Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,426 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,492 μηνύματα σε 74,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 327 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Παλιό Σύστημα] Τι μάθημα επιλογής να πάρω στη Γ' Λυκείου;

lam10 (http://lambros10.hi5.com)

Απόφοιτος

Ο http://lambros10.hi5.com αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O lam10 έγραψε στις 14:40, 24-03-08:

Γεια σας παιδια...θα ηθελα να ρωτησω κατι!!εχω παρει μαθημα επιλογης την "λογικη" και για να μην τα περιαυτολογω μηπως ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω μαθημα επιλογης αυτην την χρονικη στιγμη?ειδα σε μια σελιδα το εξης..
-------------------------------------------
Η επιλογή των μαθητών να εξεταστούν σε πανελλαδικό επίπεδο στο μάθημα των Αρχών Οικονομικής Θεωρίας γίνεται, τουλάχιστον δέκα (10) ημέρες πριν από τη λήξη των μαθημάτων, με γραπτή αίτηση που καταθέτουν στο Λύκειο και είναι δεσμευτική, χωρίς να μπορεί να τροποποιηθεί αν δεν προσέλθουν στην αντίστοιχη εξέταση, ακόμη και αν ο άλλος τρόπος εξέτασης δεν έχει πραγματοποιηθεί.
και ρωτας μηπως ξερει κανεις να μου πει τι παιζει...ευχαριστω...:no1:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γιώργος

Διδακτορικός

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:06, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από lam10
Γεια σας παιδια...θα ηθελα να ρωτησω κατι!!εχω παρει μαθημα επιλογης την "λογικη" και για να μην τα περιαυτολογω μηπως ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω μαθημα επιλογης αυτην την χρονικη στιγμη?ειδα σε μια σελιδα το εξης..
Η επιλογή των μαθητών να εξεταστούν σε πανελλαδικό επίπεδο στο μάθημα των Αρχών Οικονομικής Θεωρίας γίνεται, τουλάχιστον δέκα (10) ημέρες πριν από τη λήξη των μαθημάτων, με γραπτή αίτηση που καταθέτουν στο Λύκειο και είναι δεσμευτική, χωρίς να μπορεί να τροποποιηθεί αν δεν προσέλθουν στην αντίστοιχη εξέταση, ακόμη και αν ο άλλος τρόπος εξέτασης δεν έχει πραγματοποιηθεί.
και ρωτας μηπως ξερει κανεις να μου πει τι παιζει...ευχαριστω...:no1:
Αυτό σημαίνει ότι εάν έχεις ήδη πάρει το ΑΟΘ ως μάθημα επιλογής, μπορείς μέχρι και 10 μέρες πριν τη λήξη των μαθημάτων (αν είσαι τελειόφοιτος) να δηλώσεις εάν θα το δώσεις ενδοσχολικά ή πανελλαδικώς.

Αλλά για να το δώσεις σε εθνικό επίπεδο θα πρέπει και να το 'χεις επιλέξει. Η προθεσμία για να αλλάξεις μάθημα επιλογής (ΑΟΘ, λογική, Πληροφορική, κοκ) λήγει γύρω στις 15 Οκτωβρίου.

Που σημαίνει ότι δεν μπορείς να πάρεις το ΑΟΘ ως μάθημα επιλογής (στο σχολείο) άρα και δεν μπορείς να εξεταστείς σ' αυτό.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

zip_unzip

Μαθητής Α' λυκείου

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O zip_unzip έγραψε στις 20:04, 22-07-09:

Να κάνω μια ερώτηση; Κάθε μαθητής έχει το δικαίωμα να επιλέξει ως μάθημα επιλογής την πληροφορική μόνο μια φορά στο λύκειο; Δηλαδή, αν κάποιος επιλέξει την πληροφορική στην 1η μπορεί να τη διαλέξει και στην 3η λυκείου; Ή μήπως ο καθένας έχει το δικαίωμα να πάρει την πληροφορική ως μάθημα επιλογής δύο φορές στο λύκειο (π.χ. στη 2α και στην 3η λυκείου);

Σημείωση συντονιστή: To παρόν θέμα είναι για το μάθημα επιλογής στη Γ' Λυκείου και όχι για το 6ο (ή και 7ο) μάθημα των πανελλαδικών. Για αυτό, υπάρχει το θέμα ''6ο μάθημα για πανελλήνιες: ποιό να δηλώσω του χρόνου;''.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 03-11-11 στις 01:25. Αιτία: Σημείωση.

