Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 434 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Nομική Θεσσαλονίκης

Pasquale

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pasquale
Ο Pasquale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Pasquale HOLA!!!!!!!! έγραψε στις 22:58, 27-04-12:

Τι εννοείς βασικά δικηγόρος πιο δύσκολα από 'δω και δικαστής πιο εύκολα;;;;;;;;; Βασικά δεν μπορείς να μου πεις κάτι παραπάνω αν γνωρίζεις;;; γενικά...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 23:11, 27-04-12:

Ενδεικτικά.

1. Η Νομική είναι "δεύτερο" πτυχίο.
2. Εισάγεται η αφρόκρεμα.
3. Απίστευτος ανταγωνισμός.
4. Ζόρικες εξετάσεις στους εκάστοτε Συλλόγους.
5. Ελιτισμός στον εργασιακό στίβο.
6. Για Δικαστικό, προκρίνεται η "πράξη" και όχι η "θεωρία" όπως εδώ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγάπη ΤΑΦΥ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αγάπη ΤΑΦΥ
H Αγάπη ΤΑΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Αγάπη ΤΑΦΥ έγραψε στις 20:08, 27-06-12:

να ρωτησω κατι? επειδη μαλλον με το βαθμο μου περναω νομικη, μπορει καποιος της σχολης να ξεκινησει παραλληλα μουσικη (πιανο και τραγουδι) ή ειναι τοσο δυσκολη που δεν υπαρχει χρονο για να τα συνδιασεις?
α! και ποσο διαβασμα πρεπει να ριξει καποιος σε καθε εξαμηνο?
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη pit14
Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 23:30, 27-06-12:

πηγαινοντας νομικη απθ και παιρνοντας ως τομεα το ΤΟΜΕΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ και το
ΤΟΜΕΑΣ ΠΟΙΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ τι αλλαζει?τι γινεται στον καθε τομεα?τι μαθηματα υπαρχουν?διατηρεις τον τομεα που θα επιλεξεις ως το τελος των σπουδων?
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 23:44, 27-06-12:

Το πτυχίο είναι ενιαίο. Οι τομείς είναι διοικητική διάρθρωση της σχολής και φυσικά ομαδοποίηση των μαθημάτων. Δεν παίρνεις τομέα.
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 23:47, 27-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Το πτυχίο είναι ενιαίο. Οι τομείς είναι διοικητική διάρθρωση της σχολής και φυσικά ομαδοποίηση των μαθημάτων. Δεν παίρνεις τομέα.
αχα και ο τομεας αυτος με τη φιλοσοφια τι ειναι?εχει μαθηματα σχετικα με φιλοσοφια?
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε στις 23:49, 27-06-12:

Ακριβώς.
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

O pit14 έγραψε στις 23:50, 27-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Pasquale
Καλησπέρα... Επαν'ερχομαι μετά από τόσον καιρό ξανά γιατί ήθελα να κάνω μια ερώτηση (μήπως ξέρει κανείς για να με διαφωτισει...) Ρε παιδιά εγώ έχω μάθει πολλά για τη Νομική σαν σχολή και συγκεκριμένα για το ΑΠΘ ακόμη για το τι κάνεις αργότερα, για το αν μπορείς να πας στο εξωτερικό, κτλ. Έμαθα άκομη και για το πώς μπορείς να γίνεις δικαστής που θα το ήθελα πάρα πολύ και αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι και τόσο εύκολο ( για την ακρίβεια ΠΑΛΟΥΚΑΡΑ είναι...χεχε...) Αλλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ακόμη και μάλλον θα πέσουν βροχή οι αποδοκιμασίες και πολλοί θα με αποκαλέσετε αιθεροβάμων... Μήπως ξέρει κανείς αν, εκτός αν μπορείς να πας και να δουλέψεις ως δικηγόρος στις ΗΠΑ , αργότερα μπορείς να γίνεις δικαστής εκεί...;;;;;;;;;;; Ξέρω ότι είναι λίγο παράλογο αλλά θα ήθελα πολύ να πάω εκεί... Απλά υποψιάζομαι μήπως υπάρχει κάποιο κώλυμμα του τύπου ότι δεν μπορείς να γίνεις εκεί δικαστής γιατί δεν έχεις την αμερικανική υπηκοότητα όπως αντίστοιχα στην Ελλάδα δεν έχεις το δικαίωμα να γίνεις δημόσιος υπάλληλος αν δεν είσαι κάτοχος ελληνικής υπηκοότητας.... Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.... Θα το εκτιμούσα!!!!!!!!
αυτα που λες οτι εμαθες για το τι μπορεις να κανεις στο εξωτερικο και πως γινεσαι δικαστης και γενικα τι κανεις αργοτερα μπορεις να μου τα πεις?θα με βοηθησει πολυ....σκεφτομαι πολυ τη Νομικη τελευταια....
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε στις 01:18, 28-06-12:

Τα γνωστά. Έχουν αναλυθεί πολλές φορές εδώ. Δες τα σχετικά νήματα.
Παράθεση

Αγάπη ΤΑΦΥ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αγάπη ΤΑΦΥ
H Αγάπη ΤΑΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Αγάπη ΤΑΦΥ έγραψε στις 00:36, 20-08-12:

Η θεατρική ομάδα (και η κινηματογραφική) έχουν φοιτητές-τριες από όλα τα έτη?
Παράθεση

Χελ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Χελ
Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O Χελ we can dance like iggy pop έγραψε στις 19:00, 29-08-12:

επειδή ειχα μια συζήτηση με εναν φίλο μου για ένα γνωστό του και μου έλεγε πως οι φοιτητές της νομικής ρίχνουν πολύ διάβασμα και δεν κάνουν την ίδια φοιτητική ζωη με τους άλλους, ισχύει κάτι τέτοιο? δηλαδη ενας φοιτητής της νομικής όλη μερα διαβασμα? για έναν καφέ, ένα σινεμα δεν μπορεί να παει?
Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lordV
Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O lordV έγραψε στις 20:09, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χελ
επειδή ειχα μια συζήτηση με εναν φίλο μου για ένα γνωστό του και μου έλεγε πως οι φοιτητές της νομικής ρίχνουν πολύ διάβασμα και δεν κάνουν την ίδια φοιτητική ζωη με τους άλλους, ισχύει κάτι τέτοιο? δηλαδη ενας φοιτητής της νομικής όλη μερα διαβασμα? για έναν καφέ, ένα σινεμα δεν μπορεί να παει?
Η στόχευση είναι και πρέπει να είναι σαφής. Το διάβασμα είναι πολύ και τα μαθήματα πολύ απαιτητικά. Εντάξει για έναν καφέ και ένα σινεμά δε χάθηκε κι ο κόσμος. Ωστόσο, θα συμφωνήσω ότι η ''φοιτητική ζωή'' με τις ''κρεπάλες'' και το ατέλειωτο ''καθισιό'' (μία κακώς νοούμενη κατά τη γνώμη μου φοιτητική ζωή) δεν είναι κάτι που συναντά κανείς αν σπουδάσει στη Νομική Θεσσαλονίκης και φαντάζομαι εν γένει στις νομικές. Εκτός αν θέλει να γίνει αιώνιος φοιτητής (όπου αιώνιος ν+2 και τα συναφή)...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

staza13

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη staza13
H staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε στις 11:37, 19-09-13:

Γεια σας! Πήγε κανείς για εγγραφή? Έχουν απεργείες?
Παράθεση

staza13

Φοιτητής

H staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε στις 10:06, 09-10-13:

Τι από τα 2 να πάρουμε? Πολυκώδικα ή απλώς αστικό κώδικα?
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θεμιστοπόλος
Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 10:15, 09-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από staza13
Αστικό Κώδικα, προφανώς! Ο Πολυκώδικας σού είναι άχρηστος στο πρώτο εξάμηνο. ΔΕΝ πρόκειται να τον χρησιμοποιήσεις πουθενά.
Παράθεση

_Νηρηίς_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 10:48, 09-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από staza13
Ό,τι βολεύει εσένα. Εγώ είχα πάρει πολυκώδικα στο πρώτο έτος(όχι στη Θεσσαλονίκη) και αν γινόταν παραπομπή σε κάποιο άλλο κώδικα από περιέργεια κοιτούσα τα άρθρα αυτά.
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θεμιστοπόλος
Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 11:18, 09-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Ό,τι βολεύει εσένα. Εγώ είχα πάρει πολυκώδικα στο πρώτο έτος(όχι στη Θεσσαλονίκη) και αν γινόταν παραπομπή σε κάποιο άλλο κώδικα από περιέργεια κοιτούσα τα άρθρα αυτά.
Στο πρώτο έτος, ειδικά στην Κομοτηνή, που δεν γίνεται ποινικό, δε χρειάζεται πουθενά. Κι εγώ πήρα, στο β' εξάμηνο, αλλά στο ράφι έμεινε επί της ουσίας, αφού ό,τι χρειαζόμασταν ήταν στον Α.Κ. (ακόμη και οι παραπομπές στο Εργατικό). Είπα όχι, από την άποψη ότι μέχρι να κάνει ποινικό ή δικονομίες, που θα χρειαστεί πολυκώδικα, μπορεί να έχουν γίνει πολλές αναθεωρήσεις/προσθήκες νόμων ή άρθρων, και το ποσό δεν είναι αμελητέο - είναι 40 ευρώ.
Παράθεση

_Νηρηίς_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 11:20, 09-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θεμιστοπόλος
Στο πρώτο έτος, ειδικά στην Κομοτηνή, που δεν γίνεται ποινικό, δε χρειάζεται πουθενά. Κι εγώ πήρα, στο β' εξάμηνο, αλλά στο ράφι έμεινε επί της ουσίας, αφού ό,τι χρειαζόμασταν ήταν στον Α.Κ. (ακόμη και οι παραπομπές στο Εργατικό). Είπα όχι, από την άποψη ότι μέχρι να κάνει ποινικό ή δικονομίες, που θα χρειαστεί πολυκώδικα, μπορεί να έχουν γίνει πολλές αναθεωρήσεις/προσθήκες νόμων ή άρθρων, και το ποσό δεν είναι αμελητέο - είναι 40 ευρώ.
Υπάρχουν και τα επιλογής. Εξάλλου 40Ε θα τα διαθέσει για την επιστήμη της. Ο καθένας όπως βολεύεται...
Παράθεση

staza13

Φοιτητής

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε στις 12:44, 09-10-13:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
Παράθεση

staza13

Φοιτητής

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε στις 11:17, 12-10-13:

Συμφέρει να πάρει κανείς μάθημα γενικής επιλογής στο 1ο εξάμηνο? Αν ναι, ποιο προτείνετε?
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,181 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 20:26, 30-12-13:

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης (Οκτώβριος 2013):
http://www.adip.gr/eks/Final%20Repor...20Law_AUTH.pdf
Παράθεση

staza13

Φοιτητής

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε στις 21:57, 19-02-14:

Αν πάρουμε ως ειδικής επιλογής εκκλησιαστικό δίκαιο (αντί για εισηγήσεις ρωμαϊκού δικαίου) και δεν το παρακολουθούμε καθόλου (λόγω προβλήματος με την ώρα), έχουμε πιθανότητες να το περάσουμε?
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos Kalapodi
Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε στις 01:26, 24-02-14:

Φυσικά! Εξάλλου, όπως θα διαπιστώσεις αν πας έστω και σε ένα μάθημα εκκλησιαστικού, ειναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού όσοι το παρακολουθούν. Αν κάνεις ένα καλό πέρασμα το βιβλίο πριν την εξέταση θα περάσεις, και μάλιστα και με βαθμό! Και στατιστικά να το δεις, περίπου το 80-90% το περνάει με την πρώτη και, όπως σου είπα και πριν, χωρίς παρακολούθηση...
Παράθεση

dimosthenisgeo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimosthenisgeo
Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O dimosthenisgeo έγραψε στις 16:59, 22-10-15:

ποιο βιβλιο προτείνετε για το μαθημα "γενικες αρχες αστικου δικαιου" (1ο ετος, νομικη απθ);;μου εχουν πει ότι καλυτερα θεωρούνται του παπαστεριου και του γεωργιαδη....ποιο απτα δυο όμως;
Παράθεση

Obito

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Obito
Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O Obito Ubi dubium ibi libertas έγραψε στις 19:52, 22-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από dimosthenisgeo
ποιο βιβλιο προτείνετε για το μαθημα "γενικες αρχες αστικου δικαιου" (1ο ετος, νομικη απθ);;μου εχουν πει ότι καλυτερα θεωρούνται του παπαστεριου και του γεωργιαδη....ποιο απτα δυο όμως;
Εμας μας εδιναν του Λαδα παλια.. Για του Παπαστεριου εχω ακουσει καλα λογια, για του Γεωργιαδη (Αστεριου ή Αποστολου ; ) για τις Γενικες Αρχες δεν ξερω..
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 422 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 23:20, 22-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από dimosthenisgeo
γεωργιάδη...παπαστερίου πήρα και δε μ άρεσε...άσε που αν πάρεις γεργιάδη θα σου μείνει και τις δικαοπραξίες στο επόμενο εξάμηνο...
Παράθεση

dimosthenisgeo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimosthenisgeo
Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O dimosthenisgeo έγραψε στις 16:49, 23-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Obito
Εμας μας εδιναν του Λαδα παλια.. Για του Παπαστεριου εχω ακουσει καλα λογια, για του Γεωργιαδη (Αστεριου ή Αποστολου ; ) για τις Γενικες Αρχες δεν ξερω..
Αρχική Δημοσίευση από miss marple
γεωργιάδη...παπαστερίου πήρα και δε μ άρεσε...άσε που αν πάρεις γεργιάδη θα σου μείνει και τις δικαοπραξίες στο επόμενο εξάμηνο...
ευχαριστω για τις απαντησεις!
το ιδιο εχω ακουσει για τον παπαστεριου..οποτε λεω μαλλον γεωργιαδη
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 18:43, 23-10-15:

Ο Γεωργιάδης είναι ο καλύτερος στα αστικά. Εάν ο καθηγητής δεν βασίζεται σε κάποιον άλλον, αυτόν πάρε.
Παράθεση

Euaggelia0298 (Ευαγγελία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Euaggelia0298
H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Euaggelia0298 έγραψε στις 13:36, 11-09-16:

Καλησπέρα. Πέτυχα στη Νομική Σχολή της Κομοτηνής και επιθυμώ να πάρω μεταγραφή για την αντίστοιχη σχολή της Θεσσαλονίκης (5 μορια για μεταγραφη). Γνωρίζει κανείς ποσά μαθήματα της Κομοτηνής αναγνωρίζονται στην Θεσσαλονίκη και ποια ακριβώς είναι αυτά; Επιπλέον εάν η μεταγραφή βγει πριν την εξεταστική εγώ θα δώσω εξετάσεις στο αρχικό τμημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

MariaMp (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη MariaMp
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H MariaMp έγραψε στις 02:05, 19-01-17:

Γεια και απο εμενα! Μιας και εισαι στο τμημα νομικης του ΑΠΘ θα μπορούσες να μου πεις εάν η σχολή είναι δύσκολη, για τα μαθήματα κλπ γιατί είμαι λίγο προκατειλημμένη και πρόκειται να περάσω στο αντίστοιχο τμήμα?
Παράθεση

Steagr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Steagr
Ο Steagr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Steagr έγραψε στις 04:16, 19-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από MariaMp
Γεια και απο εμενα! Μιας και εισαι στο τμημα νομικης του ΑΠΘ θα μπορούσες να μου πεις εάν η σχολή είναι δύσκολη, για τα μαθήματα κλπ γιατί είμαι λίγο προκατειλημμένη και πρόκειται να περάσω στο αντίστοιχο τμήμα?
Ειναι ομολογουμενως η νομικη δυσκολη. Αν εισαι αφοσιωμενη ομως και προετοιμασμενη να ριξεις καλο διαβασμα δεν θα εχεις προβλημα. Αρκει να διαβαζεις και να δινεις καθε μαθημα στην ωρα του για να μη βρεθεις στη θεση που ειμαι τωρα εγω
Παράθεση

MariaMp (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη MariaMp
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H MariaMp έγραψε στις 16:05, 19-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Steagr
Ειναι ομολογουμενως η νομικη δυσκολη. Αν εισαι αφοσιωμενη ομως και προετοιμασμενη να ριξεις καλο διαβασμα δεν θα εχεις προβλημα. Αρκει να διαβαζεις και να δινεις καθε μαθημα στην ωρα του για να μη βρεθεις στη θεση που ειμαι τωρα εγω
Για τις κατακτητήριες νομικής γνωρίζεις κάτι?
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 422 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 18:58, 14-09-17:

επειδή στο θέμα των επιτυχόντων στις πανελλήνιες του 2017 πήρε το μάτι μου κάποια πρωτοετάκια (καλώς ήρθατε, btw ) , αφήνω αυτό εδώ!

http://www.law.auth.gr/el/node/6666

-μεταξύ μας, ποντάρω ότι θα ξαναλλάξει -
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 20:34, 14-09-17:

επειδή στο θέμα των επιτυχόντων στις πανελλήνιες του 2017 πήρε το μάτι μου κάποια πρωτοετάκια (καλώς ήρθατε, btw ) , αφήνω αυτό εδώ!

http://www.law.auth.gr/el/node/6666

-μεταξύ μας, ποντάρω ότι θα ξαναλλάξει -
Λες να ξαναλλαξει; Πάνω που το είχα κατεβάσει και έλεγα τέλεια τουλάχιστον δεν έχω μαθήματα πριν τις 10;

Έχω μια γνωστή μου τριτοετη πάντως και με έχει κάνει να ανυπομονώ για το Δημόσιο Διεθνές, λόγω καθηγητή μέλι έσταζε το στόμα της.
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 21:04, 14-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ιππολύτη
Λες να ξαναλλαξει; Πάνω που το είχα κατεβάσει και έλεγα τέλεια τουλάχιστον δεν έχω μαθήματα πριν τις 10;

Έχω μια γνωστή μου τριτοετη πάντως και με έχει κάνει να ανυπομονώ για το Δημόσιο Διεθνές, λόγω καθηγητή μέλι έσταζε το στόμα της.

Ιππολύτη σε ποιο τμήμα θα είσαι?

αααα καλά, μακάρι όχι, αλλά κάααθε χρόνο μας πρήζουν ωσπου να βγει το σταθερό πρόγραμμα...

Τιιιιιι δεν έχεις 8πμ??? Μόνο εμάς μας είχαν πεθάνει στο 1ο έτος, 4 φορές τη βδομάδα 8πμ?

Αααα, δδδ ναι... κοίτα, ή που τον μισείς ή που τον αγαπάς αυτόν τον άνθρωπο. Εγώ στο 1ο έτος τον μίσησα, γιατί είναι κάπως χαοτικός και αν είσαι αρχάριος σε δυσκολεύει λιγάκι, αλλά τώρα πια τον εκτίμησα, είναι φοβερός, θα πάρω και επιλογής του!

Θα περιμένω τη γνώμη σου

Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 21:46, 14-09-17:

Ιππολύτη σε ποιο τμήμα θα είσαι?

αααα καλά, μακάρι όχι, αλλά κάααθε χρόνο μας πρήζουν ωσπου να βγει το σταθερό πρόγραμμα...

Τιιιιιι δεν έχεις 8πμ??? Μόνο εμάς μας είχαν πεθάνει στο 1ο έτος, 4 φορές τη βδομάδα 8πμ?

Αααα, δδδ ναι... κοίτα, ή που τον μισείς ή που τον αγαπάς αυτόν τον άνθρωπο. Εγώ στο 1ο έτος τον μίσησα, γιατί είναι κάπως χαοτικός και αν είσαι αρχάριος σε δυσκολεύει λιγάκι, αλλά τώρα πια τον εκτίμησα, είναι φοβερός, θα πάρω και επιλογής του!

Θα περιμένω τη γνώμη σου

Μάλλον δεν κοιτούσα καλά γιατί τώρα που το ξαναείδα 3 φορές τη βδομάδα έχω πρωί πρωί, 8. Φτου γαμώτο, πρέπει να βρω ένα θύμα να του παίρνω τις σημειώσεις για να κοιμάμαι στο 3ο τμήμα είμαι!
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 21:52, 14-09-17:

Μάλλον δεν κοιτούσα καλά γιατί τώρα που το ξαναείδα 3 φορές τη βδομάδα έχω πρωί πρωί, 8. Φτου γαμώτο, πρέπει να βρω ένα θύμα να του παίρνω τις σημειώσεις για να κοιμάμαι στο 3ο τμήμα είμαι!
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 21:55, 14-09-17:

Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 22:00, 14-09-17:

Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 14:04, 20-10-17:

Τώρα που πέρασαν αισίως 3 βδομαδούλες, για πείτε οι πρωτοετείς εντυπώσεις!
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,387 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:27, 20-10-17:

Μια χαρά το τμήμα αλλά πολύ κόλλημα με το Κόσοβο.

Edit: Κοσσυφοπέδιο.
Παράθεση

TaniaZ

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη TaniaZ
H TaniaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H TaniaZ έγραψε στις 19:45, 20-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Μια χαρά το τμήμα αλλά πολύ κόλλημα με το Κόσοβο.

Edit: Κοσσυφοπέδιο.
Γεμάτο κάρχιες και ντίβες είναι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ody1999

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους