Αλλάζει η σεξουαλική συμπεριφορά μετά το παιδί;

zero

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πόσο πιστεύεται οτι οτι αλλάζει η σεξουαλική συμπεριφορά ενος ζευγαριού μετά την απόκτηση παιδιού?
Ποιός αλλάζει περισσότερο?
Πώς το βλέπουν οι άντρες και πως οι γυναίκες? Τι αλλάζει στην ψυχολογία του/της και τι στην πράξη?

Για μένα ο άντρας γίνεται πιο ρομαντικός, πιο τρυφερός και λιγότερο επιθετικός στο σεξ. Βλεπει την γυναικα του σαν μάνα του παιδιού του και όχι σαν εργαλείο του σεξ πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ να κάνω μια σχετική ερώτηση; Γιατί να αλλάζει η σεξουαλική συμπεριφορά; Δλδ το ζευγάρι δεν μπορεί να αισθάνεται το ίδιο πάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zero

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ν
Εγώ να κάνω μια σχετική ερώτηση; Γιατί να αλλάζει η σεξουαλική συμπεριφορά; Δλδ το ζευγάρι δεν μπορεί να αισθάνεται το ίδιο πάθος;

Να σε ρωτησω εχεις οικογενεια?
αν οχι νομιζω οτι πρεπει να το περασεις και μετα να απαντησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ να κάνω μια σχετική ερώτηση; Γιατί να αλλάζει η σεξουαλική συμπεριφορά; Δλδ το ζευγάρι δεν μπορεί να αισθάνεται το ίδιο πάθος;
Για μένα τίποτα δεν αλλαξε πάντως στο πως νιώθω και στο πως φέρομαι, όμως δεν ισχύει και για τον άντρα μου αυτό:/:. Συνήθως οι άντρες είναι που τρώνε τα κωλήματα σε αυτό το θέμα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στη δική μου σχέση άλλαξαν πολλά μετά τη γέννα αλλά όχι όπως το εννοείς εσύ φίλε zero.
Επειδή γέννησα με καισαρική για αρκετό καιρό δεν ένιωθα άνετα στη σεξουαλική πράξη παρόλο που δεν πονούσα και ήταν ψυχολογικό.
Παράλληλα ένιωθα πολύ περίεργα όταν τη μια στιγμή το στήθος μου ήταν "φαγητό" και την άλλη "αντικείμενο του πόθου" :/:
Είχα πάρει και κιλά.
Πρώτη φορά στη ζωή μου από εκεί που ήμουν σαν οδοντογλυφίδα πλέον ένιωθα χοντρή.
Ο άντρας μου προσπάθησε να μου δείξει πως ακόμα του άρεσε και πως ήμουν επιθυμητή, αλλά δυστυχώς δεν καταφέραμε να ισορροπήσουμε ξανά σε αυτό το θέμα παρά μόνο μετά από πάααρα πολύ καιρό και όχι απόλυτα.
Σίγουρα έπαιξε ρόλο και στο χωρισμό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πόσο πιστεύεται οτι οτι αλλάζει η σεξουαλική συμπεριφορά ενος ζευγαριού μετά την απόκτηση παιδιού?
Ποιός αλλάζει περισσότερο?
Πώς το βλέπουν οι άντρες και πως οι γυναίκες? Τι αλλάζει στην ψυχολογία του/της και τι στην πράξη?

Για μένα ο άντρας γίνεται πιο ρομαντικός, πιο τρυφερός και λιγότερο επιθετικός στο σεξ. Βλεπει την γυναικα του σαν μάνα του παιδιού του και όχι σαν εργαλείο του σεξ πλέον.

Πιστέυω ότι αλλάζει άλλα είναι ψιλολάθος, η γυναίκα παρουσιάζετε σαν μητέρα όπως λές φύλε μου άλλα παραμένει γυναίκα, θέλει το κάτι παραπάνω απο τον θυλασμό και την ακαταστασία του μωρού, θέλει χάδι, θέλει ψυχή, θέλει περισσότερο πάθος για να μπορέσει να ανταπεξέλθει, όταν βγεί απο το μεευτήριο ζητάει αγάπη ο άντρας την βλέπει μάνα και εκείνη λόγο αλλαγών νομίζει ότι δεν σου αρέσει και παθένει κατάθληψη.

Πιστέυω ότι αυτή η όλη λάθος κατάσταση και δυνενόηση πνήγει την μάνα και την κάνει να νοιώθει άσχημα, άσε που μερικές έχουν εμονη σε στύλ, πάχυνα άρα δεν με θέλει άρα είναι με άλλη, σκέψου την ψυχολογία της γυναίκας να είναι 60 κιλά και να γίνει 80 ξέρεις τι ξαυνικό έρχετε; θέλει τριφερότητα άλλα πάνω απο όλα θέλει να της λές πόσο την ποθείς και πόσο σε φτιάχνει το κάθε σημειο του σώματος της;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για μένα ο άντρας γίνεται πιο ρομαντικός, πιο τρυφερός και λιγότερο επιθετικός στο σεξ. Βλεπει την γυναικα του σαν μάνα του παιδιού του και όχι σαν εργαλείο του σεξ πλέον.

