Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,192 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 425 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Νομική Σχολή Αθηνών

SuccessPrincess

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SuccessPrincess
H SuccessPrincess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H SuccessPrincess έγραψε στις 09:51, 01-12-13:

Tην Κυριακή 8 Δεκεμβρίου και ώρα 1-5μ.μ διοργανώνεται στο Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών {ΕΒΕΑ}, στην αίθουσα"Ερμής" στον 6ο όροφο ημερίδα με θέμα : "Κρίση και βία στα πανεπιστήμια".
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αριστοτέλης100

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αριστοτέλης100
Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αριστοτέλης100 έγραψε στις 11:40, 01-12-13:

Αυτές οι διαλέξεις απευθύνονται μόνο στους φοιτητές της Νομικής,δηλαδή συμπεριλαμβάνονται στη διδακτέα ύλη για την εξεταστική ή τις παρακολουθούν και άτομα εκτός σχολής;Θα πραγματοποιηθούν διαλέξεις και αυτήν την εβδομάδα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγνωστο

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγνωστο
H Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 431 μηνύματα.

H Αγνωστο έγραψε στις 17:40, 01-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θεμιστοπόλος
Άγνωστο, θα ήθελα να σε ενημερώσω σχετικά με μια εμπειρία μου.
Νομίζω ότι ο Αλιβιζάτος είναι πασόκος, και, σίγουρα, συζητήσεις στο ίδιο τραπέζι με εκείνον τον κάνουν να μοιάζει με πασόκο καφεΝτζή. Ο Δρόσος, πάλι, ξύνει τη μύτη του μπροστά στο κοινό, και «μάλλον» αγαπά τα Ομηρικά έπη.
There's nothing not to love about them!

Ελπίζω να βοήθησα...

Πω πω... Ανατριχιαστικές λεπτομέρειες που δε θα ήθελα να ξέρω από πού άντλησες!
Τις κρατώ ως φυλακτό!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

madrilenos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη madrilenos
Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O madrilenos έγραψε στις 15:45, 03-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Αγνωστο
Οι παλιές καραβάνες έχουν γνώμη για τους καθηγητές Αλιβιζάτο και Δρόσο στο Συνταγματικό;
Ο Αλιβιζάτος είναι καλός. Για τον Δρόσο δεν έχω άποψη.

Ο Αλιβιζάτος ισχύει ότι είναι πασόκος μέχρι κόκκαλο.
Παράθεση

Αριστοτέλης100

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αριστοτέλης100
Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αριστοτέλης100 έγραψε στις 23:33, 09-12-13:

Θα διεξαχθουν διαλέξεις και αυτήν την εβδομάδα;
Παράθεση

Tolis_97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tolis_97
Ο Tolis_97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Tolis_97 έγραψε στις 15:27, 10-12-13:

Γεια σας!
Παω β' λυκειου και εχω επιλεξει την θεωρητικη κατευθυνση με μονο στοχο την νομικη σχολη αθηνων!
Μπορει κανεις φοιτητης της συγκεκριμενης σχολης να μου πει πως ειναι η σχολη με βαση τα μαθηματα τους καθηγητες κλπ?
Ευχαριστω!!
Παράθεση

eya95 (Εύα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eya95
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε στις 16:50, 10-12-13:

Μη βιαζεσαι.. μπορει σ 2 χρονια να μν υπαρχει καν Νομικη ;ρ
Παράθεση

Tolis_97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tolis_97
Ο Tolis_97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Tolis_97 έγραψε στις 19:47, 10-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από eya95
Μη βιαζεσαι.. μπορει σ 2 χρονια να μν υπαρχει καν Νομικη ;ρ
Λες ε?
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,181 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 20:24, 30-12-13:

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης της σχολής (Οκτώβριος 2013):
http://www.adip.gr/eks/Final-Report_...Evaluation.pdf
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Kirdou
Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 18:58, 22-03-14:

Καλησπέρα.Μπορεί κάποιος να μου πεί την ύλη για το μάθημα "Ελληνική Πολιτική και Συνταγματική Ιστορία";Χρειάζεται σημειώσεις;
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 03:32, 23-03-14:

Κανείς;
Παράθεση

eya95 (Εύα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eya95
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε στις 22:03, 03-04-14:

