Καλύτερο φροντιστήριο στην Αθήνα;

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
μια συμβουλή θέλω να δώσω επειδή δούλευα παλιά για αρκετά χρόνια σε φροντιστήρια και ξέρω τα πράγματα από μέσα καλύτερα. Αυτό που θα συνιστούσα να προσέξετε είναι η ειδικότητα των καθηγητών της διεύθυνσης του φροντιστηρίου. Αν οι ιδιοκτήτες (συνήθως είναι 2-3 άτομα) είναι πχ ο ένας μαθηματικός και ο άλλος φυσικός, τότε να το προτιμήσετε αν είστε θετικοτεχνολογική κατεύθυνση από ότι ένα όπου η διεύθυνση είναι φιλόλογοι, και αντίστροφα φυσικά. Ο λόγος είναι ότι όταν η διεύθυνση είναι ίδιας ειδικότητας με την κατεύθυνσή σας, έχουν προσέξει πολύ περισσότερο τα μαθήματα της κατεύθυνσης (πχ καλές σημειώσεις, κάνουν καλό μάθημα). Αντίθετα (και αυτό το λέω 100%) σε φροντιστήρια όπου η διεύθυνση είναι ας πουμε μόνο φιλόλογοι, οι μαθηματικοί - φυσικοί κάθε χρόνο αλλάζουν, ακόμα και στα μέσα της χρονιάς, βρίσκουν καθηγητές από αγγελίες την τελευταία στιγμή που ούτε τους ξέρουν ούτε τους έχουν δοκιμάσει, απλά για να μην χάσουν μαθητές και χάσουν τμήματα. (μιλάω εκ πείρας. κάτι ξέρω...) Τώρα όσον αφορά φροντιστήρια όπου οι ιδιοκτήτες είναι πχ ένας μαθηματικός και ένας φιλόλογος λίγο δύσκολο γιατί μαθηματικοί και φιλόλογοι δεν κάνουμε χωριο!!!

Τι μπορείτε να κάνετε; Εγώ αυτό που θα σας πρότεινα είναι να μπείτε στα sites των φροντιστηρίων και να δείτε τα ονόματα και τις ειδικότητες των διευθντών του φροντιστηρίου. Όταν θα πάτε στο φροντιστήριο να ρωτήσετε ποιός θα σας κάνει πχ Μαθηματικά. Αν δείτε ότι θα σας κάνει άτομο από την διεύθυνση τότε είστε σε σωστό δρόμο. Αλλιώς μπορεί να σας κάνει κάποιος που τον βρήκαν χτες!
Αν και τελικά πιστεύω πάνω από όλα ότι το καλό φροντιστήριο πάει από στομα σε στόμα. Ρωτήστε και παλιούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ioannazer

Νεοφερμένος

Η ioannazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αυτό το καλοκαίρι έκανα μάθημα στο ορόσημο και το μετάνιωσα... μετά χειμώνα πήγα σε ένα φροντιστήριο στην γειτονιά μου και ήταν τέλεια!!!

εννοούσα αυτό που πέρασε του 2009
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά , εγώ μένω Περισσό , το σπίτι μου είναι 3 λεπτά απο τον σταθμό (ευτυχώς) και είναι σχετικά λίγες στάσεις μέχρι την Ομόνοια!
Όλοι μου λένε να πάω στον Ηράκλειτο για θερινά + για χειμερινά ! (και το σκέφτομαι πάρα πολύ)
Προλαβαίνω ; Γιατί την Δευτέρα αρχίζουν...(21)
Α και παιδιά που πάτε εκεί η που έστω μπήκατε και γραφτήκατε , τι άποψη έχετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα! Είμαι απόφοιτος , όπως θα διαπιστώσατε και από τον τίτλο του θέματος, και θέλω να σας ρωτήσω τα εξής εν ολοίγοις :
1) Εάν γνωρίζετε κάποιο φροντιστήριο στο κέντρο (Αθήνας) που να ειδικεύεται ή τέλος πάντων να έχει αρκετά τμήματα για απόφοιτους ΕΚΤΟΣ από τις καθιερωμένες πρωινές ώρες

2) Σε τι τιμές κυμαίνεται ανά μήνα το κόστος για όλα τα μαθήματα

Κάθε πληροφορία από προσωπική σας εμπειρία ή φίλων θα ήταν χρήσιμη. Παρέλειψα βέβαια να πω πως έχω αποφοιτήσει εδώ και 4 χρόνια.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleu9eria

Νεοφερμένος

Η eleu9eria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να σε ρωτησω ξερεις κανα καλο φροντιστηριο στην Αθηνα; Θα παω πρωτη λυκειου και εχω μπερδευθει... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nick1234f

Νεοφερμένος

Ο nick1234f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας . Είμαι μαθητής την Β λυκείου (θετικη κατευθυνση) και ψάχνω ένα αξιόπιστο φροντιστήριο στον περισσό .Θελω να ειναι συνοικιακό αλλα ταυτοχρονα πιεστικό .Τελος παντων να μην ειναι μούφα...ψαχνω κατι καλό...εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για την Ωθηση στο μαρουσι αλλα ειναι καπως μακρια απο εμενα ,ακριβη και απροσωπη...Αμα εχετε υπ οψη καποιο καλο σε αυτη την περιοχη (και λαμπρινη καλυτερα) θα ειμουν ευγνώμων ...Ευχαριστω για τον χρόνο σας.Αν μπορείτε απαντήστε γρήγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο φροντηστήριο στην Αθήνα (Για προετοιμασία πανελληνίων τεχνολογική κατεύθυνση); Έχω ακούσει ότι στο κέντρο είναι τα καλύτερα παρακαλώ όσοι ξέρουν να ενημερώσουν; Κατά καιρούς ακούγονται διάφορα για μερικά ότι δεν δίνουν σημασία σε μερικά παιδιά τα οποία δεν είναι τόσο καλοί μαθητές, άλλα ότι δεν αξίζουν τίποτα κ.ά.


Θα παρακαλέσω τους διαχειριστές να μην το δουν ως διαφήμιση και κλειδωθεί το θέμα άδικα.

Καμία απάντηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Χωρις να θεωρηθει διαφημιση και χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια,αλλα κρινοντας απο τα λεγομενα πολλων,νομιζω η "Ωθηση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ώθηση (τελεία και παύλα).
Αν μένεις μακριά απο το Μαρούσι, βολέψου και με τον Ηράκλειτο -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Θετικό >>>> Ηράκλειτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδιά το φροντηστήριο Ώθηση πέφτει πάρα πολύ μακριά. Κάποιο στο κέντρο κοντά κάτι; Το φροντηστήριο Ηράκλειτος είναι καλό αυτό που γράψανε τα παιδιά;

Θετικό >>>> Ηράκλειτος.

Τι εννοείς με το ποστ σου δεν το έπιασα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ώθηση (τελεία και παύλα).
Αν μένεις μακριά απο το Μαρούσι, βολέψου και με τον Ηράκλειτο -_-
Η δουλειά εκεί είναι εκπληκτική.
(τρέχω από Σπάτα κάθε μέρα ε :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Η δουλειά εκεί είναι εκπληκτική.
(τρέχω από Σπάτα κάθε μέρα ε :P )

Γιατί καλε χάθηκαν τα φροντιστήρια στα Σπατα?:P
Δε λέω πολύ καλό φροντιστήριο,αλλά αν μένεις Μαρούσι,Νέο Ηράκλειο,Αγία Παρασκευή κι έτσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ώθηση; Ηράκλειτος; Αχ, εντάξει, έτσι είναι τα πράγματα, πρέπει να κινείται η οικονομία, άδικο σύστημα σού λέει μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Καμία άλλη βοήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ώθηση; Ηράκλειτος; Αχ, εντάξει, έτσι είναι τα πράγματα, πρέπει να κινείται η οικονομία, άδικο σύστημα σού λέει μετά.

Ναι, γιαυτό η Ώθηση έχει 53% πάνω από 17.000 μόρια! Το βρήκες :)

19.000-20.000 -> 10%
18.000-19.000 -> 22%
17.000-18.000 -> 21%
16.000-17.000 -> 15%
15.000-16.000 -> 13%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Αν και δε μένω Αθήνα, ακούω για τον Πουκαμισά πολύ καλά λόγια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ΟΧΙ,μην κανεις το λαθος και πας πουκαμισα.προσωπικη εμπειρια!
ναι μεν ειναι καλο φροντιστηριο αλλα κοιτανε πολυ κ τη τσεπη.ειναι κ ακριβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αν και δε μένω Αθήνα, ακούω για τον Πουκαμισά πολύ καλά λόγια :)

Άκουσα από 2 παιδιά ότι είναι λίγο βιτρίνα και πέφτει πολύ διαφήμιση. :hmm:

Πάντως όσο καλό και να είναι ένα φροντιστήριο μπορεί ο μαθητής να μην ταιριάζει με τους καθηγητές που του διδάσκουν και να μην υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Άκουσα από 2 παιδιά ότι είναι λίγο βιτρίνα και πέφτει πολύ διαφήμιση. :hmm:

Πάντως όσο καλό και να είναι ένα φροντιστήριο μπορεί ο μαθητής να μην ταιριάζει με τους καθηγητές που του διδάσκουν και να μην υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα. :/:

ναι,ισχυει αυτο που λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top