Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
υπαρχει παρομοιο θεμα στα γενικαι και αοριστα θυμαμαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εννοω οτι οι καθηγητες δεν εχουν δικαιωμα να λαμβανουν μονοι τους αποφαση για το σχολειο, δεν ειναι κτημα τους. Αποτελουν ενα απο τα τρια συστατικα του μερη και τα υπολοιπα δυο δικαιουνται επισης να εχουν ιση αποψη στις αποφασεις.


Σωστά!
Τα μαθητικά συμβούλια ειναι για να υποστηρίζουν και να εκφράζουν τη γνώμη των μαθητών.!Τους αντιπροσωπεύουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Είναι ένας τρόπος ώστε να εισαχθούμε από μικρή ηλικία στον τρόπο λειτουργείας της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας.Να μάθουμε,δηλαδή,πως η συμμετοχή μας στα κοινά αρχίζει και τελειώνει κάθε 4 χρόνια,όπου θα ρίξουμε μια ψήφο και θα έχουμε κάνει το καθήκον μας,χωρίς να είναι ανάγκη να ασχοληθούμε περαιτέρω αλλά απλά να γκρινιάζουμε για την ανικανότητα των εκπροσώπων μας τη στιγμή που εμείς δε δρούμε για να αλλάξει αυτό.Εκμεταλεόμενη λοιπόν το σχολείο η πολιτεία επιδιώκει να εντάξει τους νέους ως ουσιαστικά ανενεργούς πολίτες στην κοινωνία,ενώ κατά πρώτη άποψη φαίνεται να κάνει το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν θέλεις, πάντως, ν'ασχοληθείς και παραπάνω απ'την ψήφο με τα πολιτικά μπορείς να το κάνεις κατ'επιλογήν, ασχέτως με το τι κάνει η πολιτεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως μου έκανε εντύπωση το ότι δεν υπήρχε αντίστοιχο thread στο forum, γι' αυτό και αποφάσισα να ανοίξω ένα. Εκλέγομαι στο 15μελές και στο 5μελές της τάξης μου εδώ και 3 χρόνια, σε όλο το γυμνάσιο, κ μάλιστα πέρυσι ήμουν πρόεδρος του τμήματος μου και 3η στο 15μελές, ενώ φέτος πρόεδρος κ στα δύο. Μάλιστα μπορώ να πω πως ενώ δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το να είσαι στο 15μελές σημαίνει μόνο να φαίνεσαι ως ''πρώτη φίρμα'' του σχολείου (όχι πως δεν είμαι :clapup:)και να ζητάς εκδρομές , δεν βλέπω να υπάρχει και κάτι άλλο που μπορώ ή που πρέπει να κάνω...

Ο κύριος λόγος που με έκανε να ανοίξω το thread είναι για να μάθω πως λειτουργούν τα μαθητικά συμβούλια των σχολείων σας, και φυσικά να μου προτείνετε όσοι γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω για να γίνω καλύτερη ή να κάνω όλο το ''σώμα'' μας να λειτουργεί καλύτερα :)

Ευχαριστώ προκαταβολικά!


ΥΓ: Ναι, θα μου πείτε "νωρίς το θυμήθηκες ρε, εκλογές γίνονται τον Οκτώβρη, τώρα έχουμε Ιανουάριο, τόσους μήνες κ@λοβαράς; τι φάση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

araxtos

Νεοφερμένος

Ο araxtos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εδώ που τα λέμε, όντως τα δεκαπενταμελή δεν κάνουν και πολλά πράγματα, ειδικά στο Γυμνάσιο. Μεγάλη εξαίρεση οι καταλήψεις. Αν και όταν αποφασίσετε να κάνετε κατάληψη, κάντε την σωστά. Οργανωθείτε και έχετε συγκεκριμένα αιτήματα. Ενημερώστε τους τοπικούς φορείς για τα αιτήματα σας: πάτε στον Δήμαρχο, σε τοπικά ΜΜΕ, στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, σε άλλα σχολεία. Μην κάνετε ζημιές. Κοιτάξτε να περάσετε και καλά, αλλά προπάντων μην μπλέξετε και τρέχετε στα δικαστήρια.

Οργανώστε καλά την πολυήμερη εκδρομή σας. Εσείς διαλέγετε το που θα πάτε, όχι οι καθηγητές σας. Μην σας κάνουν ό,τι θέλουν.

Προσπαθείστε να είστε ενεργά μέλη της ευρύτερης κοινότητας σας. Συμμετέχετε σε φιλανθρωπικές δράσεις.

Εμείς αυτά κάναμε μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εμας πάλι το 15μελές κανει πολλά πραγματα.. Δεν είναι μονο το "ζηταω εκδρομη", είναι να την οργανώσουν μεχρι και την πιο μικρη λεπτομερια (ο διευθυντης δεν συμμετεχει σε τετοια), να διαχειριστουν τα οικονομικά, το πρόγραμμα, τις διάφορες δράσεις του σχολείου, και τα κάνουν όλα μονοι τους.. Βρήκαν χορηγούς για την actionaid, οργανωσαν το μπαζαρ, οργανωσαν την δράση για τα αυτιστικά άτομα, και όλα αυτα μονοι τους χωρίς έστω την φιλική συμμετοχη ενός καθηγητή. Ο διευθυντης απλά υπέγραφε αυτα πυ ήταν να υπογράψει, έκανε ότι τηλεφωνήματα του έλεγαν να κανει και end of the story.
Γενικα το 15μελες αν θελει να κανει την δουλειά του σωστά έχει μεγάλη ευθυνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,

φέτος θα ήθελα να συμμετέχω στις σχολικές εκλογές. Δεν ξέρω όμως πώς θα το χειριστώ το θέμα. Στις εκλογές για πενταμελή δεν βγάζουμε λόγους και γενικότερα δεν παρουσιάζουμε τους υποψηφίους, οπότε η τύχη του καθενός κρίνεται στους φίλους και γνωστούς του. Τι θα μπορούσα να κάνω για να έχω περισσότερες πιθανότητες να βγώ μέλος του πενταμελούς, μιας και δεν είμαι παιδί που έχει πολλούς φίλους(βασικά έχω 2 καλούς φίλους και είμαι σε μια παρέα περίπου 6-7 άτομα το πολύ), ούτε και ο πιο διάσημος του σχολείου.

Στις εκλογές του δεκαπενταμελούς πάλι έχω άλλο πρόβλημα. Εκεί βγαίνουμε και μιλούμε σε όλο το σχολείο. Εγώ πάλι, αν και δεν το θέλω, τρέμω όταν πάω να μιλήσω σε μεγάλο κοινό(σε γιορτές, που απήγγειλα ποιήματα και μου έλεγε η υπεύθυνη καθηγήτρια ότι απήγγειλα πολύ ωραία, βγήκα στη γιορτή και έτρεμα από πάνω ως κάτω, χωρίς να νοιώθω εσωτερικά κάποιο άγχος, ούτε να μπορώ να το σταματήσω). Τι μπορώ να κάνω γι' αυτό; Επίσης, μιας και εκεί χρειάζεσαι πολλά παιδιά για να βγεις, πώς μπορείς να βρείς αυτές τις ψήφους;

Εάν, σε περίπτωση που κατορθώσω να γίνω μέλος του δεκαπενταμελούς, στις εσωτερικές αρχαιρεσίες για το προεδρείο, πώς μπορώ να το περάσω αυτό το εμπόδιο; Βασικά, τι ακριβώς γίνεται εκεί γιατί δεν ξέρω καθόλου.

Θα προτιμούσα απαντήσεις από άτομα που έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις(όχι μόνον από συμμετέχοντες σε εκλογές). Επίσης, θα ήθελα κάπως γρήγορες απαντήσεις, καθώς οι εκλογές για πενταμελή είναι την Παρασκευή και για το δεκαπενταμελές την επόμενη εβδομάδα(δεν έχει διευκρινιστεί ακόμη η ημέρα).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Βασικα εγω δεν εχω πηρα σε αυτα αλλα οταν εβαλα ειπα σε ολους να με ψηφισουν (δε τα πηγα καλα και δε βγηκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε λογικό είναι, άμα λες έτσι ότι θέλω να με ψηφίσετε... δεν πιστεύω ότι έχεις πιθανότητες. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για το χρόνο σου. Άλλος κανείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Η ψηφοθηρια ειναι βρωμικη γενικα.Σκεφτηκες να παρεις τιποτα δωρα,καμια σοκολατα η να τους βγαλεις εξω πολλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ψηφοθηρια ειναι βρωμικη γενικα.Σκεφτηκες να παρεις τιποτα δωρα,καμια σοκολατα η να τους βγαλεις εξω πολλους?

Δεν θα ήθελα να εφαρμόσω αυτό το σύστημα για 2 λόγους.
Α) Είναι πολύ αμερικάνικο(αυτό με τα δώρα εννοώ), που σημαίνει ότι μάλλον δεν θα πετύχει·
Β) Γενικά η ψηφοθηρία είναι κάτι που δεν θα ήθελα να κάνω. Θα ήθελα να τους δείξω ότι αξίζω να με ψηφίσουν.


Βασικά θα ήθελα μερικά τρικ για να μην αγχώνομαι μπροστά σε κοινό και πώς μπορώ να προσελκύσω άτομα για να τους μιλήσω σχετικά με τους σκοπούς μου. Γιατί, όπως είπα, δεν είμαι δημοφιλής στο σχολείο.
Και στην τελική, αν δεν βγώ, ε, δεν χάθηκε και ο κόσμος. Απλά δεν έχω υπάρξει ποτέ τακτικό μέλος πενταμελούς η δεκαπενταμελούς, μόνον 1ος αναπληρωματικός στο δημοτικό ήταν η πιο μεγάλη μου θέση. Το μόνο που ζητώ είναι κάποιες συμβουλές από άτομα που έχουν περάσει, ή έχουν εμπειρία σε αυτά που κυρίως ζητώ παραπάνω.

Ευχαριστώ πολύ.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πεστους θα τους δεσμευσεις γκομενακια.
Επισης θα φερεις θαλασσα και βουνο (με χιονονδρομικο) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
τα 5μελες και τα 15μελες δεν κανουν τιποτα ουσιαστικο. αν θελεις να βγεις για να αλλαξεις πραγματα τοτε δεν αξιζει να βαλεις υποψηφιοτητα. μπορεις να παιξεις σημαντικο ρολο στην ζωη και στην πορεια του σχολειου και χωρις να εισαι μελος στο 15μελες - 5μελες. Αν θες να βγεις για μοστρα ή για να χανεις μαθημα μαλλον κατσε ξανασκεψου το μονος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolascy

Νεοφερμένος

Ο nikolascy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις και κατι για να σε ψηφισουν. Αν ειναι να το κανουν θα το κανουν. Ως επι το πλειστον οι ψηφοι πανε στους φιλους και αντε και καμια ψηφος για καποιον που βλεπεις οτι πραγματικα το θελει και αξιζει! Επισης ψηφιζονται και ατομα με χαμηλο προφιλ που φανταζουν καλοι φιλοι και εχεμυθοι. Οσο για το δεκαπενταμελες σχεδον παντα βγαινουν οι διασημοι του σχολειου γιαυτο αν δεν εισαι, εχεις ελαχιστες εως καθολου πιθανοτητες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πεστους θα τους δεσμευσεις γκομενακια.
Επισης θα φερεις θαλασσα και βουνο (με χιονονδρομικο) :p

:clapup::clapup::clapup::clapup:

τα 5μελες και τα 15μελες δεν κανουν τιποτα ουσιαστικο. αν θελεις να βγεις για να αλλαξεις πραγματα τοτε δεν αξιζει να βαλεις υποψηφιοτητα. μπορεις να παιξεις σημαντικο ρολο στην ζωη και στην πορεια του σχολειου και χωρις να εισαι μελος στο 15μελες - 5μελες. Αν θες να βγεις για μοστρα ή για να χανεις μαθημα μαλλον κατσε ξανασκεψου το μονος σου

Φυσικά και το γνωρίζω αυτό. Είναι συμβουλευτικά σώματα, και μάλιστα είναι πολύς αυτός ο χαρακτηρισμός. Απλά θέλω να σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή συμμετείχα και εγώ σε αυτό. Γι' αυτό θέλω να συμμετέχω.
Εγώ, να σου πω την αλήθεια, ενδιαφέρομαι περισσότερο για το euroschola και τη Βουλή των Εφήβων, καθώς τα θεωρώ πολύ πιο ωραία από τη συμμετοχή σε πενταμελή και δεκαπενταμελή.

Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις και κατι για να σε ψηφισουν. Αν ειναι να το κανουν θα το κανουν. Ως επι το πλειστον οι ψηφοι πανε στους φιλους και αντε και καμια ψηφος για καποιον που βλεπεις οτι πραγματικα το θελει και αξιζει! Επισης ψηφιζονται και ατομα με χαμηλο προφιλ που φανταζουν καλοι φιλοι και εχεμυθοι. Οσο για το δεκαπενταμελες σχεδον παντα βγαινουν οι διασημοι του σχολειου γιαυτο αν δεν εισαι, εχεις ελαχιστες εως καθολου πιθανοτητες :P

Αν επιστρατεύσω άτομα να βγουν για να πείσουν, μπα εε;;

Πάντως, τελικά οι εκλογές για πενταμελή έγιναν εχθές. Βγήκα 1ος αναπληρωματικός(βασικά προτελευταίος), με 7 ψήφους. Ήθελα ακόμη 2-3 ψήφους για να μπω. Όμως είμαι χαρούμενος με το αποτέλεσμα για 2 λόγους· 1ον γιατί παλαιότερα είχα 2 ή 3 ψήφους, ενώ τώρα είχα 7/21(για σύγκριση η πρόεδρος είχε 17, η γραμματέας είχε 11, ο ταμίας είχε 10 και τα άλλα 2 μέλη από 9), μεγάλη βελτίωση, κατά την γνώμη μου· 2ον, γιατί ένας, ο οποίος πίστευε τόσο πολύ ότι θα γίνει πρόεδρος, που είχε καβαλήσει και το καλάμι. Μόλις έβαλα εγώ υποψηφιότητα, λέει, να και το φαβορί, ειρωνικά. Του λέω, ναι ρε, είμαι το φαβορί, έχεις πρόβλημα; Δεν μίλησε. Τελικά ήταν ένας από τα 2 άτομα με 9 ψήφους, δηλαδή 2 παραπάνω από εμένα. Ε, δεν μίλησε μετά...

Επιπλέον, θα ήθελα να ρωτήσω, εάν κάποιος γνωρίζω, πώς εγώ αναπληρώνω κάποιον που λείπει στο πενταμελές. Έστω ότι λείπει η πρόεδρος, λόγω ασθενείας. Τότε, εγώ, ως πρώτος αναπληρωματικός θα την αναπληρώσω για όσο διάστημα χρειαστεί και όταν χρειαστεί, θα την αναπληρώσει ένα από τα 2 μέλη και μετά εγώ αυτόν που αναπληρώνει την πρόεδρο ή αναπληρώνω μόνον σε περίπτωση που κάποιο μέλος παραιτηθεί;

Τέλος, μπορεί κάποιος να μου πει για το δεκαπενταμελές, πώς θα βγω να μιλήσω χωρίς να φαίνομαι τόσο αγχωμένος, εάν τελικά δηλώσω υποψηφιότητα; Ξέρετε τίποτε γι΄αυτό;

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Βασικα ο αναπληρωματικος ειναι για μονο οταν 1 απτους 5 παραιτηθει.
Νομιζω δλδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sara123

Νεοφερμένος

Η Sara123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά είμαι καινούργια και στο site και στο 15μελές βγήκα 2η και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα. Θα μου πείτε "και γιατί έβαλες υποψιφιότητα;"... Ντάξει δεν ξέρω μερικά πράγματα τα οποία θα ήθελα να μάθω. Γι'αυτό όποιος ήταν/είναι στο 15μελές ή ξέρει απ'αυτά ας με βοηθήσει παρακαλώ πολύ..:):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ακομα απορω γιατι υπαρχουν 5μελη και 15μελη. Οι ταξεις ειναι η καλυτερη ευκαιρια αμεσης δημοκρατιας. Εκλογες κι εκει;

Οσοι δεν ξερετε ποιον να ψηφιζετε, ψηφιστε την γκομενα που σας αρεσει. Οχι σαφως και δεν θα πεσει στα πατωματα, αλλα καντε μια καλη πραξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
H γκόμενα όμως θα το εκτιμήσει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top