για συνταγματικη ιστοριααα θελω κ εγω συμβουλες !!
Παράθεση

Λέτρω

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Λέτρω
H Λέτρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Λέτρω έγραψε στις 09:19, 07-04-14:

Ξέρει κανείς αν θα γράψουμε την Τετάρτη που έχει γενική απεργία ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ;
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 12:57, 07-04-14:

Οι θυρωροί θα ξέρουν αύριο το πρωί.
Παράθεση

Mythik52 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mythik52
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O Mythik52 over the moon έγραψε στις 16:30, 18-06-14:

Γεια σας παιδια. Ειμαι μαθητης Α λυκειου και θελω να περασω Νομικη γιατι μου αρεσουν τα επαγγελματα της. Ομως, δεν μπορω να παπαγαλισω ευκολα πολλα πραγματα. Πχ Ιστορια μαθαινω αλλα ξερω γω ειδικα αυτα που δεν μου αρεσεουν δεν τα μαθαινω.. Η Νομικη απο ο,τι εχω ακουσει εχει πολλη παπαγαλια και αμα παω θα τη βγαλω σε 15 χρονια. Τι μου προτεινετε;
Παράθεση

silia1991

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silia1991
H silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H silia1991 έγραψε στις 16:44, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Mythik52
Γεια σας παιδια. Ειμαι μαθητης Α λυκειου και θελω να περασω Νομικη γιατι μου αρεσουν τα επαγγελματα της. Ομως, δεν μπορω να παπαγαλισω ευκολα πολλα πραγματα. Πχ Ιστορια μαθαινω αλλα ξερω γω ειδικα αυτα που δεν μου αρεσεουν δεν τα μαθαινω.. Η Νομικη απο ο,τι εχω ακουσει εχει πολλη παπαγαλια και αμα παω θα τη βγαλω σε 15 χρονια. Τι μου προτεινετε;
οταν λες παπαγαλια εννοεις οπως την εννοουμε στο σχολειο? καμια σχεση! στη νομικη δεν παπαγαλιζεις ειναι γνωμη που επικρατει απο ανθρωπους που δεν ξερουν. στη μεχρι τωρα πορεια μου στη σχολη δεν παπαγαλισα. το μονο π χρειαστηκε να παπαγαλισω κ αυτο στον ελαχιστο δυνατο βαθμο ειναι η ιστορια δικαιου τ α εξαμηνου που πιστεψε με παπαγαλιζεις αν θες να παρεις 9 ή 10. αμα μπορεις να περασεις δλδ αμα μπορεις να παπαγαλισεις για να περασεις Νομικη, δε θα βρεις μπροστα σου παπαγαλια με την εννοια που την εννοουμε στο σχολειο. στοχευμενο και συστηματικο διαβασμα θελει κ αυτο αν θες καλους βαθμους. κατα τα αλλα, αν εχεις αντιληψη και δεν αφηνεις κενα το παιρνεις ανετα στα 5 χρονια κατα μεσο ορο. μη φοβασαι τιποτα, το ζορι ειναι οι πανελληνιες γ μενα οχι η νομικη !
Παράθεση

Mythik52 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O Mythik52 over the moon έγραψε στις 17:18, 18-06-14:

Αχα! Αλλα οταν γραφεις εξετασεις πανω σε καποιο δικαιο δεν πρεπει οι νομοι να παρατιθενται αυτολεξει?
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 17:19, 18-06-14:

Πότε θα καταλάβουμε ότι το πανεπιστήμιο δεν έχει παπαγαλία;Αλλο απομνημόνευση που σε όλες στις σχολές τις θεωρητικές πρέπει να θυμάσαι πράγματα απο το διάβασμα για να γράψεις και άλλο παπαγαλίζω πρόταση-πρόταση και παράγραφο-παράγραφο όπως στο λύκειο.Η ύλη της ιστορίας στις πανελλήνιες είναι γύρω στις 100 σελίδες.Η ύλη ενός και μόνο μαθήματος εξαμήνου ιστορίας στο πανεπιστήμιο είναι απο 200 το ευκολότερο έως 500+ σελίδες.Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και με τα νομικά μαθήματα.
Παράθεση

