Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,042 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,602 μηνύματα σε 75,387 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 526 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρία πτυχία ξένων γλωσσών ταυτόχρονα

dreamer123

Νεοφερμένος

H dreamer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H dreamer123 έγραψε: στις 10:12, 17-10-13:

Παιδια, γεια !Χρειαζομαι, επειγοντως τν βοηθεια σας!Τα αγγλικα τα εχω αφησει εδω και χρονια, δεν εχω δωσει ουτε lower.Ωστοσο, διαβαζω καμια φορα κανα λογοτεχνικο αγγλικο βιβλιο και τα κουτσοκαταφερνω χωρις λεξικο.Με τους ξενους επισης καλοσυνεννουομαι.

Περυσι, πηρα την αποφαση να ξεκινησω γλωσσες και εκανα 1 χρονο ιταλικα και ηταν πολυ ευκολα.Φετος, σκεφτομαι να αρχισω ισπανικα ταχυρυθμο στην Ευρωδιασταση μεχρι τον νοεμβρη με διακοπη μονο τον Αυγουστο(ωστε τον νοεμβρη να δωσω το αντιστοιχο Β2-lower) και παραλληλα, να ετοιμαστω χωρις φροντιστηριο για να δωσω το lower τον ερχομενο Μαιο. Λεω να διαβαζω μονη μου λεξιλογιο και ναγορασω τα cd για listening στο σπιτι.Θελω καμμια φιλη μου(που εχει δωσει πτυχια αγγλικων) να μου κανει ιδιαιτερα μερικες φορες για να μου υποδεικνυει λαθη κτλ...Τι γνωμη εχετε;θα τα καταφερω;;Με απασχολει το speaking γιατι δεν θα το εξασκω,εκτος κι αν μιλαω με τις φιλες μου στα αγγλικα(το εχω σκεφτει κι αυτο!).

Α, δεν σας ειπα οτι τον ΄Μαιο θα ξεκινησω θερινο εντατικο τμημα ιταλικων στην ευρωδιασταση για να δωσω παραλληλα με των ισπανικων και το αντιστοιχο lower στα ιταλικα τον νοεμβρη. Με λιγα λογια,θελω να ερχισω ισπανικα,αυτον τον μαιο να δωσω lower και μετα τις εξετασεις των αγγλικων, να ετοιμαστω για ιταλικα και ισπανικα πτυχιο.
Συγγνωμη, που σας κουρασα..εχω τελειωσει σχολη και για δισφορους λογους δεν ευκαιρουσα νωριτερα να ξεμπερδευω με τις γλωσσες. Το θεμα ειναι οτι λατρευω τις γλωσσες και διαθετω με ευχαριστηση τον χρονο μου για μελετη.και θελω να τελειωσω γρηγορα(ειμαι 27 ετων).ειναι εφικτα ολα αυτα ή μηπως θα επρεπε να κανω καμμια περικοπη;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosgr123

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο nikosgr123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O nikosgr123 έγραψε: στις 10:17, 17-10-13:

ΟΧΙ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dreamer123

Νεοφερμένος

H dreamer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H dreamer123 έγραψε: στις 10:29, 17-10-13:

Τί εννοεις οχι;οχι, δεν ειναι εφικτα ή το αντιθετο;;
Παράθεση

ogame23

Φοιτητής

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O ogame23 Μέγα το πλήθος των ηλιθίων! έγραψε: στις 11:03, 17-10-13:

Τα πτυχία δεν είναι "Hello,how bo you bo?"...Δεν παίζει να τα καταφέρεις όλα μαζί...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,135 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 15:04, 17-10-13:

Ξεκίνα με αυτά που θα κάνεις στο φροντιστήριο. Ιταλικά και ισπανικά είναι αρκετά συναφείς γλώσσες...
Αγγλικά μπορείς να προετοιμάζεσαι παράλληλα μόνη σου και 2-3 μήνες πριν δώσεις που ανοίγουν και οι αιτήσεις, πληρώνεις κλπ, κάνε 1-2 τεστάκια επιπέδου Lower. Αν τα πας καλά ή κοπείς οριακά έστω, τότε μπορείς να το δοκιμάσεις. Αλλιώς ξεμπέρδευε πρώτα με τα ιταλικά/ισπανικά.

Καλή τύχη, εγώ θα μπερδευόμουν με τόσες γλώσσες!
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Πτυχιούχος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,690 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 15:35, 17-10-13:

Ιταλικά, Ισπανικά, Αγγλικά... Εχεις μπερδέψει τα μπούτια σου.
Πιάσε μια γλώσσα, πάρε το πτυχίο της και μετά πιάσει μια άλλη. Γιατί τα μπερδεύεις;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια