Καλύτερο φροντιστήριο στην Αθήνα;

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ισχυει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχει εικόνα κανείς για τα φροντιστήρια Υποδομή; Στην Αγία Παρασκευή κυρίως... Αν και κατά πάσα πιθανότητα θα πάω σε ένα μικρό στυλ "γκρουπάδικου", μου έκανε άριστη εντύπωση και έχει πολύ καλά αποτελέσματα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ήμουν μαθήτρια της ώθησης , δεν ισχύει κάτι τέτοιο που λες.Εγώ ήρθα πάρα πολύ κοντά με τους καθηγητές μου , δινοντάς μου συμβουλές.Επίσης, όλοι είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν κάνοντας extra μαθήματα!! Απο τη β λυκείου είναι καλύτερα να αρχίσεις γιατί καταρχάς αρχίζει την ύλη της γ λυκείου και δεύτερον κάθε Κυριακή θα έχεις διαγωνίσματα ώστε να εξασκηθείς..(σε όλο τα άλλα φροντ. γράφουν μόνο Χριστούγεννα και Πάσχα). Η Ώθηση για μένα ήταν το 2ο μου σπίτι!! Με βοήθησε τρελά

Δε ξέρω, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει σχηματιστεί μια άσχημη εικόνα για την ώθηση. Παλιότερα θεωρούταν πιο καλό φροντιστήριο.
Συγκεκριμένα λέγεται ότι υπερφορτώνουν τα παιδιά με ασκήσεις κλπ κλπ με αποτέλεσμα τα παιδιά να τα φτήνουν από Ιανουάριο και να μη μπορούν να συνεχίσουν με τη δυναμική που πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο λέω να ξεκινήσω μαθήματα σε τμήμα αποφοίτων, ώστε να ξαναδώσω το καλοκαίρι του 2015... Έλεγα να προσπαθήσω με προσωπικό διάβασμα, αλλά βλέπω πως έχω ξεχάσει τα περισσότερα. Το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να επιβαρύνω τους γονείς μου, και άρα θα πληρώνω τα δίδακτρα μόνη μου. Ξέρετε, λοιπόν, κάποιο φροντιστήριο σε περιοχές όπως Κέντρο Αθήνας, Νέα Σμύρνη, Νέο Κόσμο, Δάφνη, Άγιο Δημήτριο που να είναι σχετικά φθηνό (δηλ. κάτω από 400ε/μήνα - μαζί με ΑΟΘ :redface:), αλλά η δουλειά που γίνεται είναι αξιόλογη, με καλά αποτελέσματα;... Ζητάω πολλά, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ισως μια καλη ιδεα ειναι αν επαιρνες καποιο φοιτητη για ιδιαιτερα...φανταζομαι οτι πιο οικονομικα θα σου βγει και μετα τα εχεις διαβασει οποτε μια καλη επαναληψη θα χρειαζεται να σου κανει μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το έχω σκεφτεί, και έχω ρωτήσει ξαδέρφη μου που είναι τελειόφοιτη κλασικής φιλολογίας, αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω... Και αυτή με απέτρεψε. Εδώ καθηγητές με εμπειρία ετών μπορεί να μην κάνουν και το καλύτερο μάθημα, πόσω μάλλον ένας φοιτητής, που έχει και σχολή να κοιτάξει... Δεν λέω ότι δεν γίνεται ένας φοιτητής να είναι πολύ καλός, απλά εγώ δεν θέλω να το ρισκάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 586 μηνύματα.
Ήμουν μαθήτρια της ώθησης , δεν ισχύει κάτι τέτοιο που λες.Εγώ ήρθα πάρα πολύ κοντά με τους καθηγητές μου , δινοντάς μου συμβουλές.Επίσης, όλοι είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν κάνοντας extra μαθήματα!! Απο τη β λυκείου είναι καλύτερα να αρχίσεις γιατί καταρχάς αρχίζει την ύλη της γ λυκείου και δεύτερον κάθε Κυριακή θα έχεις διαγωνίσματα ώστε να εξασκηθείς..(σε όλο τα άλλα φροντ. γράφουν μόνο Χριστούγεννα και Πάσχα). Η Ώθηση για μένα ήταν το 2ο μου σπίτι!! Με βοήθησε τρελά :):)

συγγνωμη αλλα αυτο που περιγραφεις γινεται σε ολα τα φροντιστηρια .....extra μαθηματα(και μαλιστα δωρεαν),διαγωνισματα καθε κυριακη και μαθηματα γ λυκειου απο τη β ειναι το συνηθες σε ολα μα ολα τα φροντιστηρια.......χωρις να δινεις και ενα καρο λεφτα οπως .....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα!....έψαχνα για κάποιο "θεμα" σχετικο με πανεπιστημιακα φροντιστήρια εδώ στο ischool αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, γι' αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ....μήπως γνωρίζει κάποιος, κάποιο καλό πανεπιστημιακο φροντιστήριο στην Αθήνα;;;... Σας ευχαριστώωω πολύ εκ των προτέρων!!!!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Για τι μαθημα θελεις πεπη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!...Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...δεν ενδιαφέρομαι για ένα μάθημα μόνο...
μήπως έχεις ακουστά κάποιο καλό φροντιστήριο;;;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!...Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...δεν ενδιαφέρομαι για ένα μάθημα μόνο...
μήπως έχεις ακουστά κάποιο καλό φροντιστήριο;;;....

Πριν "πετάξεις" λεφτά στην ...παραπαιδεία, έχεις εξαντλήσει πηγές μελέτης και δεν βγάζεις άκρη; Ακόμη σου φαίνονται δύσκολα; :hmm: Μπορώ να σου προτείνω εναλλακτικές άνευ χρημάτων, γι' αυτό το λέω. Ζούμε σε δύσκολες εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ποιες ειναι αυτες οι εναλλακτικες npb? τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Ποιες ειναι αυτες οι εναλλακτικες npb? τι εννοεις?

Ίντερνετ και Βιβλιοθήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ώθηση (τελεία και παύλα).
Αν μένεις μακριά απο το Μαρούσι, βολέψου και με τον Ηράκλειτο -_-

Πριν "πετάξεις" λεφτά στην ...παραπαιδεία, έχεις εξαντλήσει πηγές μελέτης και δεν βγάζεις άκρη; Ακόμη σου φαίνονται δύσκολα; :hmm: Μπορώ να σου προτείνω εναλλακτικές άνευ χρημάτων, γι' αυτό το λέω. Ζούμε σε δύσκολες εποχές.


Δυστυχώς, έχω εξαντλήσει όλες τις εναλλακτικές....σ ευχαριστώ παρα πολύ πάντως!!...για το φροντιστήριο Παπαϊωάννου μήπως έχετε ακούσει κάτι;...Ευχαριστώ πολύ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση χρειάζομαι οπωσδήποτε βοήθεια Μαθ. κατ. και γενικής , η ερώτηση μου είναι λοιπόν σαν απόφοιτος κάμποσα χρόνια να πάω φροντιστήριο ή ιδιαίτερα ; Στο φροντιστήριο γίνεται να τους πεις να σου κάνει περισσότερες ώρες κλπ; Ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditi07

Νεοφερμένος

Η afroditi07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά! Γεια σας! Χρειάζομαι βοήθεια! Επειδή μετακόμισα πρόσφατα Αμπελόκηπους δεν έχω αρχίσει ακόμα φροντιστήριο. Μπορείτε να μου πείτε κάποιο καλό στην περιοχή ή τριγύρο ? Ευχαριστώ πολύ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ στην Αθήνα... Πρέπει οπωσδήποτε να ξεκινήσεις αν θες να περάσεις σε υψηλόβαθμες του χρόνου.
Εδώ βρίσκονται οι επιτυχόντες https://www.irakleitos.gr/?page_id=30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

afroditi07

Νεοφερμένος

Η afroditi07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστω! Ναι έχεις δίκαιο.. οι τιμές που περίπου κυμαίνονται εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Σε ευχαριστω! Ναι έχεις δίκαιο.. οι τιμές που περίπου κυμαίνονται εκεί?
Για τήν τρίτη λυκείου 420 (τουλάχιστον πέρσι) ενώ για την δευτέρα δεν ξέρω... Λογικά πιο φθηνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditi07

Νεοφερμένος

Η afroditi07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ωραία σε ευχαριστώ πολύ και πάλι! Θα το τσεκάρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top