Mythik52 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Mythik52 over the moon έγραψε στις 17:41, 18-06-14:

Αυτο εννοω με το ''παπαγαλια''. Απομνημονευση. Επειδη εγω ειμαι ατομο που ειδικα πραγματα που δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα πολυ δεν τα μαθαινω και δεν τα αποστηθιζω ευκολα... Και δεν θελω
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 18:14, 18-06-14:

Αχα! Αλλα οταν γραφεις εξετασεις πανω σε καποιο δικαιο δεν πρεπει οι νομοι να παρατιθενται αυτολεξει?
Αυτός είναι ένας ακόμα μύθος. Τον νόμο τις περισσότερες φορές μαζί σου θα τον έχεις, να τον ερμηνεύεις πρέπει να ξέρεις,
Παράθεση

silia1991

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silia1991
H silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H silia1991 έγραψε στις 19:41, 18-06-14:

Αυτο εννοω με το ''παπαγαλια''. Απομνημονευση. Επειδη εγω ειμαι ατομο που ειδικα πραγματα που δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα πολυ δεν τα μαθαινω και δεν τα αποστηθιζω ευκολα... Και δεν θελω
αν κατι δε σε ενδιαφερει πολυ τι εννοεις? αν μπεις στη σχολη θα αναγκαστεις να ενδιαφερθεις γ να παρεις πτυχιο! αν σε προβληματιζει μονο το θεμα της παπαγαλιας, απλως βγαλτο απο το μυαλο σου, δεν τιθεται τετοιο θεμα. αν τωρα δεν εισαι σιγουρος οτι θες νομικη τοοοοοοσο κ σκεφτεσαι το διαβασμα που ειναι λιγο πιο βαρυ απο αλλου τοτε πασο...

Αρχική Δημοσίευση από Libertus
Αυτός είναι ένας ακόμα μύθος. Τον νόμο τις περισσότερες φορές μαζί σου θα τον έχεις, να τον ερμηνεύεις πρέπει να ξέρεις,
ναι ακριβως εξαιρεση καποια επιλογης μαθηματα που εχουν θεωριες μεσα αλλα και παλι δεν ειναι παπαγαλια με δικο σου τροπο τα μαθαινεις κ τα γραφεις

οχι βεβαια ουτε καν!!! απο τον κωδικα τα βλεπεις ολα!! απορω γιατι κυκλοφορουν αυτες οι αντιληψεις λεγονται συχνα και δεν εχω καταλαβει πώς διαδιδονται! αλλα μεταξυ μας αν θες πολυ μια σχολη δεν κοιτας την παπαγαλια ή οχι! θελω να πω μην ξεκινας απο το πώς θα ναι τα μαθηματα ξεκινα απο το αν σ αρεσει! κριτηριο ειναι το μετα, το αντικειμενο οχι τα μαθηματα ουτε οι εξετασεις ουτε διαφορα αλλα! αν γουσταρεις νομικη πηγαινε! στο λεω γιατι πολλα παιδια το μετανιωνουν μετα -οχι λογω εξετασεων ουτε μαθηματων- απλως γιατι δεν τους αρεσει η σχολη. σκεψου κυριως αν σ αρεσει να δουλεψεις ως δικηγορος, να μαθεις το δικαιο, να εισαι σ αυτο τον κλαδο τελος παντων...τα φοιτητικα θεματα ξεχνα τα!
Παράθεση

Mythik52 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Mythik52 over the moon έγραψε στις 20:52, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από silia1991
αν κατι δε σε ενδιαφερει πολυ τι εννοεις? αν μπεις στη σχολη θα αναγκαστεις να ενδιαφερθεις γ να παρεις πτυχιο! αν σε προβληματιζει μονο το θεμα της παπαγαλιας, απλως βγαλτο απο το μυαλο σου, δεν τιθεται τετοιο θεμα. αν τωρα δεν εισαι σιγουρος οτι θες νομικη τοοοοοοσο κ σκεφτεσαι το διαβασμα που ειναι λιγο πιο βαρυ απο αλλου τοτε πασο...