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 20:08, 22-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από zip_unzip
Να κάνω μια ερώτηση; Κάθε μαθητής έχει το δικαίωμα να επιλέξει ως μάθημα επιλογής την πληροφορική μόνο μια φορά στο λύκειο; Δηλαδή, αν κάποιος επιλέξει την πληροφορική στην 1η μπορεί να τη διαλέξει και στην 3η λυκείου; Ή μήπως ο καθένας έχει το δικαίωμα να πάρει την πληροφορική ως μάθημα επιλογής δύο φορές στο λύκειο (π.χ. στη 2α και στην 3η λυκείου);
2 φορές μπορεί αλλά στην τρίτη έχει πολυμέσα που είναι παρόμοιο και δεν εξετάζεται.

zip_unzip

Μαθητής Α' λυκείου

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O zip_unzip έγραψε στις 20:12, 22-07-09:

Δηλαδή, μπορώ να επιλέξω πληροφορική δευτέρα και τρίτη λυκείου;

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 20:14, 22-07-09:

Νομίζω πως στην πρώτη είναι η πληροφορική 1 και β-γ είναι η πληροφορική 2.Τα πολυμέσα είναι μόνο στη γ.

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε στις 20:27, 22-07-09:

Tα πολυμέσα είναι το ίδιο με την πληροφορική

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 20:29, 22-07-09:

Mήπως το είπα;

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 03:30, 31-07-09:

Εγώ πήρα βιολογία θετικής στη β'. Πολύ ενδιαφέρον κ' σίγουρα θα αρέσει σε όσους ενδιαφέρονται για ιατρική

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 12:18, 31-07-09:

Βιλογία γενικής εννοείς ε;

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 12:26, 31-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από cris@tos
Βιλογία γενικής εννοείς ε;

Όχι, βιολογία επιλογής εννοώ, αλλά στο βιβλίο πάνω έγραφε "Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης". Που είναι λάθος βέβαια.
Ήταν πιο πολύ σαν ανθρωπολογία, βασικά, παρά σαν βιολογία, θα έλεγα.

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 12:29, 31-07-09:

Το ίδιο λέμε,βιολογία επιλογής γενικής.
Δεύτερη βιολογία για όσους δεν κατάλβαν.
οφ:ιατρική θες;

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kansas Rocks! έγραψε στις 12:35, 31-07-09:

Το ίδιο λέμε,βιολογία επιλογής γενικής.
Δεύτερη βιολογία για όσους δεν κατάλβαν.
οφ:ιατρική θες;

Έτσι όπως το είπες, κατάλαβα Βιολογία γενικής, αυτή που κάνουν όλοι...
Ναι, ιατρική θέλω.

mercurius (θράσος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο θράσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O mercurius έγραψε στις 13:03, 22-09-09:

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα! Είμαι θεωρητική αλλά έχω πάρει θεωρητική επειδή θέλω να περάσω ιστορικό-αρχαιολογικό! δε πήγα επειδή είμαι καλός παπαγάλος, το αντίθετο μάλιστα. Πρώτη φορά πέρσι αναγκάστηκα να παπαγαλίσω επειδή ήθελα να προετοιμαστώ για φέτος.. Τα χω παιξει με τον όγκο της παπαγαλίας και ειδικά στα αρχαία τα οποία δε παλεύονται με την καμία! Ειλικρινά ΔΕΝ έχω την πολυτέλεια μυαλου να δώσω βιολογία για δεύτερο γενικής! το κεφάλι μου πάει να σπάσει απ το πολύ απ' έξω! Γι αυτό και σκέφτηκα στην αρχή να δώσω μαθηματικά γενικής χωρίς το 7ο, απλά να τα δωσω δεύτερο γενικής, και μετά καποιοι μου πρότειναν να δώσω φυσική.. Η αλήθεια είναι πως κλίνω περισσότερο προς την ιδέα της φυσικής γτ θα χω και μια καταπληκτική καθηγήτρια ιδιαίτερα. Ωστόσο θα ήθελα να μου πει κάποιος υπέυθυνα και για τα δυο μαθήματα! Κυρίως για τη φυσική, όποιος έδωσε φέτος ας με διαφωτίσει πλιζ!

