Β' Λυκείου χωρίς φροντιστήριο;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αυτο λέω και εγώ βέβαια πολύ σπάνιο να βρεις καλή καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Όλοι καλά λογία θα σου πουν, αλήθειες όμως??........Στο 3ο πεδίο οι καλές σχόλες είναι η Ιατρική(γενικός ότι έχει να κάνει με ιατρική),όταν λέμε ότι βγαίνει η υλη εννοούμε ότι τελειώνουμε τα κεφάλαια ενός μαθήματος στην ώρα τους και να έχουμε κατανόηση κάθε πράγμα σε κάθε κεφάλαιο.Στης Ιατρικες σχολες χωρις φροντησηριο δεν μπαίνεις εύκολα!!!, οι εξετασεις του σχολειου δεν ειναι ιδιες με της πανελληνιες !!! Καλο θα ηταν να πηγαινες σε ενα σεμιναριο Σχολικου Επαγγελματικου Προσανατολισμου !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αυτο λέω και εγώ βέβαια πολύ σπάνιο να βρεις καλή καθηγήτρια.
Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Το αστείο είναι ότι σου λένε αν έχεις πρόβλημα σε κάτι έλα να με βρεις και όταν πας σου λένε ότι είναι πολύ εύκολα και να το βρεις μόνο σου :eek:;):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Το αστείο είναι ότι σου λένε αν έχεις πρόβλημα σε κάτι έλα να με βρεις και όταν πας σου λένε ότι είναι πολύ εύκολα και να το βρεις μόνο σου :eek:;):hmm:

Αληθευει και αυτο ή το αλλο που το κανουν μερικοι: Δεν εχω ορεξη σημερα ελα καποια αλλη μερα :P ή φροντιστηριο δεν πας;; και εσυ να εχεις μεινει αφωνος και απο μεσα σου να σκεφτεσαι καλες πραξεις που θα εκανες:whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι είναι και αυτο . Εμείς έχουμε μια φυσικό που μας κάνει γενική παιδεία και μας λέει να βρούμε την θεωρία στο internet oh mon dieu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ναι είναι και αυτο . Εμείς έχουμε μια φυσικό που μας κάνει γενική παιδεία και μας λέει να βρούμε την θεωρία στο internet oh mon dieu.

Οταν λες θεωρια εννοεις την μεθοδολογια για επιλυση των ασκησεων; Η καποια εξτρα γιατι κανονικα ειναι ο,τι εχει μεσα στο βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Εννοώ ότι όταν κάποιο παιδί έχει μια απορία του λέει μπες στο internet διάβασε την θεωρία και θα τα καταλάβεις όλα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εννοώ ότι όταν κάποιο παιδί έχει μια απορία του λέει μπες στο internet διάβασε την θεωρία και θα τα καταλάβεις όλα .

Α καλα ο καθενας με την τρελα του...Εγω θυμαμαι στο γυμνασιο εναν καθηγητη που μας ελεγε <<εχω να πληρωθω τοσους μηνες αφηστε με δεν σας κανω μαθημα>> :P και εναν αλλον που βαριοτανε να μας κανει ιλιαδα και μας μιλαγε για τους νιτζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Και εμείς στην Β γυμνασίου είχαμε έναν γεωλόγο που μας έλεγε γράφουμε διαγώνισμα με ανοικτά τα βιβλία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
[QUOTE=GTR-890;4330286Στης Ιατρικες σχολες χωρις φροντησηριο δεν μπαίνεις εύκολα!!!

Κοιταξε να λεμε την αληθεια ειναι και αναλογως το παιδι
Εγω εχω εναν φιλο που εδινε μαζι με τον αδελφο μου το 2013(γνωστη και ως χρονια της σφαγης) και φροντιστηριο γραφτηκε τους τελευταιους 2 μηνες της γ(ειχε προβλημα οικονομικο) και ομως τα καταφερε και περασε απτους πρωτους εμπ πολιτικων μηχανικων.Βεβαια νταξει αν δεν πας φροντιστηριο εννοειται οτι πρεπει να ριξεις τρελο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από GTR-890;4330286Στης Ιατρικες σχολες χωρις φροντησηριο δεν μπαίνεις εύκολα!!! Κοιταξε να λεμε την αληθεια ειναι και αναλογως το παιδι Εγω εχω εναν φιλο που εδινε μαζι με τον αδελφο μου το 2013(γνωστη και ως χρονια της σφαγης) και φροντιστηριο γραφτηκε τους τελευταιους 2 μηνες της γ(ειχε προβλημα οικονομικο) και ομως τα καταφερε και περασε απτους πρωτους εμπ πολιτικων μηχανικων.Βεβαια νταξει αν δεν πας φροντιστηριο εννοειται οτι πρεπει να ριξεις τρελο διαβασμα[/QUOTE:
Σπάνια τέτοια παιδιά !!!(1/1.000.000)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους...το πρόβλημα όμως είναι πως στην τάξη μου, αυτοί που θα πάνε θετική, πηγαίνουν ήδη φροντιστήριο σε όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης και υπάρχει αδιαφορία από πλευράς των καθηγητών (<<όσοι ενδιαφέρονται είναι προχωρημένοι έτσι κι αλλιώς και τα ξέρουν>>) με αποτέλεσμα σχεδόν όλη η ύλη, να βγαίνει στο σπίτι και στην τάξη να μιλάμε για άσχετα αντί να κάνουμε μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και μετά τα φροντιστήρια είναι η παραπαιδεία που παρασιτεί στο σχολείο. Άρε Ελλαδάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Πολύ σωστά...δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary10

Νεοφερμένος

Η Mary10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια ειμαι κι εγω καινουργια και εκανα αυτον τον λογαριασμο για να μου πειτε τις συμβουλες σας. Αρχικα ειμαι στη β' με θετικη κατευθυνση. Η αληθεια ειναι οτι επελεξα αυτη την κατευθυνση σκεφτοντας το επαγγελμα που θα ηθελα να κανω και συμφωνα με τα μαθηματα που μου αρεσουν. Ετσι επελεξα τη θετικη γιατι λατρευω τη βιολογια και το ονειρο μου ειναι να μπω στην ιατρικη. Οχι για τα λεφτα κλπ, αλλα γτ οπως ειπα λατρευω τη βιολογια και τελος παντων εχω καημο να μπω σε χειρουργιο. Το θεμα μου ειναι το αγχος. Ειμαι γενικα αγχωδης τυπος με το παραμικρο και το μεγαλυτερο θεμα μου ειναι οι πανελληνιες. Δεν ειναι λιγες οι φορες π λογω αγχους δεν τα πηγα καλα σε διαγωνισματα, εξετασεις και εχω και σωματικα κ ψυχολογικα θεματα. Κανω φροντιστηριο στη φυσικη απο την α' λυκειου και φετος, επειδη με δυσκολευει το συγκεκριμενο μαθημα, εδωσα ολο το βαρος εκει, με αποτελεσμα να παραλειψω τα υπολοιπα.. Τωρα που προετοιμαζομαι για τις ενδοσχολικες βλεπω πως τελικα δεν επρεπε να παραμελησω τα υπολοιπα. Στα μαθηματικα ειχα ενα θεματακι απο παντα, αλλα προσπαθουσα για το καλυτερο.. Τωρα βλεπω οτι δεν τραβαει.. Η αληθεια ειναι οτι ολη τη χρονια δεν τα διαβασα καθολου και τωρα τρεχω να μαζεψω τ ασυμαζευτα.. Τωρα αρχισα φροντιστηριο και δεν ξερω καν αν θα προλαβω να τα βγαλω.. Βεβαια το θεμα μου δεν ειναι να γραψω τωρα, αλλα να μαθω τα βασικα και αυτα που θα μου χρειαστουν σε φυσικη και χημεια. Βασικα, εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι το να παω στη θετικη ηταν η μεγαλυτερη ηλιθιοτητα της ζωης μου, γτ πολυ απλα τα μαθηματικα δεν θα τα αποφυγω. Εβλεπα πριν τα μαθηματα σπουδων του βιολογικου και αγχωθηκα παρα πανω.. Πως εγω, λεμε οτι περασα, θα τα καταφερω στο μαθημα των μαθηματικων; εχω απελπιστει... Γενικα ημουν καλη μαθητρια και συνεπης, αλλα τωρα νομιζω πως με παιρνει η κατηφορα.. Ειναι και στο μαθημα που ολοι μιλανε και δεν μπορω να παρακολουθησω, οσο και να θελω και ο καθηγητης απλα μιλαει μονος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
μην στενοχωριεσαι , τωρα η χρονια τελειωωνει δεν μπορεις να αλλαξεις κατι επελεξες να διαβασεις περισσοτερο την φυσικη σου ,καλο αυτο, πρεπει να εχουμε προτεραιοτητες σ αυτες τι ταξεις για να μην τα παιξουμε...απο Τα μαθηματικα της β γενικης μονο θα χρειαστεις ,και συγκεκριμενα τριγωνομετρια (η οποια μεσα στην φυσικη μπορει να καλυφθει η απαραιτητη για τις ταλαντωσεις πχ οπως επειλυση τριγωνομετρικων εξισωσεων κλπ) και οι λογαριθμοι και οι εκθετικες .. δεν ειναι τοσα πολλα.. λυσε το σχολικο και καποιο βοηθημα αν θες σ αυτα τα κεφαλαια μονη σου και θα τα καλυψεις σιγα σιγα και στην τελικη αν νιωθεις οτι δεν τα εμπεδωσες τα διααβζεις και λιγο μετα τις σχολικες εξετασεςι το καλοκαιρακι θα δεις και μονη σου πως με λιγη παραπανω δουλεια θα τα καταλαβεις μια χαραα..υπαρχει και πολυ βοηθεια στο ιντερνετ αν θες να σου πω λινκ..οσο για τις ενδοσχολικες και εγω β παω και φετος πραγματικα τα γραψα ολα περα απο αυτα που κανουμε στο φροντιστηριο και οτι και να μου λενε δεν το μετανιωνω..τωρα που ειναι οι ενδοσχολικες θα διαβασω και θα γραψω οτι μπορω , ειχα παρει μια αποφαση απο την αρχη της χρονιας να επιγκεντρωθω στο φροντ ..μια χρονια μας μενει και μετα θα φυγουμε.. οι στοχοι σου ειναι που μετρανε να προσπαθεις για αυτους. αρκετα πια τοσα χρονια διαβασαμε για το σχολειο η μαλλον παπαγαλισαμε για τις ενδοσχολικες ..μην αγχωνεσαι θα την βρουμε την ακρη ..εχε πιστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary10

Νεοφερμένος

Η Mary10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Νομιζω πως το συστημα απο μονο του σε κατευθυνει ετσι... Πως γινεται δλδ να εισαι συνεπης σε ολα τα μαθηματα, να διαβαζεις για τα φροντιστηρια και να κανεις ζωη και να περνας καλα... Δεν γινεται αυτο! Συν του οτι βρισκομαι σε μονιμο αγχος απο το γυμνασιο ακομη για το πως θα δωσω πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadStudent

Νεοφερμένος

Ο BadStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα. Φέτος θα πάω Β' Λυκείου και η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο αδύναμος στα μαθηματικά. Δεν έχω τρομερά κενά πιστεύω αλλά δεν καταλαβαίνω και τα πάντα. Θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που τελείωσαν αν αξίζει να κάνω φροντιστήριο στα μαθηματικά της Β Λυκείου ή αν είναι χαμένος χρόνος και χρήμα και είναι καλύτερα να προσπαθήσω να καλύψω τα κενά μόνος μου. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top