, να λάβει μέρος στο διαγωνισμό. Έχω διορία μέχρι αύριο να γράψω ένα άρθρο 400 λέξεων το πολύ και να το στείλω στην ηλεκτρονική διεύθυνση. Αλλά πάλι, δε με συγκινούν τόσο τα ρεπορτάζ, ενώ λατρεύω τις εκθέσεις. Τι λέτε να κάνω? Να σπάσω το κεφάλι μου σήμερα να τα κάνω όλα ή να το αφήσω καλύτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αφού αύριο είναι Σάββατο.:hmm:

Αν νιώθεις πως έχεις έμπνευση, γράψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ξάροπ, θα σου ήταν εύκολο να παραθέσεις μια πηγή με εκτενέστερες πληροφορίες διότι ενδιαφέρομαι να συμμετάσχω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Και να θες να συμμετάσχεις, πρέπει να παραδώσεις το έγγραφο σου στην ηλεκτρονική διεύθυνση editor@athensplus.gr Δηλαδή έχεις ένα τρίωρο να γράψεις περίπου 300 - 400 λέξεις για ένα σημαντικό νέο του 2008 σαν να είσαι ρεπόρτερ και να το βλέπεις με τα μάτια σου.

Αν νομίζεις ότι προλαβαίνεις, άνοιξε ένα Word και άρχισε να δημιουργείς. Εγώ θα γράψω μάλλον κάτι, κι αν μου αρέσει το στέλνω. Δε χάθηκε ο κόσμος για ένα διαγωνισμό :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
:!::!::!::!::!::!:
Δηλαδή πρέπει να έχω τελειώσει μέχρι τις 22:00 περίπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ε αν θες να γράψεις...φαντάζομαι ότι έχεις και αύριο χρόνο αλλά αύριο πρέπει να το παραδώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ σκέφτηκα να υποβάλω αίτηση συμμετοχής, ωστόσο, παρά την ικανότητά μου στη συγγραφή, πιστεύω πως δεν είμαι αρκετά καλός στη δημιουργία ρεπορτάζ.

Οπότε θα αρκεστώ προς το παρόν στη συγγραφή του θεατρικού έργου που θα παρουσιαστεί την 25η Μαρτίου από τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγώ σκέφτηκα να υποβάλω αίτηση συμμετοχής, ωστόσο, παρά την ικανότητά μου στη συγγραφή, πιστεύω πως δεν είμαι αρκετά καλός στη δημιουργία ρεπορτάζ.

Οπότε θα αρκεστώ προς το παρόν στη συγγραφή του θεατρικού έργου που θα παρουσιαστεί την 25η Μαρτίου από τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας.


:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top