(να σημιώσω πως εννοείται ότι μπορώ να τα καταφέρω στα θετικά μαθήματα, ίσως μαλιστα πολύ καλύτερα απ όσο στην παπαγαλία)

vasoyla

Φοιτητής

H vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H vasoyla έγραψε στις 14:50, 23-09-09:

Εγω θα σου προτεινα να δωσεις μαθηματικα τα οποια ειναι πολυ ευκολα σε σχεση με την φυσικη.Εγω ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και διαλεξα μαθηματικα.Γενικα απο τα μαθηματα γενικης παιδειας συνηθως τα παιδια διαλεγουν βιολογια ή μαθηματικα.Ελαχιστοι ειναι αυτοι που διαλεγουν φυσικη και ιστορια και στο τελος οι περισσοτεροι το μετανιωνουν......

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 15:08, 23-09-09:

αφου δεν εισαι καλος στην παπαγαλια γτ θες να πας ιστορικό-αρχαιολογικό?

mercurius (θράσος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο θράσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O mercurius έγραψε στις 17:53, 23-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nefi
αφου δεν εισαι καλος στην παπαγαλια γτ θες να πας ιστορικό-αρχαιολογικό?
κοιτα να δεις εγώ καλών τεχνών θέλω να πάω αλλά θέλω να περάσω ιστορικό αρχαιολογικό στις πανελληνιες
παιδιά, αν κάποιος από σας έχει δώσει φυσική παρακαλώ να μου πει αν είναι όντοως δύσκολη γτ εμένα μου φαίνεται πανεύκολη μέχρι τώρα!

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 17:57, 23-09-09:

Τα μαθηματικά αν δεν τα έχεις αφήσει είναι θα σου φανούν ψιλογελοία.Η φυσική είναι ελαφρως πιο δύσκολη αλλά τα σπάει.Και τα θέματα που μπαίνουν είναι εύκολα για να προσελκύσουν περισσότερα παιδιά.
Ξέχασα,αν πάρεις φυσική δεν ανοίγεις 2ο-40 πεδίο,ενώ με τα μαθηματικά τα ανοίγεις.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 18:01, 23-09-09:

Τα μαθηματικά αν δεν τα έχεις αφήσει είναι θα σου φανούν ψιλογελοία.Η φυσική είναι ελαφρως πιο δύσκολη αλλά τα σπάει.Και τα θέματα που μπαίνουν είναι εύκολα για να προσελκύσουν περισσότερα παιδιά.
Ξέχασα,αν πάρεις φυσική δεν ανοίγεις 2ο-40 πεδίο,ενώ με τα μαθηματικά τα ανοίγεις.
Τι κάνεις στη Φυσική Γενικής ? (Εννοώ σαν ύλη , τι περιλαμβάνει :iagree

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 18:03, 23-09-09:

Φως,ατομικά φαινόμενα και πηρυνικά φαινόμενα.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 18:05, 23-09-09:

Ωραία , αλλά μου φαίνονται πιο δύσκολα απο Μαθηματικά Γενικής !

Leo 93

Φοιτητής

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O Leo 93 έγραψε στις 19:02, 23-09-09:

Υπάρχουν και τα βιβλία. Αν θες τσέκαρέ τα:

-Μαθηματικά Γεν.
-Φυσική Γεν.

Προτιμώ τη φυσική αλλά μέχρι τη 3η μπορεί να έχω αλλάξει γνώμη.

Stefanoskarras92 (Στέφανος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O Stefanoskarras92 έγραψε στις 11:47, 04-10-09:

Επισης εξαρταται και πως σου φαινοντα τα μαθηματικα... ας πουμε αν ανηκεις στην κατηγορια που τα σιχαινεται τοτε αστο καλυτερα, δεν μπα να'ναι πανευκολα θα τα παρεις απο την κακη τους μερια και δεν θα γουσταρεις ουτε να τα βλεπεις... Το ιδιο ισχυει και για την φυσικη γι'αυτο προσεξε το..

EleNouzZz

Φοιτητής

H EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H EleNouzZz έγραψε στις 21:56, 20-10-10:

Το μαθημα επιλογης πολυμεσα δικτυα της γ λυκειου το δινουμε στις ενδοσχολικες εξετασεις? ο βαθμος καθε τετραμηνου μετραει στο μεσ ορο? Ευχαριστω

eva.

