Καλών Τεχνών

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς στο site του τμήματος δεν αναφέρει τίποτα,οπότε άν υπάρχει κάποιος φοιτητής του τμήματος ας μας διαφωτίσει για το έν λόγω μεταπτυχιακό.

Ο Zuchen είναι φοιτητής σε αυτό το τμήμα. Στείλε του ένα email μήπως ξέρει κάτι. Στο site του τμήματος φαντάζομαι ότι θα το αναρτήσουν μόνο όταν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία οπότε μόνο η γραμματεία ίσως να ξέρει σε ποιο σημείο βρίσκεται το θέμα (τηλ. 2103897113, 2103897144).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staticstasy

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!

Αποφάσισα να δώσω για την Καλών Τεχνών φέτος, αν κι έχω σπουδάσει ήδη κι έχω ολοκληρώσει ένα πτυχίο στην Αγγλία. Όλα όσα έχω βρει στο ίντερνετ λένε ότι δεν γίνεται να μπεις χωρίς φροντιστήριο, αλλά ήθελα να σας ρωτήσω αν ισχύει όντως αυτό. Ή μήπως τα βάζουν στο ίντερνετ και τα λένε για να τα κονομάνε αυτοί που έχουν τα φροντιστήρια...; Έχω ψάξει πολύ τις τελεταίες μέρες/εβδομάδες, για να δω τα σχέδια των παιδιών που έχουν μπει τα τελευταία χρόνια, και αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το βασικό φαίνεται να είναι να έχει κανείς ένα "συνειδητοποιημένο" και με συνοχή ύφος σε όλα τα έργα που θα παραδώσει. Κατά τ'άλλα από τα έργα που είδα που πέρασαν, πολλά είχαν ένα παρόμοιο στυλ, φαντάζομαι αυτο το "φροντιστηριακό" που λέγεται στα φόρουμ που έχω διαβάσει, αλλά υπήρχαν και πολλά με διαφορετικό στυλ αλλά που είχαν συνοχή. Πέρα από αυτό ύπαρχει κάτι που χρειάζεται που δεν το βλέπω; Γιατί αυτό θα προσπαθήσω να δουλέψω μόνη μου μέχρι να έρθουν οι εξετάσεις. Επίσης θα μ'ενδιέφερε να δω, αν έχει κάποιος, έργα παιδιών που δεν κατάφεραν να περάσουν για να δω τη διαφορά (αν υπάρχει)..

Επίσης έχω ακούσει από παιδιά που έχω μιλήσει, ότι και να μην μπεις, μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα έτσι κι αλλιώς αν επικοινωνήσεις με τον υπεύθυνο καθηγητή. Μάλιστα μια γνωστή μου έτσι μπήκε τελικά, παρακολούθησε για ένα-δύο χρόνια και μετά πέρασε και στις εξετάσεις. Οπότε αν δεν περάσω φέτος, μάλλον αυτό θα κάνω.

Ευχαριστώ πολύ
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ο καθηγητής μπορει να σε καθοδηγήσει καλυτερα. Με την εξάσκηση στο φροντιστηριο θα αναπτύξεις σταδιακά το δικό σου "στυλ". Ναι μεν θα ειναι επηρεασμένο απο το καθηγητή σου,αλλα θα εχει και καποια δικά σου στοιχεια τα οποία θα αναπτύξεις καλυτερα στην πορεία σου στη σχολη. Πιστεύω οτι ο καθηγητής μπορει να βοηθήσει γιατι σε συμβουλεύει και γενικα ξερεις που βαδίζεις. Οταν εκανα ελευθερο,θυμαμαι τα παιδια που εκαναν μαθημα παρα πολλες ωρες και τον καθηγητή να λεει οτι μονο ετσι γινεται καλη δουλεια. Αληθεια; Ψέματα για να εχει περισσότερη δουλεια; Δεν μπορω να πω σιγουρα. Παντως το μονο σίγουρο ειναι οτι θέλει εξάσκηση και απ'οσο ξερω πρεπει να παραδώσεις και ενα φάκελο στο τελος. Πιστεύω οτι έστω και λιγα μαθηματα ειναι αρκετά για να σε συμβουλέψει ο καθηγητής και να σε καθοδηγήσει καπως. Επισης θυμαμαι που εκαναν προτομές αγαλμάτων και μετρούσαν με αυτες τις βελόνες. Ξερεις να μετράς; Γενικα ξερεις να χρησιμοποιείς χρωματα,να χρησιμοποιείς σωστα το μολυβι κτλ ; Γιατι αν ναι,ισως δεν εχεις προβλημα.
Και φαντάζομαι οτι και στην Καλών Τεχνών θα σε αφήνουν να παρακολουθήσεις καποια μαθηματα χωρίς να εισαι γραμμένη εκει,οπως και στα περισσοτερα αλλα τμηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά!

