Τι ορίζετε ως...απιστία;

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Υπάρχουν διάφορες μορφές απιστίας... Τα δικά σας όρια για να πείτε αν έχετε απιστήσει ή όχι, ή για να θεωρήσετε οτι σας έχουν απατήσει ή όχι,ποια είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ όσα θα πω αφόρουν και πότε θεωρώ οτι απίστησα και πότε θεωρώ οτι απατήθηκα.
Λοιπόν, δεν με πειράζει το οποιοδήποτε βλέμμα αλλά αν γίνει φιλί, ερωτική αγκαλία, σεξ και οτιδήποτε άλλω "σωματικό" το θεωρώ απιστία. Εννοείται οτι μιλάω για κανονικές περιπτύξεις, πχ αν τον έπιανα ποτέ να κανει cybersex ακόμα και με κάμερα δεν θα με πείραζε. Ευτυχώς δεν μου έχει τύχει τίποτε απο αυτά ακόμα, ούτε να μου κάνουν ούτε να κάνω ώστε να μπω στο δίλημμα αν ειναι απιστία ή όχι, όλα ειναι προς το παρόν (και ελπίζω να μείνουν έτσι) τελειώς θεωρητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
θα τοορισω απλα και με ενα παραδειγμα: ειμαστε σε ενα μπαρ με τον καλο μου πριν λιγους μηνες και μια κοπελα τον καρφωνει σαν τρελη, εχω αρχισει να διακρινω αμηχανια στο βλεμμα του και τις κηνησεις του αφου προφανως νιωθει το βλεμμα της επανω του συνεχως, καποια στιγμη την κοιταζει και εκεινος...τον πλησιαζω, τον φιλαω και του λεω: "αν την ξανακοιταξεις θα στα βγαλω τα ματακια μωρο μου" γελασε φυσικα (με αυτη την τρομερη ανεση που εχει :mad: ) και εγω ντραπηκα για την κατινια μου :redface: :redface:!!

Γενικώς ζηλευω τα παντα, θεωρω απιστεια τα παντα αλλα ετια χωρισμου τα ερωτικα παιχνιδια και το sex
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Το να έχεις πει και μόνο σε μια κοπέλα πως δεν υπάρχει άλλη και να είναι ψέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Η απιστία έχει πολλές προεκτάσεις. Φυσικά το να την πιάσεις στα πράσα είναι η χείρότερη μορφή της, αλλα και το να φιλιέται με κάποιον για εμένα είναι απίστία. Τα πήρα τώρα που το σκέφτηκα >:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το φλερτ δεν το θεωρώ απιστία γιατί έχω φλερτάρει ενώ έχω σχέση και η τότε σχέση μου έχει φλερτάρει...Το θεωρώ ακίνδυνο παιχνίδι μέχρι να ξέρεις που να σταματήσεις....Απιστία ξεκινά από την ώρα που θα φιλήσει άλλη...Για αγκαλιά δεν νομίζω γιατί γενικά μοιράζω αγκαλιές, είναι στο αίμα μου ΑΛΛΑ μόνο και φιλήσει άλλη τον ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ και ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ  8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μάλλον θα φανώ πολύ κολλημένη αλλά εμένα θα με πείραζε πέρα απο την οποιαδήποτε σωματική επαφή και το να βγει με κάποια άλλη :mad:.Έστω κι αν δεν κάνει τίποτε σημαίνει ότι το σκέφτηκε και ψάχνεται έστω κι αν για κάποιο λόγο δεν προχώρησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Μάλλον θα φανώ πολύ κολλημένη αλλά εμένα θα με πείραζε πέρα απο την οποιαδήποτε σωματική επαφή και το να βγει με κάποια άλλη  :mad:.Έστω κι αν δεν κάνει τίποτε σημαίνει ότι το σκέφτηκε και ψάχνεται έστω κι αν για κάποιο λόγο δεν προχώρησε.

Κι εγώ μαζί σου
εμένα το να κοιτάξει να κοιτάξει λέμε όχι να καρφωθεί δεν με πειράζει,άνθρωπος είναι.
αλλα σαν απιστία θεωρώ εννοείται και οποιδήποτε σωματική επαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Μάλλον θα φανώ πολύ κολλημένη αλλά εμένα θα με πείραζε πέρα απο την οποιαδήποτε σωματική επαφή και το να βγει με κάποια άλλη :mad:.Έστω κι αν δεν κάνει τίποτε σημαίνει ότι το σκέφτηκε και ψάχνεται έστω κι αν για κάποιο λόγο δεν προχώρησε.

Κι αν απλά έχει πολλές γυναίκες φίλες? Λογικό δεν είναι να βγαίνουν? Στο λέω γιατι κι εγώ προτιμώ να κάνω παρέα με άντρες, οι γυναίκες συνήθως με απογοητεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
να δώσεις-νιώσεις συναισθήματα που νίωθεις με τον δεσμό σου σε κάποιον άλλο!

ps. Την σκέψη και μόνο την θεωρήτε απιστία ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ps. Την σκέψη και μόνο την θεωρήτε απιστία ?
Χμμμ ναι, πιστεύω πως ναι , αλλά πως μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος για τις σκέψης κάποιου? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν την θεωρώ απιστία, εκτός κι αν είναι πολύ ισχυρή δλδ ο άλλος όχι απλά την σκεφτει αλλά να την έχει ερωτευτει κανονικά και να τη σκέφτεται όλη μέρα (κι ας μην γίνει κάτι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Φιλί και πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
να δώσεις-νιώσεις συναισθήματα που νίωθεις με τον δεσμό σου σε κάποιον άλλο!

ps. Την σκέψη και μόνο την θεωρήτε απιστία ?

Πιστεύω ότι η απιστία ξεκινάει από την σκέψη και αυτή ίσως να είναι και η πιο σοβαρή μορφή απιστίας. Το να πάει μια βραδιά με κάποια γυναίκα, χωρίς να σημαίνει τίποτα και χωρίς να επαναληφθεί ΙΣΩΣ και να το συγχωρούσα (όχι ότι δεν το θεωρώ απιστία βέβαια) αλλά το συναισθηματικό μπλέξιμο, με σκέψεις, κρυφές συναντήσεις, ψέμματα κ.λ.π. το θεωρώ απιστία χωρίς επιστροφή......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Κι εγώ μαζί σου
εμένα το να κοιτάξει να κοιτάξει λέμε όχι να καρφωθεί δεν με πειράζει,άνθρωπος είναι.
αλλα σαν απιστία θεωρώ εννοείται και οποιδήποτε σωματική επαφή.
:)Ωραία άρα δεν είμαι υπερβολική....κι αν είμαι δεν είμαι η μόνη :lol:
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Κι αν απλά έχει πολλές γυναίκες φίλες? Λογικό δεν είναι να βγαίνουν? Στο λέω γιατι κι εγώ προτιμώ να κάνω παρέα με άντρες, οι γυναίκες συνήθως με απογοητεύουν.
Δεν αναφέρομαι σε φιλικές εξόδους.Κι εγώ άντρες κολλητούς έχω.Μιλάω για πονηρά ραντεβού το στυλ ό,τι προκύψει.Ε! Σε αυτή την περίπτωση ακόμη κι αν δεν προκύψει για τον Α-Β λόγο δεν σήμαινει ότι υπάρχει πρόθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Κι εγώ άντρες κολλητούς έχω.Μιλάω για πονηρά ραντεβού το στυλ ό,τι προκύψει.Ε! Σε αυτή την περίπτωση ακόμη κι αν δεν προκύψει για τον Α-Β λόγο δεν σήμαινει ότι υπάρχει πρόθεση;

Ε ναι, τότε συμφωνούμε. Αλλά πως θα ξέρεις αν πρόκειται για πονηρό ραντεβού ή για φιλική έξοδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ε ναι, τότε συμφωνούμε. Αλλά πως θα ξέρεις αν πρόκειται για πονηρό ραντεβού ή για φιλική έξοδο?
Έλα τώρα ένστικτο δεν έχεις;Και πέρα απο αυτό συνήθως όταν έχεις φίλους τους αναφέρεις σε κάποιες συζητήσεις πχ ο τάδε είχε κάνει αυτό.Επίσης αν δεν παίζει τίποτε πονηρό το έτερον ήμισυ είναι(συνήθως) ενήμερο για την έξοδο.ʼσε τι να σου γράφω τώρα;Σήμερα κλείνει βδομάδα που χώρισα λόγω απιστίας.Μάλλον δεν την έχεις πατήσει(κι ελπίζω να μην την πάθεις).Εμένα πάλι δεν βρέθηκε ακόμη ο άντρας που δεν θα με κοροιδέψει. :mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι :redface:
λοιπόν.... για μένα η απιστία ξεκινάει από το... ΜΥΑΛΟ!

