Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Εγω φετος κανω γερμανικα και ειναι πολυ ωραια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Τα γένη στα γαλλικά και τα ολλανδικά ταυτίζονται;; (δηλ το ουσιαστικό που είναι αρσενικό στα γαλλικά είναι και στα ολλανδικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγω φετος κανω γερμανικα και ειναι πολυ ωραια!
Δεν μπορώ να πιστέψω την εξέλιξή σου...:confused:


On topic θα ήθελα να συνεχίσω περισσότερο στο μέλλον με τα γαλλικά μέχρι το C2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Να συνεχίσεις τα γαλλικά είναι μια πολύ ωραία γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Να συνεχίσεις τα γαλλικά είναι μια πολύ ωραία γλώσσα!

Εγώ θα πήγαινα από τώρα στην Αυστρία εάν μιλούσαν αγγλικά ή γαλλικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα από τώρα στην Αυστρία εάν μιλούσαν αγγλικά ή γαλλικά!

Χρησιμοποιούν τα γαλλικά στην Αυστρία;; (οκ για τα αγγλικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Χρησιμοποιούν τα γαλλικά στην Αυστρία;; (οκ για τα αγγλικά)

Τα χρησιμοποιούν αλλά όχι όπως τα Γερμανικά και τα Αγγλικά.

Δεν μπορώ να πιστέψω την εξέλιξή σου...:confused:


On topic θα ήθελα να συνεχίσω περισσότερο στο μέλλον με τα γαλλικά μέχρι το C2.

Και εγώ θα τα συνεχίσω.Έχω πάρει το Delf B2 αλλά δεν ξέρω εάν μετά θα πρέπει να συνεχίσω με Dalf ή Sorbonne. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα από τώρα στην Αυστρία εάν μιλούσαν αγγλικά ή γαλλικά!
Σκέψου και τη γαλλόφωνη Ελβετία, δεν είναι κακή.:P
Και εγώ θα τα συνεχίσω.Έχω πάρει το Delf B2 αλλά δεν ξέρω εάν μετά θα πρέπει να συνεχίσω με Dalf ή Sorbonne. :/:
Κι εγώ το Delf B2 έχω πάρει πριν 2 χρόνια. Σκέφτομαι να τα συνεχίσω ως φοιτητής, αλλά μάλλον για Dalf, το Sorbonne θεωρώ είναι αρκετά δύσκολο, για εμένα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Dalf παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Animan

Νεοφερμένος

Ο Animan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Τα γένη στα γαλλικά και τα ολλανδικά ταυτίζονται;; (δηλ το ουσιαστικό που είναι αρσενικό στα γαλλικά είναι και στα ολλανδικά;)

Κοίτα δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως έχω παρατηρήσει ότι όσες het woorden γαλλικής προέλευσης ξέρω αντιστοιχούν σε γαλλικές λέξεις αρσενικού γένους ενώ, συνήθως θηλυκές γαλλικές λέξεις αντιστοιχούν σε de woorden. Εν τούτοις δεν είμαι σίγουρος. Ξέρω ότι υπάρχει μια κάποια αντιστοιχία γένους μεταξύ γερμανικών και ολλανδικών αλλά ότι και πάλι υπάρχουν κάποιες λίγες εξαιρέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria2222

Νεοφερμένος

Η Maria2222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα!
Εγώ θέλω να μάθω φινλανδικά. Την έχω ερωτευτεί αυτή τη γλώσσα. Όμως προβληματίζομαι. Θα μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω κάπου; Επαγγελματικά μπορεί να φανεί κάπου χρήσιμη; Ή η γνώση της είναι τελείως "άχρηστη"εδώ στην Ελλάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
ισπανικά και γενικά όλες τις λατινογενείς γλώσσες :P (α ρε Maluma τι μας κάνεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ισπανικά και γενικά όλες τις λατινογενείς γλώσσες :P (α ρε Maluma τι μας κάνεις)


Ναι τον Maluma περιμέναμε, δεν μας έχει κάψει εδώ και δεκαετίες η Σακίρα ας πούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Εγω θελω να να τελειοποιησω τα γερμανικά και να ξαναρχισω τα αγγλικα που τα παράτησα λογω πανελελε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Τι παθαίνουν οι Έλληνες με τα ισπανικά ;; Όλοι θέλουν να τα μάθουν (βέβαια κανείς δεν τα μαθαίνει αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
NikosChatzoglou δε ξέρω,εμένα πάντως φταίει η εκδρομή μου στην Ισπανία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Θέλω να τελειοποιήσω τα λατινικά και τα ιαπωνικά μου. Τα λατινικά θέλω να μάθω να τα μιλάω σα ζωντανή γλώσσα :inlove: (προς το παρόν μπορώ να πω κ να γράψω μόνο κάτι ψιλά), ενώ τα ιαπωνικά θέλω να τα φτάσω σε επίπεδο C2+ μέσα στην επόμενη 5ετία (νομίζω είναι εφικτός στόχος :smartass:). Ύστερα βλέπουμε για άλλες γλώσσες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kiris

Νεοφερμένος

Ο Kiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ισπανικά ! Μακράν η πιο όμορφη γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τι παθαίνουν οι Έλληνες με τα ισπανικά ;; Όλοι θέλουν να τα μάθουν (βέβαια κανείς δεν τα μαθαίνει αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).

Απλά οι γυναίκες θέλουν να τα κάνουν και οι άντρες να τους τα κάνουν.
Στο θέμα μας τώρα και για να κάνω τη διαφορά θα ήθελα να μάθω ιταλικά. Το ψήνω τόσο που μπορεί να γραφτώ από τη νέα σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Θέλω να συνεχίσω τα ρώσικα και τα ιταλικά, να μάθω αραβικά, τούρκικα, mandarin, ιαπωνικά, πορτογαλικά, ρουμάνικα (απατηλά όνειρα προφανώς)!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top