Τμήμα Στατιστικής και Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών

joker myrddin

Νεοφερμένος

Ο joker myrddin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μιας και πριν λίγους μήνες έφυγα από Σάμο να πω κάποια πράγματα στους καινούργιους. Πρώτων δυστυχώς η σχολή έχει πέσει σε πολλές αλλαγές και θα γίνουν και άλλες. Τα μαθήματα που παρουσιάζονται πλέον έχουν κοπεί κατά 20 τουλάχιστον, προαιρετικά και επιλογής, λόγο έλλειψης χρημάτων για πληρωμές καθηγητών. Ακούγονται επίσης η περίπτωση μετακόμισης της σχολής στην Λέσβο ή και ακόμα συγχώνευσης με το Μαθηματικό, το τελευταίο το πιο δυσάρεστο και το πιο πιθανό ενδεχόμενο πλέον. Όσον αφορά την σχολή ως μαθήματα με ένα σωστό διάβασμα και καθημερινή παρακολούθηση βγάζεις ένα πάρα πολύ καλό βαθμό. Δυστυχώς εγώ δεν ήταν κάτι που έκανα, το διάβασμα γιατί πήγαινα καθημερινά, και πλέον παλεύω μπας και βγει κανένα 6,5. Κυρίως η σχολή επικεντρώνεται στην στατιστική και στην χρήση στοχαστικών διαδικασιών στην οικονομία. Για κάποιον που έχει την τρέλα για την γενική έννοια των μαθηματικών δεν πιστεύω ότι θα αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, αντιθέτως θα το βρει διασκεδαστικό. Και μην κοιτάτε μόρια και βαθμούς εισαγωγής γιατί δεν παίζουν κανένα απολύτως ρόλο στο πανεπιστήμιο ή στο τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπερα!Θέλω να ρωτησω ποιες ειναι οι προοπτικες του τμηματος καθοτι ειμαι πρωτοετης στο τμημα αυτο και μολις τελειωσω τι επαγγελματικα δικαιωματα εχω,βγαινω οικονομολογος οπως καθε οικονομικο τμημα ναι η οχι?και εχω δικαιωματα μαθηματικου?ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dezon

Νεοφερμένος

Ο dezon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
τελικα καταργηθηκε το τμημα και εγινε μαθηματικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini95

Νεοφερμένος

Η fotini95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
τελικα καταργηθηκε το τμημα και εγινε μαθηματικο;
Συγχωνευτηκε με το μαθηματικο, που σημαινει οτι τα 2 πρωτα χρονια θα κανουν τα ιδια μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini95

Νεοφερμένος

Η fotini95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ΠΕΡΑΣΑ!!!!!!!!!!!Κανεις αλλος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini95

Νεοφερμένος

Η fotini95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
σημερα βγηκαν οι βασεις και περναω και γω σαμο στατιστικη αναλογιστικη..κανενας αλλος απο εδς για το τμημα αυτο ποθ περασε??υπαρχει??
ναι εγω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos13

Νεοφερμένος

Ο tasos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

Γκελσίνης Θωμάς

Νεοφερμένος

Ο Γκελσίνης Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αφου συγχωνευθηκε η σχολή η βαση της θα ειναι η ιδια με το μαθηματικο?? Παρακαλω ας απαντήσει κάποιος που να ξερει γιατι ειναι επείγον.. Εγω εχω γραψει 11770 λέτε να περνάω Σάμο Μαθηματικο?? Είμαι 500 μορια πανω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Σε ποια θες να περασεις εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γκελσίνης Θωμάς

Νεοφερμένος

Ο Γκελσίνης Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή μαθηματικο σαμου και δεύτερη στατιστική και αναλογιστικά χρηματοοικονομικά Σάμου.. αλλα ακουσα οτι θα εχουν ιδια βαση φετος. Και αυτό ειναι που φοβάμαι διότι αν δεν ειχα σίγουρο το μαθηματικο είχα το αλλο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top