Τι θα φάμε σήμερα;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Κάποιος ετοιμάζει το τέλειο γέυμα για εσάς τι έχει μέσα? Πόσα πιάτα είναι? Τι έιναι το γλυκό, το κρασί, τα ορεκτικά. Ακόμα σημειώστε που θα είναι παραλιακά, στο βουνό. Βάλτε την φαντασία σας να δουλέψει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Οχ τι με κάνις τώρα πεινάω κιόλα. Θα ήθελα φαγητό να φάω, δηλαδή std φαγητό, όχι τπτ μπάμιες. Κανά παστίτσο και μετά επιδόρπιο αυνανά με παγωτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ λοιπόν έχουμε και λέμε:
Ορεκτικό: Χταπόδι ξυδάτο (της γιαγιάς μου), χταπόδι ψήτό και μπόλικα κυδώνια (το μαλάκιο εννοώ, όχι τα φρούτα)
Κυριο πιάτο: Διάφορα είδη σούσι
Ποτό: Γάλα Καρύδας & Pina Colada
Επιδόρπιο: Rasberry Cheesecake, Τηγανητό παγωτό και ένα γλυκό που έιχε ανανα, σαντιγι, μπισκότο απο κάτω αλλα δεν θυμάμαι πως το λένε (το έφτιαχνε η μανα μιας φίλης μου και έμοιαζε με τάρτα) και παγωτό βανίλια με καραμελωμένα αμύγδαλα που φτιάχνει η μαμά του Exposed :P

Τώρα πως θα τα συνδύαζα όλα αυτα ειναι άλλο θέμα :P

Ο τόπος δεν με ενδιαφέρει, ας τα είχα όλα αυτά μπροστά μου κι ας ήμουν και δίπλα σε βόθρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μακαρονάδα σε καράβι με παράθυρο στη θάλασσα, ένα κρύο βραδινό... και μια αγκαλιά carbonara! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
ΥoMa κανε αμέσως edit το επίδόρπιο και πες μου plz οτι είναι typo :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Pizza με τυρί και μανιτάρια, για ποτό μαυροδάφνη και για επιδόρπιο cheesecake στον καναπέ ακριβώς πίσω μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
5 σουβλακια με πολυ κρεμμυδι.
απο τον Mohamed τον αριστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
θα ειναι συγουρα σε καλο εστιατοριο, ισως και Ιταλικο (οχι πιτσαρια)
1ο πιατο: θα ηταν ψητα λαχανικα και μανιταρια πλευρωτους με μπαλσαμικο
Κυριος πιατο: Ψαρονεφρι γεμιστο με λιαστη ντοματα και πιπεριες γλυκες, σως λευκο κρασι και γαρνιρισμα με πατατες village και ψητα καροτα
γλυκο: ενα κρεμ μπρουλε
τυρι: καμεμπερτ και μπρι με λευκο ξυρο κρασι
Σε ολο το γευμα θα ειχαμε λευκο ξηρο κρασακι κατα προτειμηση κτημα Αβερωφ ή Χατζημηχαλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
ΥoMa κανε αμέσως edit το επίδόρπιο και πες μου plz οτι είναι typo :rofl:

Οχι εντάξει για πλάκα το έγραψα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη μετα απο 2 μηνες γεματους απο χαζοφαγητα το μονο που μπορω να ζητησω ειναι ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΓΕΜΙΣΤΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ! Δε με νοιαζει ουτε που, ουτε με τι επιδορπιο, ουτε τιποτα :p Ως εναλλακτικο πιατο φασολακια με φετα! Ατιμη φοιτητικη ζωη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Αυτη τη στιγμη μετα απο 2 μηνες γεματους απο χαζοφαγητα το μονο που μπορω να ζητησω ειναι ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΓΕΜΙΣΤΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ! Δε με νοιαζει ουτε που, ουτε με τι επιδορπιο, ουτε τιποτα :p Ως εναλλακτικο πιατο φασολακια με φετα! Ατιμη φοιτητικη ζωη :p

Αχ όντως κι εμένα δεν θα με χαλούσε καθόλου ένα ιμαμ και γαμοπίλαφο(κρητική συνταγή)
Ξέρω να μαγειρεύω αλλά βαριέμαι να μαγειρεύω για τον εαυτό μου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κουνελάκι πότε θα μας κάνεις το τραπέζι ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
κουνελάκι πότε θα μας κάνεις το τραπέζι ???

όποτε θέλετε :)
αρκεί να μην θέλετε εμένα στιφάδο μουαχαχαχαχα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και εγώ για θάλασσα με βλέπω, αστακομακαρονάδα η τσιπούρες με κρασί, πατάτες, χόρτα κτλ. Πάντως και κουνέλι στιφάδο δεν είναι άσχημο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ σήμερα θα φτιάξω φασολάκια 8)


Και επειδή είδα ότι οι περισσότεροι/ες είστε μικρής ηλικίας και φοιτητές/τριες.... αν θέλετε βοήθεια με συνταγές κλπ ευχαρίστως να βοηθήσω την κατάσταση....
(μπορώ κάλιστα να γίνω η μανούλα σας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Και εγώ για θάλασσα με βλέπω, αστακομακαρονάδα η τσιπούρες με κρασί, πατάτες, χόρτα κτλ. Πάντως και κουνέλι στιφάδο δεν είναι άσχημο

Παππού :mad: θα αυξήσω το χαρτζιλίκι που μου δίνεις :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
Εγώ σήμερα θα φτιάξω φασολάκια 8)


Και επειδή είδα ότι οι περισσότεροι/ες είστε μικρής ηλικίας και φοιτητές/τριες.... αν θέλετε βοήθεια με συνταγές κλπ ευχαρίστως να βοηθήσω την κατάσταση....
(μπορώ κάλιστα να γίνω η μανούλα σας :P)

Μανούλα είμαι στο άνθος της ηλικίας μου...επειδή τα δοντάκια μου ειναι τρυφερά.....παίζει να με θηλάσεις; :redface: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
να τον προσέχεις κακή επιρροή γιατί μπορεί να μην έχει δόντια αλλά έχει ουρά :tongue: :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
You little devil!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Μανούλα είμαι στο άνθος της ηλικίας μου...επειδή τα δοντάκια μου ειναι τρυφερά.....παίζει να με θηλάσεις; :redface: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Τσούκου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top