Αποφάσισα να δώσω για την Καλών Τεχνών φέτος, αν κι έχω σπουδάσει ήδη κι έχω ολοκληρώσει ένα πτυχίο στην Αγγλία. Όλα όσα έχω βρει στο ίντερνετ λένε ότι δεν γίνεται να μπεις χωρίς φροντιστήριο, αλλά ήθελα να σας ρωτήσω αν ισχύει όντως αυτό. Ή μήπως τα βάζουν στο ίντερνετ και τα λένε για να τα κονομάνε αυτοί που έχουν τα φροντιστήρια...; Έχω ψάξει πολύ τις τελεταίες μέρες/εβδομάδες, για να δω τα σχέδια των παιδιών που έχουν μπει τα τελευταία χρόνια, και αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το βασικό φαίνεται να είναι να έχει κανείς ένα "συνειδητοποιημένο" και με συνοχή ύφος σε όλα τα έργα που θα παραδώσει. Κατά τ'άλλα από τα έργα που είδα που πέρασαν, πολλά είχαν ένα παρόμοιο στυλ, φαντάζομαι αυτο το "φροντιστηριακό" που λέγεται στα φόρουμ που έχω διαβάσει, αλλά υπήρχαν και πολλά με διαφορετικό στυλ αλλά που είχαν συνοχή. Πέρα από αυτό ύπαρχει κάτι που χρειάζεται που δεν το βλέπω; Γιατί αυτό θα προσπαθήσω να δουλέψω μόνη μου μέχρι να έρθουν οι εξετάσεις. Επίσης θα μ'ενδιέφερε να δω, αν έχει κάποιος, έργα παιδιών που δεν κατάφεραν να περάσουν για να δω τη διαφορά (αν υπάρχει)..

Επίσης έχω ακούσει από παιδιά που έχω μιλήσει, ότι και να μην μπεις, μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα έτσι κι αλλιώς αν επικοινωνήσεις με τον υπεύθυνο καθηγητή. Μάλιστα μια γνωστή μου έτσι μπήκε τελικά, παρακολούθησε για ένα-δύο χρόνια και μετά πέρασε και στις εξετάσεις. Οπότε αν δεν περάσω φέτος, μάλλον αυτό θα κάνω.

Ευχαριστώ πολύ
:)

Πιστεύω ότι ειδικά στην Καλών Τεχνών δεν μπορείς να μπεις αν δεν έχεις κάνει εντατική προετοιμασία και οπωσδήποτε με καθοδήγηση (φροντιστήριο). Πολλές φορές μάλιστα δεν αρκεί ένας χρόνος προετοιμασίας. Δεν είναι σαν τα άλλα μαθήματα που παίρνεις το βιβλίο, το μαθαίνεις απέξω, γράφεις άριστα και περνάς. Εκτός αν το πρώτο πτυχίο που έχεις πάρει είναι συναφούς αντικειμένου οπότε έχεις εξοικειωθεί με τις εικαστικές τεχνικές.
https://announcements.asfa.gr/index....kseis-tmimatos-eikastikon-texnon?limitstart=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staticstasy

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά!

Απλά προσπαθώ να καταλάβω τι κάνουν σε αυτήν την προετοιμασία πάνω κάτω, κι ας μην είναι το ίδιο αν δεν έχω κάποιον να με καθοδηγήσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά!

Απλά προσπαθώ να καταλάβω τι κάνουν σε αυτήν την προετοιμασία πάνω κάτω, κι ας μην είναι το ίδιο αν δεν έχω κάποιον να με καθοδηγήσει..

Κοίταξε μπορείς να πας σε κάποιο αναγνωρισμένο φροντιστήριο σχεδίου και να ζητήσεις πληροφορίες ή μπορείς και να παρακολουθήσεις ένα μάθημα δωρεάν, να πάρεις μια ιδέα για το τι γίνεται. Ακόμα κι στα σάιτς τους (πχ Πλάκας) υπάρχουν κάποια στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iri2001

Νεοφερμένος

Η Iri2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Hey ...

Θα πάω Α λυκείου σε γενικό, ο μόνος λόγος που πάω γενικό είναι για να κάνω πραγματικότητα my dream , να περάσω καλών τεχνών , αλλιώς θα πήγαινα σε επαγγελματικό . Σκέφτομαι να αφοσιωθώ ολοκληρωτικά στο σχέδιο, να μην ασχολούμαι καθόλου με τα άλλα μαθήματα, παρά μόνο με το σχέδιο. Θα πάω σε φροντιστήριο , θα αφοσιωθώ σε αυτό και άμα δεν περάσω ; Νομίζω ότι είναι ένα ρίσκο . Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου θα παίρνατε το ρίσκο ή θα πηγαίνατε επαγγελματικό ;

Thank you for your time .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Hey ...

Θα πάω Α λυκείου σε γενικό, ο μόνος λόγος που πάω γενικό είναι για να κάνω πραγματικότητα my dream , να περάσω καλών τεχνών , αλλιώς θα πήγαινα σε επαγγελματικό . Σκέφτομαι να αφοσιωθώ ολοκληρωτικά στο σχέδιο, να μην ασχολούμαι καθόλου με τα άλλα μαθήματα, παρά μόνο με το σχέδιο. Θα πάω σε φροντιστήριο , θα αφοσιωθώ σε αυτό και άμα δεν περάσω ; Νομίζω ότι είναι ένα ρίσκο . Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου θα παίρνατε το ρίσκο ή θα πηγαίνατε επαγγελματικό ;

Thank you for your time .
Αφού το αγαπάς τόσο πολύ και είναι τ' όνειρό σου, πιστεύω ότι αξίζει να αγωνιστείς γι'αυτό. Ωστόσο...δεν ξέρω..:hmm:
Σε αυτή τη σχολή, θεωρώ, δεδομένης της δύσκολης εισαγωγής των σπουδαστών, θα έπρεπε τουλάχιστον να έχουν μία πιο σίγουρη αποκατάσταση, η οποία δεν υπάρχει. Εφόσον οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ έχουν σταματήσει να συμβαίνουν (όχι ότι ο κάθε επαγγελματίας ζωγράφος ονειρεύεται να διδάσκει εικαστικά σε σχολεία), το μέλλον σου θα είναι πολύ αβέβαιο. Κι αυτό το λέω επειδή θα πρέπει να τρέχεις συνεχώς. Μάλλον όλα αυτά τα ξέρεις ήδη...εφόσον είναι το όνειρό σου δεν θα σου πω να μην το ακολουθήσεις. Απλά θα σου πω καλή τύχη σε ό,τι κάνεις. Ίσως αν είχες τη δυνατότητα για εξωτερικό, να ήταν καλύτερα να σπούδαζες εκεί...αλλά θεωρώ ότι αν είναι δύσκολο να εισαχθείς σε καλών τεχνών στην Ελλάδα, θα είναι 10 φορές πιο δύσκολο να εισαχθείς σε καλή σχολή του εξωτερικού...:hmm:

Πάντως για μένα, ναι, αξίζει να πάρεις το ρίσκο.
Υ.Γ. Σκέφτηκες ποτέ το ενδεχόμενο να σπουδάσεις κάτι άλλο και ύστερα να ασχοληθείς επαγγελματικά με τα εικαστικά; Θα ήταν πιο ασφαλής επιλογή πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iri2001

Νεοφερμένος

Η Iri2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Thank you που απάντησες .Βασικά σκέφτομαι να περάσω καλών τεχνών και μετά θα φύγω εξωτερικό . Σαν δεύτερη επιλογή έχω την ψυχολογία που δύσκολο το κόβω να μπορέσω να περάσω μιας και δεν είμαι του 18 άλλα του 16 προς 17 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Thank you που απάντησες .Βασικά σκέφτομαι να περάσω καλών τεχνών και μετά θα φύγω εξωτερικό . Σαν δεύτερη επιλογή έχω την ψυχολογία που δύσκολο το κόβω να μπορέσω να περάσω μιας και δεν είμαι του 18 άλλα του 16 προς 17 .

Με τα μαθηματικά πως τα πας; Πάντα αξίζει να ακολουθεις το όνειρο σου αλλα σκέφτομαι μήπως θα μπορούσες ας πούμε να κάνεις κάτι που θα συνδυάζει το παθος σου με κατι πιο ασφαλές όπως μέσω μιας σχολής Αρχιτεκτόνων.

Παντως είσαι Α Λυκείου, μην το πατάτας. Εγώ στην Α Λυκείου ημουν μαθητής του 14 και άρχισα να το δουλεύω και εβγαλα 17 στις Πανελλήνιες. Το λέω για την επιλογή της Ψυχολογία που αναφέρεις.

Βέβαια στο τέλος της ημέρας αν το μόνο σου όνειρο και πάθος είναι ή Καλών Τεχνών αξίζει να σκεφτείς σοβαρά το να το ακολουθησειςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iri2001

Νεοφερμένος

Η Iri2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μαθηματικά 16 μπορώ και καλύτερα άμα προσπαθήσω αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα μου άρεσε να γίνω αρχιτέκτονας . Γενικά πιστεύω ότι το επάγγελμα που θα διαλέξουμε είναι κάτι πάρα πολύ σημαντικό γιατί τον περισσότερο χρόνο της ζωής σου τον περνάς στην δουλεία σου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Με τα μαθηματικά πως τα πας; Πάντα αξίζει να ακολουθεις το όνειρο σου αλλα σκέφτομαι μήπως θα μπορούσες ας πούμε να κάνεις κάτι που θα συνδυάζει το παθος σου με κατι πιο ασφαλές όπως μέσω μιας σχολής Αρχιτεκτόνων.

Παντως είσαι Α Λυκείου, μην το πατάτας. Εγώ στην Α Λυκείου ημουν μαθητής του 14 και άρχισα να το δουλεύω και εβγαλα 17 στις Πανελλήνιες. Το λέω για την επιλογή της Ψυχολογία που αναφέρεις.

Βέβαια στο τέλος της ημέρας αν το μόνο σου όνειρο και πάθος είναι ή Καλών Τεχνών αξίζει να σκεφτείς σοβαρά το να το ακολουθησειςς

Μην τα μπερδεύουμε,η αρχιτεκτονική αν και εχει μαθήματα Εικαστικών στα πρώτα εξάμηνα (ανάλογα τη σχολή βέβαια),κατα τ'αλλα εχει πολλές διαφορες,ειναι δύσκολη σχολή και δεν αξίζει με τιποτα να κουραστείς τοσο αν δεν σε ενδιαφέρει πραγματικά και θες να ασχοληθείς με τη ζωγραφική.

Σχετικα με την εισαγωγή στην Καλών τεχνών,έχουν ακουστεί διαφορα κατα καιρούς,οτι πρεπει να εχεις μέσο κτλ. Ξερω ατομα που ηταν πολυ ταλαντούχα και πέρασαν μετά απο πολλές προσπάθειες. Αυτο δεν θα πρεπει να σε αποθαρρύνει ομως. Ειναι πολυ καλό που εχεις κάποιον στόχο παντως. Θυμάμαι που στο εργαστήριο που έκανα σχέδιο,τα παιδια που ήθελαν να δώσουν για καλών τεχνών έκαναν πολλές ώρες εξάσκηση,ηταν όλη τη μερα εκει και ο καθηγητής ελεγε οτι ετσι πρεπει να γίνεται. Οπότε θα ειναι πολυ καλό αν αφιερωθεις εξ ολοκλήρου στην προετοιμασία για την εισαγωγή σου εκει, θα μπορέσεις να βελτιωθεις. Καλη επιτυχία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Hey ...

Θα πάω Α λυκείου σε γενικό, ο μόνος λόγος που πάω γενικό είναι για να κάνω πραγματικότητα my dream , να περάσω καλών τεχνών , αλλιώς θα πήγαινα σε επαγγελματικό . Σκέφτομαι να αφοσιωθώ ολοκληρωτικά στο σχέδιο, να μην ασχολούμαι καθόλου με τα άλλα μαθήματα, παρά μόνο με το σχέδιο. Θα πάω σε φροντιστήριο , θα αφοσιωθώ σε αυτό και άμα δεν περάσω ; Νομίζω ότι είναι ένα ρίσκο . Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου θα παίρνατε το ρίσκο ή θα πηγαίνατε επαγγελματικό ;

Thank you for your time .

Προσωπικά είμαι υπέρ του να κάνει ο καθένας αυτό που του αρέσει. Αφού λοιπόν αυτό είναι το όνειρό σου, ασφαλώς και θα το κυνηγήσεις. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι το συγκεκριμένο τμήμα έχει πολλές ιδιαιτερότητες. Οι εξετάσεις είναι πολύ δύσκολες, η προετοιμασία είναι χρονοβόρα και απαιτεί καθημερινή ενασχόληση πολλών ωρών (απαιτούνται τουλάχιστον 3 χρόνια προετοιμασίας), οι υποψήφιοι είναι πολλοί σε σχέση με τις προσφερόμενες θέσεις και επίσης ο τρόπος αξιολόγησης είναι απρόβλεπτος. Μπορεί να νομίζεις ότι τα έχεις πάει τέλεια αλλά οι διορθωτές να τα κρίνουν με άλλο μάτι. Υπάρχουν εξαιρετικά ταλέντα που αναγκάστηκαν να δώσουν αρκετές φορές μέχρι να τα καταφέρουν. Επειδή λοιπόν τα πράγματα είναι αρκετά ρευστά θα πρότεινα παράλληλα με την προετοιμασία σου να έκανες μια προσπάθεια να μπεις σε κάποια παρεμφερή "καλλιτεχνική" σχολή όπως Γραφιστική, Διακόσμηση, Συντήρηση Αρχαιοτήτων και ΄Εργων Τέχνης έτσι ώστε αν δεν τα καταφέρεις με την πρώτη να μην πηγαίνει ο χρόνος σου χαμένος. Θα παρακολουθείς τη σχολή που θα μπεις και παράλληλα θα συνεχίσεις τις προσπάθειές σου για τη σχολή των ονείρων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iri2001

Νεοφερμένος

Η Iri2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι το ξέρω ότι θέλει αρκετή προετοιμασία και πρέπει να κάνεις αρκετές ώρες εξάσκηση . Γενικά είμαι έτοιμη να αφιερώσω όσες ώρες χρειαστεί για να καταφέρω το στόχο μου .Ευχαριστώ πολύ ^^ .

Ευχαριστώ για την περαιτέρω πληροφόρηση ^^ . Επίσης θα ήθελα (και αν ξέρετε ) να μου προτείνετε μερικά φροντιστήρια στην Αθήνα και περίπου σε τι τιμές κυμαίνονται τα μαθήματα .

Thanks again .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top