ναι ακριβως εξαιρεση καποια επιλογης μαθηματα που εχουν θεωριες μεσα αλλα και παλι δεν ειναι παπαγαλια με δικο σου τροπο τα μαθαινεις κ τα γραφεις

οχι βεβαια ουτε καν!!! απο τον κωδικα τα βλεπεις ολα!! απορω γιατι κυκλοφορουν αυτες οι αντιληψεις λεγονται συχνα και δεν εχω καταλαβει πώς διαδιδονται! αλλα μεταξυ μας αν θες πολυ μια σχολη δεν κοιτας την παπαγαλια ή οχι! θελω να πω μην ξεκινας απο το πώς θα ναι τα μαθηματα ξεκινα απο το αν σ αρεσει! κριτηριο ειναι το μετα, το αντικειμενο οχι τα μαθηματα ουτε οι εξετασεις ουτε διαφορα αλλα! αν γουσταρεις νομικη πηγαινε! στο λεω γιατι πολλα παιδια το μετανιωνουν μετα -οχι λογω εξετασεων ουτε μαθηματων- απλως γιατι δεν τους αρεσει η σχολη. σκεψου κυριως αν σ αρεσει να δουλεψεις ως δικηγορος, να μαθεις το δικαιο, να εισαι σ αυτο τον κλαδο τελος παντων...τα φοιτητικα θεματα ξεχνα τα!
Μου αρεσει η σχολη απλα λεω δεν γινεται να σου αρεσουν ΟΛΑ τα μαθηματα.. Πχ μπορει να σου αρεσουν ολα εκτος απο το Αστικο ξερω γω... Απλα εγω δεν ειμαι μαθητης που καθομαι να διαβασω με τις ωρες και με δυσκολευαν τα θεωρητικα μαθηματα (Ιστορια, Θρησκευτικα, Βιολογια, ΚΠΑ κ.λπ). Απλα λατρευω τα Αρχαια και Λατινικα που εχω κανει λιγο μου αρεσαν (μου αρεσουν οι ξενες γλωσσες ισως γι΄αυτο). Ακομα η Ιστορια της Γ Λυκειου ειναι πολυ ενδιαφερουσα οποτε θα γραψω... Και εχουν πεσει να με φανε που θελω Νομικη γιατι ειναι σχολη αμιγως θεωρητικη και θελει παρα μα παρα μα παρα πολυ διαβασμα σε στυλ παπαγαλιας και αποστηθισης και οτι αν παω θα τη βγαλω σε 15 χρονια.
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 19:03, 19-06-14:

Δεν είναι παπαγαλία η απομνημόνευση.Ακόμα και μαθηματικά να σπουδάσεις θα πρέπει να ξέρεις κάποιες θεωρίες και τύπους με απομνημόνευση.Για θεωρητικές σχολές δεν το συζητάμε.

Για να τον ερμηνεύσεις δεν πρέπει να έχεις διαβάσει βιβλία δηλαδή να θυμάσαι ερμηνείες και κανόνες;Απο το κεφάλι σου τα βγάζεις;Αρα πάλι απομνημόνευση χρειάζεται
Παράθεση

_Νηρηίς_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 22:41, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Kirdou
Για να τον ερμηνεύσεις δεν πρέπει να έχεις διαβάσει βιβλία δηλαδή να θυμάσαι ερμηνείες και κανόνες;Απο το κεφάλι σου τα βγάζεις;Αρα πάλι απομνημόνευση χρειάζεται
Μέσα από πρακτικά θα μάθεις να τον ερμηνεύεις, κυρίως να διευκρινιστούν κάποιες ασάφειες ή να διευρυνθεί το πεδίο της διάταξης. Αυτό γίνεται με την εμπειρία, δεν υπάρχει κανόνας. Επιχειρήματα, σκέψη, εμπειρία, εξάσκηση. Αυτά.

Μου αρεσει η σχολη απλα λεω δεν γινεται να σου αρεσουν ΟΛΑ τα μαθηματα.. Πχ μπορει να σου αρεσουν ολα εκτος απο το Αστικο ξερω γω... Απλα εγω δεν ειμαι μαθητης που καθομαι να διαβασω με τις ωρες και με δυσκολευαν τα θεωρητικα μαθηματα (Ιστορια, Θρησκευτικα, Βιολογια, ΚΠΑ κ.λπ). Απλα λατρευω τα Αρχαια και Λατινικα που εχω κανει λιγο μου αρεσαν (μου αρεσουν οι ξενες γλωσσες ισως γι΄αυτο). Ακομα η Ιστορια της Γ Λυκειου ειναι πολυ ενδιαφερουσα οποτε θα γραψω... Και εχουν πεσει να με φανε που θελω Νομικη γιατι ειναι σχολη αμιγως θεωρητικη και θελει παρα μα παρα μα παρα πολυ διαβασμα σε στυλ παπαγαλιας και αποστηθισης και οτι αν παω θα τη βγαλω σε 15 χρονια.
Σε ένα χρόνο, αν με το καλό την επιλέξεις, θα γελάς με τον εαυτό σου με αυτά που σκεφτόσουν. Θα αλλάξεις άποψη για το πανεπιστήμιο, προς το καλύτερο ή το χειρότερο δεν γνωρίζω. Αυτό είναι εγγυημένο!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alan09

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη alan09
Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O alan09 έγραψε στις 14:22, 04-09-14:

Έτσι ετοιμάζεται να υποδεχτεί τους πρωτοετείς φοιτητές η Νομική Σχολή Αθηνών.
http://www.kathimerini.gr/782280/art...hn-odo-solwnos
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 11:36, 05-09-14:

*νυχοπερπατωντας*
να ρωτησω βρε καμαρια μου, εχει δωσει κανεις εμπραγματο προφορικα; (στα προφορικα ισχυουν τα κλιμακια, σωστα; ) ποιες ηταν οι εντυπωσεις του/της/τους
Παράθεση

Paracelsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paracelsus
Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O Paracelsus έγραψε στις 14:37, 15-09-14:

Απορία : Κατά την εγγραφή μας δηλώνουμε και μαθήματα ; Αν ναι, με τα επιλογής τι γίνεται ;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:22, 15-09-14:

οχι
οοοοοοοχιιιιι
οκι
Παράθεση

Paracelsus

Δραστήριο Μέλος

O Paracelsus έγραψε στις 15:29, 15-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
οχι
οοοοοοοχιιιιι
οκι
Πότε γίνεται τότε η ανωτέρω διαδικασία ;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:53, 15-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Paracelsus
Πότε γίνεται τότε η ανωτέρω διαδικασία ;
οταν βγει ανακοινωση στη σχολη για τη δηλωση μθμ
στo site του eudoxus.gr ειναι τα συγγραμματα
που ομως αυτη τη στιγμη δε φορτωνει [λογω μυστηριακων δυναμεων] και ετσι δεν μπορω να σου δωσω λινκ
τσεκαρε τις ανακοινωσεις στην ιστοσελιδα της σχολης
Παράθεση

Paracelsus

Δραστήριο Μέλος

O Paracelsus έγραψε στις 16:09, 15-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
οταν βγει ανακοινωση στη σχολη για τη δηλωση μθμ
στo site του eudoxus.gr ειναι τα συγγραμματα
που ομως αυτη τη στιγμη δε φορτωνει [λογω μυστηριακων δυναμεων] και ετσι δεν μπορω να σου δωσω λινκ
τσεκαρε τις ανακοινωσεις στην ιστοσελιδα της σχολης
Thank you ! Εσύ τι γνώμη έχεις για το γενικότερο κλίμα της Σχολής ;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 16:28, 15-09-14:

Thank you ! Εσύ τι γνώμη έχεις για το γενικότερο κλίμα της Σχολής ;
....

Παράθεση

Paracelsus

Δραστήριο Μέλος

O Paracelsus έγραψε στις 16:50, 15-09-14:

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής ;
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 10:14, 17-09-14:

Ρε παιδιά παίρνω τη γραμματεία και λέει ότι "οι ώρες ενημέρωσης είναι από τις 11 μέχρι τη 1" και κλείνει χωρίς να με συνδέσει πουθενά. Τώρα είναι 11:15
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 22:49, 17-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Ρε παιδιά παίρνω τη γραμματεία και λέει ότι "οι ώρες ενημέρωσης είναι από τις 11 μέχρι τη 1" και κλείνει χωρίς να με συνδέσει πουθενά. Τώρα είναι 11:15
γιατι γινεται χαμος
ειναι 2 μερες και καπου 2-3 ανθρωποι
τρεχα γυρευε
δοκιμασε με μειλ αλλα θα παρεις καθυστερημανα απαντηση
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη whitelioness : 17-09-14 στις 22:50. Αιτία: ή τουλαχιστον πιστευω πως ειναι για αυτο το λογο
Παράθεση

Paracelsus

Δραστήριο Μέλος

O Paracelsus έγραψε στις 23:36, 20-02-15:

Υπάρχει κανείς να μας διαφωτίσει σχετικά με τα ελεύθερης επιλογής ; Ποια ενδείκνυνται για καλή βαθμολογία ;
Παράθεση

anna....

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna....
H anna.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H anna.... έγραψε στις 22:51, 24-02-15:

Υπάρχει κανείς να μας διαφωτίσει σχετικά με τα ελεύθερης επιλογής ; Ποια ενδείκνυνται για καλή βαθμολογία ;
Από προσωπική εμπειρία θα σου έλεγα να επιλέξεις αυτά που πραγματικά σε ελκύουν και σ'αρέσουν. Γιατί στο λέω αυτό; Γιατί μπορεί να χρειαστεί να κάνεις καμιά εργασία για να επιδιώξεις άριστο βαθμό (εάν σ'ενδιαφέρει, δεν το γνωρίζω αυτό) κι όσο να 'ναι όταν ένα αντικείμενο μας εξάπτει το ενδιαφέρον ασχολούμαστε περισσότερο, μεθοδικότερα και εντατικότερα.
Τώρα από ελεύθερης επιλογής προσωπικά επέλεξα
1) Ποινικό Δίκαιο Ανηλίκων
2) Δίκαιο Αλλοδαπών
3) Συγκριτικό
4) Αεροπορικό, στο οποίο όμως πλεόν ο καθηγητής βάζει κρίσεως θέματα (και μιας και δεν του είχα δώσει σημασία το πέρασα μ'ενα 6 ).

Στα 3 πρώτα θεωρώ πως μπορείς να επιδίωξεις άριστα και χωρίς εργασία και μάλιστα, στο ανηλίκων σου δίνονται ευκαιρίες να παρακολουθήσεις υποθέσεις σε δικαστήρια ανηλίκων ακόμη και να προτείνεις τη γνώμη σου για τα μέτρα που μπορούν να ληφθούν (αξίζει η εμπειρία..!!) ή να επισκεφθείς τον ΟΚΑΝΑ κτλ.
Παράθεση

Ironborn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ironborn
Ο Ironborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Ironborn What is dead may never die έγραψε στις 20:58, 06-05-16:

Γιατί δεν βλέπω κίνηση σε αυτό το θρεντ; δεν είμαστε πολλοί εδώ μέσα;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 23:18, 06-05-16:

|o゜)
κρυβομαστε
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

O Libertus έγραψε στις 23:24, 06-05-16:

Μπουχτίσαμε.
Παράθεση

Ironborn

Φοιτητής

Ο Ironborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Ironborn What is dead may never die έγραψε στις 02:09, 07-05-16:

Δεκτό
Παράθεση

raf889

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη raf889
H raf889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H raf889 γεια!εδω Ραφαελλα έγραψε στις 11:19, 09-09-16:

Ειναι εύκολο να κανείς γνωριμίες στην νομική;συνέχεια ακούω οτι πολλά παιδιά ειναι σνομπ και δεν φορούν κάτι λιγότερο απο Calvin Klein!!εχω απορία σχετικά με το κλίμα γενικότερα!Θα μπορούσε κανείς να με κατατοπίσει;
Παράθεση

Ironborn

Φοιτητής

O Ironborn What is dead may never die έγραψε στις 12:56, 09-09-16:

Μην ακούς ό,τι λένε γενικότερα γιατί όταν μπεις στη σχολή θα δεις ότι τα μισά είναι βλακείες. Σίγουρα υπάρχουν πολλά παιδιά που προέρχονται από οικογένειες με λεφτά, και άρα υπάρχουν αρκετοί που ντύνονται όπως είπες, αλλά η πλειοψηφία πάμε σχολή με τζιν και σνικερς θα δεις και τα τυπάκια με το πουκάμισο/λακοστ ή τη ντίβα με την τακουνάρα αλλά αυτοί είναι η αξαίρεση της εξαίρεσης. Ίσα ίσα που τρώνε δούλεμα όσοι σκάνε μύτη λες και πάνε Σάββατο βράδυ στο Γκάζι
Παράθεση

raf889

Νεοφερμένος

H raf889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H raf889 γεια!εδω Ραφαελλα έγραψε στις 16:46, 09-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ironborn
Μην ακούς ό,τι λένε γενικότερα γιατί όταν μπεις στη σχολή θα δεις ότι τα μισά είναι βλακείες. Σίγουρα υπάρχουν πολλά παιδιά που προέρχονται από οικογένειες με λεφτά, και άρα υπάρχουν αρκετοί που ντύνονται όπως είπες, αλλά η πλειοψηφία πάμε σχολή με τζιν και σνικερς θα δεις και τα τυπάκια με το πουκάμισο/λακοστ ή τη ντίβα με την τακουνάρα αλλά αυτοί είναι η αξαίρεση της εξαίρεσης. Ίσα ίσα που τρώνε δούλεμα όσοι σκάνε μύτη λες και πάνε Σάββατο βράδυ στο Γκάζι
Σ'ευχαριστω!ειχα σχηματισει την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι θα ηταν ετσι!χαιρομαι που με κατατοπισες λιγο
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

O Libertus έγραψε στις 16:58, 09-09-16:

Η συμπεριφορά των φοιτητών θα έπρεπε να σε απασχολεί και όχι το πώς ντύνεται ο καθένας.
Παράθεση

raf889

Νεοφερμένος

H raf889 γεια!εδω Ραφαελλα έγραψε στις 17:09, 09-09-16:

Η συμπεριφορά των φοιτητών θα έπρεπε να σε απασχολεί και όχι το πώς ντύνεται ο καθένας.
αν ξαναδιαβασεις το μηνυμα μου θα δεις οτι γραφω οτι εχω ακουσει οτι πολλοι ειναι σνομπ...δηλαδη τι εχει η συμπεριφορα τους συγκεκριμενα για να με απασχολησει;
Παράθεση

Ironborn

Φοιτητής

O Ironborn What is dead may never die έγραψε στις 22:01, 09-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από raf889
Σ'ευχαριστω!ειχα σχηματισει την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι θα ηταν ετσι!χαιρομαι που με κατατοπισες λιγο
τίποτα, για όποια άλλη απορία έχεις, στείλε μου
φίλε μου η σχολή μας καλώς ή κακώς έχει τη φήμη των κακομαθημένων πλουσιόπαιδων και των φοιτητριών-ντίβων, και παρόλο που δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δικαιολογημένα έχουν λάθος εντυπώσεις πριν μπουν .
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

O Libertus έγραψε στις 22:23, 09-09-16:

Ας κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του μπαίνοντας στη σχολή, θα έλεγα εγώ.
Παράθεση

raf889

Νεοφερμένος

H raf889 γεια!εδω Ραφαελλα έγραψε στις 10:01, 10-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ironborn
τίποτα, για όποια άλλη απορία έχεις, στείλε μου

φίλε μου η σχολή μας καλώς ή κακώς έχει τη φήμη των κακομαθημένων πλουσιόπαιδων και των φοιτητριών-ντίβων, και παρόλο που δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δικαιολογημένα έχουν λάθος εντυπώσεις πριν μπουν .
Ακριβώς αυτό!κι εγώ απλά ακούω δεν είμαι μέσα στη σχολή για να το διαπιστώσω γι'αυτό άλλωστε ζήτησα βοήθεια!σε ευχαριστώ και για όποια πληροφορία θα σου στείλω!
Παράθεση

Goji Berry

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Goji Berry
H Goji Berry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Goji Berry έγραψε στις 09:22, 20-10-16:

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτησω εάν κάποιος γνωρίζει τι είναι τα μαθήματα δικαστικής γραφολογιας; Έχω διαβάσει στο διαδίκτυο περί τίνος πρόκειται αλλά θα ήθελα πληροφορίες για το πώς διεξάγεται το μαθημα, αν είναι χρήσιμο και ποιοι μπορούν να το παρακολουθήσουν;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους