Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,077 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 520 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μετά το πτυχίο Κοινωνιολογίας, τι;

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LaLuna
H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε στις 14:29, 11-03-08:

γεια σας!!!
ειμαι καινουρια στην παρεα σας γι αυτο συγχωρηστε μου τυχον λαθη.
λοιπον το θεμα που με απασχολει ειναι το εξης: τον ιουνιο παιρνω πτυχιο κοινωνιολογιας και δεν ξερω τι να το κανω .
εννοω με το πτυχιο αυτο απλα δεν θα καταφερω να εργαστω πουθενα.
θα ηθελα την αποψη σας στον τομεα που θα μπορουσα να κανω μεταπτυχιακο, τι ζηταει η αγορα και πως μπορω να το συνδυασω με το πτυχιο μου?
κατι που φαινεται ενδιαφερον ειναι ενα μεταπτυχιακο στη διοικηση μοναδων υγειας, τι γνωριζετε για αυτο?

ελπιζω να μην φαινομαι πολυ γενικολογη, ειμαι απλα πολυ μπερδεμενη και σε μεταβατικη περιοδο

ευχαριστω εκ των προτερων

μα κανεις βρε παιδια???
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 08-09-12 στις 15:53. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:37, 11-03-08:

Για το μεταπτυχιακό δεν ξέρω, αλλά αν είναι να σου δώσει μία κατεύθυνση, γιατί όχι;;;
Αλλιώς πού μπορείς να εργαστείς; Σε εταιρία, σε σχολείο;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 15:26, 11-03-08:

χαχα..να εργαστω μονο με το πτυχιο?μαλλον σε σουβλατζιδικο!!!!
σοβαρα τωρα...ειναι τοσο γενικο το αντικειμενο που δεν κανεις τιποτα, εκτος απο δημοσιο που ειναι πολυ σπανιο και δη στην επαρχια
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 15:30, 11-03-08:

Για μεταπτυχιακό μπορείς να κοιτάξεις και κάτι σε διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού, που το ζητάνε πολύ οι εταιρείες.
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 16:11, 11-03-08:

εννοεις διοικηση/διαχειρηση ανθρωπινων πορων?
που μπορω να κανω ενα τετοιο μεταπτυχιακο στην ελλαδα?
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 21:36, 13-03-08:

Σε πρώτη φάση κορνίζαρε το... μετά κορνίζαρε το μεταπτυχιακό...και μετά αφού στείλεις μια ντάνα βιογραφικά και με την βοήθεια της τύχης (ή του μέσου) ίσως κάαατι κάτσει...υπομονή!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 21:40, 13-03-08:

Έχει κάτι ωραία μεταπτυχιακά το ΜΙΘΕ πάνω σε αυτό που ζητάς.Είναι αρκετά ενδιαφέροντα σε σημείο που τα σκέφτομαι και εγώ.Και απότι μας έχει πει ένας καθηγητής έχουν μεγάλη ζήτηση!Αν ενδιαφέρεσαι σε ενημερώνω καταλλήλως!
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 21:52, 13-03-08:

xa εγω θα πάρω μάλλον πτυχίο το σεπτεμβρη... κοινωνιολογιας...
δηλαδή και εγώ ανεργη

τι να πω και εγω ψαχνομαι ακόμα
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 02:30, 15-03-08:

αυτο που μ ενδιαφερει πρωτιστως αγαπητε metal lover ειναι το μεταπτυχιακο που θα κανω να εχει ζητηση στην αγορα, ΜΙΘΕ δεν εχω ιδεα τι ειναι, αν εχεις ην διαθεση να με ενημερωσεις θα μ εκανες χαρουμενη

Ζανιν ασε, πακετο εχουμε φαει......δεν σκεπτεσαι τπτ?κανα μεταπτυχιακο...τπτ κατατακτηριες?
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 12:29, 15-03-08:

πολλά σκεπτομαι...

1. κατατακτηριες ψυχολογια
2. μεταπτυχιακό εγκληματολογια, οργανωτική και οικονομικηψυχολογια
3. μεταπτυχιακό στο εξωτερικό
4. με το που πάρω πτυχιο να ψαξω για δουλεια...
Παράθεση

Klaus

Διδακτορικός

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 12:40, 15-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από LaLuna
αυτο που μ ενδιαφερει πρωτιστως αγαπητε metal lover ειναι το μεταπτυχιακο που θα κανω να εχει ζητηση στην αγορα, ΜΙΘΕ δεν εχω ιδεα τι ειναι, αν εχεις ην διαθεση να με ενημερωσεις θα μ εκανες χαρουμενη

Ζανιν ασε, πακετο εχουμε φαει......δεν σκεπτεσαι τπτ?κανα μεταπτυχιακο...τπτ κατατακτηριες?
Είναι τμήμα του Καποδιστριακού και έχει μεταπυχιακά πάνω στην κοινωνία και την επιστήμη κάπως έτσι.Εγώ ανήκω στην πληροφορική του καποδιστριακού αλλά πήρα ένα ελεύθερο μάθημα από εκεί.Και ο καθηγητής που μας το έκανε είπε ότι το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό είναι το πρώτο στο είδος του στην ελλάδα και έχει τρελή ζήτηση.Και είναι αρκετά ενδιαφέρον και πιστεύω σημαντικό για εταιρείες κτλ.

Για περισσότερα θα σου στείλω πιμι κάποια στιγμή γιατί τώρα βιάζομαι!

Ζανίν αν θες τις πληροφορίες μου λες!
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 14:14, 15-03-08:

ευχαριστω καλο μου παιδι!!!!!

ζανιν..ωραια αυτα που λες, τα εχω σκεφτει κι εγω πολλες φορες αλλα τα πρωτα δυο δεν εχουν φαι....αν και μ ενδιαφερουν πολυ, ειδικα η εγκληματολογια.
αυτο που βλεπω ειναι πιανω μια δουλεια κ βλεπουμε
Παράθεση

JOANNA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JOANNA
H JOANNA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H JOANNA έγραψε στις 14:38, 15-03-08:

χαχα..να εργαστω μονο με το πτυχιο?μαλλον σε σουβλατζιδικο!!!!
σοβαρα τωρα...ειναι τοσο γενικο το αντικειμενο που δεν κανεις τιποτα, εκτος απο δημοσιο που ειναι πολυ σπανιο και δη στην επαρχια
κοιτα η δουλεια δεν ειναι ντροπη
εχει 3 χρονια που πηρα πτυχιο πληροφορικης εχω κ κατι αλλα πτυχια ομως δουλεια τιποτα
εχω στειλει αιτησεις βαρεθηκα τζαμπα τα παραβολα στο ασεπ
δουλεψα σερβιτορα, σε video club , πωλητρια και τωρα παω παλι πωλητρια

και επισης την δουλεια αυτην την βρηκα με πολυ γνωστο ...
ετσι ειναι η ζωη
και στα ΙΕΚ που εκανα αιτηση το μαθημα μου το κανει γνωστος του διευθυντη
και στα ΚΕΕ η γυναικα του διευθυντη κανει την πληροφορικη
αρα γνωστος του γνωστου παιδια
τα πτυχια ειναι η βαση
οι γνωριμιες η λυση
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 15-03-08 στις 22:22. Αιτία: Merge
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 20:00, 16-03-08:

πραγματι η δουλεια δεν εναι ντροπη, και γι αυτο μεχρι τωρα εχω κανει παρα πολλες δουλειες...απλα οταν εχεις πτυχιο ΑΕΙ λες ρε γαμωτο κατι στο αντικειμενο μ ου η παρεμφερες,κατι που να στηριζει το βιογραφικο!!!
εσυ εχεις πτυχιο ΑΕΙ?

τεσπα οντως γνωστους θελει
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 20:24, 16-03-08:

laluna αλήθεια τελικα εχεις καταληξει κάπου?

πάντως για μεταπτυχιακά οι εξετασεις βομιζω είναι τον σε3πτεμβρη
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 15:43, 17-03-08:

σορι, σκεπτομαι να κανω αιτηση στο ΕΑΠ μεταπτυχιακο στην διοικηση μοναδων υγειας, η στο πανεπιστημιο ιωαννινων στην ιδια ειδικοτητα.
η καποιο αλλο μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση...δεν ξερω ακομα γμτ

εσυ?καμμια σκεψη για μεταπτυχιακο εκτος της εγκληματολογιας?

βασικα εαν ειχες επιλογη σε το τομεα θα ηθελες να εργαστεις?
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 19:25, 18-03-08:

\τι ειναι ακριβως το ΕΑΠ?

μου αρεσει και η ψυχολογια...
ψυχολογια του θυματος...
ή κάτι για την απεξάρτηση
ή οργανωτική και οικονομική ψυχολογια
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 11:42, 19-03-08:

ειναι το ελληνικο ανοικτο πανεπιστημιο.

ωραια κι ενδιαφεροντα αυτα που λες...ψωμι δεν ξερω αν εχουν

τεσπα..σ εκανα αντ στο μσν

ΜΕΤΑΛ ευχαριστω πολυ για την κατατοπιση!!!!!
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 11:48, 19-03-08:

Μην πατε στο ΕΑΠ, ή αν πάτε στο ΕΑΠ ψάξτε το πάρα πολύ πριν.
Παράθεση

Klaus

Διδακτορικός

O Klaus έγραψε στις 11:48, 19-03-08:

Τίποτα!Ελπίζω στο μέλλον να είμαστε στο ίδιο πανεπιστημειακό ίδρυμα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:52, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Μην πατε στο ΕΑΠ, ή αν πάτε στο ΕΑΠ ψάξτε το πάρα πολύ πριν.
Γιατί;
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 11:58, 19-03-08:

Δύο γνωστοί μου που κάνουν μεταπτυχιακό εκεί έχουν τις χειρότερες εντυπώσεις.
Συνεχίζουν απλά και μόνο γιατί έχουν πληρώσει τις ενότητες.

Στο δικό τους αντικείμενο τουλάχιστον (είναι κάτι με παιδαγωγικά) η ανοργανωσιά χτυπάει κόκκινο.

Ανέκδοτο: Σε τι μορφή τους έστειλε η επιτροπή του ΕΑΠ κάποιο ενημερωτικό υλικό που χρειαζότανε?

.
.
.

Βιντεοκασέτα!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:04, 19-03-08:

Εγώ πάντως που έκανα στο ΕΑΠ μεταπτυχιακό έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τους περισσότερους καθηγητές και τις γνώσεις που πήρα. Η οργάνωση θα μπορούσε να ήταν καλύτερη, όχι όμως ότι ήταν και φρίκη! Μην ξεχνάμε ότι είναι και εξ' αποστάσεως μάθηση. Και βέβαια είναι και θέμα τμήματος. Πάντως γενικά είμαι ευχαριστημένη, το θεωρώ αρκετά καλό για κάποιον που παράλληλα εργαζεται και οφείλω να πω ότι κάποιες φορές ζορίστηκα και πολύ! Αν θελει κάποιος περισσότερες πληροφορίες ευχαρίστως να δώσω.
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 12:17, 19-03-08:

εγω εγω θελω πληροφοριες!!!!!

γιατι ρε παιδια σε ποιο δημοσιο ισ=δτυμα ειναι καλυτερη η οργανωση?
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:27, 19-03-08:

εγω εγω θελω πληροφοριες!!!!!

γιατι ρε παιδια σε ποιο δημοσιο ισ=δτυμα ειναι καλυτερη η οργανωση?
Συγκεκριμενοποίησε το λίγο! Καταρχήν στο ΕΑΠ προηγούνται οι παλαιότεροι, βέβαια αυτό δεν είναι απόλυτο γιατί εγώ μπήκα αμέσως μόλις τελείωσα τη σχολή. Το δικό μου μεταπτυχιακό είχε 4 ενότητες + την πτυχιακή και μπορεί κανείς να πάρει είτε μία-μία είτε δύο κάθε χρονιά. Έχει ομαδικές συναντήσεις με τον καθηγητή, περίπου 6 το χρόνο, που γίνονται Σαββατοκύριακα. Έχεις σε κάθε ενότητα 4 εργασίες και εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς (τουλάχιστον έτσι ήταν στο δικό μου τμήμα). Επίσης έχεις επικοινωνία όποτε θες, είτε τηλεφωνική είτε από κοντά, είτε με e-mail με τον καθηγητή (οι δικοί μας ήταν ως επί το πλείστον καθηγητές των άλλων δημόσιων πανεπιστημίων), η ύλη δίνεται σε βιβλία εξ' αρχής και βέβαια σου προτείνουν και βιβλιογραφία που είτε αγοράζεις είτε βγάζεις σε φωτοτυπία. Στις συναντήσεις αναλύεται η ύλη που πρέπει να καλύψεις και συζητιούνται οι εργασίες. Σε γενικές γραμμές αυτά. Αν θες κάτι άλλο, πες μου.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:17, 19-03-08:

γεια σας!!!
ειμαι καινουρια στην παρεα σας γι αυτο συγχωρηστε μου τυχον λαθη.
λοιπον το θεμα που με απασχολει ειναι το εξης: τον ιουνιο παιρνω πτυχιο κοινωνιολογιας και δεν ξερω τι να το κανω .
εννοω με το πτυχιο αυτο απλα δεν θα καταφερω να εργαστω πουθενα.
θα ηθελα την αποψη σας στον τομεα που θα μπορουσα να κανω μεταπτυχιακο, τι ζηταει η αγορα και πως μπορω να το συνδυασω με το πτυχιο μου?
κατι που φαινεται ενδιαφερον ειναι ενα μεταπτυχιακο στη διοικηση μοναδων υγειας, τι γνωριζετε για αυτο?

ελπιζω να μην φαινομαι πολυ γενικολογη, ειμαι απλα πολυ μπερδεμενη και σε μεταβατικη περιοδο

ευχαριστω εκ των προτερων
Χμ...παντως κοινωνιολογοι εργαζονται σε διαφημιστικες και ερευνας αγορας εταιρειες...Στειλε κανα βιογραφικο, δεν εχεις να χασεις και τιποτα...Ειδικα στην ερευνα αγορας στο τμημα ποιοτικης αναλυσης προτιμουνται οι κοινωνιολογοι μαζι με τους ψυχολογους...
Τωρα εαν βρισκεσαι σε επαρχια...ειναι δυσκολα τα πραγματα...Δοκιμασε κανα ιδιαιτερο μαθημα
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 13:35, 19-03-08:

Βρε παιδια... Και να μην ασχοληθει καποιος με αυτο που σπουδασε δεν χαθηκε ο κοσμος... Θα πει καποιος χαμενα 4-5 χρονια σπουδων. Εγω δεν το βλεπω ετσι. Εμπειριες παντα ευπροσδεκτες. Εγω λογιστικη τελιωσα, ειχα βλεψεις για κατακτηριες, εξετασεις ασεπ, μεταπτυχιακα, και κατεληξα να διδασκω κλασσικη κιθαρα και και να μην με νοιαζει που ολοι ζητανε acdl, advanced μεταπτυχιακα κτλ. Ξερετε παντα δεν πρεπει να διαλεγουμε τον δρομο της αρετης
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 14:00, 19-03-08:

cibyllian ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο του εαπ διοικηση μοναδων υγειας.ξερεις αν ειναι καλο, πιθανοτητες να με παρουν, διδασκτρα και κυριως...ποτε ειναι οι αιτησεις.
εχω επισκευθει την σελιδα του εαπ αλλα θελω και την προσωπικη σου αποψη

νεραιδα λες ε? καιχωρις μεταπτυχιακο προσλαμβανουν?
θα το κοιταξω...πατρα μενω...ψιλοδυσκολα τα πραγματα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 08-09-12 στις 16:05. Αιτία: merge
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:04, 19-03-08:

νεραιδα λες ε? καιχωρις μεταπτυχιακο προσλαμβανουν?
θα το κοιταξω...πατρα μενω...ψιλοδυσκολα τα πραγματα
Λεω...
Δουλευα σε εταιρεια ερευνα αγορας, οποτε ναι μπορεις...
Δε γνωριζω βεβαια τι παιζει απο τετοιες εταιρειες Πατρα, αλλα εαν υπαρχουν, δεν εχεις να χασεις τιποτα να δοκιμασεις ως κειμενογραφος σε καποια διαφημιστικη και στην ποιοτικη αναλυση σε καποια εταιρεια ερευνα αγορας..
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:04, 19-03-08:

cibyllian ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο του εαπ διοικηση μοναδων υγειας.ξερεις αν ειναι καλο, πιθανοτητες να με παρουν, διδασκτρα και κυριως...ποτε ειναι οι αιτησεις.
εχω επισκευθει την σελιδα του εαπ αλλα θελω και την προσωπικη σου αποψη
Οι αιτήσεις απ' όσο ξέρω γίνονται στην αρχή του χρόνου, δηλαδή από Ιανουάριο μέχρι Μάρτιο, αλλά αυτό όχι μπορεί και να έχει αλλάξει. Τα δίδακτρα όταν ξεκίνησα έγω ήταν σχετικά χαμηλά, δηλαδή κανά 400 η ενότητα αλλά όταν τελείωσα πριν 2 χρόνια ήταν 800 η ενότητα.
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 14:23, 19-03-08:

αρα μαλλον τις εχασα για φετος γμτ..ειναι πολυ δυσκολο να σε παρουν?τι ποσοστο παιρνουν?

νεραιδα κι εσυ κοινωνιολογια εχεις τελειωσει?
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:30, 19-03-08:

Οχι καρδια μου
Αλλα ειχα συναδελφους κοινωνιολογους, συν του οτι ο ενας εκ των ιδιοκτητων της εταιρειας ειναι κοινωνιολογος! Και πριν κανει τη δικη του εταιρεια, δουλευε σε αντιστοιχη...
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna έγραψε στις 13:41, 22-03-08:

ψηθηκα..ωραα θα ηταν!

παιδια να κανω μια ασχετη ερωτηση?
ξερετε αν η διαχειρηση ανθρωπινων πορων και η διαχειρηση ανθρωπινου δυναμικου ειναι το ιδιο?

εχω βαλει στοιχημα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 02-11-10 στις 14:51. Αιτία: Συγχώνευση.
Παράθεση

Trolletarian

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 02:35, 02-11-10:

τι ωραία επιστήμη η κοινωνιολογία...... άρε μαρξ χαχαχα
Παράθεση

ponokos (ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ponokos
Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Κοινωνιολογίας Παντείου . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O ponokos My car έγραψε στις 01:57, 18-07-11:

γεια σας παιδια μια ερωτηση θελω να σας κανω,αν τελειωσω κοινωνιολογια και θελησω να εργαστώ σε δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια μπορω χωρις μεταπτυχιακα ? απλα μονο σε σχολειο θελω και πουθενα αλλου. Στο δημοσιο και γενικοτερα σε σχολειο θα ζητήσουν μεταπτυχιακο ? και αν ζητήσουν τι μεταπτυχιακο πρεπει να ειναι αυτο , συγνώμη για της ερωτησεις ειναι αρκετες το ξερω αλλα χρειαζομαι βοηθεια,και παλι σας ευχαριστω.

με το πτυχίο κοινωνιολογίας τι ? ( ΤΑ ΠΑΝΤΑ)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 08-09-12 στις 16:04. Αιτία: merge
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 20:00, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^
... ισως να δουλευω ως κοινωνιολογος ...
Πού και πώς θα δουλεύεις ως κοινωνιολόγος;

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα " Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 31-07-12 στις 23:46.
Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 20:03, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Πού και πώς θα δουλεύεις ως κοινωνιολόγος;
Δεν ξερω...
Παντως ονειρο μου ειναι να εργαστω ως καθηγητρια κοινωνιολογιας στο λυκειο που φοιτησα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 31-07-12 στις 23:25. Αιτία: split
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 20:05, 31-07-12:

Δεν ξερω...
Παντως ονειρο μου ειναι να εργαστω ως καθηγητρια κοινωνιολογιας στο λυκειο που φοιτησα
Χαχαχα.
Μέχρι τότε μπορεί να μην υπάρχει καν το μάθημα αυτό στα σχολεία.

Σκέψου κάτι άλλο...
Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 20:11, 31-07-12:

Χαχαχα.

Σκέψου κάτι άλλο...

Μην μου λες τετοια...
Παράθεση

catherine1994

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 20:11, 31-07-12:

Χαχαχα.

Σκέψου κάτι άλλο...
Πωω γιατι της κοβεις τα φτερα;
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 20:14, 31-07-12:

Μην μου λες τετοια...
Αρχική Δημοσίευση από catherine1994
Πωω γιατι της κοβεις τα φτερα;
Δεν το έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο;

Δεν της κόβω τα φτερά, αλλά μου ακούγεται λίγο κουφό να ονειρεύεται κάποιος να διδάξει αυτό το μάθημα ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
Σε εμάς κοινωνιολογία δίδασκε μια δικηγορίνα.
Θα πάρουν έναν καθηγητή που θα είναι σε θέση να διδάξει δίκαιο στη Β, κοινωνιολογία στη Γ, και αρχές οικονομίας στην Α.

Βέβαια, σε 5 χρόνια σίγουρα θα έχουν αλλάξει τα σημερινά δεδομένα...

Σκέψου και κάποιο άλλο επάγγελμα...
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:15, 31-07-12:

Μην μου λες τετοια...
απλά δεν ακούς
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 20:18, 31-07-12:

Hater (), δεν είπα να μην το κάνει... Είπα να σκεφτεί και κάτι άλλο, γιατί, αν περιμένει να διοριστεί, για να διδάξει κοινωνιολογία, ζήτω που καήκαμε... Τι θα κάνει ως τότε;

Just saying.
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:19, 31-07-12:

Hater (), δεν είπα να μην το κάνει... Είπα να σκεφτεί και κάτι άλλο, γιατί, αν περιμένει να διοριστεί, για να διδάξει κοινωνιολογία, ζήτω που καήκαμε... Τι θα κάνει ως τότε;

Just saying.
καλύτερα να κάνει κάτι που της αρέσει, παρα κάτι που δεν γιατί νομίζει ότι θα βρεί δουλειά(δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ τέτοιο επάγγελμα) οπότε καλά κάνει
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 20:23, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
καλύτερα να κάνει κάτι που της αρέσει, παρα κάτι που δεν γιατί νομίζει ότι θα βρεί δουλειά(δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ τέτοιο επάγγελμα) οπότε καλά κάνει
Αυτό τι σχέση έχει; Πώς τα έμπλεξες έτσι;
Εγώ είπα να ψάξει και για κάποια άλλη δουλειά (ήτοι, διέξοδο) από το επάγγελμά της. Δεν της είπα να ψάξει για άλλο επάγγελμα.
Ό,τι του φανεί του λωλοστεφανή, εδώ μέσα...
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:23, 31-07-12:

Αυτό τι σχέση έχει; Πώς τα έμπλεξες έτσι;
Εγώ είπα να ψάξει και για κάποια άλλη δουλειά (ήτοι, διέξοδο) από το επάγγελμά της. Δεν της είπα να ψάξει για άλλο επάγγελμα.
Ό,τι του φανεί του λωλοστεφανή, εδώ μέσα...
Χαίρομαι που συμφωνούμε
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,637 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 00:17, 05-08-12:

2 πράγματα μπορείς να κάνεις

1) Κατατακτήριες, να μπεις σε μια σχολή της προκοπής που να έχει πιο ξεκάθαρα επαγγελματικά δικαιώματα και να βρεις μια δουλειά.
2)Πανελλήνιες ξανά, για τον παραπάνω λόγο.

Η κοινωνιολογία για 'μενα, όπως και η Θεολογία, είναι σχολές για να παίρνεις ενα απλό πτυχίο και μετά να δίνεις κατατακτήριες.
Γιατί δε μπορώ να φανταστώ άτομο να βάζει πρώτη επιλογή την κοινωνιολογία γιατί του αρέσει τρελά.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NimertiS

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη NimertiS
H NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H NimertiS They see me trolling,they hatin' έγραψε στις 14:03, 03-11-12:

Και όμως υπάρχουν άτομα που γουστάραμε Κοινωνιολογία και μπήκαμε και από τους πρώτους

Πολύ καλό νήμα,και εγώ τώρα που τελειώνω το τμήμα της Κοινωνιολογίας Παντείου το βλέπω για μεταπτυχιακό (του ίδιου Πανεπιστημίου).

Αν κάποιος θέλει να διδάξει Κοινωνιολογία στα σχολεία,πρέπει να πάει ΑΣΠΑΙΤΕ η' να έχει συμπληρώσει 60 ώρες διδασκαλίας (για όποιον ενδιαφέρεται)
Παράθεση

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη an_ancient_muse
H an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H an_ancient_muse έγραψε στις 14:19, 03-07-13:

Στις επόμενες ημέρες θα οριστικοποίησω το μηχανογραφικό μου και θα βάλω κοινωνιολογία,αλλά όσο ακούω για τη δύσκολη επαγγελματική αποκατατάσταση στην Ελλάδα,αρχίζω να έχω αμφιβολίες..έχω ακούσει περίπτωση ατόμου που τελείωσε πριν απο 10 χρόνια κοινωνιολογία και δεν έχει καταφέρει να εργαστεί στο αντικείμενο της μέχρι τώρα και αναγκάζεται να κάνει δουλειές των 300-350 Ευρω το μήνα..και σίγουρα δεν είναι η εξαίρεση του κανόνα αυτή η περίπτωση...Είναι κανείς απόφοιτος εδώ να μας διαφωτίσει?
Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Areti91
H Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H Areti91 έγραψε στις 14:47, 03-07-13:

Ancient Muse στη θέση σου θα το ξανασκεφτόμουν. Δε νομίζω ότι η κοινωνιολογία έχει επαγγελματικό μέλλον, ούτε στην Ελλάδα ούτε πουθενά. Δεν είναι εποχές για να κάνεις πειράματα.

Μακάρι κάποιος που έχει τελειώσει κοινωνιολογία και έχει ήδη βγει στην αγορά εργασίας να μπορεί να σε διαβεβαιώσει για το αντίθετο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους