Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,027 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,068 μηνύματα σε 75,334 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 528 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθαίνετε ξένες γλώσσες από αγάπη ή από υποχρέωση;

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 00:57, 06-11-09:

Αγγλικά: μια ντεμί κατάσταση, τα ακούμε συνέχεια γύρω μας άλλωστε....μέχρι το Lower μου άρεσαν. Μετά στο Proficiency άλλαξα γνώμη

Γαλλικά: Από υποχρέωση μιας και τότε δεν είχε άλλη Β' ξένη γλώσσα στο σχολείο (ευτυχώς μόνο σε επίπεδο σχολείου)

Γερμανικά: Αγάπη, λατρεία κάτι που δεν μπορώ να περιγράψω!!!! Γι' αυτό κι επέλεξα να τα σπουδάσω

Αν και πιστευω ότι σχεδόν οι περισσότεροι από υποχρέωση μαθαίνουν μια γλώσσα, ίσως γιατί το λένε οι γονείς και οι υπόλοιποι, ίσως γιατί έχουν αλλάξει πολλά στο επαγγελματικό τομέα και οι ξενες γλώσσες πλέον είναι απαραίτητες....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 01:14, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Jenny
Γερμανικά: Αγάπη, λατρεία κάτι που δεν μπορώ να περιγράψω!!!! Γι' αυτό κι επέλεξα να τα σπουδάσω
Έτσι!

Deutsch f###252;r immer!!!:heart::heart::heart:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mission possible

Μαθητής Β' λυκείου

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 661 μηνύματα.

O mission possible έγραψε: στις 10:40, 06-11-09:

Γαλλικά - ma patrie, mon histoire, mon amour hebdomadaire, la porte du succes, une question close
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 15:31, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από farganisrat
Γαλλικά - ma patrie, mon histoire, mon amour hebdomadaire, la porte du succes, une question close
Ετσι!!!!!:no1::no1::no1::no1::no1::no1:
Παράθεση

n!ko$ (Νίκος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλοχώρι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O n!ko$ έγραψε: στις 15:33, 06-11-09:

Τα αγγλικά με αρέσουν πάρα πολύ αν και χωρίς αγγλικά στις ημέρες μας απλά δεν γίνεται!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

M@r@ki

Μαθητής Β' γυμνασίου

H M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H M@r@ki έγραψε: στις 10:08, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από n!ko$
Τα αγγλικά με αρέσουν πάρα πολύ αν και χωρίς αγγλικά στις ημέρες μας απλά δεν γίνεται!!!

Πώς φαίνεται ο Θεσσαλονικιός..

Τα αγγλικά τα λατρεύω, μου αρέσουν τρελά.
Τα γερμανικά έτσι κι έτσι αλλά όχι όσο τα αγγλικά.
Αν ήταν να μαθαίνω από υποχρέωση γλώσσες τότε άστα βράστα. Ποτέ δε θα το έκανα.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,429 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 10:11, 07-11-09:

Τα Γερμανικά απορω πως σας αρεσουν.
Jenny μου no offence αλλά ειναι μια πολύ βαρβαρη γλώσσα.
3 χρόνια στο σχολειο κοντευα να σκασω καθε φορα που είχαμε Γερμανικά.
ΤΑ ΜΙΣΩ!
Θα μαθαινα με ευχαριστηση μια αλλη γλωσσα(Γαλλικα,Ιταλικα,Ισπανικα)αλλα Γερμανικα με τίποτα.Μου αναβουν τα λαμπακια με το που ακουω ή διαβαζω Γερμανικα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

M@r@ki

Μαθητής Β' γυμνασίου

H M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H M@r@ki έγραψε: στις 10:21, 07-11-09:

Warum sagst du das?
Deutsch ist eine tolle Sprache.

Κι εμένα δεν μου άρεσαν αλλά μετά που άρχισα να μαθαίνω τη γραμματική τους μου φάνηκαν ενδιαφέροντα. Γελάω γιατί και σε μερικούς φίλους μου -σχεδόν σε όλους δηλαδή- δεν τους αρέσουν και εκνευρίζονται αν τους μιλάω γερμανικά...
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 10:24, 07-11-09:

Μα οτι ειναι σπαστικά είναι...
Αλλα εντάξει 3 χρονια τα υπομείναμε τωρα στην Α Λυκειου μονο ένα παιδί πήρε μάθημα επιλογής Γερμανικά....
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε: στις 12:14, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από 1994kc
Προσωπικά τα αγγλικά από υποχρέωση και τα γαλλικά από αγάπη...:xixi:
Το αντίστροφο. Τα αγγλικά ανέκαθεν μου άρεσαν σαν γλώσσα. Αν γνωρίζει πώς να την χειριστεί κανείς, είναι πραγματικά ενδιαφέρουσα γνώση. Τα γαλλικά από την άλλη, ε, εντάξει, δε μπορώ να πω πως τρελαινόμουν κιόλας.
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 12:17, 07-11-09:

Αγγλικά μου άρεζαν αλλά στράβωσα στη μέση αλλά τώρα τα ψηφίζω
Γερμανικά μου άρεζαν αλλά στράβωσα στη μέση και αν εξαιρέσεις τα του πτυχίου τα άλλα δεν μου άρεσαν
Γαλλικά μου άρεσαν μου άρεσαν αλλά τα σιχάθηκα

Aπλά
Παράθεση

fifika!

Φοιτητής

H fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H fifika! έγραψε: στις 14:13, 07-11-09:

Αγγλικά ξεκίνησα να μαθαίνω από υποχρέωση αλλά σιγά-σιγά μου άρεσαν. Μπορώ να πω ότι τώρα που τα τελείωσα μου αρέσουν περισσότερο!
Γερμανικά ξεκίνησα επειδή μου φάνηκαν ωραία και τα αγάπησα ακόμα πιο πολύ...
Παράθεση

Jasiu

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Jasiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O Jasiu έγραψε: στις 19:40, 07-11-09:

Από ξένες γλώσσες κάνω μόνο αγγλικά τα οποία άρχισα υποχρεωτικά από μικρός αλλά με τον καιρό τα συμπάθησα.

Γουάτ αμπάουτ γκρικ;Από <<αγάπη>> τα μαθαίνετε;
Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε: στις 19:48, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Jasiu
Γουάτ αμπάουτ γκρικ;Από <<αγάπη>> τα μαθαίνετε;
Πέραν του ότι τη μητρική μας γλώσσα δεν την μαθαίνουμε, αλλά όπως λένε οι ψυχολόγοι και οι γλωσσολόγοι "την κατακτούμε" από την παιδική ηλικία, ναι, απολαμβάνω τη μελέτη της Ν.Ε. -κυρίως τις σύγχρονες εξελίξεις της και τις τοπικές διαλέκτους.
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,240 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 20:07, 07-11-09:

Αγγλικα κανω απο πολυ μικρη αλλα μου αρεσαν οποτε δεν ενιωθα οτι τα κανω τελειως απο υποχρεωση. Τα γερμανικα ομως δεν τα συμπαθησα οταν τα εκανα στο σχολειο και ηταν τελειως αγγαρεια για μενα. Ιαπωνικα θελω να μαθω γιατι ειναι γαματα.
Παράθεση

athatsi

Φοιτητής

Ο athatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O athatsi έγραψε: στις 20:16, 07-11-09:

εμενα μου αρεσουν τα ισπανικα.τωρα που ειμαι φοιτητης ελπιζω να μαθω.αγγλικα και γαλλικα δεν μου αρεσαν καθολου.
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,513 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 20:19, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από athatsi
εμενα μου αρεσουν τα ισπανικα.τωρα που ειμαι φοιτητης ελπιζω να μαθω.αγγλικα και γαλλικα δεν μου αρεσαν καθολου.
Μπράβο:no1:
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:41, 07-11-09:

Kαι μενα μου αρεσουν τα Ισπανικα,αλλά να δούμε ποτε θα τα μάθω...
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,513 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 07:45, 08-11-09:

θέληση και αγάπη όλα τα μαθαίνεις
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 10:30, 08-11-09:

Απο υποχρεωση (αναγκη βασικα). :dance:
Σιχαινομαι Αγγλικα Γερμανικα, πλακα με κανεις? :p
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    athinouli

Βρείτε παρόμοια