Μαθητής Γ' λυκείου

H eva. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H eva. έγραψε στις 22:03, 20-10-10:

δεν το δίνουμε ενδοσχολικές εξετάσεις αλλά πρέπει να κάνεις μια εργασία οσο για τ βαθμό νομίζω πως δεν μετράει αλλά δεν είμαι σίγουρη

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:04, 20-10-10:

Όχι, δεν το δίνουμε, είναι η πληροφορική βασικά.
Νομίζω πως μετράει αφού μετράει το ΑΟΘ, δεν είμαι σίγουρη.

@eva, αυτό νομίζω εξαρτάται από τον καθηγητή (η εργασία).

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 22:33, 09-02-11:

Καλησπέρα.Σήμερα έκανα την υπέρβαση και αποφάσισα να αλλάξω το δεύτερο μάθημα γενικής που θα δώσω.Δεν άντεξα την πίεση της παπαγαλίας της βιολογίας και θα πάρω τα μαθηματικά.Η ερώτησή μου είναι η εξής:Θα προλάβω να τελειώσω την ύλη την κατάλληλη χρονική στιγμή ώστε και να είμαι σε καλό επίπεδο και να προλάβω να κάνω καλή επανάληψη;Να σημειωθεί ότι είμαι Θετική κατεύθυνση και το πρώτο κεφάλαιο το γνωρίζω καλά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Superhuman : 09-02-11 στις 23:05. Αιτία: Διόρθωση γελοίου λάθους!

Chemwizard (Γιάννης)

Συντονιστής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,302 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε στις 22:37, 09-02-11:

Τώρα δεν αλλάζει αν το δήλωσες.Είτε το δήλωσες είτε όχι,πάει να πει πως το σκέφτηκες και το αποφάσισες.Ρίσκο αλλά το ήξερες.

Όποιος τον πανικοβάλλει χωρίς λόγο θα του κόψω τα ποδάρια
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:37, 09-02-11:

Χαλαρά. Δεν είναι μεγάλη η ύλη ούτε και δύσκολη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

koum

Φοιτητής

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 22:38, 09-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Η ερώτησή μου είναι η εξής:Θα προλάβω να τελειώσω την ύλη την κατάλληλη χρονική στιγμή ώστε και να είμαι σε καλό επίπεδο και να προλάβω να κάνω καλή επανάληψη;
Η απάντησή μου είναι η εξής:

ΝΑΙ, προλαβαίνεις.

Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους το άνοιξες το topic, ναι;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:39, 09-02-11:

Chem, αυτό το Φεβρουάριο το δηλώνουν, μπορεί να αλλάξει.

vavlas (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O vavlas έγραψε στις 22:40, 09-02-11:

Είναι ελάχιστη η ύλη.
Αγνόησε το πρώτο κεφάλαιο και πάνε κατευθείαν στο δεύτερο.
Μια χαρά προλαβαίνεις.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

SOFIA19

Φοιτητής

H SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H SOFIA19 έγραψε στις 22:40, 09-02-11:

Το συζητάς πως δεν θα προλάβεις;Εννοείται ότι θα προλάβεις,αφου είσαι θετική όλα καλά.Επικεντρώσου στο κεφάλαιο της στατιστικής που από ότι θυμάμαι ξεκινά αυτή την περίοδο και όλα θα είναι εύκολα.
Καλή επιτυχία.

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 22:48, 09-02-11:

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

@Chemwizard : Έχω τη δήλωση,αλλά,ευτυχώς,δεν την έχω δώσει ακόμη.Το ρίσκο το γνώριζα πολύ καλά.(Χαχαχαχαχα ευχαριστώ για την ψυχολογική υποστήριξη )

@Koum : Το topic το άνοιξα,κυρίως,για να μου απαντήσουν,όσοι το δίνουν,για το αν είναι επαρκής ο χρόνος.Οι ψυχολογικοί λόγοι συνέβαλαν δραματικά,παρόλ' αυτά...

nikos45

Απόφοιτος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O nikos45 έγραψε στις 01:28, 12-02-11:

Για μενα εκανες πολυ καλα που αλλαξες το μαθημα επιλογης εστω και αυτη τη στιγμη.Οντως εχει πολυ παπαγαλια η Βιολογια και εφοσον εισαι Θετικη(ευτυχως που εισαι Θετικη και μπορεις να τα καταφερεις ανετα γιατι αν ησουνα σε αλλη κατευθυνση τωρα θα λεγαμε αλλα πραγματα....)δεν το συζηταμε καθολου,νομιζω εκανες την καλυτερη επιλογη αν και αργησες λιγο να το αποφασισεις αλλα ποτε δεν ειναι αργα.Συγκεντρωσου και ολα θα πανε μια χαρα.Πιστευω πως με συγροτημενο διαβασμα θα καταφερεις να βγαλεις την υλη κανονικα.Δεν ειναι δυσκολη η υλη,θα το εχεις διαπιστωσει και μονος σου αυτο το διαστημα που εχεις ξεκινησει να διαβαζεις εντατικα αλλα ουτε και μεγαλη.Εδω εγω για να καταλαβεις που ημουνα Θεωρητικη Κατευθυνση και δεν ημουνα καλος στα Μαθηματικα γιατι δεν μου αρεσαν κατα κυριο λογο στο τελος της 3ης λυκειου χωρις να εχω ασχοληθει καθολου ολη τη χρονια με το συγκεκριμενο μαθημα μεσα σε 3 ημερες που ειχα περιθωριο για τις ενδοσχολικες διαβασα ολη την υλη κανονικα και το πιο σημαντικο τα καταλαβαινα κιολας,ελυνα κανονικα ασκησεις κανοντας μερικα μαθηματα στο φροντιστηριο βεβαια εκεινες τις ημερες μονο.Φαντασου δηλαδη να ειχα ασχοληθει κανονικα ολη τη χρονια και να διαβαζα συνεχεια ποσο καλα θα μπορουσα να τα ειχα παει στις Πανελληνιες αν το ειχα επιλεξει και δεν ειχα παρει τη Βιολογια,ενα μαθημα απο το οποιο δεν μαθαινεις απολυτως τιποτα παρα μονο να παπαγαλιζεις και να αποστηθιζεις για να θυμασαι καποια πραγματα για ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα μεχρι να δωσεις Πανελληνιες,καθως μετα το τελος αυτων εχεις ξεχασει αν οχι τα παντα σχεδον ολα.Τρανο παραδειγμα εγω και πολλοι αλλοι φιλοι μου που υστερα απο 3 μηνες δεν θυμομασταν απολυτως τιποτα απο αυτα που πριν απο λιγο καιρο γνωριζαμε απεξω και ανακατωτα.Αυτο ειναι λοιπον το μεγαλειο του ελληνικου συστηματος εκπαιδευσης που μεταδιδεται στα Ελληνοπουλα σημερα.Τεσπα ανοιξα μεγαλη κουβεντα και μη σχετικη με το θεμα μας.Σου ευχομαι καλη επιτυχια στις Πανελλαδικες και να περασεις στη σχολη που θες.Αν επιτρεπεται σε ποια σχολη στοχευεις να περασεις?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos45 : 12-02-11 στις 01:56.

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 01:44, 12-02-11:

Ναι έκανες πολύ καλά που άλλαξες μάθημα...

Τα μαθηματικά είναι σχετικά εύκολα..η στατική θα πάρει λίγο χρόνο αλλά οι πιθανότητες βγαίνουν πανεύκολα...

προλαβαίνεις άνετα
Καλή επιτυχία!!!

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

O Superhuman έγραψε στις 13:44, 12-02-11:

1)Θεωρώ πως η Βιολογία Γ. δεν είναι μόνο στείρα παπαγαλία.Είναι γραμμένα μέσα πράγματα που μας βοηθάνε όλους και να κατανοήσουμε κάποια φαινόμενα στην καθημερινή μας ζωή και να μπορούμε να αποφεύγουμε κάποια άλλα.Εν μέρει έχεις δίκιο γιατί η παπαγαλία το "σκοτώνει" λίγο αυτό το καλό.

2)Επειδή ήμουν κάπως πιεστικός με τους καθηγητές στο φροντιστήριο,με έβαλαν σε ένα πιεστικό πρόγραμμα.Δηλαδή,4 ώρες μαθηματικά γενικής.2 ώρες στατιστική και 2 ώρες πιθανότητες.Κάπως υπερβολικό,αλλά δεν έχω πρόβλημα.

3)Ο στόχος μου είναι το Βιολογικό Κρήτης.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 14:01, 12-02-11:

Όχι δεν προλαβαίνεις....

Την βιολογία Γενικής θεωρώ πως είναι μάθημα που βγαίνει άνετα με διάβασμα μιας εβδομάδας εντατικά (1 μήνα στο χαλαρό). Από τη στιγμή που από το Σεμπτέμβριο μέχρι τώρα δεν κατάφερες να τη μάθεις, θεωρώ ακατόρθωτο να καταφέρεις να μαθεις τα μαθηματικά Γενικής στο διάστημα που απομένει που εκτός από παπαγαλία θέλει εξάσκηση και κατανόηση.

Από την άλλη τα μαθηματικά Γενικής προσφέρουν πιο εύκολα το απόλυτο 20άρι στο διαβασμένο αλλά μπορεί να ρίξει τον αδιάβαστο αρκετά. Η βιολογία προσφέρει πιο εύκολα καλό βαθμό στο μέτριο αλλά δύσκολα το απόλυτο

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά, ναι προλαβαίνεις.
Συμφωνώ σε αυτο αλλά πρεπει να ισχύει το αν. Βιολογία και να μην το έχεις μπορείς να χτυπήσει μεγάλο βαθμό με λίγο διάβασμα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 12-02-11 στις 15:13.

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:04, 12-02-11:

βιολογία γενικής είναι στάνταρ μάθημα...
έχω τις καλύτερες αναμνήσεις

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,716 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:07, 12-02-11:

Focko μην αγχώνεις άδικα το παιδί και λες βλακείες -.-
Έλεος δηλαδή.
Η Βιολογία όντως θέλει να τα ξέρεις απ' έξω, κι αν δεν είσαι συνηθισμένος σε αυτό απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.
Αν ο Super πάει θετική, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεί, και μιας και τα Μαθηματικά Γ.Π είναι εύκολα ακόμα και για παιδιά Θεωρητικής, θα τα καταφέρει μια χαρά. Λίγη βάση να δώσει και θα τα πάει τέλεια.
Μην τον αγχώνετε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,370 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:15, 12-02-11:

Μια συμμαθήτρια μου (της τεχνολογικής!!!!) αποφάσισε τώρα να αλλάξει τη βιολογία με ιστορία!!!!!
Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

Γιώργος

Διδακτορικός

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:22, 12-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Όχι δεν προλαβαίνεις....
Μην τον ακούς τον φόκο, τρολλάρει.

Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά, ναι προλαβαίνεις. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρεις απ' την κατεύθυνση. Το 2ο είναι απλά διαγραμματάκια. Το 3ο είναι πιθανότητες, αλλά πολύ elementary πράγματα. Μπορεί να ζοριστείς λίγο, αλλά προλαβαίνεις άνετα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 14:22, 12-02-11:

Απο Βιολογια σε Ιστορια Γενικης νομιζω ειναι θανατηφόρο και...επώδυνο(ouch!)
Διαστροφή μιλάμε!

Μην τον ακούς τον φόκο, τρολλάρει.

Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά, ναι προλαβαίνεις. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρεις απ' την κατεύθυνση. Το 2ο είναι απλά διαγραμματάκια. Το 3ο είναι πιθανότητες, αλλά πολύ elementary πράγματα. Μπορεί να ζοριστείς λίγο, αλλά προλαβαίνεις άνετα.
Επίκληση στην αυθεντία του Τζωρτρζέτου!

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,716 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:23, 12-02-11:

Καλά ένας γνωστός μου τώρα τον Ιανουάριο αποφάσισε από Θεωρητική να πάει Τεχνολογική(Γ' λυκείου).
Πώς το πήρε αυτό το ρίσκο ούτε γω μπορώ να καταλάβω.

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 14:31, 12-02-11:

[off-topic mode ON] Και μετα ειμαι εγώ μαζόχα που κανω 9 ωρες μαθηματικά! [off-topic mode off]

Παιδια γνωμη μου αλλα κανενας σοβαρος μαθητης δεν θα ηθελε να αλλαξει μαθημα επιλογης απο ενα θεωρητικο σε ενα πρακτικο και αντιθετα και δη κατευθυνση!

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,370 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:31, 12-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Καλά ένας γνωστός μου τώρα τον Ιανουάριο αποφάσισε από Θεωρητική να πάει Τεχνολογική(Γ' λυκείου).
Πώς το πήρε αυτό το ρίσκο ούτε γω μπορώ να καταλάβω.
Αυτό δεν επιτρέπεται, το ξέρω καλά. Η προθεσμία για αλλαγή κατεύθυνσης έληξε 31 Οκτωβρίου. Και το ξέρω καλά, γιατί ένα κορίτσι τέλος Νοεμβρίου, ζήτησε από τη θετική να έρθει στην τεχνολογική-1. Ο διευθυντής προσπάθησε να τη βοηθήσει, αλλά δεν μπόρεσε. (Μήπως εννοείς για απόφοιτο και όχι για μαθητή?)

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 15:02, 12-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Focko μην αγχώνεις άδικα το παιδί και λες βλακείες -.-
Έλεος δηλαδή.
Η Βιολογία όντως θέλει να τα ξέρεις απ' έξω, κι αν δεν είσαι συνηθισμένος σε αυτό απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.
Αν ο Super πάει θετική, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεί, και μιας και τα Μαθηματικά Γ.Π είναι εύκολα ακόμα και για παιδιά Θεωρητικής, θα τα καταφέρει μια χαρά. Λίγη βάση να δώσει και θα τα πάει τέλεια.
Μην τον αγχώνετε.
Η βιολογία γενικής είναι παραμυθάκι.

Παπαγαλία θέλουν τα αρχαία (μετάφραση). Μετα από τόσα χρόνια αρχαία στο σχολείο νομίζω ότι όλοι οι μαθητές είναι συνηθισμένοι στη παπαγαλία. Η βιολογια αν κατανοήσεις κάποια πράγματα δεν θέλει καν παπαγαλία. Ειδικά τα θέματα που πέφτουν τα τελευταία χρόνια έχουν δείξει ότι αυτό που θέλουν δεν είναι παπαγαλία απλώς κατανόηση. Αν διαβάσει κάποιος σε αυτό το διάστημα βγαίνουν άνετα τα Μαθηματικά Γενικής. Η αποψή μου είναι οτι η βιολογία Γενικής απαιτεί λιγότερο χρόνο από ότι τα μαθηματικά Γενικής και δεν θέλει επιπλέον και εξάσκηση. Η στατιστική έχει κάποιες λεπτομέρειες που πρέπει να τις κατανοήσεις (αν τα κάνεις τυφλοσουρτικά θα κάνεις λάθη). Στη βιολογία ότι δεν κατανοείς μπορεί να το παπαγαλίσεις χωρίς επιπτώσεις.

Τα μαθηματικά είναι εύκολο μάθημα μόνο για τον διαβασμένο.

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά,
Συμφωνώ αλλά πρέπει να ισχύει το αν. Αντίθετα στη βιολογία γενικής μπορεί να γράψεις κι ας μην το έχεις αρκεί λίγη ενασχόληση.

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Μια συμμαθήτρια μου (της τεχνολογικής!!!!) αποφάσισε τώρα να αλλάξει τη βιολογία με ιστορία!!!!!
Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...
Προτιμώ να δώσω μαθηματικα, βιολογία και φυσική γενικής μαζί παρά ιστορία μόνη της. Εκτός από την δυσκολία που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι πολύ δύσκολο να χτυπήσεις βαθμό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 12-02-11 στις 15:30.

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 15:28, 12-02-11:

παιδιά, είναι καθαρά θέμα τι σου αρέσει. Για κάποιον που έχει μια ευχέρεια με τη μαθηματική λογική, τα μαθηματικά δεν έχουν καμία σημαντική δυσκολία. Και φόκο, η βιολογία είναι έτσι στα δικά σου μάτια. Για κάποιον που δεν είναι πορωμένος με ιούς και οικοσυστήματα, τότε το μάθημα είναι παπαγαλία. Αντίθετα, εάν σου αρέσουν τα μαθηματικά, τότε η όποια εξάσκηση θα είναι παιχνιδάκι για σένα, και δεν θα είναι τόσο αγγαρεία όσο το να μάθεις ( ή έστω να κατανοήσεις ) μερικές σελίδες.

στο θέμα του χρόνου τώρα, φυσικά και προλαβαίνεις, όπως είπαν κι άλλοι, το πρώτο κεφάλαιο δε χρειάζεται καν, και το δεύτερο μπορεί να έχει κάποιες περίεργες έννοιες αλλά αυτά που θα μάθεις είναι μετρημένα, αν το πλακώσεις με ένα βοήθημα και ξεσκιστείς η στατιστική σε 2 βδομάδες έχει φύγει. Και μετά είναι οι πιθανότητες, που στην ουσία με αυτές αρχίζεις και την επανάληψη παράλληλα με όλο και πιο συνδυαστικές ασκήσεις

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 15:42, 12-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Αυτό δεν επιτρέπεται, το ξέρω καλά. Η προθεσμία για αλλαγή κατεύθυνσης έληξε 31 Οκτωβρίου. Και το ξέρω καλά, γιατί ένα κορίτσι τέλος Νοεμβρίου, ζήτησε από τη θετική να έρθει στην τεχνολογική-1. Ο διευθυντής προσπάθησε να τη βοηθήσει, αλλά δεν μπόρεσε. (Μήπως εννοείς για απόφοιτο και όχι για μαθητή?)
Δεν ξέρω, μπορεί, δεν πάει εξάλλου στο σχολείο μου για να είμαι σίγουρη.
Αρχική Δημοσίευση από fockos
Η βιολογία γενικής είναι παραμυθάκι.

Παπαγαλία θέλουν τα αρχαία (μετάφραση). Μετα από τόσα χρόνια αρχαία στο σχολείο νομίζω ότι όλοι οι μαθητές είναι συνηθισμένοι στη παπαγαλία. Η βιολογια αν κατανοήσεις κάποια πράγματα δεν θέλει καν παπαγαλία. Ειδικά τα θέματα που πέφτουν τα τελευταία χρόνια έχουν δείξει ότι αυτό που θέλουν δεν είναι παπαγαλία απλώς κατανόηση. Αν διαβάσει κάποιος σε αυτό το διάστημα βγαίνουν άνετα τα Μαθηματικά Γενικής. Η αποψή μου είναι οτι η βιολογία Γενικής απαιτεί λιγότερο χρόνο από ότι τα μαθηματικά Γενικής και δεν θέλει επιπλέον και εξάσκηση. Η στατιστική έχει κάποιες λεπτομέρειες που πρέπει να τις κατανοήσεις (αν τα κάνεις τυφλοσουρτικά θα κάνεις λάθη). Στη βιολογία ότι δεν κατανοείς μπορεί να το παπαγαλίσεις χωρίς επιπτώσεις.

Τα μαθηματικά είναι εύκολο μάθημα μόνο για τον διαβασμένο.

.

Προτιμώ να δώσω μαθηματικα, βιολογία και φυσική γενικής μαζί παρά ιστορία μόνη της. Εκτός από την δυσκολία που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι πολύ δύσκολο να χτυπήσεις βαθμό.
Όχι φόκο, τα αρχαία δεν θέλουν παπαγαλία, τουλάχιστον όχι όπως το εννοείς εσύ. Αν δεν ξέρεις τι διαβάζεις και τα λες όλα μηχανικά, το πιθανότερο είναι να τα κάνεις σαλάτα, πρέπει κι εκεί να κατανοήσεις και να βρεις δικιά σου μέθοδο που θα σε κάνει να τα μάθεις καλύτερα.
Το ίδιο ισχύει και στην Βιολογία, ναι μεν πρέπει να κατανοήσεις τα πάντα, αλλά αν δεν τα γράψεις όπως σου τα έχει το βιβλίο, θα πατώσεις, έτσι απλά. Πρέπει να τα λες πάνω κάτω όπως σου τα έχει, γιατί η έκφρασή σου εσένα μπορεί να μην είναι καλή και να μην μπορείς να αποδώσεις καλά αυτό που στην ουσία ξέρεις τι είναι. If you know what i mean.

Συμφωνώ αλλά πρέπει να ισχύει το αν. Αντίθετα στη βιολογία γενικής μπορεί να γράψεις κι ας μην το έχεις αρκεί λίγη ενασχόληση
Ναι σωστά, μπορείς να γράψεις ένα 5.

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 15:47, 12-02-11:

στη βιολογία γενικής θέλει ΤΟ διάβασμα,ειδικά όταν έχεις να κάνεις μ'ένα τόσο κακογραμμένο βιβλίο που πρέπει να αποστηθίσεις...

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους