Φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη

-Steph-

Νεοφερμένος

Ο -Steph- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Σκέφτομαι να ξαναδώσω φέτος, αφού παρά το διάβασμα που έριξα, μάλλον ούτε με τη μία δεν περνάω φιλολογία -ειδικά μετά την αναμενόμενη άνοδο των βάσεων.
Τα ιδιαίτερα που έκανα ως τώρα ήταν απογοητευτικά, τόσο στην τιμή όσο και για τους ίδιους τους καθηγητές! Αλλά για να μην πολυλογώ θα μπω στο θέμα:
Έχω σπίτι στη Θεσσαλονίκη, οριακά στον Εύοσμο και θέλω να μου προτείνετε ένα φροντιστήριο. Χωρίς μεγάλη σιγουριά Μεγ. Αλεξάνδρου ως το σπίτι μου είναι 18-20 λεπτά με τα πόδια. Έχω ακούσει καλά λόγια κυρίως για Μπαχαράκη και Έλιξ χωρίς βέβαια να μπορώ να το βεβαιώσω.

Θέλω λοιπόν να μου πείτε ποιο φροντιστήριο θα συνιστούσατε εσείς για Θεωρητική και, αν γίνεται, συγκεκριμένα για την περιοχή και όχι γενικά ποιο φροντιστήριο είναι καλύτερο βάσει ονόματος στην πόλη. Επίσης θα το εκτιμούσα αν θα μπορούσατε να με ενημερώσετε τόσο ως προς την τιμή όσο και γενικά για την οργάνωση του φροντιστηρίου.

Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
o Mπαχαρακης ειναι πολυ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Steph-

Νεοφερμένος

Ο -Steph- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καμία περαιτέρω πληροφορία; Γενικά για τιμή ξέρεις;

Έχεις πάει ή από γνωστούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Φιλολογικο φροντιστηριο! Απιστευτηεξειδικευση!!! Ειμαι πολυ ικανοποιημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Υψηλάντης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Υψηλάντης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγώ πάω στον Μπαχαράκη στον Εύοσμο Θεωρητική κατεύθυνση για 5ο πεδίο και είμαι υπερευχαριστημένος,μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένες αλλά αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά, καλησπέρα... Φέτος "δίνω" Πανελλαδικές και θέλω βοήθεια... Θέλω ν' αλλάξω φροντιστήριο και είμαι ανάμεσα στο Βακάλη και τον Μπαχαράκη, τα οποία βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη!!! Ακολουθώ θετική κατεύθυνση κι επιθυμώ να περάσω Ιατρική... HELP ME!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Παιδιά με τίποτα μπαχαράκη, απ'τα χειρότερα φροντιστήρια ever. Παλιά ο Μπαχαράκης ήταν φοβερός, πλέον είναι οτι να ναι. Ειδικά το τμήμα του Ευόσμου που μαζεύει όλη τη σαβούρα απ' τους καθηγητές και δεν έχει καμία επιτυχία. Επιτυχίες έχει του κέντρου, αλλά του Ευόσμου τίποτα.
Βακάλης είναι φοβερός έχω ακούσει (και εκεί πήγαινε ο αδερφός μου), έχει αρκετά καλούς καθηγητές.
Εγώ θα σου πρότεινα Ελιξ με τα χίλια. Για 'μενα είναι το καλύτερο απ' όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Τα ίδια σκ@τα είναι όλα. :P Πρέπει να συμβιβαστείς με ένα μέτριο, δεν υπάρχει το τέλειο φροντιστήριο, αλλά απλά το καλό που έχει επιτυχίες σε υψηλόβαθμες σχολές.

Για μένα το τέλειο, θα ήταν να δημιουργούνται τμήματα το πολύ 5 ατόμων (παραπάνω δεν γίνεται μάθημα και είναι σαν το σχολείο), να είναι ομοιογενή, ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός και να μην υπάρχουν άσχετοι που ρωτάνε π.χ. στα μαθηματικά, "αα γτ γίνεται αυτό και αυτό??", επειδή έχουν κενά από προηγούμενες τάξεις. Έτσι δεν θα σου σπαταλούν τον χρόνο και δεν θα μένεις πίσω στην ύλη.

Οι καθηγητές να είναι καλοί και όχι μέτριοι σαν του σχολείου, να έχουν μεταδοτικότητα, να μπορούν να επιβληθούν στην τάξη, να μην ξεφεύγουν από το μάθημα μιλώντας για άσχετα θέματα, να έχουν εμπειρία από πριν (δλδ να μην διδάσκουν για 1η φορά), να σε εξετάζουν σε κάθε μάθημα σε θεωρία και ασκήσεις, ώστε να μην πηγαίνεις αδιάβαστος, να σου βάζουν πολύυυυυ δουλειά για το σπίτι και όχι 5 ασκήσεις (π.χ. στην φυσική, όλες τις ακήσεις του σχολικού, όλες τις ασκήσεις από το corpus που θα σου παρέχουν, από τις φωτοτυπίες των βοηθημάτων, από υλικό που βρίσκουν στο διαδίκτυο και δεν χρειάζεται να ψαχνεις μόνος σου, πολλές εύκολες αλλά και δύσκολες ασκήσεις), να σου λύνουν τις απορίες, να δίνουν την πραγματική εικόνα στους γονείς για την πρόοδο σου και όχι υπερβολές.

Επίσης, θα πρέπει να υπάρχουν τα διαγωνίσματα κάθε κυριακής, στα οποία αν γράφεις κάτω από 15 να τα επαναλαμβάνεις, αλλά και τα επιπρόσθετα τεστ που και που, να γίνονται επαναλήψεις στο τέλος κάθε κεφαλαίου και επιπλέον μαθήματα (που θα συμπεριλαμβάνονται στο ποσό που έχεις πληρώσει) πριν τις εξετάσεις ή αν το ζητήσει ο μαθητής, επειδή θέλει και άλλη εξάσκηση.

Αλλά μάλλον τα περισσότερα από τα παραπάνω ανήκουν στην σφαίρα της φαντασίας. Μπορεί ορισμένα, να αναγράφονται στα διαφημιστικά των φροντιστηρίων, όμως λίγα γίνονται και στην πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ναι, αλλά τα συγκεκριμένα φροντιστήρια (Βακάλης και Μπαχαράκης) έχουν πάντα επιτυχίες και πολλοί "περνάν" Ιατρική... Πώς εξηγείται ;;; Με αλλά λόγια, να μην επιλέξω κανένα από τα δύο ;;; Έχω ακούσει ότι ο Βακάλης είναι καλύτερος για τη θετική κατεύθυνση, ενώ ο Μπαχαράκης για τη θεωρητική κατεύθυνση, μολονότι κι αυτός έχει παιδιά που "περνάν" Ιατρική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ναι, αλλά τα συγκεκριμένα φροντιστήρια (Βακάλης και Μπαχαράκης) έχουν πάντα επιτυχίες και πολλοί "περνάν" Ιατρική... Πώς εξηγείται ;;; Με αλλά λόγια, να μην επιλέξω κανένα από τα δύο ;;; Έχω ακούσει ότι ο Βακάλης είναι καλύτερος για τη θετική κατεύθυνση, ενώ ο Μπαχαράκης για τη θεωρητική κατεύθυνση, μολονότι κι αυτός έχει παιδιά που "περνάν" Ιατρική!!!

Εγώ πάντως σου λέω να αποφύγεις Μπαχαράκη. Κι αν περνάν παιδιά ιατρική, σίγουρα θα είναι απο το φροντιστήριο του Κέντρου. Βασικά δες τις επιτυχίες στη σελίδα του Μπαχαράκη. Σίγουρα δε θα δεις πολλά παιδιά απο δυτική Θεσσαλονίκη (δηλαδή απο το τμήμα του Ευόσμου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ναι, αυτό το παρατήρησα... Είπες ν' αποφύγω και Βακάλη ;;; Στο φροντιστήριο αυτό "περνάν" αρκετά άτομα Ιατρική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ναι, αυτό το παρατήρησα... Είπες ν' αποφύγω και Βακάλη ;;; Στο φροντιστήριο αυτό "περνάν" αρκετά άτομα Ιατρική!

Δεν είπα να αποφύγεις Βακάλη. Μπαχαράκη είπα να αποφύγεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εσύ έχεις "δώσει" Πανελλαδικές ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Eισαι θετικη και σκεφτεσαι Μπαχαρακη? Πολυ παραξενο μου φαινεται, το συγκεκριμενο φροντιστηριο ειναι κατ' εξοχην για θεωρητικη κατευθυνση αποσο γνωριζω. Οσο για το βακαλη ακομα δεν εχει αναρτησει σε πινακες τους επιτυχοντες για το 2013, ακομα τους περσινους εχει οπως και αλλα φροντιστηρια βεβαια. Νομιζω αποτι εχω ακουσει ο ειρμος πρεπει να ειναι ''γερο'' φροντιστηριο με πολλες επιτυχιες καθε χρονο σε θετικη-τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Eισαι θετικη και σκεφτεσαι Μπαχαρακη? Πολυ παραξενο μου φαινεται, το συγκεκριμενο φροντιστηριο ειναι κατ' εξοχην για θεωρητικη κατευθυνση αποσο γνωριζω. Οσο για το βακαλη ακομα δεν εχει αναρτησει σε πινακες τους επιτυχοντες για το 2013, ακομα τους περσινους εχει οπως και αλλα φροντιστηρια βεβαια. Νομιζω αποτι εχω ακουσει ο ειρμος πρεπει να ειναι ''γερο'' φροντιστηριο με πολλες επιτυχιες καθε χρονο σε θετικη-τεχνολογικη.

Ο ειρμός πάντοτε ήταν το τοπ ή έστω απ' τα τοπ της Θεσσαλονίκης. Πέρσι έβγαλε τον 1ο της Ιατρικής και κάθε χρόνο έχει φοβερές επιτυχίες. Αν έμενα κέντρο, δεν υπήρχε περίπτωση να μη πήγαινα ειρμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Eισαι θετικη και σκεφτεσαι Μπαχαρακη? Πολυ παραξενο μου φαινεται, το συγκεκριμενο φροντιστηριο ειναι κατ' εξοχην για θεωρητικη κατευθυνση αποσο γνωριζω. Οσο για το βακαλη ακομα δεν εχει αναρτησει σε πινακες τους επιτυχοντες για το 2013, ακομα τους περσινους εχει οπως και αλλα φροντιστηρια βεβαια. Νομιζω αποτι εχω ακουσει ο ειρμος πρεπει να ειναι ''γερο'' φροντιστηριο με πολλες επιτυχιες καθε χρονο σε θετικη-τεχνολογικη.


Συμφωνώ με την τελευταία σου φράση!! Όντως παιδιά, ο Ειρμός είναι το ''ιδανικό '' φροντιστήριο για τη θετικοτεχνολογική!! Φέτος τελείωσα από εκεί την Γ λυκείου, έβγαλα 18886 μόρια από θετική και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!! Ειλικρινά δεν είναι καθόλου υπερεκτιμημένο φροντιστήριο, παρέχει και με το παραπάνω όλα όσα υπόσχεται... Οι καθηγητές είναι άκρως καταρτισμένοι, με πολλές προσωπικές σημειώσεις και έξτρα υλικό. Τα τμήματα είναι απόλυτα ομοιογενή και το μάθημα κυλάει χωρίς προβλήματα. Όσον αφορά τα διαγωνίσματα, είναι η καλύτερη προετοιμασία για τις εξετάσεις! συνθήκες πανελληνίων, έτσι ώστε να μάθεις να προσαρμοστείς στο τρίωρο και επιπλέον τεστ στο τέλος κάθε κεφαλαίου. Τέλος, όποιοι μαθητές δεν παρακολούθησαν τα τμήματα προετοιμασίας από την Β λυκείου, για ένα μήνα μέχρι την έναρξη των σχολείων κάνουν σχεδόν διπλάσιες ώρες στα βασικά μαθήματα!! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα ( προηγουμένως είχα παρακολουθήσει μαθήματα σε δύο άλλα φροντιστήρια πριν καταλήξω εκεί!!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Συμφωνώ με την τελευταία σου φράση!! Όντως παιδιά, ο Ειρμός είναι το ''ιδανικό '' φροντιστήριο για τη θετικοτεχνολογική!! Φέτος τελείωσα από εκεί την Γ λυκείου, έβγαλα 18886 μόρια από θετική και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!! Ειλικρινά δεν είναι καθόλου υπερεκτιμημένο φροντιστήριο, παρέχει και με το παραπάνω όλα όσα υπόσχεται... Οι καθηγητές είναι άκρως καταρτισμένοι, με πολλές προσωπικές σημειώσεις και έξτρα υλικό. Τα τμήματα είναι απόλυτα ομοιογενή και το μάθημα κυλάει χωρίς προβλήματα. Όσον αφορά τα διαγωνίσματα, είναι η καλύτερη προετοιμασία για τις εξετάσεις! συνθήκες πανελληνίων, έτσι ώστε να μάθεις να προσαρμοστείς στο τρίωρο και επιπλέον τεστ στο τέλος κάθε κεφαλαίου. Τέλος, όποιοι μαθητές δεν παρακολούθησαν τα τμήματα προετοιμασίας από την Β λυκείου, για ένα μήνα μέχρι την έναρξη των σχολείων κάνουν σχεδόν διπλάσιες ώρες στα βασικά μαθήματα!! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα ( προηγουμένως είχα παρακολουθήσει μαθήματα σε δύο άλλα φροντιστήρια πριν καταλήξω εκεί!!) :)

Συγχαρητηρια για την επιδοση σου. Πιστευω περνας ιατρικη απθ. Κι εγω εχω γνωστους που πηγαν στον ειρμο και πετυχαν. Περασα και ειδα και τους επιτυχοντες με πανω απο 18000. Ειναι λιγοτεροι βεβαια απο περσι αλλα και παλι αρκετοι με βαση τη γενικη εικονα φετος στα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Συγχαρητηρια για την επιδοση σου. Πιστευω περνας ιατρικη απθ. Κι εγω εχω γνωστους που πηγαν στον ειρμο και πετυχαν. Περασα και ειδα και τους επιτυχοντες με πανω απο 18000. Ειναι λιγοτεροι βεβαια απο περσι αλλα και παλι αρκετοι με βαση τη γενικη εικονα φετος στα αποτελεσματα.


Ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία και σε εσένα! Φέτος έδιναν οι γνωστοί σου? ίσως τους γνωρίζω...
Είναι αναμφισβήτητα πολύ καλό φροντιστήριο και πολύ πολύ οικονομικό, που είναι σημαντικό στις μέρες μας:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
O Ειρμός είναι τοπ φροντιστήριο αλλά καλό είναι να λέτε και τι τιμές παίζουν σ'αυτά τα φροντιστήρια έτσι ώστε να συγκρίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία και σε εσένα! Φέτος έδιναν οι γνωστοί σου? ίσως τους γνωρίζω...
Είναι αναμφισβήτητα πολύ καλό φροντιστήριο και πολύ πολύ οικονομικό, που είναι σημαντικό στις μέρες μας:clapup:

Και φετος και περσι, καλυτερα μην πουμε ονοματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top