Μαθηματικά γενικής ή Βιολογία γενικής;

simply the best

Νεοφερμένος

Η simply the best αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ στην αρχή έλεγα να πάρω φυσική γενικής γιατί όπως μου είπε ο καθηγητής μου και άλλα παιδιά που έχουν δώσει είναι εύκολη (αν είσαι τεχνολογική/θετική) και μπορείς να γράψεις 20.. τελικά πήρα βιολογία γενικής (ΕΥΤΥΧΩΣ! :clapup: ) που είναι πραγματικά ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ, ενδιαφέρουσα και πιστεύω ότι μπορώ να γράψω 20.! και σε σχέση με την βιολογία κατεύθυνσης μου παίρνει πολύ λίγο χρόνο για να την μάθω τέλεια... βέβαια οι συχνές επαναλήψεις είναι απαραίτητες για να μην ξεχνάω τίποτα.. μαθηματικά γενικής είναι παλούκι (κατά τη γνώμη μου) και αν δεν είσαι αυτό που λέμε "μαθηματικό μυαλό" δε νομίζω ότι γράφεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
E καλα, δεν ειναι και παλουκι...Ουτε μαθηματικο μυαλο χρειαζεται να εισαι...
Αμα ειναι ετσι τι να πουμε για τα κατευθυνσης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αν και λάτρης των μαθηματικών/φυσικής θα προτείνω βιολογία. Η βιολογία είναι ιδιαίτερα εύκολη, η ύλη σχετικά μικρή και με ένα 2ωφο διάβασμα την εβδομάδα το 20 το έχεις πραγματικά σίγουρο. Τα μαθηματικά δεν είναι δύσκολα, αλλά τα θέματα είναι αναλογικά δυσκολότερα σε σχέση με τα υπόλοιπα της γενικής. Και αυτό επειδή αποτελεί μάθημα βαρύτητας για τις οικονομικές σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
δυστυχως δεν μαζευονται ατομα στα σχολεία και έτσι δεν γίνονται εύκολα τμηματα.. παρόλου που η φυσική γενικής είναι αρκετά ευκολή και ενδιαφέρουσα από οτι εχω ακούσει(δεν ξερω κιολάς απο προσωπική εμπειρία)

τι τμηματα να γινουν στα σχολει?! ουτως η αλλως διδασκεται η φυσικη γενικης! μπερδευεσαι μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αν και θεωρητική θα πάρω Μαθηματικά Γεν.γιατί θέλω να ανοιξω το 4ο πεδίο. Μέχρι στιγμής καλά είναι , δεν ξέρω τι θα γινει αργότερα αλλά θα δείξει. Πάντως θα προτιμούσα Φυσική αν άνοιγε το 4ο μιας και δεν τα πάω καλά με την παπαγαλία:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dragonborn

Νεοφερμένος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
''Δεν τα παω καλα με παπαγαλια'' και ''θεωρητικη'', οπως και να το κανουμε ειναι καπως οξυμωρο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τα μαθηματικα γενικης πιστευετε ειναι αρκετα δυσκολα αμα εχεις καποια κενα απο τις αλλες ταξεις; Μπορεις να τα καλυψεις στη Γ' για να γραψεις εστω εναν μετριο βαθμο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Βιολογία Γενικής,απλά.
Πολύ πιο standard μάθημα,με ποιοτικό διάβασμα και συνδυαστική ικανότητα άριστοι βαθμοί είναι εφικτοί.Εκτός και αν πραγματικά κάποιος το 'έχει' με τα Μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Aμα δε μπορεις την παπαγαλια οπως εγω, παρε μαθηματικα...Η υλη ειναι μικρη και δε χρειαζεται τρελα μαθηματικα...
Αλγεβρα ειναι, που και κενα να εχεις δε θα σε επηρεασουν....Τα καλυπτεις ανετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top