Επαρκής αριθμός μαθητών για τη δημιουργία κατεύθυνσης

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας...θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωρίζει τι γινεται σε περιπτωση που στο σχολειο υπάρχει προβλημα για δηνιουργία κατευθυνσης λογω έλλειψης μαθητών.Η τάξη μου αποτελειται απο 12 μαθητες απο τους οποιους οι 2 μονο θελουμε να πάμε θετικη!υπάρχει περίπτωση να γινει κατευθυνση ή θα αναγκαστω να αλλαξω σχολείο ή κατευθυνση!!!???
μηπως ομως επειδη ειμαστε λιγα ατομα γινει καποια εξαιρεση...εαν γνωριζετε παρακαλω απαντηστε!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Λοιπόν στη δικιά μου ήμασταν 10 παιδιά κ απο αυτά 2 πήγαν θετική κ 2 θεωρητική.
Πιστεύω πως θα σας φτιάξουν τμήμα μιας κ είστε λίγοι, αλλά δν μπορώ να πω τπτ με σιγουριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοηθεια!!
ελπιζω να μην αναγκαστω ν'αλλαξω κατεύθυνση ή σχολείο γιατι δεν θελω με τπτ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εμένα από 120 παιδιά μόνο 6 πήγαν θετική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
στο χωριο της μητερας μου ηταν μονο ενα θετικη και αργησαν πολυ να της φερουν καθηγητες και εκανε ολα κενα στην αρχη...αλλα μετα οκ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
υπαρχει ενα προβλημα ομως εστω αλλαξεςκατευθυνση(στο ιδιο σχολειο η σε αλλο δυστυχως δεν το ξερω το θεμα) ομως ξερεις την χημεια της β λυκειου?την χρειαζεσαι γιατι τετοιες ενωσεις θα κανεις ..πρεπει να το κοιταξεις και να το σκεφτεις καλα πριν αποφασισεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
υπαρχει ενα προβλημα ομως εστω αλλαξεςκατευθυνση(στο ιδιο σχολειο η σε αλλο δυστυχως δεν το ξερω το θεμα) ομως ξερεις την χημεια της β λυκειου?την χρειαζεσαι γιατι τετοιες ενωσεις θα κανεις ..πρεπει να το κοιταξεις και να το σκεφτεις καλα πριν αποφασισεις...


Στη Β' Λυκείου θετικη ημουνα,αλλα περσυ ειμασταν 4 παιδια κ δεν υπήρχε προβλημα...τωρα οι 2 θα πανε τεχνολογικη γι αυτο φοβαμαι μηπως προκύψει καποιο πρόβλημα!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Πιθανόν (αφού λες και ότι στην Β' λυκείου είχε γίνει το αντίστοιχο τμήμα της κατεύθυνσης με 4 άτομα) να γίνει και τώρα με 2. don't worry;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αναλογο θέμα είχε προκύψει στο σχολείο μου όταν εγώ ήμουν στη Β Λυκείου καθώς υπήρχαν μόνο 2 μαθητές στη θετική...Τα παιδιά ενημερώθηκαν πως δεν γίνεται τμήμα και πως πρέπει να αλλάξουν σχολείο...Τελικά το θέμα λύθηκε και δημιουργήθηκε τμήμα αφού όμως πρώτα προηγήθηκε κατάληψη...:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Έχεις το δικαιωμα να διεκδικησεις οτιδηποτε. Σου προτεινω τη δευτερα να περασεις μια βολτα απο το σχολειο σου που θα ειναι ανοιχτο απο 1/9 κανονικα και να ρωτησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Υψηλάντης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Υψηλάντης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου τα σόσ δεν είναι για την κατεύθυνση. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να μάθεις τόσα πράγματα απ'οποιαδήποτε κατεύθυνση αλλά τις πανελλήνιες δεν παίζουμε :/ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Υψηλάντης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Υψηλάντης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Έχω μια γνωστή η οποία όταν ήταν λύκειο στη θετική ήταν 4 άτομα ενώ στη τεχνολογική ήταν 2 τμήματα από 20 παιδιά το καθένα και στη θεωρητική επίσης 2 τμήματα με 25 άτομα το καθένα!!! Άρα δε νομίζω να υπάρχει θέμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,059 μηνύματα.
Έχω μια γνωστή η οποία όταν ήταν λύκειο στη θετική ήταν 4 άτομα ....... Άρα δε νομίζω να υπάρχει θέμα ;)
Πότε (και πού?) τελείωσε η γνωστή σου? Ως πριν λίγα χρόνια δεν υπήρχε θέμα. Τώρα αν στη θετική δεν είναι αρκετά τα άτομα, δεν γίνεται τμήμα και στέλνουν αλλού τα παιδιά. Π.χ. αν σε τρία γειτονικά λύκεια θέλουν θετική 4 , 5 , 3 παιδιά, το τμήμα θα γίνει σε ένα από τα 3 σχολεία. (Με την προϋπόθεση βέβαια ότι υπάρχει κοντινό λύκειο και δεν μιλάμε π.χ. για κάποιο νησί).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Πότε (και πού?) τελείωσε η γνωστή σου? Ως πριν λίγα χρόνια δεν υπήρχε θέμα. Τώρα αν στη θετική δεν είναι αρκετά τα άτομα, δεν γίνεται τμήμα και στέλνουν αλλού τα παιδιά. Π.χ. αν σε τρία γειτονικά λύκεια θέλουν θετική 4 , 5 , 3 παιδιά, το τμήμα θα γίνει σε ένα από τα 3 σχολεία. (Με την προϋπόθεση βέβαια ότι υπάρχει κοντινό λύκειο και δεν μιλάμε π.χ. για κάποιο νησί).


Εννοειτε πως γινεται
Στη δικη μου ταξη στην θετικη ηταν 2 παιδια.
Μονο 2.
Και το αλλο σχολειο ηταν 1.5 χιλιομετρο το πολυ.\

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
εμείς θυμάμαι ήμασταν 6 παιδιά στη θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Η ερώτησή μου είναι ίδια με την αρχική του θέματος.Από τα 60 περίπου άτομα που θα είμαστε του χρόνου στη γ' μόνο δύο ή μπορεί και ένα(εγώ!!!) θα πάμε θετική.
Καθηγητές για βιολογία και χημεία στο σχολείο έχουμε.
Τι λέτε;Υπάρχει περίπτωση να με στείλουν αλλού;Γιατί αν γίνει κάτι τέτοιο η άλλη κοπέλα που ενδιαφέρεται για θετική δε θα ακολουθήσει σίγουρα.Οπότε μένω μόνη μου.Άλλο Λύκειο στο μέρος που μένω δεν υπάρχει και το κοντινότερο είναι 15 λεπτά περίπου με το αυτοκίνητο,αλλά θα έχω πρόβλημα με τη μετακίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top