Για μένα είναι απιστία να φαντασιόνεται ο καλός μου την ώρα που με έχει βάλει κάτω άλλες... τώρα θα μου πεις και πως θα το μάθεις αυτο? ε δεν το μαθαίνεις απλά σας λέω τι πιστεύω...
Για μένα είναι απιστία να βγει ραντεβου με κάποια άλλη με ΠΡΟΘΕΣΗ να τη γνωρίσει για κάτι παραπάνω....
Είναι απιστία να βγει με τα φιλαρακια του και να ανταλλάξει τηλέφωνα... δλδ συγγνώμη αλλά όταν έχεις σχέση γιατί ανταλλάσεις τηλέφωνο σε ένα club... για να κάνεις νέες φίλες??? μη χε...
Για μένα είναι απιστία πολλά πράγματα... δλδ δεν θεωρώ ότι απιστία είναι μόνο όταν έχει φτάσει να δώσει το φιλί ή την αγκαλιά ή έχει κάνει σεξ... αλλά και όλη η διαδικασία μέχρι να φτάσει σε αυτά

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι  :redface:
λοιπόν.... για μένα η απιστία ξεκινάει από το... ΜΥΑΛΟ!

Για μένα είναι απιστία να φαντασιόνεται ο καλός μου την ώρα που με έχει βάλει κάτω άλλες... τώρα θα μου πεις και πως θα το μάθεις αυτο? ε δεν το μαθαίνεις απλά σας λέω τι πιστεύω...
Για μένα είναι απιστία να βγει ραντεβου με κάποια άλλη με ΠΡΟΘΕΣΗ να τη γνωρίσει για κάτι παραπάνω....
Είναι απιστία να βγει με τα φιλαρακια του και να ανταλλάξει τηλέφωνα... δλδ συγγνώμη αλλά όταν έχεις σχέση γιατί ανταλλάσεις τηλέφωνο σε ένα club... για να κάνεις νέες φίλες??? μη χε...
Για μένα είναι απιστία πολλά πράγματα... δλδ δεν θεωρώ ότι απιστία είναι μόνο όταν έχει φτάσει να δώσει το φιλί ή την αγκαλιά ή έχει κάνει σεξ... αλλά και όλη η διαδικασία μέχρι να φτάσει σε αυτά

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως  :redface:

δεν είσαι η μόνη είμαστε κι άλλες υστερικές εδω μέσα αν και δεν είναι υστερία όλους θα τους πείραζαν αυτά εκτός αν θέλουν τον άλλον μόνο για πήδ*μα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι  :redface:
λοιπόν.... για μένα η απιστία ξεκινάει από το... ΜΥΑΛΟ!

Για μένα είναι απιστία να φαντασιόνεται ο καλός μου την ώρα που με έχει βάλει κάτω άλλες... τώρα θα μου πεις και πως θα το μάθεις αυτο? ε δεν το μαθαίνεις απλά σας λέω τι πιστεύω...
Για μένα είναι απιστία να βγει ραντεβου με κάποια άλλη με ΠΡΟΘΕΣΗ να τη γνωρίσει για κάτι παραπάνω....
Είναι απιστία να βγει με τα φιλαρακια του και να ανταλλάξει τηλέφωνα... δλδ συγγνώμη αλλά όταν έχεις σχέση γιατί ανταλλάσεις τηλέφωνο σε ένα club... για να κάνεις νέες φίλες??? μη χε...
Για μένα είναι απιστία πολλά πράγματα... δλδ δεν θεωρώ ότι απιστία είναι μόνο όταν έχει φτάσει να δώσει το φιλί ή την αγκαλιά ή έχει κάνει σεξ... αλλά και όλη η διαδικασία μέχρι να φτάσει σε αυτά

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως  :redface:
ΣΥΜΦΩΝΩ!!! αλλωστε ολα ξεκινουν απο το μυαλο μας...αν δεν το σκεφτει δε θατο κανει...χωρις αυτο βεβαια να συμαινει οτι περναει η δικαιολογια "ειμουν λιωμα δεν ηξερα τι εκανα" >:( >:(
το χειροτερο μου να "ανακαλυψω" οτι σκεφτεται ακομη την πρωην... εχω ακουσει φασεις φιλεναδων που τις αποκαλεσαν με το ονομα της πρωην την ωρα του σεξ... δε το συζητω καν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top