αν όταν με το καλό γεννήσω ο άντρας μου μετά αλλάξει στάση απέναντι μου και ξαφνικά με βλέπει σαν την καλή κυρία κι όχι την π@τ@ν@ του... τότε μάλλον θα έχουμε πρόβλημα στην συνέχεια!
Δε λέω ότι δεν θέλω να είναι γλυκός και τρυφερός...
Απλά δε θέλω και να αλλάξει επειδή έγινα μητέρα...
Θέλω να είναι αυτός που ήταν όταν τον γνώρισα, όταν τον ερωτεύτηκα, όταν κάναμε κολασμένο σεξ....
Αλλιώς... την κάτσαμε τη βάρκα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι αλλά ΚΟΥΕ από το ποστ της Isiliel φαίνεται ότι κανονίζεις χωρίς τον ξενοδόχο.

Δλδ η πηγή οποιαδήποτε προβλήματος μπορεί να είναι από οποιοδήποτε από τα δύο μέλη ή και τα δύο, και μάλιστα ψυχολογική χωρίς κάποια βάσιμη αιτία.

Και εγώ και εσύ μπορεί να θέλουμε πολλά, αλλά αν η προδωσία είναι εκ των έσων? Πακέτο μεγάλο τότε.

Εκεί θέλω να μας δω όλους!! Και εμένα που δεν με βλέπω να τα πηγαίνω και πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ελάτε βρε παιδιά, το μεγαλύτερο ποσοστό των ζευγαριών έρχεται πιο κοντά και καταφέρνει να ισορροπήσει μια χαρά και μετά την έλευση του παιδιού. Μην πιάνεστε από τη δική μου περίπτωση.

Δυστυχώς τίποτα και κανείς δε με είχε προετοιμάσει για το μετά τη γέννα σε σχέση με ...εμένα!
Είχα διαβάσει τα πάντα γύρω από το μωρό και την ανατροφή του, αλλά δεν ήξερα τίποτα για τις ραγάδες που απέκτησα, τα κιλά, κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Isiliel ενα τεράστιο ποσοστό των ζευγαριών χωρίζει γενικά πριν και μετά την έλευση ενός παιδιού. Αλλά εμένα δεν με απασχολεί αυτό. Αλίμονο να το έβλεπα έτσι.

Απλά εγώ θεωρώ την γένα ένα σημαντικό milestone στην σχέση ενός ζευγαριού, και τα πιθανά εμπόδια να μην ξέρεις από που μπορεί να σου έρθουν. Και απλά η δική σου περίπτωση ήταν πολύ όμορφα (αν μου επιτρέπεις) ανεπτυγμένη προσεγγίζοντας πολυ καλά την ουσία.

Για μένα πάντως δεν ξέρω, αλλά περισσότερο από όλα με φοβάμαι στο ψυχολογικό ταράκουλο που θα πάθω αν δω την γέννα. Έχω που έχω πρόβλημα γενικά και αν χτυπήσει κάποιος και εγώ ξερός κάτω, νομίζω ότι αν ακούσω την πιθανή μελλοντική γυναίκα μου να ουρλιάζει θα μου έρχονται πάντα εικόνες και σκέψεις όπως και με άλλα ζητήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οταν ημουν παντρεμενος και καναμε τρια παιδια, μετα απο δυο χρονια η γυναικα μου (την αποκαλω αλλιως αλλα για λογους του φορουμ δεν θα το πω εδω) με παρατησε μαζι με τα παιδια και απο τοτε τα μεγαλωνω μονος μου, βεβαια βοηθαει και οι οικογενια μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

η πρωην γυναικα μου ζει και βασιλευει στην Νοτια Αφρικη μαζι με τον εκαστοτε γκομενο της εβδομαδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως είναι τόσο χάλια τα πράγματα όσο τα βλέπεις Demelene κι ο άντρας μου έχει πρόβλημα με το να βλέπει κάποιον να ποναει αλλά δεν θα έφτανε να με αποφεύγει γιατι θυμάται οτι κάποτε ουρλιαζα από τον πόνο(εγώ δεν, με καισαρική γέννησα αλλά λέμε τώρα). Ισα ίσα που θα με βλέπει πια με μεγαλύτερο σεβασμό γιατι θυσίασα το σώμμα μου,τις συνήθειες μου και 9 μήνες της ζωής μου για να φέρω στον κόσμο το παιδί μας, μετά από πολύ ταλαιπορια και πόνο.
Το θέμα μας δεν νομίαω οτι έχει να κάνει τόσο με αυτό όμως όσο με το πώς νιώθει ο καθένας μας μετά από την γέννηση του παιδιού.
Δλδ πχ η Isiliel ένιωθε χοντρή, κουρασμένη και καθόλου σεξυ(απ'ότι κατάλαβα), οπως και πολλές γυναίκες,αντίθετα εγώ ένιωθα πιο "ενεργή" από ποτέ και μάλιστα ήθελα με την 1η ευκαιρία να καλύψω το κενό της εγκυμοσύνης:redface: και έγινα πολύ πιο επιθετική και εκδηλωτική στο σεξ ;) .
Πολλοί άντρες παθαίνουν το σύνδρομο του σεβασμού όπως το λέω :P
Ξαφνικά βάζουν την γυναίκα τους μες στο μυαλό τους σαν μητέρα και ίσως πολλές φορές παραλληλίζουν με την μητέρα τους. Δλδ την μητέρα του ένας άντρας δεν θα την δει σαν γυναίκα με ορμές και σαν ερωμένη του πατέρα του ;) , κάπως έτσι την πατάει και με τη δική του την γυναίκα. Την βλέπει σαν μάνα του παιδιού του κι όχι σαν ερωμένη του. Δεν λέω οτι αποκώβει τελείως το σεξ από την ζωή τους αλλά παύει να φαντασιώνεται το ίδιο, γίνεται πολύ πιο τρυφερός και πλέον από σεβασμό δεν κάνει το ένα δεν κάνει το άλλο...
Δεν ξέρω γιατι όλο αυτό αλλά δυστυχώς το ακούω συχνά και το βιώνω κιόλλας. Δλδ πρώ παιδιού η γυναίκα του ήταν στο κρεβάτι η π***να του που έκανε κάθε του φαντασίωση πράξη χωρίς να νιώθει οτι δεν την σεβεται , όμως όταν η γυναίκα αυτή γεννάει ξαφνικά απαγορεύεται να της φερθεις πιο βίαια και πιο πρόστιχα :fool: .Τι να πώ? Βέβαια οτι το ζευγάρι μετά το παιδί έρχεται πιο κοντά και νιώθει πολύ πιο βαθιά συναισθήματα είναι αλήθεια! Αλλά και το σεξ χρειάζεται την ένταση πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
οταν ημουν παντρεμενος και καναμε τρια παιδια, μετα απο δυο χρονια η γυναικα μου (την αποκαλω αλλιως αλλα για λογους του φορουμ δεν θα το πω εδω) με παρατησε μαζι με τα παιδια και απο τοτε τα μεγαλωνω μονος μου, βεβαια βοηθαει και οι οικογενια μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

η πρωην γυναικα μου ζει και βασιλευει στην Νοτια Αφρικη μαζι με τον εκαστοτε γκομενο της εβδομαδας
(Off topik:)
Δεν το συζητώ είσαι ήρωας να μεγαλώνεις μόνος 3 παιδιά, όσο για την μάνα τους όποιος κι αν ήταν ο λόγος που την έκανε δεν δικαιολογεί να παρατήσει 3 παιδια ετσι!:mad: Τεσπα!

:hmm: Hunder εδώ όμως μιλάμε για την σεξουλική συμπεριφορά που αλλάζει όχι για το πως μπορείνα καταλύξει ένας γάμος μετά τα παιδιά :/: .
Πχ το πως εβλεπες εσύ την γυναίκα σου όταν γέννησε και τι άλλαξε στην σεξουαλική σας ζωή λόγω του παιδιού :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
(Off topik:)
Δεν το συζητώ είσαι ήρωας να μεγαλώνεις μόνος 3 παιδιά, όσο για την μάνα τους όποιος κι αν ήταν ο λόγος που την έκανε δεν δικαιολογεί να παρατήσει 3 παιδια ετσι!:mad: Τεσπα!

:hmm: Hunder εδώ όμως μιλάμε για την σεξουλική συμπεριφορά που αλλάζει όχι για το πως μπορείνα καταλύξει ένας γάμος μετά τα παιδιά :/: .
Πχ το πως εβλεπες εσύ την γυναίκα σου όταν γέννησε και τι άλλαξε στην σεξουαλική σας ζωή λόγω του παιδιού :)
την εβλεπα σαν μανα, οχι σαν γκομενα, η f*ckbuddy , την εκτιμησα για αυτο που εκανε, την αγαπησα περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά μήπως όμως αυτό λειτουργεί αρνητικά σε μια σχέση? Γιατί για μένα εκτώς από γωνείς και σύζηγοι είμαστε και ζευγάρι! Αυτό δεν το λέω προσωπικά για σενα έτσι! Και στον αντρα μου την ίδια ερώτηση έκανα.
Οταν μια γυναίκα παύεις να την βλέπεις γυναίκα αλλά την βλέπεις σαν μάνα μόνο η γυναίκα αυτή νιώθει πολυ μεγάλο κενό, χάνει την ταυτότητά της σαν γυναίκα και απλά κουβαλάει την ταμπέλα μάνα και νοικοκυρά! Πιστεψέ με οταν χάσει αυτό τον ρόλο μια γυναίκα νιώθει εντελώς άχρηστη! Σκέψου εσύ να μην είχες καθόλου πέραση να μην σε υπολόγιζε καμια σαν άντρα, αλλά σαν φίλο-αδερφό που μεν τον αγαπας αλλα δεν μπορείς να κάνεις κατι μαζί του, δεν θα ένιωθες ανίκανος?
Και ειδικά μια γυναίκα που με ένα παιδι ο χρόνος για τον εαυτό της είναι ελάχιστος, κάνει όλη μέρα πράγματα για την οικογένειά της,αν νιώσει απόριψη σε αυτόν τον τομέα τελείωσε!! (δεν δικαιολογώ την πρώην με τπτ έτσι? Κουβέντα κάνουμε)
Κι επειδή το πέρασα πρόσφατα και το περνάω ακόμα εν μέρη και ελπίζω με τον καιρό να αλλάξει για αυτο και το τονίζω. Δεν φτάνει μόνο να αγαπάς πρέπει και να θέλεις να έχεις πολύ πάθος για να κρατήσεις ζωντανή μια σχέση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εννοειτε οτι την εβλεπα σαν γυναικα καλε, αλιμονο :)

και δεν παρεξηγουμε τοσο ευκολα ;)

εαν βεβαια τυχει (που το θελω πολυ) να ξανακανω παιδι πιστευω οτι μετα την γεννα την γυναικα μου θα την βλεπω παλι με τον ιδιο τροπο, γυναικα πρωτα, μανα, ηρωιδα κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Απλά όταν λέω γυναίκα εννοώ κ ερωμένη ;)
εαν βεβαια τυχει (που το θελω πολυ) να ξανακανω παιδι πιστευω οτι μετα την γεννα την γυναικα μου θα την βλεπω παλι με τον ιδιο τροπο, γυναικα πρωτα, μανα, ηρωιδα κτλ κτλ

Στο εύχομαι ολόψυχα και μακάρι να είναι η Kajira η τυχαιρή γιατι φαίνεται πολύ καλή κοπέλα :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Torry δεν ξέρω σε τι βαθμό το βλέπω και δεν με αποσχολεί επί της ουσίας καθώς καμιά σχέση ακόμα προς την συγκεκριμένη διαδικασία. Αλλα χωρίς τα συναισθήματα ενός μελλοντικού ή μη μπαμπά κρίνοντας αυτό που βλέπω στον εαυτό μου παραδέχομαι ότι σαν να βλέπω ένα μικρό προβληματάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να με συχωρέσουν όλοι οι άντρες αλλά θα μιλήσω έτσι όπως το σκέφτομαι.

Βρε καλοί μου άντρες (καλοί μου άνθρωποι που λέει και καλός μου ο Βέγγος :P) αν θέλετε να δείξετε σεβασμό στη γυναίκα και μητέρα του παιδιού σας, κάντε της τρελό και παθιασμένο έρωτα.
Αυτός είναι σεβασμός στα μάτια της γυναίκας σας.
Άλλωστε ο σεβασμός είναι άμεσα εξαρτημένος από τον αποδέκτη του σεβασμού.
Έτσι δεν είναι? Δεν λένε πως στην Κίνα είναι ένδειξη σεβασμού το ρέψιμο?!;)
Έτσι και για τη γυναίκα σας, σεβασμός μετά την εγκυμοσύνη είναι να συνεχίσετε να την αντιμετωπίζετε σαν γυναίκα! Σαν τη δική σας παθιάρα και σεξουαλική γυναίκα!
Αν δεν μοιραστείτε με τις γυναίκες σας το καλύτερο και πιο παθιασμένο σας σεξ, με ποιά θα το μοιραστείτε? :worry:
Αν την αγαπάτε όπως πριν και τη σέβεστε πολύ περισσότερο, τότε είναι που πρέπει να συνεχίσετε να της κάνετε έρωτα όπως όταν τη γνωρίσατε. ;)

Και δε νομίζω να βρεθεί ούτε μια γυναίκα σε αυτό ή και εκτός αυτού του φόρουμ, να σας πει το αντίθετο! :)




...πάω τώρα να κάνω ένα κρύο ντουζ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Αν την αγαπάτε όπως πριν και τη σέβεστε πολύ περισσότερο, τότε είναι που πρέπει να συνεχίσετε να της κάνετε έρωτα όπως όταν τη γνωρίσατε. ;)
+1000:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top